Prichindei martie - aprilie 2005 (105)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

ZUZUo adevarata printesa e dulce tare si desteapta la plecare deja tinea suzeta.si tu arati f. bine dupa operatie.si am vz ca pe acolo nu se infasa copiii.
va dorim sanatate , sa nu aveti colici,sa papati mult.

Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos
LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

DANUTA Tasta e sistemul.si pe la noi te mai cearta dar consulta copilul.dupa cum spui s-ar putea sa-si fi bagat ceva in nas,cum sunt ei curiosi te astepti la orice.incearca totusi dupa 20 la clinica sa dormi linistita la noapte ,ca a fost consultat.

MAMACITAAm incercat sa vad poze dar nu merge,cred ca e pe privat.

nici eu nu l-am leganat pe George decat de vreo cateva ori cand chiar nu mai stiam ce sa-i fac.acum la pranz adoarme singur.il pun in patut cand e ora de somn,ii dau ursuletul preferat,ii pun radioul pe muzica incet si plec.daca raman cu el se fataie ,plange.asa adoarme in 10-20 min. seara inca suge ,dar nu mai adoarme tot timpul la san si il pun tot in patut.ii mai spun minciunele,ii cant .nu-mi iese tot timpul dar in 95% da.

Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos
LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Ligia din cate stiu nu se recomanda Claritine la copii asa micuti si ar fi mai indicat Zyrtec. Sau poate dupa 1 anisor e indicat... verifica totusi pe prospect. Fenistilul merge la orice fel de muscaturi, intepaturi de insecte, nu numai tantari. E foarte bun, dar sper sa n-aveti nevoie de el. Ce faci cu walky-talky? Sa stiu daca le iau si eu

Dako Bravo! Ti-ai educat bine pamatufii! Din pacate nu cred ca se poate cu orice model de bebe Unii zbiara pana la epuizare daca nu sunt luati in brate si nu-i calmeaza nimic altceva.

Am si o intrebare, de mult tot vroiam s-o pun! Ce stiti despre servetelele umede antiseptice/ antibacteriene? O fi in regula daca dupa stergerea cu ele copilul isi suge degetelul? Ca sigur ramane ceva substanta dezinfectanta pe piele. Eu le cam folosesc cu retinere la Ioana, dar alta solutie chiar nu am. De gelul de curatare fara clatire mi-e si mai teama din aceeasi cauza.

tuturor!

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

rrox3 walky-talky il iau pentru ca
1. mergem cu sora-mea si ma gandeam ca la prinz de exemplu eu stau la cafea cu sora pe terasa lor, ca sa nu deranjez copilul si il folosesc ca sa-l aud cand plinge.
2. mergem 2 masini, si ne gandeam sa facem o inginerie sa vorbim dintr-o masina in alta!

referitor la servetele antibacteriene, noi nu am folosit pana acuma . In parc , in masina, etc, le folosim tot pe cele de fundulet de la Pampers!

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

pe prospect la claritin nu scrie cum sa il administrezi sub un an,ceea ce probabil ca inseamna ca nu se recomanda,dar lu matei i-a fost prescris cand avea 7 luni si inca pt 10 zile,ca a avut o reactie urata(evident ca nu i l-am administrat atat timp).dar peste un an cred ca este ok.
si zyrtec este ok!
si noi tot servetelel pampers le folosim pentru manute cand se murdareste pe afara!

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

LIGIA

zyrtec sau peritol (1 ml /2/zi)asa am luat noi.
SA NU UITI DE PASAPOARTE,actele masinii etc. si ma gandeam si la carnetul de vaccinari al lui Radu.cand plecati?

Poze:http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciotica/my_photos
LAURA SI GEORGE STEFAN 22.04.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

zuzu,mishto gagicasi,desi nu sunt o experta in ale asemanarilor si intotdeauna am considerat ca sanatatea primeaza,sa-mi dau si eu cu parerea:cand i-am vazut zambetul ala dulce am gandit instantaneu"e ma-sa intreaga"Aratati de milioane,o familie fericita.Rezsitenta si sanatate,sa fiti iubiti!
rrox,eu am folosit la greu gel antibacterian,dar este adevarat ca Alex nu-si suge degetelul.Ma gandeam ca,daca nu-l folosesti des,poti sa-l clatesti cu putina apa,altfel e cam incomod sa te cari tot timpul cu apa dupa tine...Intr-adevar nu cred ca este chiar de dorit sa-i ajunga in gurita...
laura da,majoritatea albumelor sunt pe privat,pentru celelalte trebuie sa te loghezi pe yahoo.iar din mai n-am mai apucat sa pun poze

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora racz spune:

Raresionut felicitari pt.ca piciul tau doarme singur!Noi inca n-am reusit!
Carmenduta am crezut ca numai Antonia are o obsesie cu parul!daca se trezeste in timpul somnului de la amiaza si ma prinde de par adoarme la loc;ii este destul sa-mi puna mana pe cap si se linisteste;cine stie cat va dura chestia asta!
Danuta mie nu-mi place sa ma duc la policlinici;prefer cabinet particular;dar intr-adevar ca avem dr.nostru pediatru unde o duc doar pt.vacinuri si eventual ceva retete(rar);insa cel mai vizitat este dr.particular care pana acuma nu a dat gres!
Sigur ca nimic nu scuza tonul si modalitatea cu care ti s-a vorbit!Mai ales la asemenea calduri si totusi este vorba de un copil!
Rrox si eu folosesc servetele antibacteriene mai ales ca Antonia este tot timpul in cautare de "ceva";insa nu stiu sa-ti spun daca sunt recomandate sau nu!Poate ne lumineaza cineva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora racz spune:

Zuzu am vazut o superba,o mamica frumoasa si un tatic incantat de comorile lui!Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenduta2003 spune:

Dako/Ako, multumesc pentru urari. Sa inteleg ca si tu esti leoaica? Atunci iti urez LA MULTI ANI, pentru ca va fi in curand si ziua ta, daca nu a fost deja.

Rrox, eu am inceput sa folosesc servetele umede de curand, cred ca suntem la al reilea pachetel. Le folosesc doar in cazuri extreme, cand Rares se murdareste rau pe manute, iar dupa aceea ii sterg manutele si cu un servetel uscat. Cred ca este mai bine asa decat sa-l las sa-si suga degetelul jegos.

Danuta, sanatate multa lui Mihai, poate nu-i nimic. Nu mai fi suparata, unii oameni sunt mai bine crescuti, altii nu, unii sunt omenosi, altii indiferenti, dincolo de profesia lor.

Poze Rares

Varsta Rares

Mergi la inceput