La multi ani Rares Andrei! Fluturasi 2011 (131)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

oo miki, e bine ca Vladutz si Andra au acceptat-o pe tanti, asta era important, ca frustrarea pe tine trece in timp.... Maria se trezea noaptea cand am inceput serviciul, ceea ce nu mai facuse de la trei sapt de viatza
andreea, pe mine m-a luat raceala, sunt vaaarza, imi curge nasul, ma doare capul si sunt legumaa, plus ca la cat am dormit azi-noapte3-4 ore si nici alea legate
vestea buna ca sub antitermice la 3-4 ore Andra are temp acum seara 36.8 in ureche.ii dau si maine si poimaine.
Va pup zilele astea nu cred ca intru , incerc sa-mi revin , sa dorm, poate sa ies un pic
puup toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

oo miki, e bine ca Vladutz si Andra au acceptat-o pe tanti, asta era important, ca frustrarea pe tine trece in timp.... Maria se trezea noaptea cand am inceput serviciul, ceea ce nu mai facuse de la trei sapt de viatza
andreea, pe mine m-a luat raceala, sunt vaaarza, imi curge nasul, ma doare capul si sunt legumaa, plus ca la cat am dormit azi-noapte3-4 ore si nici alea legate
vestea buna ca sub antitermice la 3-4 ore Andra are temp acum seara 36.8 in ureche.ii dau si maine si poimaine.
Va pup zilele astea nu cred ca intru , incerc sa-mi revin , sa dorm, poate sa ies un pic
puup toate fetele!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


sanatate multa delia, te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna fetelor! Intru si eu acuma noaptea penet ca si liliecii!
In primul rand mi rusinica ca nu i-am spus Anastasiei La multi ani!!!la timp.Sa te bucuri Roxy de printesica ta, sa fie sanatoasa si sa fie fericita!
Allyce mortal e nazdravanul tau. Tare smecherila este!
Mikiiti doresc multa rabdare si sa-ti intri in mana cat mai curand. E normal,e ceva timp de cand nu ai lucrat, plus stresul cu copiii care nu sunt obisnuiti cu lipsa ta.Sunt siguraca te vei descurca.


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Delia sanatate ! Ce aiurea,vine primavara cu raceli si tot felul.Noi deocamdata suntem bine la capitolul asta.
Am vazut ca se discuta de vaccinuri. Miriam are de ce sa fie bucuroasa, am decis sa nu-i facem vaccinurile de 1 an, pana acum am urmat schema, dar ROR nici nu intra in discutie sa-l facem, iar restul le-a mai facut de 3 ori la 2,4 si respectiv 6 luni. Si vad ca nu sunt singura mamica care decide asa.
Azi m-am intalnit la supermarket cu o mamica care lucreaza la neurochirurgie la noi la Cluj si mi-a zis ca nici ea nu si-a vaccinat fetita la 1 an .Mi-a spus ca si alti colegi de ai ei au luat decizia asta.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Se pare ca s-a inceput chiulul pe aici . si chiulesc week-end-ul asta. maine mergem la mama, stam toata ziua la ea si lasam si copii acolo . iar Duminica vin finii la noi, gratarele..alea..alea

miki, ma bucur ca ai putut sa intrii puntin la noi , nu ne-ai spus ce ai patit cu cainele....

am plecat la somn
Apitu nani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Mai anuntam ca avem 2 maselute iesite total si 2 umflate.
De o saptamana am inceput sa facem ture singurica prin casa in 2 picioruse, ca oamenii mari, cand ne plictisim o mai dam si pe de-a busilea.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Esti o norocoasa Madutza! Super, felicitari!
Eu nu am dormit nici o noapte fara Miriam in aceasi casa, sunt dependenta. Sper sa nu dureze prea mult dependenta asta.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna seara!

Delia, multa sanatate mami! Baga mult ceai cu miere si lamaie si sa nu zaci la pat ca mai rau te trage...iesi din casa.

Felicitas, multumim mult! Felicitari pentru cele 2 maselute si pentru plimbarea prin casa. Nici noi nu stim ce v-om face cu acel vaccin...mai avem timp de gandire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Micki, ma bucur ca ti-ai facut timp si pentru noi! Sa nu ne uiti si sa ne bagi in seama ori de cate ori poti. Sfaturile tale au fost si sunt intotdeauna bine venite!
Andreea, mami cum sa te ia raceala pe tine acum? Hai doftoriceste.te bine si sta bine pazita de frig si curent pentru a nu zace la pat. Ma bucur ca Rraes minunatul este mai bine....Peste o sapt il sarbatoriti, ce superbbb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Lavinia, zici ca te-ai bagat la un vin rece? Suuuper! De Yasminutza nu ne-ai mai povestit ce mai zice/face....doar ca este domnisorica cuminte,inteligenta si foarte descurcareata.

Madutza, sa aveti un week-end cat se poate de frumos! Esti o norocoasa ca ai parintii aproape si mai poti face uneori si altceva...cum ar fi petreceri! Apitu nani mami tanara,slaba si frumoasa!

Roxy, mai este nevoie sa iti spun ca nu te suport din cauza abdomenului tau din dotare? Nu stiu de ce nu iti plac produsele celor de la H&M ca mie una mi se par unele(nu toate) chiar bune calitativ si chiar fffffff convenabile. 50% din hainutele lui Duracell sunt luate de acolo iar restul de 50% de la Zara, Chicco, Kiabi, Z , Ovs , Prenatal, etc.

Mergi la inceput