La multi ani Rares Andrei! Fluturasi 2011 (131)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello la ceas de seara!

Am pus si eu cateva poze mai vechi ca noi nu prea avem.

Strumf, cu zugravitul va dura ceva timp pentru ca ne ocupam noi doi de problema si facem totul printre picaturi.

Fug sa bag copilul la nani.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Sa fie plin de vesti bune!!!

mandreeac, v-ati pregatit de mot? Unde faceti petrecerea? cand?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Mami, da oarecum ne-am pregatit. Am ales locatia, facem la hotel BRD, am dat comanda de tort acum o saptamana, stiu cu ce il imbrac pe Rares, dar i-a luat si soacra mea ceva si sa vad daca imi plac hainele de la ea si cu ce il voi imbraca pana la urma. M-am hotarat cum ma imbrac si eu, avem lista de invitati facuta, mai avem doar de anuntat ora si cam asta este tot.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Multumim de capitol nou!
Neatza Mada!
Te-am intrebat de vaccin ca dr ieri mi-a zis ca Priorixul se face aici la un an si Pentaxim-ul la 1 an dupa ultima doza facuta , deci in cazul nostru la 1 an si 6-7 luni...Ce parere aveti de Pri orix -tetra cel si pt varicela... Astept pareri pro si contra...Schema la Prevenar care e? Acum si cand?
Multam.
Mandreeac azi noapte ma gandeam la Rares daca el a facut febra....Sper ca nu

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Mami, si eu m-am gandit la voi, nu am prea putut dormi, la 5 ii luam lui Rares temperatura cu termometrul in fundulet, el dormea dus si avea 36,5. De 2 ori mi-a facut temperatura ieri si apoi nimic, nici un alt semn, in schimb parca m-ar lua pe mine raceala. Innebunesc daca se intampla asta, pentru ca de fiecare data o ia de la mine. E mai marait el, dar cred ca e de la dintisori.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Buna dimineata!!!



Andreea ma bucur ca a ajuns asa repede felicitarea, rapida e posta asta eu ma gandeam ca in weekendul asta il sarbatoriti pe Rares , pe cand voi abia pe 3 martie asteptati sa ii mai creasca motul ?


Revin cu pozele





NU mami, dar nu vreau sa il sarbatoresc inainte, nu stiu de ce, am si eu piticii mei. A crescut ceva perisorul, de un motulet avem.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Delia, multa sanatate Andrei!

Andreea, cum mai este Rares? A mai facut temperatura? Multa sanatate si sa se faca repede bine!


Eduard Andrei 02.04.2011



Nu mami, slava Domnului ca nu a mai facut, dar nemernica de raceala ma incearca pe mine, AM luat ceva preventiv, sa vedem, daca vine o strang de gat.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Mandreeac ti-am luat 5 buc. Yi-am scris aici ca nu gasesc nici un mesaj de al tau sa-ti trimit PM. Trimite tu PM cu adresa , te rog.

Eu acu am ajuns acasa. Revin dupa ce impachetez trupa.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


SArut mana mami.AM trimis.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

hello dragele!

ailed, mandreeac - pup eu fluturasii sa treaca febra.sper sa nu mai aveti probleme

[
mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Nasterea piticei mele

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.


Multumim mami!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

seara buna dragelor
am tras si eu un oki pe aici, mare lucru n-am retinut

noi suntem binisor, pe drumul cel bun
vlad merge la gradi iar ( bineinteles ca iar avem nasul infundat), am trecut iar prin toate fazele ca la inceput ca nu mai vroia sa mearga dupa atata timp, insa azi dimi deja nu a mai plans..si ceea ce e si mai incurajator e ca s-a obisnuit cu doamna cea noua, s-a dus azi si l-a luat de la gradi, au fost in parc, a mers numai de manuta cu ea..acasa a baricadat-o cu jucarii sa nu mai plece acasa, deci e de bine..
andra creste, parca acum cand vad mai rar mi se pare mai schimbata de la o zi la alta, mai inalta, mai slaba, mai frumoasa a inceput sa vorbeasca mult mai multe pe limba ei, urca scarile cu o repeziciune pana la etaj de n-o poti urmari, s-a obisnuit si ea cu doamna, ea o culca, ii da sa manance, se joaca..o accepta f f bine si ea parca s-a atasatde ei..mare noroc am avut, parca nici nu-mi vine sa cred..
cu serviciul e cam greu, e ingrozitor de greu dupa3 ani, parca mi-a sters cineva memoria si nu vrea sa mi-o inapoieze..nu mai cunosc softurile, aplicatiile..si eram as, le visam nu alta.. nici n-am pe cine sa intreb asa ca toata ziua bajbai sa-mi dau seama ce e pe acolo, citesc legi si o gramada de chestii, parca totul s-a schimbat e f mult si solicita f f mult timp iar eu nu-l am..asta e singura problema de fapt..dar trebuie sa ne adaptam, chit ca alerg tot drumu;l de-mi iese sufletul si calculez fiecare minutel
am vzut ca vorbeati de slabit..eu cred ca daca mai continui asa ma sufla vantul, am slabit saptamana asta ceva de groaza..
de saptamana viitoare vreau sa incerc altceva,sa plec la 6 dimineata si sa vin la 4 sa-l iau pe vlad de la gradi..sa vedem daca imi iese

si am uitat sa va zic de reactia lui vlad, s-a obisnuit cu toate mai putin cu serviciul meu, mai bine zis cu faptul ca sunt plecata..e f frustrat si nemultumit si nu stie cum sa se manifeste asa ca se razbuna pe mine cand vin acasa..urla, tipa, ma respinge..toata ziua nu-i tace gura ca sa nu mai vin acasa, sa raman la servici, sa plec, sa-l las singur, etc etc speram sa trecem si peste faza asta...

va pup si mi-e dor de voi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Roxy da mami, ii taiem si noi motul printului. Face el un anisor, nu imi vine sa cred/. pe pruncuta sa treaca supararea pricinuita de vaccin,Offffff, ma gandesc cu groaza ca si noi trebuie sa il facem si stiu ca va plange.


Azi am iesit si noi afara cu caruciorul. DEzastru, putin spus, mi-am facut la nervi, am mers pe 2 stradute, care au un singur sens, de trotuar nu mai vorbesc, ca la noi nu mai exista asa ceva. Noi stam si pe niste stradute laturalnice si e la zapada. AM mers putin si apoi ne-am intors catre spatele blocului unde ne-am jucat cu un baietel, dar nu foarte mult, ca era marait. Azi cam toata ziua a fost mai marait, dar daca il pun la tzitzi ii trec toate.

Happiness mami. Ma bucur asa mult ca ne-ai mai scris. Abia astept sa vad poze cu pruncutii tai frumosi.Voi executa si eu reteta de tort pe care ai postat-o aici, sa vedem ce imi iese.

Maine mergem la nasi, ca a fost azi ziua nasului si ne-au invitat la ei, dar fara Rares, nu de alta, dar data trecuta cand am fost la ei ne-am imbolnavit amandoi si acum am zis ca macar inainte de mot sa il mai feresc pe cat se poate. Mi-e groaza cand ma gandesc la mucisori si nici nu mai sta sa ii pun ser in nasuc. Nu va mai zic ca la pampersi nu sta deloc, asa ca i-am luat chilotei " active boy pants" tot de la Pampers si pe aia ii pun la fel in fuga, ca nu are stare mititelul meu.

Gata ma retrag, ca incep si ma simt cam nasol si sa culc pruncul, ca a dormit pana la ora 19.

La multi ani tuturor sarbatoritilor, sa fiti sanatosi , voiosi si sa va bucurati parintii! SA va traiasca pruncutii mamicilor!


Strumph la voi se gasesc atatea lucruri frumoase. Ma uitam inclusiv la felicitare, e deosebita, speciala pentru o asa mare sarbatoare. La noi nu se gasesc. Si eu vreau pijamaluta cu strumfi, dar cum la noi nu se gasesc, niste idioti, ca m-am si enervat.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Roxy eu i-am luat lui Rares multe hainute de la H&M si se comporta f bine la spalat si chiar nu mi se par scumpe. Uneori mai prinzi si reduceri, dar asta in timpul saptamanii. Unele sunt f haioase si imi plac body-urile de la ei, intrucat , cum Rares e mai pufos alea de 80 cm ii vin f bine, nu il strang la pulpite cum sunt altele.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput