Prichindei martie - aprilie 2005 (105)

Prichindei martie - aprilie 2005 (105) | Autor: rrox3

Link direct la acest mesaj




Ne-am facut copilasi mari!

Livia (n.18 ianuarie) Lorelai
Maya (n.18 ianuarie) Lorelai
Mihai Alexandru (n.17 februarie) Ninocikap (n.19 iulie)
Stefan Catalin (n.23 februarie) Cameron
Stefan Costin (n.25 februarie) Ellinia
Irina Maria (n.27 februarie) Betilina
Alicia (n.1 martie) Caramella (n.30 mai)
Sylvia Eloise (n.1 martie) Mary-Jane
Sonia Mara (n.2 martie) Ariadnabr
Bernhard (n.2 martie) Alessia 105
Lavinia Ana-Maria (n.4 martie) Lauraspeedy
Alice Gabriela (n.4 martie) Elibui (n.26 februarie)
Alexia (n.5 martie) CatXO
Melissa Ioana (n.7 martie) Claudia_2803
David Emil (n.9 martie) Erix
Rares Andrei (n.10 martie) Andrruzza
Alessandra (n.10 martie) Giuliatm
Brien Constantin (n.10 martie) Dariaevelin
Vlad Antoniu (n.11 martie) Coco
Eva Maria (n.13 martie) Ana71
George Alexandru (n.13 martie) Simonnete
Bianca Ecaterina (n.14 martie) An-k
Darian Gabriel (n.16 martie) Ako
Rares Mihai (n.16 martie) Ako
Bianca Maria (n.16 martie) Nika
Ema Ioana (n.17 martie) Anca Micaela
David Andrei (n.18 martie) Smmiha
Andrei (n.18 martie) Infofun
Calin David (n.18 martie) Calimend
Alexandros Xenofon (n.19 martie) Zuzunaki
Rares Mihai (n.21 martie) Carmenduta
Dario (n.21 martie) Camelia Geanina 78
Mara (n.22 martie) Rp
Sara Mihaela (n.22 martie) Iuliana Sara
Ioana Alexandra (n.23 martie) Rrox3
Andrei - Bogdan (n.23 martie) Crisa-77
Luca Joszeph (n.23 martie) GabiG
George Victor (n.24 martie) Coral
Tudor (n.24 martie) Unariel
Nicola Adriana (n.26 martie) Raluk
Vlad Stefan (n.26 martie) Lazy
Julia Diana (n.29 martie) Marox
Karen (n.30 martie) Hiroral
Iosif (n.31 martie) Kathywsha
Rada Valentina (n.2 aprilie) Carmissis
Stefan (n.3 aprilie) ClaudiaH
Daria (n.3 aprilie) Gegea
Antonio-Haruki (n.4 aprilie) Mihaela Imai
Gabriel-Stefan (n.5 aprilie) Gabrianah
Adina Nicoleta (n.7 aprilie) Giliutza
Thomas Daniel (n.8 aprilie) Gabrielaveres
Thea Ioana (n.9 aprilie) Crangutalil
David (n.9 aprilie) Cenia
Daniel (n.9 aprilie) Corrinutza
Emilia Alexandra (n.11 aprilie) Geta Sava
Jenny (n.13 aprilie) Simmypo
Dora Ioana (n.13 aprilie) Ionela r
Irina Ana-Maria (n.14 aprilie) Andira
Alexandra (n.14 aprilie) Adela 20
Ioan Rares (n.14 aprilie) Oanamaria Luiza
Alexandra (n.15 aprilie) Adseana
David (n.17 aprilie) Ocrainic
Martijn (n.19 aprilie) Dantje
Mihai Cosmin (n.20 aprilie) Danuta t
Antonia Maria (n.20 aprilie) Teodora Racz
Vlad George (n.20 aprilie) Shumi
Bogdan (n.20 aprilie) Lali74
Letitia Medeea (n.21 aprilie) Oanamc
Andreea Maria (n.21 aprilie) Andreoti
Adela Maria (n.22 aprilie)Cristinatwo
Rares Ionut (n.22 aprilie) Cristinatwo
Radu Victor (n.22 aprilie) Ligia 13
Alexander Christian (n.22 aprilie) Lantana7
Alexander Paul (n.22 aprilie) Valenka
Matei (n.22 aprilie) Pisicuta si Matei
George Stefan (n.22 aprilie) laura72
Cezar Georgian (n.23 aprilie) Adrianafedorca
Dalia Larisa (n.24 aprilie) Lauradaria
Alexandru (n.25 aprilie) Mamacita
Daria Maria (n.25 aprilie) Mihaela agh
Delia (n.26 aprilie) Loreen
Calin George (n.26 aprilie) Connie 1974
Rares (n.26 aprilie) raresionut(Alina - n 17 Aprilie)
Miruna Ioana (n.28 aprilie) Miska
Andrada Cristina (n.28 aprilie) Simonela
Sara Narcisa (n.29 aprilie) Danna J
Vladimir (n.30 aprilie) Sibip
Delia Melissa Mamanati (n.30 aprilie, 3,7 kg., 49 cm.)



Acum suntem 42 si 46 si suntem tare frumosi Specialii 2005 by Alessia 105
(New) Avem Pagina WEB

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48054" target="_blank"> Aici am asteptat sa soseasca in viata noastra
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48283" target="_blank"> Aici am inceput www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48498" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48896" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49250" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49659" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49997" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50554" target="_blank">7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50895" target="_blank">8 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51300" target="_blank">9 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51708" target="_blank">10 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52007" target="_blank">11 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52286" target="_blank">12 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52593" target="_blank">13 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53102" target="_blank">14 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53589" target="_blank">15 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54100" target="_blank">16 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54596" target="_blank">17 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54835" target="_blank">18 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55025" target="_blank">19 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55318" target="_blank">20 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55723" target="_blank">21 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56093" target="_blank">22 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56502" target="_blank">23 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56761" target="_blank">24 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57010" target="_blank">25 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57485" target="_blank">26 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57976" target="_blank">27 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58150" target="_blank">28 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58383" target="_blank">29 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58636" target="_blank">30 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58947" target="_blank">31 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59070" target="_blank">32 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59211" target="_blank">33 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59355" target="_blank">34 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59451" target="_blank">35 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59533" target="_blank">36 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59636" target="_blank">37 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59782" target="_blank">38 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59897" target="_blank">39 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60032" target="_blank">40 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60173" target="_blank">41 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60405" target="_blank">42 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60535" target="_blank">43 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60619" target="_blank">44 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60751" target="_blank">45 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60858" target="_blank">46 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61031" target="_blank">47 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61292" target="_blank">48 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61503" target="_blank">49 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61684" target="_blank">50 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61888" target="_blank">51 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62155" target="_blank">52 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62405" target="_blank">53 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62504" target="_blank">54 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62726" target="_blank">55 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63032" target="_blank">56 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63190" target="_blank">57 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63391" target="_blank">58 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63581" target="_blank">59 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63734" target="_blank">60 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64009" target="_blank">61 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64309" target="_blank">62 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64562" target="_blank">63 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64804" target="_blank">64 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64913" target="_blank">65 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65065" target="_blank">66 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65311" target="_blank">67 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65777" target="_blank">68 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66034" target="_blank">69 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66394" target="_blank">70 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66651" target="_blank">71 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66887" target="_blank">72 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67161" target="_blank">73 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67413" target="_blank">74 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67705" target="_blank">75 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68099" target="_blank">76 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68496" target="_blank">77 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69071" target="_blank">78 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69350" target="_blank">79 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69571" target="_blank">80 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69759" target="_blank">81 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69949" target="_blank">82 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70198" target="_blank">83 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70564" target="_blank">84 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70904" target="_blank">85 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71170" target="_blank">86 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71450" target="_blank">87 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71714" target="_blank">88 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71970" target="_blank">89 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72365" target="_blank">90 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72740" target="_blank">91 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73167" target="_blank">92 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73753" target="_blank">93 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74086" target="_blank">94 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74393" target="_blank">95 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74831" target="_blank">96 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75230" target="_blank">97 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75756" target="_blank">98 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76524" target="_blank">99www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77035" target="_blank">100 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77513" target="_blank">101 102 103 104





Listuta din nou cu mic

Elibui
Andira Nati
CatXO Daria
Zuzunaki Sofia (new)
Mamanati dpn: 12 august 2006





Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Aici o puteti vedea pe principesa Sofia:
http://s62.photobucket.com/albums/h84/nezdravana/Sofia/

Multumesc tuturor de primire
Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Intr-adevar o principesa si o dulcica scumpa, micuta noastra Sofia...iar la capitolul asemanare...votam cu...tata.( deocamdata)
Iar, tie Zuzunaki, iti sta foarte bine in postura de "happy mommy"...

Alina si printul Rares
Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

zuzuSofia e minunata. Doamne, poza in care zimbeste m-a topit toata. E superba! Si tu arati f bine.
Felicitari si refacere usoara!

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Zuzu asa cum ti-am spus deja, Sofia e o minunatie de fetita, zambeste extraordinar de frumos si e mareee si pletoasa Sa-ti traiasca, mamico!

Carmen La multi ani fericiti!

Danuta Imi pare tare rau de ce ati patit, ai dat peste un medic sictirit de tot si toate... din fericire nu-s toti asa. Multi lui Mihai! Nu are alte simptome? Nu i-a curs nasucul? Parca terminasera-ti cu asta... Esti sigura ca nu si-a bagat ceva in nasuc? Tin pumnii sa il vada in sfarsit un ORL-ist cu scaun la cap si sa nu fie nimic serios.

Pisicuta n-am mai leganat-o cand am convins-o sa stau doar langa ea in pat si sa-i inventez povesti cu ce vrea ea Cu asta am tinut-o pana pe la 5 ani Plecam de langa ea numai dupa ce adormea. Acum ii citesc si plec, se culca singurica, dar are deja 7 ani!

tuturor!

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Sar´mana fetele
Alina,
votezi tu cu tata asa mi s-a parut si mie in prima zi dar m-a linistit maica-mea:"este cum erai tu bb"sanatoasa sa fie!Pana la urma,din ce am studiat io ,cred ca are de la amandoi.

Carmen,
LA MULTI ANI!!!sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta frumoasa! pana la adanci batraneti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenduta2003 spune:

Multumesc pentru urari, Rrox si Zuzu.

Zuzu, ti-am vazut principesa de cum ai postat, dar nu a mers netul pentru ca vroiam sa-ti scriu de atunci un mesaj. Sofia este superba, un bebelus mare, grasut si frumos. As fi inclinat si eu sa zic ca seamana cu tata, pentru ca este bruneta, dar m-am gandit ca si sora ta este bruneta, deci nu este ceva sigur inca. Iar la trasaturile fetei nu gasesc inca asemamanri nici cu taticul ei, dar nici cu tine, deocamdata.

Sa fie fericita, sa creasca mare si sa fie la fel de frumoasa precum este deja.

In sfarsit, o sa-i luam motzul lui Rares in weekend, ne-au confirmat nasii ca ajung sambata sau duminica. Abia astept sa-l tund, este tot mereu ud pe par. Imi pare rau de carliontii lui, dar n-avem ce face.

Poze Rares

Varsta Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

ce frumoasa e Sofia si ce obrajori are,iti vine sa ii mananci!sa-ti traiasaca Zuzu.
Off Danuta prin cate ati trecut,dupa ce patesti cate o chestie din asta iti vine sa emigrezi,poate ca afara se poarta mai bine,macar cu bebelusii
Multumesc Carmenduta si Rares Ionut
Laura trebuie sa selectezi cuvantul pe care vrei sa il colorezi si apoi selectezi culoare.cred din cauza ca nu selectezi nu iti apare.


Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

danuta, am inteles eu gresit sau tu ai mers la o clinica particulara? Ca ziceai ceva de platit!
Ma rog, indiferent de clinica, mi se pare aiurea tare.
Din pacate mai exista si astefl de medici!
Ce-mi place mie la doc de familie de ex. este ca desi ma contrazice la unele chestii, imi da trimitere unde vrea muschiul meu, ma face evetual mama nebuna (in gandul ei), dar ma lasa sa-mi fac damblaua si sa ma linistesc!

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

2 postari dupa ce s-a inchis 104:
raresionut
membru incepator


Membru din:14/06/2006



Romania
bacau
191 Mesaje
Trimise - 26/07/2006 : 14:27:22
--------------------------------------------------------------------------------

Of, draga de tine, pai nu stiai ca asta e sistemul nostru sanitar??? Eu, deja am inceput sa-i ignor si sa le spun verde in fata atunci cand ma supara ( mai ales pe puiul meu), vreun domn / doamna cu halatul alb, mai ales ca noi suntem Stan Patitul. Ai grija si mergi la un particular dinainte, chiar daca dai un ban, nu mai vezi scene " de groaza". Iar despre juramantul ala frumos la absolvirea facultatii de medicina, sunt unii care l-au facut ca ...sa nu taca..ca de uitat sunt sigura. Sunt convinsa, ca a doua oara vei stii cum sa procedezi. Te pup si multa sanatate lui Mihai.

Alina si printul Rares
Pozele noastre
Poze noi
Raporteaza la Moderator



dako
nou venit


Membru din:24/03/2006



Romania

11 Mesaje
Trimise - 26/07/2006 : 14:51:44
--------------------------------------------------------------------------------

iaca si io p'aci....
carmenduto..la multi ani, leoaico....sa ii ai sanatosi si norocosi. kiar...cate leoaice suntem pe aici...?! ...

adie vacanta...deja prin pregatirile voastre mi'ati indus briza marii...sa va simtiti bine acolo pe unde ajungeti. noi - probabil vom 'escalada' marea anul acesta, kiar si muntele. cei mici sunt prea multi - iar maturii sunt prea putini pentru a ne aventura ...dar, sper ca la anul, devenind mai independenti vom recupera...

la capitolul dulciuri, cu exceptia fructelor si a cerealelor...nika!

in ceea ce priveste somnul, imi aduc aminte de inceputrile carierei mele de mama - am evitat/desi ma durea sufletelu'/sa'i tin in brate...de leganat, nicidecum. cand veneau 'mamele de rezerva' daca le prindeam cu ei in brate - le spuneam f serios ca... le trimit acasa cu tot cu pamatufi...cu greu s'au conformat. deci, nu prea stiu ce inseamna leganat. intr'adevar au mai fost perioade cand au marait la pusul lor in patutz, dar...stateam dupa usa si incercam sa descifrez ce fel de plans este... daca este caz de "forta majora", intru tiptil la ei in camera, ma apropii de terorisu' in cauza...il mangai, vorbesc cu el...etc...darrrrr nu il iau in brate. binenteles, nu au lipsit persoanele care sa ma catalogheze gen mama fara suflet, dar....
andira - evident nu exista o reteta universala, dar poate va trece aceasta perioada care coincide si cu cea de colici...nu?!! multa stapanire de sine...:))

va pupic si o zi cat mai racoroasa!

cei 3 musketari




Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Postez si eu lista mea de bagaje pt mare. E facuta in parte dupa ideile voastre.

Daca aveti chef, aruncati un ochi:

utilitare:

patut + asternuturi + paturica
carucior + husa ploaie
barcuta+colac(gonflabila)
crema de plaja bb
lotiune sau spray (preferabil) pentru dupa plaja
umbrela soare
jucarii (neparat jucariile de nisp)
aparat de tzantzari
scaun masina
canitza, farfurioara, lingurite,biberoane
blender
incalzitor apa
uscator par
walky-talky
scaun masa
crema de plaja adulti
prosoape plaja
aparat foto
umbrela
incarcator pt telefon
incarcator acumulatori
burete/perie/detergent –spalat biberoane
detergent – spalat eventuale haine bebe



igiena:

gel dus
periute de dinti
pasta dinti
crema fundulet
crema dupa baie
servetele umede – 1 pac
pampers – 1 pac
forfecutza unghii
piaptan+perie
servetele umede dezinfectante pentru calatorie
bete urechi
prosop baie
sampon(x 2)
gel dus(x 2)
periute de dinti(x 2)
pasta dinti(x2)
prosoape 4 buc
crema corp
crema maini+fata
trusa manichiura
perie par (x2)
servetele igienice
hartie igienica
sapun

Mancare:

lapte- 2 cutii
lapte HN (pt diaree)
cereale
7 borcanase hipp
biscuitei
Capucinno
Apa plata – 1 bax
Apa minerala – 1 bax


haine:

Tricouri
Body
Pantaloni scurti
Pantaloni lungi
Trening
Bluzite maneca lunga
Geaca
Caciulitza
Palarii soare
Ciorapi
Pantofi
bavetici
Sandale
Slip
Panza/finet ..
Pijama x2
Halat baie

adulti:
Prospop bucatarie
Costum baie / slip
Pantaloni scurti
Tricouri
Ciorapi
Chiloti,sutiene
Sandale/pantofi vara
Slapi/papuci casa
Shepci soare
Halat baie
Pantaloni lungi
Cate o jeaca (pt orice eventualitate)
Un pulover mai subtire
Pijamale




medicamente:

- nurofen sirop
- Panadol
- nevralgin
- metroclopramid picaturi
- novocalmin supozitoare
- supozitoare cu glicerina pentru copii
- plasturi
- pansament
- comprese sterile
- rivanol
- crema de galbenele + propolis
- fenistil gel (pt intepaturi de tantar)
- smecta
- siropel antialergic (Claritin)
- aspirator nazal
- termometru
- oscilococcinum
- fluor vigantolleten
- ceai de menta
- ceai hapciu
- furazolidon
- gel contra tantarilor - favisan


- paracetamol
- fasconal
- redigest
- bilicol
- algocalmin
- furazolidon/smecta
- propolis C (pt durere gat)




Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput