La multi ani Rares Andrei! Fluturasi 2011 (131)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

helloo

mada, distractie placuta astazi!! si noi ne-am petrecut aseara cu vecinii la gratar apoi ne-am intins la un remi

roxy, Lucas are 10.500 si 82 cm. dar si el ca si anastasia a stagnat fff mult. vreo 3 luni cred ca a stat tot la 10 kg. mie nu mi se pare grasut deloc, poate chiar slabut la cat de mult mananca dar si cat alearga dar este si destul de inalt..

la multi ani sarbatoritilor: julius si eduard!!!

poate apare si dorinuta macar sa ne salute!!

delia, multa, multa sanatate!!

eu sunt vreo 3 ore free pana imi vin musafirii....asa a inceput sa imi placa sa fiu si gazda inainte meseria mea preferata era de...musafir dar acum de cand ne-am mutat la casa, vb madutzei: imi place sa primesc musafiri, sa am casa plina . si diseara sunt 3 ore si babysitter pt 2 copilasi ai prietenilor nostri care merg la teatru....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua!

Fetelor la noi a venit primavara 100% ! Toate zilele astea au fost 18-19 grade afara si nici urma de noi prin casa. Dimineata pe pervazul geamului erau 2 porumbei si se giugiuleau...pfff si faceau o galagie. Deja stau cu geamul deschis mai multe ore...si este un aer asa cald si placut.

La multi ani Julius si Eduard Gabriel !!!



Lavinia, ca tot esti pe receptie, spune-mi si mie te rog cate kg a avut tortul vostru si cate persoane ati fost? Noi am comandat tortul pentru 15-17 pers si a zis ca treb sa aiba cam 4 kg si imbracat ajunge la 6 kg....mie mi se pare putin. Duminica frumoasa iti doresc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Delia, cum te mai simti mami scumpa? Tot asa rau? Ai baut ceai de lamaie? Hai fa.te repede bine!

Andreea, tu ti-ai revenit mami? Rares cum mai este? Sunteti bine, sanatosi amandoi?

Roxy, am inteles acum ! Gogosica ta dulce ce mai face? Eu zic sa nu iti faci griji ca nu si-a triplat greutatea de la nastere ...se vede pe ea ca este sanatoasa si voioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally a avut 4,5 kg, am avut 30 pers cu tot cu copilasi ca o familie cu 1 copilas nu au reusit sa ajunga si a fost la limita tortul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Madutza, pofta mare la gratar ! Am vorbit mai devreme cu sora mea cea mare si imi sp ca se pregatesc sa iasa la gratar intr-o gasca asa ,mai mare. Pfff ce ma oftic ca nu am fost la ei week. asta. Noi aici nu prea avem cum sa facem gratar...si in 3 nici nu prea merge. M-ai intrebat cam cat dau pe hainutele de la Zara...de ex i-am luat o vestuta destul de groasa pt primavara-toamna si am dat pe ea 13 euro...pe o geaca 24 euro, panatalonasi cu, curea 19 euro, tenesi mai subtirei pt vara(seara) 20 euro. Si nu mai stiu sa iti sp....astea doar ce le-am luat si de asta am stiu exact preturile. Nu sunt ffff sumpe, isi merita banii. Petrecere frumoasa cu finii si asteptam pozele cu preparatele tale !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Lavinia, multumesc mult mami! Sa inteleg ca mie tortul de 4 -5 kg imi mega ajunge la 15-17 pers!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally cu mare placere. eu zic , ca da. stiam ca secalculeaza 130 gr de pers aprox la cel imbracat cu martzipan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Noi inca nu suntem deci unde sa facem petrecerea lui Eddy, acasa sau la restaurant. Parintii mei spun sa facem acasa la ei , iar noi ne gandim sa facem la restaurant sa ne desfasuram mai bine....ne mai gandim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally in tara faceti petrecerea??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Lavinia, facem si aici si in tara pentru ca abia in mai plecam si nu vrem sa treaca ziua lui fara sa-l sarbatorim.

Mergi la inceput