Prichindei martie - aprilie 2005 (127)

Prichindei martie - aprilie 2005 (127) | Autor: rrox3

Link direct la acest mesaj



Ne-am facut copilasi mari!

Livia (n.18 ianuarie) Lorelai
Maya (n.18 ianuarie) Lorelai
Mihai Alexandru (n.17 februarie) Ninocikap (n.19 iulie)
Stefan Catalin (n.23 februarie) Cameron
Stefan Costin (n.25 februarie) Ellinia
Irina Maria (n.27 februarie) Betilina
Alicia (n.1 martie) Caramella (n.30 mai)
Sylvia Eloise (n.1 martie) Mary-Jane
Sonia Mara (n.2 martie) Ariadnabr
Bernhard (n.2 martie) Alessia 105
Lavinia Ana-Maria (n.4 martie) Lauraspeedy
Alice Gabriela (n.4 martie) Elibui (n.26 februarie)
Alexia (n.5 martie) CatXO
Melissa Ioana (n.7 martie) Claudia_2803
David Emil (n.9 martie) Erix
Rares Andrei (n.10 martie) Andrruzza
Alessandra (n.10 martie) Giuliatm
Brien Constantin (n.10 martie) Dariaevelin
Vlad Antoniu (n.11 martie) Coco
Eva Maria (n.13 martie) Ana71
George Alexandru (n.13 martie) Simonnete
Bianca Ecaterina (n.14 martie) An-k
Darian Gabriel (n.16 martie) Ako
Rares Mihai (n.16 martie) Ako
Bianca Maria (n.16 martie) Nika
Ema Ioana (n.17 martie) Anca Micaela
David Andrei (n.18 martie) Smmiha
Andrei (n.18 martie) Infofun
Calin David (n.18 martie) Calimend
Alexandros Xenofon (n.19 martie) Zuzunaki
Rares Mihai (n.21 martie) Carmenduta
Dario (n.21 martie) Camelia Geanina 78
Mara (n.22 martie) Rp
Sara Mihaela (n.22 martie) Iuliana Sara
Ioana Alexandra (n.23 martie) Rrox3
Andrei - Bogdan (n.23 martie) Crisa-77
Luca Joszeph (n.23 martie) GabiG
George Victor (n.24 martie) Coral
Tudor (n.24 martie) Unariel
Nicole (n.25 martie) niccelmic
Nicola Adriana (n.26 martie) Raluk
Vlad Stefan (n.26 martie) Lazy
Liviu-Andrei (n.27 martie) Buburuzica_2005
Maria-Ariana (n.27 martie) Buburuzica_2005
Julia Diana (n.29 martie) Marox
Karen (n.30 martie) Hiroral
Iosif (n.31 martie) Kathywsha
Rada Valentina (n.2 aprilie) Carmissis
Stefan (n.3 aprilie) ClaudiaH
Daria (n.3 aprilie) Gegea
Antonio-Haruki (n.4 aprilie) Mihaela Imai
Gabriel-Stefan (n.5 aprilie) Gabrianah
Adina Nicoleta (n.7 aprilie) Giliutza
Thomas Daniel (n.8 aprilie) Gabrielaveres
Thea Ioana (n.9 aprilie) Crangutalil
David (n.9 aprilie) Cenia
Daniel (n.9 aprilie) Corrinutza
Emilia Alexandra (n.11 aprilie) Geta Sava
Jenny (n.13 aprilie) Simmypo
Dora Ioana (n.13 aprilie) Ionela r
Irina Ana-Maria (n.14 aprilie) Andira
Alexandra (n.14 aprilie) Adela 20
Ioan Rares (n.14 aprilie) Oanamaria Luiza
Alexandra (n.15 aprilie) Adseana
David (n.17 aprilie) Ocrainic
Martijn (n.19 aprilie) Dantje
Mihai Cosmin (n.20 aprilie) Danuta t
Antonia Maria (n.20 aprilie) Teodora Racz
Vlad George (n.20 aprilie) Shumi
Bogdan (n.20 aprilie) Lali74
Letitia Medeea (n.21 aprilie) Oanamc
Andreea Maria (n.21 aprilie) Andreoti
Stefan Octavian (n.21 aprilie) Nastasika
Adela Maria (n.22 aprilie)Cristinatwo
Rares Ionut (n.22 aprilie) Cristinatwo
Radu Victor (n.22 aprilie) Ligia 13
Alexander Christian (n.22 aprilie) Lantana7
Alexander Paul (n.22 aprilie) Valenka
Matei (n.22 aprilie) Pisicuta si Matei
George Stefan (n.22 aprilie) laura72
Cezar Georgian (n.23 aprilie) Adrianafedorca
Dalia Larisa (n.24 aprilie) Lauradaria
Alexandru (n.25 aprilie) Mamacita
Daria Maria (n.25 aprilie) Mihaela agh
Delia (n.26 aprilie) Loreen
Calin George (n.26 aprilie) Connie 1974
Rares (n.26 aprilie) raresionut(Alina - n 17 Aprilie)
Miruna Ioana (n.28 aprilie) Miska
Andrada Cristina (n.28 aprilie) Simonela
Ada (n.28 aprilie) Gremlin
Sara Narcisa (n.29 aprilie) Danna J
Vladimir (n.30 aprilie) Sibip
Delia Melissa Mamanati (n.30 aprilie, 3,7 kg., 49 cm.)



Acum suntem 45 si 48 si suntem tare frumosi Specialii 2005 by Alessia 105
(New) Avem Pagina WEB

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48054" target="_blank"> Aici am asteptat sa soseasca in viata noastra
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48283" target="_blank"> Aici am inceput www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48498" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48896" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49250" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49659" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49997" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50554" target="_blank">7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50895" target="_blank">8 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51300" target="_blank">9 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51708" target="_blank">10 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52007" target="_blank">11 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52286" target="_blank">12 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52593" target="_blank">13 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53102" target="_blank">14 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53589" target="_blank">15 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54100" target="_blank">16 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54596" target="_blank">17 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54835" target="_blank">18 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55025" target="_blank">19 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55318" target="_blank">20 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55723" target="_blank">21 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56093" target="_blank">22 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56502" target="_blank">23 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56761" target="_blank">24 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57010" target="_blank">25 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57485" target="_blank">26 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57976" target="_blank">27 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58150" target="_blank">28 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58383" target="_blank">29 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58636" target="_blank">30 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58947" target="_blank">31 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59070" target="_blank">32 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59211" target="_blank">33 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59355" target="_blank">34 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59451" target="_blank">35 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59533" target="_blank">36 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59636" target="_blank">37 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59782" target="_blank">38 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59897" target="_blank">39 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60032" target="_blank">40 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60173" target="_blank">41 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60405" target="_blank">42 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60535" target="_blank">43 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60619" target="_blank">44 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60751" target="_blank">45 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60858" target="_blank">46 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61031" target="_blank">47 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61292" target="_blank">48 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61503" target="_blank">49 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61684" target="_blank">50 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61888" target="_blank">51 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62155" target="_blank">52 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62405" target="_blank">53 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62504" target="_blank">54 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62726" target="_blank">55 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63032" target="_blank">56 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63190" target="_blank">57 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63391" target="_blank">58 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63581" target="_blank">59 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63734" target="_blank">60 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64009" target="_blank">61 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64309" target="_blank">62 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64562" target="_blank">63 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64804" target="_blank">64 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64913" target="_blank">65 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65065" target="_blank">66 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65311" target="_blank">67 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65777" target="_blank">68 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66034" target="_blank">69 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66394" target="_blank">70 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66651" target="_blank">71 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66887" target="_blank">72 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67161" target="_blank">73 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67413" target="_blank">74 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67705" target="_blank">75 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68099" target="_blank">76 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68496" target="_blank">77 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69071" target="_blank">78 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69350" target="_blank">79 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69571" target="_blank">80 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69759" target="_blank">81 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69949" target="_blank">82 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70198" target="_blank">83 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70564" target="_blank">84 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70904" target="_blank">85 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71170" target="_blank">86 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71450" target="_blank">87 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71714" target="_blank">88 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71970" target="_blank">89 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72365" target="_blank">90 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72740" target="_blank">91 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73167" target="_blank">92 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73753" target="_blank">93 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74086" target="_blank">94 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74393" target="_blank">95 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74831" target="_blank">96 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75230" target="_blank">97 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75756" target="_blank">98 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76524" target="_blank">99www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77035" target="_blank">100 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77513" target="_blank">101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122
123 124 125 126





Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Buna, buna, inca putin si ne vom vedea la "in floarea copilariei" :)

Am intrat repede sa fiu prima , mi-era dor de voi si de DC, si cum am trei saptamani libere am intrat sa vad ce mai faceti

Rox, felicitari pentru Mariuca! Super ca citeste asa mult si ii plac cartile. Spuneai ca i-ai citit Harry Potter din perioada gradinitei, cam pe la ce varsta? si cam cand a devenit ea interesata sa 'ceara mai mult'?

Sa va zic si de noi, acum 1 saptamana am vazut o prietena draga de pe DC, cu care in ultimii doi ani nu am prea comunicat dar cand ne-am vazut a fost ca acum 4 ani :). Au venit in vizita in Belgia si Olanda, din pacate fara Leti, Oanamc si sotul ei Cristi, ne-am intalnit in Brugge impreuna si cu Dana, Sara si tati lor, a fost super, cald afara asa ca am stat la terasa pana tarziu, am depanat amintiri, si ne-am vorbit parca ne-am fi cunoscut de o viata cu toate ca pe Oana nu o mai vazusem 'live' pana atunci. In acest timp Sara si Bianca nu au ratat momentul s-au jucat si simtit atat de bine impreuna incat am decis sa nu le curmam bucuria si sa le lasam cateva zile impreuna. Sara a fost la noi pana sambata si a fost super, au fost cuminti amandoua, si s-au jucat de numa, se intreceau in a avea grija de Anthony-papusa , acum ei sunt in Ro si le dorim concediu placut.

Altfel, eu am terminat scoala si de pe 11 august incep stagiul intr-un birou de recrutare de forta de munca.

Va pup si chiar daca nu scriu des sa stiti ca va citesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

An-k ma bucur sa te mai citesc Super intalnire ati avut! Si Bia e fetita mare, deja are prietene invitate Poate mai ne arati frumusetile de copii in niste poze
Multumim de laude. Si eu sunt tare incantata ca citeste cu placere. Harry Potter i-am citit cam de pe la 4 ani. I-a placut primul film, i-a placut si jocul foarte mult (pe computer) si a vrut sa-i citim. Ioana inca nu vrea sa-i citim romane, nu are rabdare asa multa. Dar cere sa-i citim povesti lungi, si de obicei, vrea sa-i citim cateva in serie, nu doar una.

tuturor!

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:



Am trecut sa va salutam si noi. Nu prea ajung sa deschid computerul. Stam toata ziua afara pana seara tarziu, iar la somnul de pranz dormim toti trei. Azi este f cald si n-am putut adormi :)
In concediu inca nu, spre sfarsiul lunii mergem la mare, la noi. Desi nu prea am chef vara asta de mare, mi-e groaza sa ma gandesc cum va fi cu doi copii la mare.

ligia, am vazut ca intrebai de noi

Ana71, l-am inscris pe Rares la gradinita 209 la o grupa de step. Voi?

pe toate




mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonela spune:


Salutare, fetelor!


Mai rar, dar ne straduim sa mai dam si noi un semn de viata din cind in cind...Suntem bine, incercam sa facem fata caniculei, care te termina incet-incet, mai ales pe mine... Sarcina anterioara a fost mai usor suportabila datorita faptului ca era iarna si nu traiam cosmarul de 40 de grade...Desi avem aer conditionat acasa, in masina si la serviciu, tot resimt acut lipsa unei adieri de vint...

Am avut 2 sapt. de concediu in iulie, am fost nasi de cununie la Cluj, si voi mai avea o saptamina din 16 august - vrem sa mergem 2 zile la Poiana Bv si vreo 4 zile la mare, inca nu stiu unde, dar nu vreau la Mamaia in aglomeratie si daca s-ar putea intr-o statiune unde sa nu fie prea multe alge, ar fi grozav! De la 1 sept vreau sa intru in prenatal, pentru ca mi-ajunge...Nu mai pot sa stau atit de mult pe scaun, iar munca mea e atit de sedentara, in ultima vreme...Din pacate, nu mai putem zbura cu avionul, nici cu autocarul sau masina nu mai putem merge, pentru ca a devenit foarte obositor pentru mine... Drumurile din Romania ma termina, peste tot sunt lucrari, se merge bara la bara Am fost in week-end la Cluj si am facut peste 8 ore la un drumpe care il faceam acum 2 ani, de ex, in 5 ore jumate

In ce o priveste pe Andrada, e bine - am inscris-o la gradinita din septembrie. Nu stiu de ce si cum, cine i-a zis sau ce i-a venit, dar a inceput sa spuna cu lacrimi in ochi ca ea nu vrea la gradinita, ca ea sta acasa cu mami. Eu ma gindeam sa o las la inceput la program de 4 ore, daca se poate, si treptat sa ramina mai mult, daca se obisnuieste, dar directoarea de la gradi zicea ca nu recomanda chestia asta, nu stiu exact de ce. In orice caz, vrem s-o pastram pebona, sa ma mai ajute, pt ca nu-mi va fi prea usor,nu-i asa mamici cu 2 copilasi??? Vom vedea cum vom face pina la urma ...

Nu stiu daca v-am mai zis, scuze, nu mai retin de cind n-am mai scris, dar parca am mai zis, totusi, ca la ecografia 4D ne-a zis ca bebe o sa fie fetita, desi pina atunci "parea" baiat. DE atunci am mai facut 2 eco, dar n-am mai resuit sa vedem sexul ca statea cu funduletul la noi. Zicea dr ca spera sa se intoarca in curind,pt ca deocamdata e in pozitie pelviana...Ar mai fi putin timp, sper sa se intoarca in pozitie "regulamentara". Intre timp, incerc sa-i explic Andradei cum vine chestia asta cu surioara si ce o sa facem noi impreuna, si ce bine o sa fie. Ea pare bucuroasa ca-l asculta pe bebe in burtica si pune minuta sa-l simta si ma intreaba daca doarme sau da din picioruse, dar cu siguranta nu intelege inca ce inseamna sa mai vina un copilas in casa Sper sa n-avem probleme prea mari de gelozie si sa le putem "manageria".

In rest, nu avem probleme cu ea. E destul de cuminte, mai are momemnte de rasfat sau revolta, incapatinare cind vrea sa se impuna dar ii trec destul de repede. Mai avem de lucrat la faza cu copiii in parc- uneori ii iubeste, alteori ii stringe prea tare, alteori ii mai impinge sua ii trage de minuta si alte boacane...

Ana, multumim de intrebare si ca te gindesti la noi. Sper sa ne mai intilnim mai des prin parc si sa ne lase fetele sa stam mai mult de vorba

Incerc sa mai pun citeva poze mai recente si m-as bucura sa vad si cu prichindeii vostri, ca n-ati mai pus demult Rrox, Danuta, Ana si celelalte fete...Nu mai vorbesc de Gegea,Daria si Mamacita, de care sincer mi-e dor

Pisicuta, ce mai face Matei? Vroiam sa te intreb ceva. Eu tot am probleme cu Andrada cu burtica, cu diaree,cu enterocolita si alte alea, periodic...I-am repetat analizele la Medlife cu intoleranta la lactoza si mi-a iesit ca ar fi alergica la lapte de vaca, dar nu si la lapte UHT, ceea ce mi se pare o prostie...Nu prea am incredere. Si vroiam sa te intreb pe tine unde i-ai facut analizele lui Matei si daca ti s-a parut de incredere? Parca la gr. alexandrescu, nu? Da-mi si mie un sfat, te rog, in privinta asta!!

Crissa, sper ca sunteti mai bine. Multa sanatate lui Andrei!

Deocamdata, atit, ca s-a intors Andrada de la plimbare! Pup toate mamicile si toti prichindeii!







Simona si Andrada(28.04.2005)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Banc, sa ne mai inveselim :

Un englez, un american si un arab stau de vorba despre familiile lor intr-un bar.
Englezul zice:
"Am 10 copii acasa si daca as mai face unul as avea o echipa de fotbal!"
"Eeii", spune americanul, "eu am 15 copii acasa si daca ma mai fortez o data imi fac o echipa de fotbal american!"
In sfarsit, arabul zice:
"Eu am 17 neveste acasa".
Face o pauza in timp ce soarbe tacticos din pahar.
"Daca imi mai iau una, imi fac teren de golf!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

In sfarsit putin pe-acasa.Eu inca mai fac perfuzii sa-mi revin.Andrei este bine.Inca la regim...,trecem usor - usor spre mancare normala,dar este bine.Cu mine....,nu stiu ce sa zic.Am fost in spital,eu in judetean,sotul meu cu Andrei in spitalul de copii.Apoi m-am mutat la alt spital.Dupa lungi cercetari in zadar,caci analizele imi sunt bune,s-a descoperit o apendicita:asa ca m-am operat.Dar la cateva zile....iar aceleasi simptome ca inainte de operatie.Greata,varsaturi,ameteli....,nimeni nu stie ce am.Imi fac perfuziii si atat.Ce ziceti?Analize bune(sange,ecograf),pacient mort(Doamne fereste!).Asta sunt eu.Unde sa ma mai duc?Caci dimineata nu ma pot ridica din pat.Sunt lesinata.Nu ma doare nimic,dar nu pot manca nimic:imi este greata si vomit.Nu ma mai pot tine pe picioare.Am slabit in luna aceasta ,de cand cu spitalele,10 kg.Nu stiu cum mai rezist.Mi-am cumparat niste vitamine(la sfatul medicului bineinteles).Daca nici cu asta nu merge....,nu stiu ce sa mai fac.Sunt fericita totusi ca Andrei este bine si Crina la fel.Pacat ca nu pot sa-i mai dau san fetei.Nu ca nu as mai avea,ci pt ca nu vrea sa mai suga la san.
Va pupacesc si va doresc multa sanatate,ca-i mai buna decat toate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Crisa ma bucur pentru Andrei, dar imi pare tare rau pentru suferintele tale. Nu sta asa, cu perfuzii si fara un diagnostic. Ia analizele cu tine si mergi la alt medic. Ar merita sa-ti faci o programare in Bucuresti la o clinica privata, gen Medicover. Trebuie sa-i dai de cap. Din limitatele mele cunostinte medicale iti pot zice ca simptomele tale pot proveni de la multe afectiuni. Mergi neaparat la alt medic.
Apendicita se diagnosticheaza prin excludere. Adica ei nu se dumiresc ce ai si trag concluzia ca o fi apendicita. Cum apendicele nu e important, e scos si gata. Cam cred ca te-au operat degeaba.
Multa sanatate!

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Crisa, iti spun si eu ce ti-a zis deja rox, mergi la alt medic, vino in Bucuresti, tre' sa ai grija de tine. Sanatate multa!

mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

http://community.webshots.com/album/565446223AQWCHj?start=0

Poze de la Campulung .... daca v-a fost dor de noi

pe toate!

mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

La multi ani sarbatoritelor de astazi!!



mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR


Mergi la inceput