Ionela, are nevoie de 1900€ pana in aprilie!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna fetelor,
am sosit si noi putin mai de vreme de la Bucuresti.
Ionela este bine si vom mai merge la control luna viitoare.

Am intrebat-o pe d-na doctor dimineata daca va mai fi nevoie si de alte operatii si ne-a spus ca deocamdata nu-mi poate spune nimic ,va vedea la control.

Saptamana viitoare voi suna si la sp.Gomoiu sa vedem cand ne va programa ptr investigatii la stomacel,iar apoi speram sa fie totul bine ca sa ne putem interna la Busteni ptr recuperare.

Va pup si vreau sa va multumesc f mult tuturor care ati fost alaturi de noi si ati donat ptr Ionela,ca sa putem face si ac 2 operatii.
Va multumesc din tot sufletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna tuturor,

am vorbit si eu ieri cu la Bucuresti sa mergem saptamana viitoare la Bucuresti ptr investigatii.Trebuie sa ne internam sa-i facem investigatiile,iar apoi daca totul va iesi bine ,ne vom interna la sanatoriul Busteni ptr recuperare,unde avem programare dupa 15 septembrie.

Am vorbit si cu cei de la Viva credit si au spus ca ne va da un credit de 500 ron ptr 35 zile,dar ce e aiurea ca va trebui sa dam inapoi 720 ron,dar nu am ce face trebuie sa merg cu ea si avem nevoie de bani ,ca va trebui sa platim unele analizele care nu se fac acolo in spital.


Eu sper sa iasa toate analizele bune si sa fie totul bine.


Astazi voi trimite email si la o clinica oftalmologica privata din Turcia ,ca sa mergem la un control acolo,ptr ca aici in Romania am facut deja 7 operatii si doctorita ne-a spus ca nu se stie de cate operatii va mai fi nevoie si ce e mai grav e ca Ionela si-a pierdut mult din vedere si tare imi e frica sa nu si-o piarda de tot.
Macar vederea sa i-o pot salva ca si asa saracuta are destule probleme.

Va pup si o zi minunata va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna!
Mihaela, sa dea Bunul Dumnezeu sa reusiti tot ceea ce v-ati propus sa realizati iar Ionela sa va aduca bucurii cu progresele ei!

Vroiam sa va intreb daca voi mergeti la Spitalul de Urgente Oftalmologice si la ce medic (poate ai scris, dar mie mi-a scapat). Trebuie sa ajungem si noi la acest spital pentru consultatie, avem trimitere dar nu a stiut nimeni sa ne recomande un medic. Poate ma poti ajuta in sensul asta caci as vrea sa sun astazi si sa fac programare.
Mersi mult!
Pupici Ionelei

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Am trimis si eu banutzi in contul de paypal.
Sanatate multa!


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Iti multumesc f mult Happiness!
Ne vor fi de mare ajutor banutii.


Sunt putin cam suparata,azi m-a sunat doamna doctor de la Gomoiu si mi-a spus ca a vorbit cu d-na doctor care ii face endoscopie Ionelei si ca de luni intra in concediu ptr 3 saptamani asa ca nu i se va putea face toate analizele acum si nu are rost sa ne internam sapt viitoare doar ptr cateva analize si apoi peste 3 sapt pentru celelalte,asa ca luni ii voi face eu niste analize aici,care sunt mai principale si maine voi suna la Busteni poate vom putea merge acolo ,macar ptr 2 saptamani ,sa nu pierdem timpul si apoi sa mergem in partea cealalta.

Nu stiu de ce,dar de cate ori vreau sa fac ceva apar piedici.



Va pup , va imbratisez cu drag pe toate si va multumesc f mult ca sunteti alaturi de noi



Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna fetelor,

dupa cum stiti,luni trebuia sa mergem la Busteni ptr reccuperare,dar mi-au spus niste mamici care au fost acum de curand internate acolo si spun ca mancarea este ff proasta si cum Ionela are probleme cu stomacelul si ii trebuie si regim, nu poate manca orice si am sunat la Gura Ocnitei si ne primesc de luni ptr 2 saptamani.
Vom merge ambulatoriu pentru ca este si aproape de noi si si vom merge cu o mamica care are si ea copilul bolnav si are cielo pe gaz si ne duce f ieftin drumul.

Luna aceasta,cu ajutorul vostru am reusit sa strangem de la bazar suma de 352 lei,bani cu care am platit o parte din costurile operatiei la ochi.

Vrea sa va multumesc f mult ca si acum ati fost alaturi de noi si ne-ati sustinut.

Eu nu ma simt prea bine,ieri dupa amiaza,dupa ce s-a trezit Ioana am vazut pe perna putin sange si m-am speriat f rau.M-am dus aici la noi la un pediatru particular,ca medicul nostru de familie nu mai era la cabinet si mi-a spus ca nu-i nici o problema,ca e posibil ca sa se fi muscat ea de limbuta si cum ea e f sensibila sa-i fi dat putin sangele,dar eu tot nu ma pot linistii.De abia astept sa merg cu ea la Bucuresti sa-i fac toate investigatiile,nu mai am rabdare deloc .

Sunt f stresata,azi-noapte nu am putut dormi deloc,numai am plans si va spun sincer ca de cand am venit cu ea de la Bucuresti,eu nu-mi pot reveni deloc,chiar daca a trecut ceva timp de cand ne-am externat,tot nu-mi pot reveni,imi vine sa plang intr-una,nu pot dormi noptile.Miercuri dupa ce voi veni cu Ionela de la Gura Ocnitei , voi merge iar la Campina la psiholog ca simt ca o iau razna,nici tratamentul pe care il iau nu-si mai face efectul

Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Am confirmat si eu ca banii trimisi prin paypal sunt ptr Ionela!
Sanatate multa!


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Multumesc mult,Happiness


Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

azi virez si eu 100 de roni(din cont Gavris Mihai)
sunt impresionata de povestea Ionelei si de cat de luptatoare e!ii doresc din suflet multa putere si sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Citat:
citat din mesajul lui carrie

azi virez si eu 100 de roni(din cont Gavris Mihai)
sunt impresionata de povestea Ionelei si de cat de luptatoare e!ii doresc din suflet multa putere si sanatate!

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
CRACIUNITELE SCUMPE

www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora






Carrie,au intrat banutii.Iti multumesc f mult



Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele






Mergi la inceput