La multi ani Rares Andrei! Fluturasi 2011 (131)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns millie spune:

astazi dam si noi de baut si o prajitura.Printesa mea cea mare a implinit 3 ani

pt.durerile de gat am dat o fuga pana la farmacie si mi-am luat bioparox spray si dropsuri propolets,sper sa fie eficient

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui millie

astazi dam si noi de baut si o prajitura.Printesa mea cea mare a implinit 3 ani
pt.durerile de gat am dat o fuga pana la farmacie si mi-am luat bioparox spray si dropsuri propolets,sper sa fie eficient

mami de 2 printese Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si Andrada Bianca 11.04. 2011


La multi ani, Timeea !!! millie, sa-ti traiasca printesa! sa fie frumoasa, cuminte si sanatoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare feteleeeeeeeeeeeee

sunt chioara de somn
yasmi da sunt panicoasa rau
ca daca patesti ceva nasol odata iti ramnane pe creier
si apoi convulsiile nu sunt bubne deloc la copilasi
si noi de ieri suntem pe acelasi virus ca si finuta
nu va zic ca nu am dormit deloc
ca e un virus care nu se manifesta la inceput cu nimic decat cu febra f mare care creste f brusc
de aceea si finuta a facut convulsii
si apoi prin tuse si muci
si e ceva viral
offffffffffff
deci de ieri suntem pe f multe antitermice
mi-a zis mediculk sa ii scad febvra cum pot da sa nu o las cu febra
si pe antibiotic cedax
am uitat sa precizez ca la ANTONIA
la petra inca nu se manifesta
sper sa nici nu faca desi e imposibil sau poate are imunitate buna
offfffffffffff
tare greu sa vezi pe bebe
cu febra 40 de grade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA!LA MULTI ANI EDUARD SI JULIUS

Delia LA MINE CEL MAI BINE PT RACEALA SI DURERI IN GAT FUNCTIONEAZA CEAIUL DE LAMAIE. SE IA O LAMAIE SE TAIE FELII CU TOT CU COAJA SI SE PUNE LA FIERT SA DEA UN CLOCOT APOI IL STRECORI SI CAND SA RACIT UN PIC PUI MIERE SI SA VEZI MINUNE. PASTILELE DE SUPT ACTIONEAZA PE MOMENT DAR DUPA TE DOARE DIN NOU. CEAIUL ASTA IL BEAM SI IN SARCINA CAND RACEAM SI TRECEA RACEALA INTR-O ZI
.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

LA MULTI ANI SI TIMEEA DE MILLI

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mary cred ca e bun ceaiul doar ca asta nu e doar o simpla raceala din pacate
la noi recelile trec cu oscilococcinum
si cu panadol
atat
da asta e un virusache
care isi face de cap prin intermediul febrei
offffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

cami tratamentul este pt delia nu pt dodo

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara !!!!

Se vede ca primavara e dupa colt si da coltul ierbii ca s-a cam asternut linistea pe aici Si noi am fost azi plecati, de dimineata de pe la 10 am plecat si ne-am intors pe la 5 pe seara, a fost o zi superba, am fost si am vizitat un castel, am luat pranzul la restaurantul de acolo, am vizitat gradinile , soare si frumos, caldut, cam 14-15 grade si apoi ne-am intors la Londra si am fost la un mall si i-am luat piscoatei cate unele, printre care o rochita superba de la Zara, scumputa, dar isi merita banii , zic eu si apoi de la un alt magazin de copilasi i-am luat outfitul pentru ziua ei ahh abia astept sa o imbrac mai am de asteptat pana in aprilie

La multi ani fluturasilor Eduard si Julius !!! sa cresteti mari, sanatosi si sa le aducei numai bucurii parintilor!!!

La multi ani Timeea! sa iti traiasca fata Millie si sa fie norocoasa si sa aiba o viata frumoasa

Gata , s-a umplut cada, ma duc sa bag piscoata la baita si apoi nani ca e obosita, azi a dormit 2 somnicuri de cate 40-50 min in masina, ea care doarme si 2 ore dupa amiaza , azi am sarit-o de la portie, dar era asa fericita lq plimbare , nu va mai spun la mall cum facea din mana la toata lumea si radea la toate vanzatoarele

O seara buna si poate mai apuc mai tarziu sa intru, dar nu cred ca am cu cine vorbi oricum, poate maine seara cand se mai aduna lumea pe acasa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Seara buna mamici!

Mii de scuze ptr ca ma dat bir cu fugitii dar a venit primavara si pe strada mea si m-au invadat treburile si nu numai...
Aveam o datorie de foto cu m-soacra, le-am atasat din nou

Dorec sa urez sarbatoritilor LA MULTI ANI!Sa fiti sanatosi, cuminti si sa le aduceti parintilor numai bucurii in suflete!

Doua seri la rand am avut musafiri...acum doua zile finii din spania care urmeaza sa-i cununam la anul viitor, si aseara sefu de la bucuresti de la institut,..impreuna cu fiul lui si inca 3 colege de la servici....aveam pe tel 7 apeluri, nu l-am auzit, ...si soacra i-a poftit in casa...intau pe rand si nu se mai terminau...am ramas masca... Erau mult mai multi, 5 masini (toti colegii)plecau ptr 3 zile la brasov, si erau in treacat... Au tinut musai sa ne vada, ...Ioana a primit primul ei martisor, o omida mare si frumoasa, cu 12 picioare in jurul ei un lung si gros fir de martisor...Superb martisor, dar surpriza a fost maxima

De papat papam mai mult-putin, titi e baza, afara stam 2 ore de la 10-12, si de la 15-17.... Nu doarme la pranz mai mult de 2 ore...dar doarme singura singurica, mami munceste nu o mai pazeste, si de pe forum lipseste
strumphysa va fie de bine plimbarea mami, si toate cele cumparate sa le purtati cu mare placere.
roxynu suntem mami 10, dar noi doi facem cat 10...ce am muncit? e mult de povestit, dar te asigur ca nu am lalait-o, si tot nu am terminat in ciuda eforturilor depuse.
Cei la mansarda mi-au intarziat...pe miercuri imi vin, mi-au terminat in schimb de ridicat un zid, ptr ca nu era infundat in capatul incaperii cum ar veni...ehee...multe mai sunt de pus la punct,...joi plec la bucuresti dupa 2 ferestre ptr mansarda de la velux, ..sper sa fi luat o decizie bune(apropos, ...cine are?sunt ok? am luat GGL,am dat doar 600 euro pe ambele)...daduram noi 4000 pe o usa si ferestre la o terasa de la QFORT, ....ma mai ''plang'' degeaba...
daria by irinuca multumesc mami ptr foto, ...am retinut, mi-a placut.... Spatiu am, ..deci se va rezolva...momentan dau pas ca soata a vrut musai mansarda gata
ailedmereu intram sa te citesc, ma bucur ca sunteti mai bine, ...bine faci ca iei o pauza de butoane sa te poti odihni, relaxa...etc, practic fii tu acolo unde iti doresti sa fii
Legat de bucatarie, ..hota...etc, am de toate dar na...au trecut 13 ani peste ele, si cum le-am forjat la maxim se cam simte... trebuie sa le iau pe rand, si le voi schimba. Sanatate si vointa sa fie!!!Multumesc mult ptr sugestii!
bb_yasmicum e Luca mami?Sper ca muuult mai bine!Imi plac la mxim foto cu el, e dulce rau
madutzasanatate maxima parintilor, e mare lucru sa-i ai aproape!
simonacipimi este dor sa te citesc mami!
mikiaveam pielea de gaina cand te citeam...am de emotie, stiu ca ne va veni randul la fiecare idntre noi....Putere mult mami iti doresc!
deeadoar azi am vazut PM, foaia e preparata de mine, apa, faina, sare, drojdie, un ou....o intind cu mina ca foita de tigara, ...deci coca e molceaga, daca o lasi sa stea pe pasa cam 20 min(sa se odihneasca spunea mama)se intinde ca o guma. Cu foi de cumparat nu am facut niciodata
Sigur am mai uitat una alta........

Aaaaaaaa roxy, am vazut foto....o pap pe Anastasia, imi place la maxim, ..strumphytza..la fel....e dementiala piscotel, ally...de duracel nu mai zic....
Multumesc din suflet mamicilor ptr comentariile de la fotostie ele care sunt
Pup toate mamicile...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

stie ele...offfffff stiu ele

Mergi la inceput