La multi ani Rares Andrei! Fluturasi 2011 (131)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Iparpala, ai o printesica tare dulce si frumoasa foc! Mi-au placut mult pozele cu ea si tati la laptop dar, fiecare cu laptopul lui. Cea mai tare este cea de pe terasa cu, casetofonul la picioare...dj-itza de mica.


Gata, ma retrag si eu la un film cu sotul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Gata filmul si am intrat sa vad daca s-a mai scris ceva...nimic!

Noapte buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata fetele!

va poftesc la cafelutza

Iar m-a trezit Cristi devreme...a aparut pe la 7 langa patul meu aproape imbracat...nu reusea sa-si bage si a doua manuta pe maneca, azi si-a tras blugi , stie ca nu stam in casa si ca mergem in vizita, deci s-a imbracat corespunzator . Sotul a uitat aseara biberonul in Camera Catalinei si acum am deschis eu usa incet , incet sa intru sa-l iau..cand colo fata mea era treaza, in fundulet si nu zicea nimic , cred ca era atenta la ce se spunea la radio

Eh, am zic ca nu am timp sa intru, dar se pare ca sunt dependenta.
Ally, sti ca te invidiez si pe tine pt caldura, nu?. Azi cand am deschis usa am simtit pt prima data ca s-ar putea sa vina primavara...nu mai e frigul ala patrunzator, acum sunt 3-5 grade, dar am inteles ca iar vin temp scazute...
Hainute din H&M avem si noi cateva (nu multe), imi plac, unele sunt convenabile la pret, dar daca vrei sa cumperi un set asortat de la ei, te cam taxeaza. Asta vara am luat catalinei o rochita cu chilotei 25 ron si aveau si baticut asortat care era inca 15 ron...si era doar un triughi micut. la voi cum sunt preturile la Zara? Imi plac fff mult, dar mi se par scumpe, doar la reduceri ne mai lipim de cate ceva

felicitas, felicitari pentru maselute! Canini aveti?
Este vre-un fluturas cu canini iesiti?
La noi inca nici un semn ca ar mai iesi ceva curand
Da, sunt norocoasa ca e mama aproape, la 30 km de Buc, si ca pot lasa amandoi copii la ea. imi mai incarc si eu bateriile 1-2 zile. Vara pot chiar sa ii las si mai mult Concediul il vom face cu copii, dar apoi am de gand sa-i las o saptamana la ea, sa-mi iau si eu "concediu".



La multi ani, Eduard Gabriel !!! de dorinut@
La multi ani, Julius!!! de dinora


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
MAda, mai sunt si eu dependenta pe aici... intai deschid forumul cand ma uit pe net... Eu sunt naspa in continuare, nas, gat acum ma doare si urechea si mi-am pus niste picaturi care au expirat luna trecuta dar erau nedesfacute, solutia era clara , m-am riscat ca aici nu-ti da nik de pus in ureche fara reteta, nici vit alea pt copii de mi le-a recomandat nu mi le da fara reteta. Sa vedeti cand i-am aratat pediatrei flaconul de Vibrocil ce-l studia si a zis... da e ff bun....Ei n-au.
Deci sa revenim cu 2 intrebari ca eu sunt tuta rau azi:
1. Andra nu a facut febra deloc azi -noapte era rece-rece dar i-am dat antitermice in continuare la 4 ore. Cat mai continui cu antitermicele?
2. Pt mucii mei curgatori, aposi , de zici ca sunt puradel ce sa fac?
Azi noapte simteam ca paraca imi jupuise cineva pielea de pe gat, nas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

LA MULTI ANI EDUARD DE DORINUTZ SI JULIUS DE DINORA!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

la multe lunitze Ana de picky!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

neata

am prins si eu un pui de raceala zilele acestea cu o durere in gat ingroitoare si in loc sa-mi revin am ramas fara voce off,si nu prea pot sa iai prea multe sa-mi treaca deoarece Andra a mea mai papa titi
Strumph ,am vazut aseara o piscoata super dulce.ce-mi place cat e de pletoasa,asa bine ai sta,la a mea deabea acum incepe cat de cat sa-i creasca parul mprobabil ca pe la 2 ani o sa aibe si ea un pic de plete
Miha ,ai racit? multa sanatate
Ailed,sanatate multa la amandoua ,cum mai sinteti? super ca i-ai gasit rochita ,si eu sint in cautari dar inca nu am gasit nimic
Lparpala,felicitari pt.mersul in picioruse .noi acum sintem la faza,tinut de pat,patut,de tot ce apucam
Ioana petrecere frumoasa la botez
Roxi ,vazut pozele cu printesa ,e tare scumpa
Lavi ,ce-mi place cum ai sta lui Lucas tuns.si eu am tuns-o pe Time dupa ce a facut 1 anisor,bine a mele vad ca pana la 1 an sint pe modelul fara par deci nu a fost nici o pierdere.oricum dupa aceia ia crescut frumos,uniform parul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Neatza!
MAda, mai sunt si eu dependenta pe aici... intai deschid forumul cand ma uit pe net... Eu sunt naspa in continuare, nas, gat acum ma doare si urechea si mi-am pus niste picaturi care au expirat luna trecuta dar erau nedesfacute, solutia era clara , m-am riscat ca aici nu-ti da nik de pus in ureche fara reteta, nici vit alea pt copii de mi le-a recomandat nu mi le da fara reteta. Sa vedeti cand i-am aratat pediatrei flaconul de Vibrocil ce-l studia si a zis... da e ff bun....Ei n-au.
Deci sa revenim cu 2 intrebari ca eu sunt tuta rau azi:
1. Andra nu a facut febra deloc azi -noapte era rece-rece dar i-am dat antitermice in continuare la 4 ore. Cat mai continui cu antitermicele?
2. Pt mucii mei curgatori, aposi , de zici ca sunt puradel ce sa fac?
Azi noapte simteam ca paraca imi jupuise cineva pielea de pe gat, nas

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


1. Delia, eu stiu asa ca daca ai dat timp de 24 de ore antitermice la 4 ore si a scazut temperatura, atunci tb sa treci la administrare la 8 ore. Cat timp? ..nu stiu...eu in functie de situatie dau inca 3 sau 5 zile. Din experienta, daca intrerup mai devreme poate reaparea fevra. Alte simptome are?
2. Eu pt nas folosesc mereu Olith, iar pt dureri de gat cel mai si cel mai bun mi se pare Hexoraletten pastile de supt. Imi iau durerea cu mana. Acum nu stiu daca gasesti si tu acolo...

Sanatate multa !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

vai ,cum ma pun la calculator se pune Andra a mea sa strige ca din gura de sarpe iar Time vrea muzica de copii

Felicitas ,felicitari pt cele 2 maseluta.noi momentan avem doar 4 dintisori.Felicitari si pt,mersul pe picioruse .
Lparpala, e tare scumpa printesa ta
am dorit sa mai spun cate ceva dar am uitat ,ce sa faci varsta...
La multi ani ,Eduard Gabriel!!
La multi ani ,Julius!!!
sa cresteti mari,sa fiti sanatosi,norocosi si sa le aduceti multe bucurii parintilor vostri!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, saru-mana! asa o sa fac, o las pe ceva la 8 ore , dar vreo 5 zile probabil pt ca ii mai curge nasul mai rar si ii sparg si o masea si niste dinti, asta ne lipsea...
Cu gatul am rezolvat-o cu ce aveam in casa si pana om iesi imi pun Olynth ca vad ca Andrei i-a uscat mucii. Si am gasit prin dulap niste zinc cu vit C

Mergi la inceput