Targoviste (6)

Targoviste (6) | Autor: mihaser

Link direct la acest mesaj



Bine ati venit la un nou capitol!

Capitolul 1, 2, 3, 4, 5

Va invit sa continuam aici discutiile noastre!

Multa sanatate lui Andrei!
Sarcina usoara Otilia!
Dria tinem pumnii sa ramai !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salutare!

Bine ati venit la suetele noastre si la ceaiurile oferite de Cristina!

A venit si luna mai...floricele pe campii...Eliane afara din burtici

O asteptam de multisor!
Azi am luat micul dejun cu Cris si mi-a adunat toate stafidele din cereale...A fost super haios! Sa vedeti cine ma ajuta pe mine sa-mi mentin silueta!

Sambata vrem sa mergem in Ungaria si deja am o lista de cumparaturi...au un magazin super de copilasi. Au tot felul de branduri si la preturi ca si in Ro...Sotul tot imi spune ca eu nu ar trebui sa merg...ca daca nasc acolo...I-am zis ca sincer nu m-ar deranja

Luni mergem la control si aflu si data nasterii printesei. Sper a fie cat mai aproape de sapt 39! Sambata implinesc deja 36 de sapt.

Va pup si va astept la povesti!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineta, buna dimineta!
M-am si speriat cand am vazut ca eu nu eram pe lista! Zic ute bre ca m-au dat afara si fara somatie!
Cum nu m-ati dat afara si va si plac ceaiurile servite de mine va invit din nou la un ceia de tei ca sa ne mai calmam un pic la cei care prefera cafeaua punem si lapte langa ca sa mai compenseze din relele pe care le face in corp si mai stiu eu ce mai vreti voi pe acolo: capucino, ciocolata calda, lapte, lapte cu cacao ....
Eu sunt bine dispusa ca azi este ziua de nastere a sotului si am reusit sa fiu prima care i-a spus La multi ani chiar daca am 2 ore diferenta de ceas. Imi pare rau ca nu sunt acolo dar am vazut-o pe Roxy a mea de dimineata si mi-a umplut toata ziua asa ca nu ma plang. Am inceput ziua bine!
Cat despre treburi am o gramada - ca noi azi lucram - luni avem liber - dar le voi lua sistematic sa nu ma incurc in ele. Dupa amiaza am programata o curatenie generala in sifonier ca deja nu ma mai incape si trebuie sa fac ceva. Si apoi sa iau si un pic cameara la puricat.
Cam asta pe ziuya de azi!
Va pup si sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Cristina la multi ani sotiorului tau! Imi pare rau ca nu ai putut sa-i spui personal si sa o poopi pe Roxy, insa nu mai e asa mult pana in 16...si mama mea vine pe 15 in Timisoara de la Targoviste sa ne pregatim de venirea bubulinei!

Sa nici nu te gandesti ca te dam afara...nu mai scapi de noi!

Pupici fetele!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

sotului Cristinei, sa fie sanatos tun si tu sa fii mandra de el ca tata si sot!
Miha, nu vrei sa fie ceza pe 1 Iunie, nu ca ar fi frumos?
Mersi de capitolul nou.

Eu lenevesc pe acasa, nu am mancat inca de pranz, nu am facut nimic azi. Am pus copilul sa faca baie intr-o piscinuta de copii bagata in cabina de dus si s-a balacit bine si m-am bagat cu ea putin in pat sa ne iubim dupa si a adormit bustean si eu langa ea , acum inca doarme dupa 3 ore.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana nazdravana

8+ BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata!

Azi dau eu cate un ceai irish!

Otilia asa ar fi trebuit sa nasc...chiar pe 1 iunie se implinesc cele 40 de sapt, insa dr mi-a zis clar ca nu o sa astepte pana atunci. Am vazut si la tv ca cezariana pe uter cicatricial se face la 39 de sapt.
Abia astept! Mi-a disparut si frica!

Ieri am iesit si noi pe seara la plimbare si am intrat in casa o data cu lasarea intunericului...Prin centru ne-am intalnit cu Horatiu Malaiele...el este unul dintre preferatii mei! Avea spectacol intr-un club din centru.

Maine mergem la Szeget...sper sa nu prindem vama plina!

O zi minunata!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Multumesc frumos de ceai Mihaela! Foarte, foarte bun!
Azi sunt intarziata din motive de sananate si de dus la medic cu una bucata alergie la degetele de la picioare de la ciorapi se zice. Mi-au dat astia creme si pastile de parca cine stie ce boala as avea. pe la pranz ma execut catre farmacie ca nu se mai poate.
aseara dupa cum spuneam ieri am executat o curatenie generala in una bucata camera de era luna.
Otilia sqarut mana de urari si voi sa viti toti si toate sanatosi!
Azi mi-am planificat sa anlizez niste mostre deci ar cam trebui sa ma apuc si de ceva de facut ca nu mai vreau sa lucrez ca sapatamana trecuta inclusiv sambata.
Va pup si sa avet5i un weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

salut!

gata weekendul...a fo frumos..iaca www.dropshots.com/khron#date/2008-05-03/13:43:10" target="_blank">dovada!
maine merg la control si o sa intru sa scriu noutatile!

o saptamana zooper!


Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Miha, am citit ca v-ati distrat la Szeget, plimbaretilor. Asteptam vesti de la eco!

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana nazdravana

9+ BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salutare!

Oti am vesti bune...bebelina e marisoara 2750 de grame si totul e ok...lichid suficient, placenta nu e matrura...Eco ii dadea 36 de sapt si 6 zile...dar avem 36 si 2 zile...A coborat destul de jos...abia a reusit sa o masoare!
Pe 16 mai merg la spital la 4d si cred ca pe 21 o sa nasc...mai vedem in 16...
Mi-am cam facut bagajelul si astept cumintica!

Va pup!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Iata ca am venit si eu din vacanta. Cu nu prea mult chef de lucru dar asta este ...
Ma bucur ca ati avut weekend placut si frumos.
Mihaela te admir ca estia asa de linistita - nu ca eu nu as fi fost - dar alte mamici nu sunt asa de linistite.
Iti tin pumnii sa-ti iasa bine.
La noi azi e soare asa ca m-am incaltat cu sandale ca poate fac soarele sa se hotarasca sa stea mai mult pe cer.
Va pup fetelor!
Cristina

Mergi la inceput