Prichindei martie - aprilie 2005 (116)

Prichindei martie - aprilie 2005 (116) | Autor: rrox3

Link direct la acest mesaj

Ne-am facut copilasi mari!

Livia (n.18 ianuarie) Lorelai
Maya (n.18 ianuarie) Lorelai
Mihai Alexandru (n.17 februarie) Ninocikap (n.19 iulie)
Stefan Catalin (n.23 februarie) Cameron
Stefan Costin (n.25 februarie) Ellinia
Irina Maria (n.27 februarie) Betilina
Alicia (n.1 martie) Caramella (n.30 mai)
Sylvia Eloise (n.1 martie) Mary-Jane
Sonia Mara (n.2 martie) Ariadnabr
Bernhard (n.2 martie) Alessia 105
Lavinia Ana-Maria (n.4 martie) Lauraspeedy
Alice Gabriela (n.4 martie) Elibui (n.26 februarie)
Alexia (n.5 martie) CatXO
Melissa Ioana (n.7 martie) Claudia_2803
David Emil (n.9 martie) Erix
Rares Andrei (n.10 martie) Andrruzza
Alessandra (n.10 martie) Giuliatm
Brien Constantin (n.10 martie) Dariaevelin
Vlad Antoniu (n.11 martie) Coco
Eva Maria (n.13 martie) Ana71
George Alexandru (n.13 martie) Simonnete
Bianca Ecaterina (n.14 martie) An-k
Darian Gabriel (n.16 martie) Ako
Rares Mihai (n.16 martie) Ako
Bianca Maria (n.16 martie) Nika
Ema Ioana (n.17 martie) Anca Micaela
David Andrei (n.18 martie) Smmiha
Andrei (n.18 martie) Infofun
Calin David (n.18 martie) Calimend
Alexandros Xenofon (n.19 martie) Zuzunaki
Rares Mihai (n.21 martie) Carmenduta
Dario (n.21 martie) Camelia Geanina 78
Mara (n.22 martie) Rp
Sara Mihaela (n.22 martie) Iuliana Sara
Ioana Alexandra (n.23 martie) Rrox3
Andrei - Bogdan (n.23 martie) Crisa-77
Luca Joszeph (n.23 martie) GabiG
George Victor (n.24 martie) Coral
Tudor (n.24 martie) Unariel
Nicole (n.25 martie) niccelmic
Nicola Adriana (n.26 martie) Raluk
Vlad Stefan (n.26 martie) Lazy
Liviu-Andrei (n.27 martie) Buburuzica_2005
Maria-Ariana (n.27 martie) Buburuzica_2005
Julia Diana (n.29 martie) Marox
Karen (n.30 martie) Hiroral
Iosif (n.31 martie) Kathywsha
Rada Valentina (n.2 aprilie) Carmissis
Stefan (n.3 aprilie) ClaudiaH
Daria (n.3 aprilie) Gegea
Antonio-Haruki (n.4 aprilie) Mihaela Imai
Gabriel-Stefan (n.5 aprilie) Gabrianah
Adina Nicoleta (n.7 aprilie) Giliutza
Thomas Daniel (n.8 aprilie) Gabrielaveres
Thea Ioana (n.9 aprilie) Crangutalil
David (n.9 aprilie) Cenia
Daniel (n.9 aprilie) Corrinutza
Emilia Alexandra (n.11 aprilie) Geta Sava
Jenny (n.13 aprilie) Simmypo
Dora Ioana (n.13 aprilie) Ionela r
Irina Ana-Maria (n.14 aprilie) Andira
Alexandra (n.14 aprilie) Adela 20
Ioan Rares (n.14 aprilie) Oanamaria Luiza
Alexandra (n.15 aprilie) Adseana
David (n.17 aprilie) Ocrainic
Martijn (n.19 aprilie) Dantje
Mihai Cosmin (n.20 aprilie) Danuta t
Antonia Maria (n.20 aprilie) Teodora Racz
Vlad George (n.20 aprilie) Shumi
Bogdan (n.20 aprilie) Lali74
Letitia Medeea (n.21 aprilie) Oanamc
Andreea Maria (n.21 aprilie) Andreoti
Stefan Octavian (n.21 aprilie) Nastasika
Adela Maria (n.22 aprilie)Cristinatwo
Rares Ionut (n.22 aprilie) Cristinatwo
Radu Victor (n.22 aprilie) Ligia 13
Alexander Christian (n.22 aprilie) Lantana7
Alexander Paul (n.22 aprilie) Valenka
Matei (n.22 aprilie) Pisicuta si Matei
George Stefan (n.22 aprilie) laura72
Cezar Georgian (n.23 aprilie) Adrianafedorca
Dalia Larisa (n.24 aprilie) Lauradaria
Alexandru (n.25 aprilie) Mamacita
Daria Maria (n.25 aprilie) Mihaela agh
Delia (n.26 aprilie) Loreen
Calin George (n.26 aprilie) Connie 1974
Rares (n.26 aprilie) raresionut(Alina - n 17 Aprilie)
Miruna Ioana (n.28 aprilie) Miska
Andrada Cristina (n.28 aprilie) Simonela
Sara Narcisa (n.29 aprilie) Danna J
Vladimir (n.30 aprilie) Sibip
Delia Melissa Mamanati (n.30 aprilie, 3,7 kg., 49 cm.)



Acum suntem 44 si 48 si suntem tare frumosi Specialii 2005 by Alessia 105
(New) Avem Pagina WEB

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48054" target="_blank"> Aici am asteptat sa soseasca in viata noastra
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48283" target="_blank"> Aici am inceput www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48498" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48896" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49250" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49659" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49997" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50554" target="_blank">7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50895" target="_blank">8 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51300" target="_blank">9 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51708" target="_blank">10 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52007" target="_blank">11 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52286" target="_blank">12 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52593" target="_blank">13 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53102" target="_blank">14 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53589" target="_blank">15 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54100" target="_blank">16 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54596" target="_blank">17 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54835" target="_blank">18 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55025" target="_blank">19 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55318" target="_blank">20 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55723" target="_blank">21 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56093" target="_blank">22 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56502" target="_blank">23 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56761" target="_blank">24 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57010" target="_blank">25 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57485" target="_blank">26 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57976" target="_blank">27 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58150" target="_blank">28 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58383" target="_blank">29 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58636" target="_blank">30 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58947" target="_blank">31 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59070" target="_blank">32 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59211" target="_blank">33 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59355" target="_blank">34 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59451" target="_blank">35 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59533" target="_blank">36 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59636" target="_blank">37 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59782" target="_blank">38 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59897" target="_blank">39 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60032" target="_blank">40 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60173" target="_blank">41 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60405" target="_blank">42 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60535" target="_blank">43 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60619" target="_blank">44 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60751" target="_blank">45 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60858" target="_blank">46 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61031" target="_blank">47 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61292" target="_blank">48 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61503" target="_blank">49 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61684" target="_blank">50 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61888" target="_blank">51 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62155" target="_blank">52 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62405" target="_blank">53 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62504" target="_blank">54 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62726" target="_blank">55 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63032" target="_blank">56 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63190" target="_blank">57 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63391" target="_blank">58 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63581" target="_blank">59 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63734" target="_blank">60 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64009" target="_blank">61 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64309" target="_blank">62 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64562" target="_blank">63 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64804" target="_blank">64 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64913" target="_blank">65 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65065" target="_blank">66 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65311" target="_blank">67 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65777" target="_blank">68 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66034" target="_blank">69 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66394" target="_blank">70 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66651" target="_blank">71 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66887" target="_blank">72 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67161" target="_blank">73 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67413" target="_blank">74 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67705" target="_blank">75 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68099" target="_blank">76 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68496" target="_blank">77 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69071" target="_blank">78 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69350" target="_blank">79 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69571" target="_blank">80 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69759" target="_blank">81 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69949" target="_blank">82 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70198" target="_blank">83 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70564" target="_blank">84 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70904" target="_blank">85 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71170" target="_blank">86 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71450" target="_blank">87 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71714" target="_blank">88 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71970" target="_blank">89 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72365" target="_blank">90 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72740" target="_blank">91 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73167" target="_blank">92 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73753" target="_blank">93 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74086" target="_blank">94 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74393" target="_blank">95 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74831" target="_blank">96 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75230" target="_blank">97 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75756" target="_blank">98 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76524" target="_blank">99www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77035" target="_blank">100 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77513" target="_blank">101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115





Listuta din nou cu mic

Gabrianah dpn: 5 martie 2007 BB 3!!!
Ocrainic dpn: 9 martie 2007
RP dpn: 18 martie 2007
Danuta t dpn: 14 aprilie 2007



Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rp spune:

Marox, multa sanatate va doresc si sa treceti cu bine de hopul asta.

Danuta, imi plac tare mult povestile despre Mihai. Mara are o reactie identica fata de animale. Eu cred totusi ca nu este vorba despre frica, ci e o reactie instinctuala fata de ceva ce nu e om dar se misca, miscare pe care nu o poate controla.

Ana, ma bucur ca mai citesc despre voi. M-a distrat Eva care vrea sa cotrobaie in gentile calatorilor din autobuz si Victor cu firea lui practica. "Chiar de exista Mosu' chiar de nu important este ca primeste cadouri" - sint perfect de acord cu el.

Gegea, pupici Dariei care il cheama pe tati la masa. Cu spalatul pe dinti eu zic sa nu te ingrijorezi, sint pur si simplu etape, care se depasesc de la sine.

Va pup, s-a trezit Mariutza.

Marutza, iubirea noastra

roxana 25s+ si marutza (22.03.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

La multi ani!!!! Nicoletelor si Nicolailor mici si mari!!

Pupici speciali pentru Zuzu si Nino!

Rp m-am defectat de ras!! A facut curat in ghetute!!!
Suneti doua frumoase, si tu si Mara! Ma bucur ca ne-ai mai scris.
Asa e, sunt prea multi bani pentru facutul temelor, dar deocamdata asta e cea mai buna solutie pentru noi. Si iti spun un secret: nu e deloc usor sa faci lectiile cu Mariuca , chiar daca (sau poate d-aia) e o fetita foarte inteligenta. Nu ca n-ar stii, dar e fooarte greu s-o mentii la birou concentrata pe ce are de facut

Simonela nu-ti face probleme, sunt inca micuti, habar n-au ce e cu mosul asta Ioana si-a luat cadoul la butonat foarte nedumerita, de ce tot zice mami de un mos...

Coco Sa-ti traiasca nepotelul, sa se faca mare, frumos si destept! Imi place ca ai umor si cand sfaraie televizorul

Daria multumesc de intrebare . N-am mai avut probleme, am luat masuri de atunci fiindca m-am speriat destul de tare. Anticonceptionalele erau cauza (asiociate cu suprasolicitarea bietului organism...) si am renuntat la ele.
Si mie mi se pare complet deplasata pretentia mamei tale... cum adica sa-i zica ei "mami"
lui Brien! Si Ioana primeste periodic reviste frantuzesti pentru bebei si piticoti si ii plac tare mult, mai ales ca sunt insotite de cate o jucarie draguta

Gegea e bestiala Daria cu admiratul toaletelor

Andruzza ce mai face Rares? Mai zi-ne de el! Acum arata cu degetul?

Multumesc frumos pentru incurajari! Ca mai am destul de slabit...


tuturor!



Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

SAluti,
Ce mai faceti? Noi facem bine, David a capatat in sfirsit imunitate si nici muci nu mai are. La gradi pregatesc serbarea de Mos Craciun si fac niste figuri. cind vine acasa face ceva cu miinile, dar nu pricep ce. mi-am dat seama ca e ceva pe fond muzical cind incepe muzica, bitiie miinile, le intoarce. dar cica surpriza la serbare o sa vad! numai sa nu ma vada in public ca vine la mine!!
sunt trista caci cumnata mea a pierdut sarcina.diagnostic: sarcina oprita in evolutie la 8 saptamini. nu stiam aseara cum sa o consolez.... azi face analize sa vada daca ii gaseste ceva.
mi-a zis sa ii caut posibile cauze pentru oprirea sarcinii in evolutie... dar am gasit putine informatii. ea este doctor si ar fi posibil sa fi intrat in contact cu ceva virusi,infectie de la vreun pacient....greu pt prima sarcina din viata....
de Mos Niculaie nu am facut cadou azi, ci simbata un cub care poti baga figuri ca il cautam demult tare... si o masinuta pe care a facut ieri pipi!!!!! era fara pampers si s-a asezat frumos deasupra ei si a tintit cu pisu pe ea!!!
nu vrea sa se spele pe dinti nu vrea la oala dar i-am cumparat reductor pe care il adora. ii place f mult sa stea pe wc!!
am luat ideea de la pozele lui raresionut
va las si sper sa fiti fericite ca a venit Mosul Niculaie ca va veni si Mosul Craciun...



la lac
niste poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

Rp- chiar ca suntetia amandoua frumoase! E adorabila Mara iar tu esti o gravidutza frumusica! Iar Mara (ca majoritatea fetitzelor-cu simtul curateniei)mai are si masina!! Ca sa vezi! Iar al meu are carucior de papusi!

Carmenduta-chiar ma intrebam unde disparusei- sa stapaniti sanatosi achizitia si fara peripetii! Sa nu te lasi induplecata: sa pui scaunel lui Rares!


Rrox-thk! Ma gandesc ca de multe ori sa nu glumesc aiurea si sa se supere careva! Multumesc pt. intelegere!

Cenia- e tare David- pisu pe masina?! Dar mi-ai dat o idee: ce-ar fi sa incercam si noi wc?! ca dc. il pun pe olitza fuge cu ea la baie, dar acolo nu sta-incearca sa se catere pe ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

Daria- am uitat sa-ti spun ca l-am vazut pe dragul de Brien, v-am vazut pe voi 2 porumbeii (adica tu cu M, a nu se interpreta gresit!,)am vazut bilele alea care arata super-bine. Nu am inteles bine sau tu le-ai facut?!! vreau reteta...asa colorate..super

Si La multi ani! tatalui tau! Sa fie sanatos si bucuros alaturi de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninocikap spune:

multumesc mult tuturor pentru pupicii speciali. m-au facut sa ma simt un pic mai bine azi. sunt cu nervii la pamant..inca singurica..sotul e inca la servici....

Nicoleta si Mihai Alexandru (17.02.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

La multi ani tuturor care poarta numele de Nicolae sau Nicoleta.
Sa va dea D-zeu numai bine, sanatate si fericire.

speciali pt nino si zuzu.

la fel de speciali pt Iubi (nicelmic)

Distractie placuta la toata lumea.

(Noi f bine, doar f ocupati. Revin imediat ce timpul imi permite)




Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Multumesc pentru urari
Noi suntem bine, acum ne-am intors din parc toti trei. Au inceput si la noi crizele, nu foarte dese, dar de durataIeri in parc a facut ca niciodata, a plans dupa lopatica unui baietel mai bine de jumatate de ora, degeaba i-am dat telefonul, cheile, nimic. Sunt momente cand ma inteleg cu el perfect, e cel mai cuminte si ascultator copil. Si momente cand parca vorbesc degeaba, e alt copil. A venit mosu' cu muulte daruri, ceea ce inseamna ca el a fost cuminteeeI-a adus un pian(se joaca la el, dar nu e prea incantat), o masinuta cu telecomanda, o alta masinuta jeep de mers prin jungla- asta il atrage foarte mult si ne jucam prin casa cu ea( bbbbuummm si tiiit), o carte cu dinozauri care are buton pt sunete si cateva hainute. Altfel, toata ziua mestereste cate ceva. Ba scoate cartofi, mere, portocale si le intinde prin bucatarie si apoi ma trage sa le strangem impreuna in pungi, ba scoate toate farfuriile din dulapuri si le pune pe masa, baga rufe in masina de spalat, le scoate si le intinde pe tot holul... si tot asa. Isi gaseste zilnic cate ceva de facut, important e sa nu se plictiseasca. A inceput sa arate si cu degetul, arata nasul, gura, ochii. Chiar aseara mi-a aratat la cerere pe o carticica niste puisori de rata si a repetat dupa mine pui, pui pui. Apoi alerga si striga cat putea pui, pui, pui sau pai, pai, pai la capitolul vorit, nu avansam deloc, mai repeta uneori cate un cuvant, dar nu-l foloseste.
Chiar acum a intins bananele si merele prin bucatarie si hol, Bogdan tine punga si Rares strange.
Va




mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

roxx, 4 kg in 2 saptamani??Excelent!! Tine-o tot asa!

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenduta2003 spune:


La multi ani pentru Nicolete si Nicolae (Zuzu si Nino, sarbatoriti azi, nu?)

La multi ani Andruzza, sa fii fericita si sanatoasa.

Raresionut, multumim ca v-ati interesat de noi. V-am admirat in pozele de la botez, sunteti frumosi si inimosi. Sa-ti traiasca finuta, sa creasca mare si sanatoasa.

Noi suntem bine, doar ca Rares este un mic terorist, care nu ma lasa sa respir nici cinci secunde. Ieri ma chinuiam sa citesc pe forum, iar Rares mi s-a suit in carca dupa ce s-a catarat ca o maimutica pe scaun, si a stat in spinarea mea pana am inchis calculatorul.

E un copil bun, destul de ascultator, nu va inchipuiti ca face cine stie ce nazbatii, doar ce face un copil de varsta lui in mod obisnuit (adica alearga non-stop, se catara peste tot, ia si ascunde diverse lucruri, rupe hartii, scrie cu pixul pe pereti, chestii de-astea ).

A facut insa, de ceva vreme, o obsesie pentru mine, ma prefera tututuror celorlalti, iar asta ma oboseste. Plus ca nu il mai pot lasa singur in patut, desi nu a coborat inca, sta foarte periculos atarnat de pat. Am incercat sa-l feresc de o eventuala cazatura si am unit patul nostru cu patutul lui, si asa a invatat sa coboare din patutul lui, sprijinindu-se cu un picior de patul mare. Asa ca am despartit iar paturile si am ales sa stau sa-l pandesc, poate sunt pe faza si n-o sa cada cand va reusi sa sara.

In rest, ne-am luat masina, o Dacie cam veche dar care merge foarte bine. Mai greu este cu scaunul de masina, nu are centuri in spate si cei de la service-ul Dacia ne-au zis ca nu pot monta. Nu stiu cum vom face, dar vreau neaparat scaun pentru Rares.

Am vazut poze cu frumoasa Roxana (Rp) si cu David ce mic si surioara Marutza.

L-am vazut si pe Brien, cu cadourile de Mos Nicolae. Este la fel de frumos, mare si destept.

Va pup pe toate si pe copilasi. Ar mai fi multe de spus, incerc sa mai scriu.



Poze Rares

Mergi la inceput