La multi ani Rares Andrei! Fluturasi 2011 (131)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Mamici ca doresc somnic pufos!!!

p.s. am intarziat ptr a va atasa mai multe foto cu scumpa, dulcica, cumintica mea fetita.... Ioana(cra-cra)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Catank poti sa cra-cra linistita ca ai cu ce sa te mandresti. Ioana e de-a dreptul superba, ce gropita sexi face in obraji si o gurita..., n-am cuvinte sa exprim cat e de frumoasa. Nici soacra n-arata rau, e tanara nu? cati ani are?

Si Diana de Lparpala e o scumpete frumoasa foc si leita tati. Poza aia cu ei doi la lap e mortala.

Eu am fost pana la pranz la lucru si din pacate cred ca asa va fi aproape in fiecare sambata, cel putin o vreme, apoi smotru, pune-te masa strange-te masa, obositor. Maine vrem sa mergem la baie in Ungaria, la Mako. E un orasel cam cat un sat si si-au tras un strand de numa numa. De ce ei pot si noi nu?
Uitati aici http://www.termalfurdo.net/furdo/makoi-varosi-onkormanyzati-termal-es-gyogyfurdo-mako, mi-e una imi vine sa ma dau cu capul de pereti.

Multa sanatate bolnaviorilor, si pentru mamici nu uitati de tinctura de propolis, e miraculoasa mai ales la durerile de gat.

O duminica fericita.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mary, maine imi fac ceai, catank!super poze, super bb!
Somleac nu pot sa iau nik cu propolis mi-au dat asa mult cand eram mica, acum doar daca-l miros
Multumesc fetele de grija si sfaturi
cami, surioara sanatate multa!!!!!
noi ne-am plimbat azi, au fost 17 grade afara, Andra e super oki a inceput sa mearga singura si afara...Duracell acu te prind, Maria e din ce in ce mai bine, eu am rezistat eroic pana am ajuns acasa, m-a luat cu frisoane, dureri si de cezariana etc...Acu bolesc in sufra, iubi a spalat, hranit bblu.
Va puuuup si va iubesc!pe toatee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Cu intarziere uram si noi La multi ani Eduard Gabriel de Dorinutz si Julius de Dinora!
Sa csteti mari si sa fiti sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Buna dimineata! NU shtiu cu ce-mi pot spala obrazul pt. ca n-am intrat ieri sa va multumesc pt. urari. Dar o fac azi....Va multumesc tuturor din toata inima pentru vorvele shi gindurile frumoase la adresa lui Julius!!! El este comoara, sufletul shi cea mai mare iubire a vietii noastre!

Noi am sarbatorit ieri frumos, cu colac, mot, tava...precum se cuvine. Am sarbatorit acasa. Au fost toti nasii lui Julius de aici (3 perechi) shi nishte alti prieteni. Voi pune azi poze dupa ce le descarc din camera. De pe tava shi-a ales copilul meu cheile de la mashina intr-o mina shi (termometrul de luat temperatura)in alta. Inainte de a lua termomentrul s-a repezit spre o carte cu formule pt. ingineri, dar dupa ce a gustat-o/linso un pic, a aruncat-o.

Pup toti copilasii shi mamicile lor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

hello!

am intrat scurt sa va salut si sa va pup

sunt in pregatiri, la 1:30 imi sosesc finii. poate de data asta reisesc sa pozez si eu preparatele.

am fugit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata mamici
ieri atat m-am chinuit sa intru si tot n-am reusit, am avut treaba multa, curatenie generala, cumparaturi plus o buburuza si un sot care cereau atentie

urez si eu La multi ani! Eduard si Julius, sa cresteti mari bebei scumpi si sa aduceti numai bucurii parintilor,


mandreeac la voi este un adevarat magazin H&M, la noi este o porcarie, si mic si naspa si scump. ma bucur ca este mai bine Rares si daaa, greu cu iesitul afara cu carutul pe strazi necuratate

bb_yasmi asa-i si Anastasia, nu suporta nici macar sa se uite dr la ea ca plange n-am scris cat are? are 9,3 kg si 76 cm. Iasmi ce vaccin face la 4 ani? si apoi o sa le faca pe cele de la scoala, nu?

miki ma bucur tare mult ca s-au obisnuit puii cu noua bona, este chiar bine. cat despre servici....nici nu vreau sa ma gandesc, ti-am mai zis...este si normal sa faca Vald asa, tu esti toata ziua plecata, ii este dor de tine, te asteapta.... inca nu intelege el ca trebuie sa pleci la servici. o sa se obisnuiasca el ca n-are incotro, trebuie sa-i explici muuult...zi-i si tu ca mergi la servici ca sa-i poti cumpara lui multe jucarii, papa, dulciuri...

ally nuuu, n-am zis ca nu-mi plac hainutele H&M. imi plac, cum sa nu, am si eu primite o groaza si sutn super calitative si frumoase dar nu luate de aici, luate din Bucuresti.
am zis ca la noi este un H&M micut si nu are mai nimic ca lumea, chiar nu are. pai ce vad pe net si ce vad aici in magazin, niste porcarii. si exact cum este la Kenvelo...cica KENVELO, dar pe toate hainele scrie Made in China pe mine ma dispera firma asta

felicitas dar de ce nu-i faci vaccinul de 1 an?

ailed ma bucur ca este bine Andra. asa, bine faci, iesi, plimba-te, dormi, oduhneste-te...fa o pauza la butoane si ai grija de tine cu raceala

millie multa sanatate si tie si...La multi ani pentru printesica ta cea mare, sa fie sanatoasa si sa va bucure sufletele alaturi de comocara mica

lalely multumim de urari

catank este o scumpete mica Ioana cu omiduta ei....ce o mai studiaza. si ce-mi plac pozele afara

lparpala ce super sunt pozele cu tati si Diana la laptop si cea de pe balcon cu casetofonul. este o scumpica


madutza distractie placuta si gratareala placuta

mamicile.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mary hai la carnati ca ti-am oprit au iesit deliciosi, sunt facuti in mat de oaie. mie imi plac mai mult decat in mat de porc

strumphitza ce va mai plimbariti...si ce cald este la voi, la noi iar s-a racit. vreau primavaraaaaa...... abia astept sa iesim si noi toata ziua pe afara cand se va incalzi

cami ce de raceli ati mai avut, saracuta Antonia, vad ca ea este tare sensibila la raceli. poate Petra o fi mai rezistenta, sa nu ia chiar tot. multa sanatate si tie multa odu=ihna daca poti si ai grija de tine

dinora ma bucur ca ati petrecut frumos

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor, chiar citeam pe net cu greutatea bebeilor...ca la 1 an isi tripleaza greutatea de la nastere.... la noi nu s-a triplat si am multe prietene cu bebei la care la fel, nu s-a triplat.

cativa bebei au avut 4 kg la nastere si acum la 1 an au avut 10 kg. pediatrii au zis ca este bine, arata bine...deci nu este o problema. la fel ne-a zis si noua, ca nu este absolut nimic, arata foarte bine....si mai ales ca noi am stagnat in luna 10 din cauza dintisorilor.

bebeii vostrii cum sunt?

somleac tare frumos acolo, sa stai o zi acolo te relaxezi la maxim
de multe ori ma intreb si eu....de ce altii pot face atatea si noi nu. noi nu facem nimic...fructe, legume importam....porci, gaini, oua importam.....mai nou si banalul usturoi noi il importam si nu de oriunde...de la chinezi
pai chinezii aia fac si un rahat si noi il importam la cat de prosti sutnem.
nu mai facem nicmi, suntem o tara de ratati...nimic nu se mai face in tara asta.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Buna!

In primul rand:

La multi ani, puilor care au implinit un anisor!


Ayanna Stefania de SSABrya


Va multumesc pentru aprecierile la adresa piticutei mele!

Noi ieri am fost la nasi care au un baietel de 6 ani si cu care a socializat Diana. Ce-i drept el ar fi vrut ca ea sa deseneze ceva

In rest...ne pregatim incet incet pentru petrecere. Pana acum am organizt doar pe hertie, prea putin am aplicat. A mai facut vreuna dintre voi sau aveti de gand sa faceti bufet suedez? Noi nu vom avea loc sa punem masa pentru ca avem cam 20 de persoane (ce-i drept si cu copii) asa ca vor manca pe genunchi Nu prea stiu cum sa fac cu friptura sa poata fi mancata in aceste conditii. Ceva idei?

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput