Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (188)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Aldaesme imi pare rau de pierderea suferita! Ufffff si imi pare rau ca ai remuscarile astea dar ce sa zic timpul le va rezolva pe toate. Fruntea sus si putere multa!

Aimee felicitari!!!!!! Bine ai venit pe lume Tudor Stefan!!! oau ce frumos sa fii mama de doi baieti, mereu ma gandesc la asta, poate intr-o zi prindem si noi curaj! Felicitari esti o mamica implinita!

Lorich e un dulce Robert! Legat de greva foamei poate ii poti stimula pofta de mancare cu niste vitamine ceva.....?

Adriana felicitari pt noul job! E super misto sa lucrezi part-time. Ma bucur mult ca ai reusit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:


Prea tarziu pt un martisor ?
Ca tot intreba Belleane am un Sofifi mic si dulce , o dragalasa si jumate, o smechera mica ce zice lumea ca seamana perfect cu Andra mica.
Multumesc tare mult pt mesaje si pt felicitari. Recunosc ca n-am prea stat la calc dar usor usor imi intru in ritm .


Citat:
citat din mesajul lui aimee79

Pupam mamicile si puisorii lor!

recunosc nu am mai intrat de mult. Am mai citit uneori, dar de scris mai greu...
Am intrat sa va anuntam ca Alexandru mai are un fratior Tudor Stefan care era programat pe 2 martie la cezariana, dar a vrut sa fie martisor de 1 martie.

Va pupam, va dorim multa sanatate si o primavara minunata!



Alexandra mami de Alutzu si Tudor Stefan




Habar n-aveam ca ai nascut odata cu mine! Ce ne-am nimerit !Felicitariiii! Sa te bucuri sanatoasa de martisorul tau! Cum este? Cum va descurcati?
Multa sanatate si crestere usoara!


Va si sper sa apuc sa intru mai des.


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Am inceput aventura nr.2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

lorich si Julia mananca f putin fata de ce-aud eu pe-aici la alti copii, dar ea a fost racita in 90% din timp (asta din toamna incoace. Nici nu mai stiu cum e sa nu-i curga nasul. Acum e iar acasa si tuseste non-stop si toata noaptea a tusit).
Daca nu-i place un fel de mancare nu se atinge de el, si daca o intreb daca vrea X si-mi spune da si ii fac de multe ori e degeaba ca zice ca nu-i trebuie.Are vreo 2 feluri de mancare preferate din care mananca binisor, dar nici atunci nu-s 100% sigura ca va manca extraordinar de mult.
M-am gandit sa-i dau sirop de muguri de brad ca cica ii si pt lipsa pofta de mancare.

Lilly 28+ , mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

MsBB: o poza acolo cu doua flatioare superbe nu ne servesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Msbb felicitari! Sa va traiasca printesele si sa va aduca numai bucurii! Pozeeeeeeeeeee please! Sa vad daca seamana si cu Tiberiu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Hai Adriana cu poze, nu tine minunea numai pt tine!!!


Lily da, eu zic ca ma apuc sa-i dau ceva de pofta de mancare, el niciodata nu a mancat bine, dar acum nu papa decat lapte; treb sa-i suplinesc lipsa de vitamine cu ceva, chiar daca sintetice. O sa caut netu' si intreb si pediatra.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Gata, mi-am scos gravidenia din semnatura


Andrada79 multumesc tare mult! Asa poti sa-ti faci o idee cum o sa arate fratioara de Tiberiu , nu?

Semneaza subsemnata , indragostita lulea de cele 2 mAndra zgubiloasa si martisorul Sofifi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Ha,Seamana perfect, ce mandra e Andra de fratioara ei cea zambareata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

MSBB ce frumusetzi de fete M-am delectat :) Mortale pozele cu somnul Andrei :D Moaaama, isi cauta mult pozitiile alea super smechere? Auzi, ai cumva la Andra pat din ala cu sertar dedesubt in care mai puneti o saltea? Ca eu vreau sa ii iau lu' Robert asa ceva, sa putem sta noi aia mari in sertarul de jos iar el sus.

Felicitari inca odata pentru Sofia care este o dulce Ah, si tu arati tare bine, cu sau fara burtica

Lori Succesuri cu mancarea, si eu am avut copil lipsit de apetit cam vreun an de zile, avea tot asa, perioade in care nu manca nimic nimic, eu lapte in loc de mancare nu prea i-am dat, deci nici macar atat nu manca. La noi s-a rezolvat in timp, de pe la 2 ani sun pic nu ii mai scade asa de dramatic petitul la boli, mananca bine si cu febra & Co. Doar la virusii de burta nu manca bine, ca are dureri de burta. Nu stiu ce sa zic, vitaminele poate merg, noi nu am incercat, insa stiu sigur ca merge rabdarea Ah, sau acum, fiind mai mare, merge si sa ii mai dai niste "junk food" daca chiar nu mananca nimic nimic de zile intregi. Ma refer la un cartof prajit, ceva de genul asta, pe care nu il dai in mod normal. Eu mai fac asta daca vaz ca al meu e pleostit rau cu mancatul. Un cartof prajit, o chiftelutza, ba chiar si cremvusti i-am dat odata, caci aveam uitati prin frigider de la musafiri, ceva care stiu ca ii place raaaau dar din motive de "junk" nu prea primeste Apoi revii ma meniul obisnuit. Al meu a inceput sa vrea pizza s-a invatat tot de la musafirii pe care i-am avut, asa ca ii fac eu uneori.

Adriana felicitari pentru job !!! Sper sa te simti bine, uneori e mai important chiar decat banii :)

Aimee - felicitari pentru martizhor Ce minunatzii aveti si voi, fetelor

Simona cu Robert

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Salutare,

Multumesc fetelor!

MsBB fetele tale sunt una si una de frumoase! sa-ti fie sanatoase si fericite!

Aimee felicitari!!! Sa fie sanatos, voinic si voios!

Subiectele zilei pe care eu inc anu le-am discutat...

Spalatul pe dinti. La noi se intampla cel putin o data pe zi, uneori seara, de cand cu mersul la scoala, nu apuc sa o spal pana adoarme. Dupa ce va reintra in ritm ok revin la cel putin doua spalari pe dinti pe zi. In fata si pe limba se freaca ea singura la greu, cel putin un minut daca nu mai mult...ca uneori ma dispera ca suntem in intarziere si ea inca isi freaca dintii, iar de clatit gura...cred ca ar face-o cu apa din 5 cani. Maselele i le spal eu, dar imi da ea periuta si isi deschide gura. Si e ca Vlady (am retinut bine) pot folosii amenintarea...daca faci aia nu te mai speli pe dinti, se executa instant. Nu abuzez insa!

Mancatul. Evident Lorelei mananca in continuare bine, are zile cand mananca de ne speriem ca va ajunge obeza si zile cand nu mananca decat fructe. De regula o zi de fructe vine dupa una de exagerare. Eu la masa de amiaz aia cu supa si felul doi si la cea de dimineata (cand nu am timp) nu am o intreb niciodata ce vrea si de ales are intre supa si felul doi...ori aia, ori cealalta, ori ambele. Nici lapte nu ii dau niciodata de inlocuitor. Acu' cateodata parca bea prea putin lapte, adica sunt zile complect fara lapte, insa pana la urma e un omulet mic deja nu mai e bebelus nu mai am de ce sa ii dau zilnic lapte. Calciu este intr-o gramada de alte chestii si din unele se chiar fixeaza mai bine decat din lactate. O mai apuca figurile, dar cand o razbeste foamea vine ea si cere. Seara o mai intreb ce vrea ca am mai mult timp sa ii fac pe plac.
Si dulciuri mananca zilnic. Serios, aproape in fiecare zi manaca doi trei biscuiti sau un cupcake pe care i le pun eu la scoala pentru pauzele de masa intermediare iar la amiaz primeste desert...budinca, branza cu dulceata sau alte chestii. In fiecare zi mananca si cel putin doua fructe, insa de cele mai multe ori sunt trei, patru.
Cat despre greutate ea inca abia are 13.5 kg este insa si micuta, inca nu a ajuns la 91 cm .

o zi buna,

Esme


Mergi la inceput