Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (188)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

va dati seama ca imi creste inima precum cozonacul, da? Multumesc mult pt aprecierile la adresa fifitzelor mele

Simonix - mie mi s-a parut ideea cea mai buna pt o camera micutza. Avand spatiul f limitat am profitat la maxim de orice cm. Se doarme super si jos si sus. Am testat pe pielea mea . Am dormit eu vreo 3 sapt cu Andra si m-am trezit cu ea peste burta mea , de ma gandeam oare nu-mi confunda burta cu o minge de fitness , cu picioarele curgatoare noaptea dar acum s-a obisnuit si doar dimineata isi face bagajul si migreaza, voluntar, peste cine doarme jos cu tot cu perna , ursi, finet .. etc.


Semneaza subsemnata , indragostita lulea de cele 2 , mAndra zgubiloasa si martisorul Sofifi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

MSBB - wow, ce fete frumoase ai tu acolo! Sa le mananci, cea mica seamana cu mami, asa mi se pare, m-a topit, mai ales in prima poza, cum era ea suparata acolo ca si cum, Bai, care m-a deranjat? Iar cum doarme Andra...

ADRIANA - felicitari pentru job! E fain, 4 ore...

LORICH - eu cred ca am cel mai nemancacios muguras, ne stii... NU poti face nimic decat sa ignori si sa astepti sa treaca. Cel putin la mine nu merge absolut nimic. Cu cat insist mai mult, cu atat ma lovesc de-un zid. Ca si ESME, eu nu mai intreb niciodata daca vrea, pentru ca raspunsul e NU intotdeauna. Ii pun acolo, la el in camera si mananca el cand vrea. Mai merge sa mancam la desene. Asta cand suntem disperati, dupa o zi intreaga de nemancat nimic nimic, il pun la desene si ii indes in gura. Dar incerc sa-l dezvat. Mai merge si la noi cateodata cu junk food, un cremvusti, un cartof prajit dar nu totdeauna. Mai merge sa pregatim masa amandoi, de aceea il si las sa taie cu cutitul, sa isi taie el acolo legumele, vad ca e mai interesant sa le manance apoi. Mai merge sa rada branza pe razatoare si apoi se amuza mancand-o.

Acum vad ca iar intra in greva, ieri dupa ce a venit de la gradi a mancat 2 biscuiti si 2 frunze de spanac toata dupa-amiaza si seara, asta e mai nou mancarea preferata - salata si spanac crud, eu una ma bucur, se indreapta vertiginos spre un tip de alimentatie vegetarian raw, ca nu mananca decat legume crude. NU mai vrea nici peste, carnea e demult pe lista neagra la el. A inceput sa manance mere, nu stiu prin ce minune. Dar numai taiate in felii subtiri, rotunde, ca daca sunt patrate nu le mai vrea. La fel si feliile de castravete, daca depasim o anumita grosime iar nu le mai vrea. In fine, intr-un an de zile, am ajuns si noi sa stim ce si cum. Are cam un an de cand nu mananca. Si mai traieste cu suc de legume.
Eu lapte nu i-am dat niciodata in loc de mancare, laptele il bea la somn, dar ziua nu ii dau absolut deloc. Si nu ii tine de foame pentru ca e in doua cu apa. Vitamine i-am tot dat de asta toamna incepand. Nu stiu daca asta l-a ajutat sa nu se mai imbolnaveasca pentru ca toamna si iarna asta nu a fost deloc racit sau bolnav, indiferent cati viruseii se aflau in jurul lui. IN afara de boala aia, the fifth disease, n-a avut nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

msBB felicitari pt asa minune!! Eo scumpaaaa, o frumoasaaaa...sunteti mancati, ce mai!!! IAr tati, tre sa-si pregateasca puscoiul cu asa fete!!!
M-a impresioant Andra s-a afcut asa de frumoasaaaa...ce frumos perisor are si ce haioasa e cu salopetele alea!!!!

Simonix ohooo..cacaturi ar manca, ieri dupa ce a refuzat pranzul, l-am culcat, s-a trezit cica"vrei ceva bun?"(el asa zice).Deci da nesquick, da danone, da cartofi prajiti, da fainoase si iaurt dulce...pai aduce vreuna de asta vreo vitamina????
Ok, i le dau cand e bolnav, topit, cum zici tu, dar acum nu mai e asa. Il mananc cu fulgi cu tot Ieri a acceptat "ceva bunul" ala s afie o banana.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Doloress eu as ucide pt asa un stil de mancat - mai putin refuzul carnii. Pai patrick isi ia vitamine adevarate...pai ce vitamine isi ia Robert din faionase, orez (firar sa fie, e mancarea lui pref si el e contipacios)-azi a mancat orez cu legume si carne.
Vb si cu Miha mi-ar fi usor sa-l las in plata lui, sa manance cat si cum vrea, ar fi ami usor, avand in vedere ca n-am timp de facut enspe feluri de papa..dar nu mi se pare in ordine.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Msbb sunt doua printese superbe! Acum da am vazut cum arata fetita mea! Vaiiii ce dulce este Andra cum doarme!!!!!!!! Si noi avem pijamale ca ale ei vestuta la fel , difera nuantele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

LORICH - macar o perioada sa-l lasi asa, sa manance cand vrea, pana ii trece de tot boala. POate mai apoi isi revine singur. Eu si acum ma acuz ca am insistat prea tare dupa penumonia lui (ca de atunci au inceput problemele la noi) si ma gandesc ca a facut anorexie de opozitie. Ca imi aduc aminte cum il urmaream cu lingurita prin casa, cum plangeam in fata lui sa manance pana se apuca si el de plans. Si nu cred ca am procedat corect deloc.

Hehe, stiu ca multe mame ma invidiaza. Si la mall cand mergem se uita unii parinti cu jind la noi, copii lor au McDonald in fata si un suc din ala - verde- albastru, pe cand al meu e cu brocoli (asta e alt aliment preferat, nu dam gres niciodata cu el, la noi cam 4 zile pe saptamana mananca brocoli), somon si suc de legume.
Singurele chestii nesanatoase - pe care nu reusesc nicicum sa le scot sunt baconul prajit cu oua ochiuri dimineata, in week-end, numai asta mananca. Dar la cate legume roade in timpul saptamanii, nu-i bai zic eu.

Poti inlocui orezul cu quinoa. Exista la voi asa ceva? La noi n-a mers, dar poate la voi merge. Al meu nu mananca decat paste din fainoase (simple, simple, fara nimic- ca nici sosurile nu ii plac, sa nu vada ketchup, mustar, maioneza, nimic de genul asta) In rest nu pune gura pe paine, orez si alte grane. Nici bare de cereale nu vrea, din alea dulci dulci, am incercat si nu-i plac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Dolores sa stii ca al tau cam seamana si lamancat cu al meu. Nici lui nu prea ii place carnea (decat daca e junk ), legumele ii plac tare tare mult, crude sau fierte, brocoliul este la mare cinste, lu' al meu ii place si conopida sau morcovul. E disperat dupa ele. Ah, si ardei, ar fi in stare sa roada non stop. Macar asta ma consoleaza, caci fructe - aici e greu Nici macar banana nu mai bvrea. Doar pepene galben si struguri. Dar nu e mereu sezon. A inceput sa ceara singur rosioare, ca au inceput si astea sa aiba gust, dar numai din alea pitice. Si e topit dupa branza, de orice fel.

Din ce scrii tu de cum mananca Patrick mie mi se pare ok sincera sa fiu, acum nu stiu cantitatile, dar de exemplu al meu nu a fost niciodata mare mancator, nici acum nu mananca castronoaie, ci destul de putin cantitativ. Insa il vad ca se satura, imi ia in greutate frumos, crestem pe curbe, deci e ok. La scoalanu pot sti cat mananca, madamele imi zic ca e ok, dar stiu eu ce standarde au ele Ar fugi tot forumul La ele o linguritza = a mancat foarte bine

Lori sigur trece perioada, poate o sa stati mai mult afara si la aer si-o mai face el chef. Poate inca il deranjeaza ceva, e inca o perioada sensibila. Sfatul meu ar fi sa nu mai ii dai asa mult lapte (nu stiu eu cat ii dai, dar zic si eu asa), adica daca nu vrea mancare, ok, fara lapte in schimb. Ma rog, vezi si tu cum tine ...

MsBB super patutzul, chiar la asta ma gandeam si eu, singura chestie care nu prea imi place este ca e prea inalt hmmm Dar nu le poti avea pe toate, nu, pe de alta parte ma gandeam ca o sa ii desfac patul de jos, pe el il pun sus si noaptea daca e sa cada :D pica pe moale. ca noi de exemplu acum avem lipit patutul lui mic pe o latura, ca altfel cred ca ar dormi pe jos, ce stil are. Mai ales ca de fapt in ultimele doua luni a dormit mai mult cu mine, in pat de 1.80, si nici ala nu ii ajunge :D

Azi copilul meu planteaza bulbi :) Cica vor sa ii invete sa fie responabili, sa aiba grija de ceva :D, sa observe natura bla bla. Si am luat bulbi si or sa ii planteze. Era tare incantat dimineata: Merge Robert la scoala si face "un gaura" si pune "blubul" in ea Si iese o floare roz!!!

Simona cu Robert

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Ce Sofifi mica si dulcica am vazut! Si Andra e asa o domnisorica frumoasa! Pup fetele, si pe mamica, sunt una mai mandra ca cealalta!

Ma bucur mult pentru Aimee ca e si ea mama de doi baieti nazdravani, felicitari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna dimineata!

haideti la si-un ceai

Multumesc pt. felicitari. Sper sa fie bine cu jobul.
Simonix, da! imp e sa te simti bine -- eu am cautat in primul rand sa fie program redus si bine-nteles vreau sa fac ceva care sa-mi placa. E greu insa sa le ai pe toate. Sa vedem cum evolueaza
Deja super obosita la progr. de 5 ore. Dupa atata stat acasa, cu program flexibil, ma oboseste teribil sa stau atata intr-un birou. Ieri am mai mers si la cump. -- iar seara eram deja la capatul puterilor si un pachet de nervi

Chiar nu stiu cum reusiti voi cu program pana seara?

MsBb, ai doua fetite frumusele foc. Si mie mi se pare ca Sofie seamana cu Andra. Sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucurii!

o zi frumoasa va doresc
Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

buna fetele

nu am mai apucat sa scriu/citesc, dar recuperez acum

Ali draga mea. McQueen mare e greu de gasit, si Mirci voia intr-un timp, dar nu i-am dat de cap. Noroc ca Mirci le prefera pe cele mici, are un rucsac plin cu care merge zilnic la gradi si la care adauga crocodilul, pisicuta, catelusul, puiul Galbenus, etc, puii de Koala sau iepuras in functie de cum se simte el. :D Bogdan a venit numai la 10 noaptea zilele astea asa ca nu am mai isit in parc, dar poate ne vedem diseara ce zici? un dulce Vladi!
Esme imi pare f rau pentru pierderea ta, mai ales ca erai asa departe...chiar te-am visat acum 2 nopti. O imbratisare de aici.
Lori vai, ce dulce Robi cum se pune el pe locul 2 pentru surioara lui!
Adriana wow, tu ai facut politehnica? eu am toata admiratia pentru fete care au facut genul asta de fac. Succes cu jobul. Misto ca ai gasit part time.
Cleo pana la urma ati fost la dentist??Mirci se spala de bine de rau pe dinti.in general nu vrea sa ma lase si pe mine, dar ii spun ca fenchi si penchi sunt ascunsi dupa maselute si dau cu ciocanul in dintisorii lui. Chiar functioneaza chestia sta. nu mai stiu in ce carte am citit. la el merge playful parenting de minune.
Vera hai, mai, varicela??? ooof< imi pare rau. Mara ce face? a luat si ea?
Msbb ai doua fetitze superbe, sa-ti traiasca...visam aseara ca ma gandeam la bb3 si cred ca tot fetitza as vrea daca ar fi asa...sunt minunate!
Aimee felicitari!

nu mai stiu cui ce voiam sa spun. Facem si noi o intalneala ca a venit vremea buna si programul de we este intotdeauna parc pentru toata lumea?? ce ziceti, fetele??

Mergi la inceput