Clubul "babelor" FIV-oase 23

Clubul "babelor" FIV-oase 23 | Autor: o-baba

Link direct la acest mesaj

cap 1 cap 2 cap 3 cap 4 cap 5 cap 6 cap 7 cap 8 cap 9 cap 10 cap 11 cap 12 cap 13 cap 14 cap 15 cap 16 cap 17 cap 18 cap 19 cap 20 cap 21 cap 22


Aristica: Nu m-am gandit ca voi ajunge aici, dar, dupa 4 ani de analize, operatii, fertilizari in vitro si nenumarate sperante, iata-ma, tanara, intr-o casnicie minunata, alaturi de un om minunat, cu o casa plina de lighioane si prieteni, dara fara un copil. Nu-i nimic. Ca asta nu-i tot ceea ce detin. Detin prietene virtuale (si nu numai, caci unele dintre voi au devenit prietene "reale"). Prietene care trec prin aceasta viata cu speranta ca vor deveni mame. Prietene care apeleaza la tehnicile pe care ni le ofera medicina secolului XXI.
Suntem de multi ani pe acest forum. Am citit mult. Noi am fost aici, incurajand sute de fete. Sunt convinsa ca nu exagerez cand spun "sute". Suntem spijin pentru ele. Dar, suntem sprijin si pentru noi, "babele". Acest apelativ nu se refera la primaverile noastre, ci la anii de incercari, la sperantele noastre incomensurabile.
Suntem imprastiate prin Romania, sau chiar in afara ei. Nu ne putem cunoaste toate, nu ne putem intalni. Dar ne sprijinim zilnic. Haideti s-o facem aici, in "clubul" nostru, pana cand vom parasi aceasta parte "dureroasa" a forumului, invingatoare.

Gravide: dupa prea mult timp
tamys FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV CU GEMENASI !!!


Mamici:
Adi, mami de Ana si Ioachim (25.10.2010), 5 IA, FIV 1 punctie oarba, FIV 2 reusit, ambele dr Kovacs, Budapesta.
many_bani, 1993 sarcina obt. natural, avort spontan 10 sapt.; 2008aprilie-FIV1 sarcina oprita din evolutie 12 sapt.; 2008oct. - FIV2 nereusit; 2009feb. - FET rezultat inima ei si a sotului, Vlad; 2011feb. - FIV sarcina oprita din evolutie 13+ sapt.; In pregatire FET martie 2012


Tatici:
tanno25 mandru purtator de oligoastenoteratozoospermie severa, cu 3 FIV-uri la activ: fiv1-dec 2009 Szeged/Zadori, fiv2-martie 2010 Szeged/Zadori, fiv3 Budapesta/Kovacs. Din cel de-al treilea a rezultat Bogdanel

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Multumim pentru capitol nou, sa fie vesel zic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

ma bucur ca samira ne iubeste
tare as vrea sa-i vad sprancenele

revin la "batzurile" mele (inca nu mi-am terminat treaba de pana la deadline)

LE: ma uitam acum printre mesajele vechi vechi. imi cer mii de scuze pentru dezinformare. fireyes imi spusese ca a luat DHEA. CURCA de mine (si subliniez asta) n-aveam habar ce inseamna si nu am retinut.
sper sa fie totul bine in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

sabina esti deosebita

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Sami, sper ca ti foarte clar ca ne-ai facut curioase ... fa cumva si arata-ne sprancenele ... musai


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Hello la cluul babutelor
Am intrat aici la voi pt ca ma gindesc ca stii care este echivalentul la 8 Utrogest (luate 4 dimineata si 4 seara) cu Crinone 8%.Ieri dupa ce am primit rez.de la progesteron care este de 6.48 deci un pic scazut mi-a zis Gineo.Cei de la reprofit nu au fost de acord cu progestron injectabil (pe motiv ca e normal find fiv cu ovule donate).Deci ei spun ca in sange progesteron este mai scazut decit cel din Uter.Acuma cei din clinica pt linistea mea mi-au dat Crinone 8% ,de maine il incep,dar nu stiu cu cit e echivalent crinone adica o doza de crinone este egal cu 8 tabl.Utrogest (100).
Am inteles ca crinone este la fel de bun ca si injectabil,voi ce parere aveti sa stii ???
Un sfirsit de saptamana bun.

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello girls.

looana,o doza de Crinone are 1,125gr.
doza de Utro are 100 sau 200mg asa ca poti face tu echivalenta.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Samira cum au iesit sprancenele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

un capitol fain sa avem.

eu sunt extra-mega-giga-super fericita.
am cele mai frumoase sprancene ever.
dupa Paste imi fac si buzele si pleoapa superioara.

nu m-a durut deloc-de multe ori la pensatul normal m-a durut mai tare.
nu m-am inrosit,umflat,tumefiat...a durat o ora si jumatate toata treaba.
sunt mai frumoase decat imi imaginam/doream sa iasa.
mi-a spus ca o sa se mai estompeze cam 20% din culoare cam in 2-3 zile-insa mie mi-ar place sa ramana si asa.
dupa ce imi cad cojitele ma duc la corectie si gata!!!!

Samiroiu meu a avut o reactie pe care o are destul de rar...si-a manifestat deschis incantarea...ii plac si mi-a spus ca nu se astepta sa iasa asa bine.

sunt asa de fericita ca-mi vine sa zburd.

acum am ajuns acasa.
am bagat la cuptor niste pulpite de pui cu ceapa verde,rosii,ardei gras,ciuperci pleurotus,sos de soia,condimente,vin alb.
fac si cartofi noi cu marar si salata de verdeturi.

sunt prin zona.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aristico,am intrebat-o si de injectii si mi-a spus ca extraordinar de eficiente sunt cele cu botox.
cica se fac subcutanat dupa o harta foarte bine stabilita si au efect minim 6 luni-asta pentru pacientii cei mai cu probleme.
cica daca le faci in Martie pana in Septembrie esti asigurata.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Deci nu ne arati sprancenele?


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput