Ionela, are nevoie de 1900€ pana in aprilie!!

Ionela, are nevoie de 1900€ pana in aprilie!! | Autor: mikaeela

Link direct la acest mesaj

Fiti alaturi de noi


Ma numesc Mihaela Samareanu si am o fetita de 5 ani ,grav bolnava care are nevoie urgent de un tratament in Germania Fetita mea ,Ionela s-a nascut pe data de 15 iulie 2005 la maternitatea din Ploiesti,orasul in care si locuim.Eram foarte bucurosi cand ea a venit pe lume,dar din pacate bucuria ni s-a umbrit imediat ,cand dupa cateva ore dupa nastere doctorii ne-au spus ca ea sufera de o boala grava.Dupa mai multe investigatii doctorii ne-au spus ca ea sufera de o boala foarte rara numita,cutis marmorat congenital(o boala a pielii)Atunci ei ne-au mai spus ca ac boala asta nu o sa afecteze si alte organe,dar nu a fost sa fie asa.Pe la varsta de 8 luni am vazut ca fetita ,nu sta in fundulet si nu facea unele lucruri pe care le facea majoritatea copiilor de varsta ei.Am plecat cu fetita la Bucuresti pentru investigatii si doctorii de acolo ne-au spus ca ea sufera de o boala grava a sistemului nervos-tetrapareza spastica.Cand am auzit ca fetita mai sufera si de o alta boala grava am zis ca pica cerul pe noi,nu vroiam sa acceptam ca fetita noastra este atat de bolnava.Am fost la multe centre de recuperare aici in tara dar rezultatele au fost mici.Acum 2 ani am auzit de o clinica din Ucraina unde am fost si noi cu fetita pentru tratament.Dupa acele cure de tratament ,incepuse sa se vada progrese vizibile,Ionela statea mult mai bine in fundulet si intelegea mult ,mai multe lucruri.Dupa ce am venit cu ea din Ucraina am fost cu ea la un control oftalmologic la Bucuresti si doctorii ne-au dat o alta veste proasta,Ionela mai suferea de inca o boala grava :glaucom congenital la ambii ochi.Noi am vazut ca fetita nu vede prea bine ,dar nu ma gandeam sa sufere de o boala atat de grava a ochilor.Am operat-o de urgenta la ambii ochi,iar acum un an in iulie a mai suferit inca doua operatii la ambii ochi.Si parca nu era de ajuns asa ,ca in ianuarie anul trecut ,dupa o pneumonie foarte puternica ,fetita noastra a intrat in coma de gradul 3 din cauza sistemului imunitar foarte slabit.Atunci doctorii nu i-au mai dat nici o sansa ,dar Ionela s-a luptat cu boala si dupa 3 zile ea a iesit din coma.Din cauza acestei suferinte ea pierdut toate progresele pe care ea le-a facut pana atunci.
De curand am mai fost internate la Bucuresti si acolo am aflat ca Ionela mai sufera de inca 2 boli:limfangiomatoza retroperitoneala si sangerari digestive,ptr care v-a trebuia sa ia tratament zilnic .

De aceea costul tratamentelor si a terpaiilor lunare ptr Ionela ne costa in jur de 1600-1700 lei lunar si asta nu va fi posibila fara ajutorul celor din jur .

Cei care vor sa o ajute pe Ionela o pot face in conturile deschise la BRD ,sucursala Ploiesti .
beneficiar cont:Samareanu Mihaela

in lei;RO35BRDE300SV37931003000
in euro:RO26BRDE300SV37931183000

COD SWIFT;BRDE ROBU
AVEM PAY-PAL CONT PAY-PAL -MIHAELA77OPREA@YAHOO.COM -CU SPECIFICATIA PTR IONELA

date de contact: Blog;http://ionelasamareanu.wordpress.com/ email:mihaelasamareanu@yahoo.com
tel.0765708270


Multumim,

Carminabulina,Flowers,Alex_andra,Corinasmile Katya,Carrie,Boticelina,Madyrizi,Selene_bunny Eseea,AlexandrinaMamagiuliei,Maggyc,Kriss79,Kid Ducky,Olishka,Valentina,Valentina_22,Ana_I Marybehappy,Tanti Zavaidoc,Georgipuia Anangel_lexi ,Kid, Hapiness_4_us, Katya, Mandreeac

Va multumim din suflet pentru tot ceea ce faceti pentru noi



Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Ma bucur nespus de mult, ca s-au strans banii pentru operatie. Multa sanatate, sa treceti cu bine peste toate


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonapro

Ma bucur nespus de mult, ca s-au strans banii pentru operatie. Multa sanatate, sa treceti cu bine peste toate


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Multumesc mult,Simona

Am reusit sa strangem banii si chiar nu ma gandeam ca o sa-i strang si ptr cea de-a doua operatie si asta numai datorita voua si niciodata nu va voi putea multumi indeajuns ptr ceea ce faceti ptr noi

Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna tuturor,

am mari emotii,pentru ca joi vom merge la Bucuresti ptr cea de-a doua operatie.
Astept cu nerabdare sa vedem ,cat i-a scazut si tensiunea la ochisorul operat si sper ca asta sa fie ultima operatie sa nu mai fie nevoie de altele.
Dupa aceste operatii,cred ca in septembrie mai sigur ,ne vom interna la Bucuresti ptr investigatii la stomacel si rinichi,apoi daca o vrea Dumnezeu sa fie bine,ne vom interna la Busteni ptr recuperare.

Eu va doresc o zi cat mai frumoasa,iar celor care poarta numele de Maria,Marian,Mariana,etc le doresc un calduros La multi ani




Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Mihaela, iti tinem pumnii!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Mihaela, am platit azi 13 lei pentru acesti blugi. http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=29687
Ma poti confirma fara chitanta?

Multa sanatate si succes la Bucuresti.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Serialbastre

Mihaela, am platit azi 13 lei pentru acesti blugi. http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=29687
Ma poti confirma fara chitanta?

Multa sanatate si succes la Bucuresti.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Au intrat banutii.Multumesc mult!

Elinia,iti multumesc si tie f mult ca esti alaturi de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gatea1980 spune:

BUNA MIHAELA


SUNTEM MEREU ALATURI DE TINE SI NE RUGAM LA BUNUL D-ZEU CA IONELA SA IASA CU BINE DIN CEA DE-A 2 OPERATIE SI SA VA INTOARCETI CU BINE ACASA.


TE PUPAM MIHAELA SI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna Mihaela. Am platit azi 10 ron pt acest produs http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=28727 . Poti sa confirmi te rog? Banutii au fost pusi pe numele P.F. va doresc sanatate multa si reusita la operatie. Numai bine.

Rareselul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Am vb in seara asta cu Mihaela Ionela e bine se trezise din anestezie si manca. Maine dimineata le da drumul acasa. Doamne ajuta sa fie bine si sa termine cu operatiile. Mihaela ai grija de tine si de Ionela Va pupam si va imbratisam cu drag.

mami de pui Alex www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Ionela, fetita puternica ne gandim la tine si il rugam pe Bunul Dumnezeu sa iti dea putere si sanatate!


RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

Mergi la inceput