Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (33)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

fetele,haideti sa stabilim si SA NE INTALNIM k planuri am tot facut inca de cand eram gravi
cele cu 2 copii ii luati si pe ei la 'marea ieseala' ??

deci....pe 24 nu,ok.....
neaaparat in week???
pe 1 mai plecati???dk da,pe 8 mai...e ok???vrea toata lumea?? puteti pe 8 mai ???
unde???,mai la mijloc sa fie ok ptr toata lumea
pe mine ma aduce sotul si dk ne vdm in Herastrau,el pana ajunge inapoi in Jilava tre' sa vina sa ma ia
dar dk tineti sa fie akl 'intalneala' .... ok,nu am impotrivsc eu ca nebuna:))

astept opinii

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...






nu ma intereseaza, dar noi ce nu putem fi acolo, numai sufleteste vrem poziciiiiiiiiiiiiiiiiii s-a inteles??????????????????????????????????????????ca daca nu scot bota la voi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

eu sunt cam cu capul: aveam "rutina"; adormit puia in portbebe, afara, transferat in carucior, plimbat 2 ore, zilnic, intre 10.30-12.30. acu ce fac daca ploua/e urat?


Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra



cris.d eu i-am luat husa de ploaie (universala) si o folosesc si daca e ceva vant. il apar de vant si de praful asta. si daca ploua...ploua. asta e.
noi l-am scos si pe ploaie . cand ploua mai tare ne-am bagat sub un balcon, dar asa fain a fost! un aer curatat de picaturile de ploaie...




Mihaela, de Florin Cristian (16.12.2009) poze si povestea piticului





multu mult. am si io, dar nu m-am gandit

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

palteea, alicredo multzumim de aprecieri

Palteea ii dau sa pape Aptamil 1, cam 850-900 de ml pe zi in 5 mese dar la fiecare bea cat vrea...ba numa 90 ml , ba 260!!! cel mai des insa bea 170ml la o masa. Oricum mie imi convine ca setea meare si mese copioase il apuca numa seara si apoi de la 22 la 6 , mai rade un bibe la 6 si back to pan la 9-10 da Doamne sa ramana asa...vad ca repeta programul asta din ce in ce mai des in ultima vreme....si nu va pot spune ce odihnitor este ca...abia a spalat femeia ieri geamurile si nu vreau sa dati cu rosii

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui linioara

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui linioara
De fapt noi functionam dupa zicala "Toate bubele rele in fundul babei mele".


tare rau imi pare sa aud ca ati avut atatea probleme
multa sanatate puiului
tie,mamico,multa putere si rabdare...


Multumim pentru incurajari. Ma consolez cu ideea ca se poate si mai rau si ii multumesc lui Dumnezeu ca e doar atat. Mi-a fost foarte frica sa nu mosteneasca alergiile mele, dar se pare ca temerile s-au adeverit. Acuma imi doresc din tot sufletul sa nu aiba/faca si el astm alergic ca mine, ca e o boala tare naspa si nu cred ca as suporta sa il vad cum se sufoca:((

Eu sper sa nu fie nimic nici la inimioara, ca in sarcina ma speriase tantica de la elias cu inima lui bebe si imi zicea de intrerupere de sarcina, pediatra mi-a zis la o luna ca aude un suflu, dar in luna a doua zicea ca nu il mai aude... poate totusi nu e nimic!

Sa vi-l prezint si pe piticeanu cel zapacit de mami in fiecare zi cu diverse pomezi:)


de ce nu faci o ecocardiograma? noi trebe sa facem ca avem suflu si tati are prolaps de valva mitrala si ca sa stam linistiti...

Catalutza mami de Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

na bine gagici................


iuria sa fii cuminte si mama sa ne pune poze cu voi..da?????????????????


eu ma retrag ca am de calcatsi am de facut unele altele, printre care sper sa pot dormi un pic cu pici ca mi-s cam "obosata"!!!!!




spor la scris, de nu intru azi, atunci maine!!!!!!!!!!!!!
v-am puapt!!!!!!!!!!!
sa va fie cuminti copilasii!!!!!!!!

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Si noi intalneala! Dar nu pe 8 ca avem botez atunci .

Si eu as vrea sa il iau pe tati cu noi macar sa faca poze...plus ca el de cand ma bate la cap ca nu ma vad cu fetele sa vina si el????

Ora si locul orice hotarati e ok si pt noi


Am editat ca mancasem cuvinte...

Catalutza mami de Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui linioara

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui linioara
De fapt noi functionam dupa zicala "Toate bubele rele in fundul babei mele".


tare rau imi pare sa aud ca ati avut atatea probleme
multa sanatate puiului
tie,mamico,multa putere si rabdare...


Multumim pentru incurajari. Ma consolez cu ideea ca se poate si mai rau si ii multumesc lui Dumnezeu ca e doar atat. Mi-a fost foarte frica sa nu mosteneasca alergiile mele, dar se pare ca temerile s-au adeverit. Acuma imi doresc din tot sufletul sa nu aiba/faca si el astm alergic ca mine, ca e o boala tare naspa si nu cred ca as suporta sa il vad cum se sufoca:((

Eu sper sa nu fie nimic nici la inimioara, ca in sarcina ma speriase tantica de la elias cu inima lui bebe si imi zicea de intrerupere de sarcina, pediatra mi-a zis la o luna ca aude un suflu, dar in luna a doua zicea ca nu il mai aude... poate totusi nu e nimic!

Sa vi-l prezint si pe piticeanu cel zapacit de mami in fiecare zi cu diverse pomezi:)

e un scump

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Sa ma plang si eu cuiva...am reusit sa adorm fetitza si taman ce vroiam sa ma culc si suna soacra-mea ca vine pe la noi..ii zic ca doarme fata si o trezeste interf si usa (e metalica si scartaie de mori...) si ca as vrea sa dorm si eu putin si ea: "pai sunt aproape, vin acuma..." Pana cand o sa ma infig in gatul ei o data ca sa o linistesc. E a doua oara cand face chestia asta...a treia oara si-o ia cu siguranta, promit!

Catalutza mami de Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

fetele,haideti sa stabilim si SA NE INTALNIM k planuri am tot facut inca de cand eram gravi
cele cu 2 copii ii luati si pe ei la 'marea ieseala' ??

deci....pe 24 nu,ok.....
neaaparat in week???
pe 1 mai plecati???dk da,pe 8 mai...e ok???vrea toata lumea?? puteti pe 8 mai ???
unde???,mai la mijloc sa fie ok ptr toata lumea
pe mine ma aduce sotul si dk ne vdm in Herastrau,el pana ajunge inapoi in Jilava tre' sa vina sa ma ia
dar dk tineti sa fie akl 'intalneala' .... ok,nu am impotrivsc eu ca nebuna:))

astept opinii

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...



As veni si eu cu trupa, deci si cu Sara.
E musai sa trimitem taticii acasa? Ca al meu nu poate sa ma lase in Bucuresti si sa plece. Daca nu vor sa auda de scutece, colici, etc, pot sa bea o bere impreuna la o terasa.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)




suuper idee

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

linioara

de ce nu incerci sa faci o pauza de antibiotic si pur si simplu sa cureti f des ochisorii cu ser fiziologic, ori de cate ori se strange ceva, cureti si faci asta mai multe zile la rand, ar trebui sa observi o ameliorare, sper. Cel putin io asa am facut la Yannis ca ma dispera Tobrex-ul..puneam o sapt, trecea, aparea din nou...si stii ca antibioticele mai rau slabesc sistemul imunitar, ori treaba cu ochisorii e o chesti de imunitate

bafta!

de Yannis

Mergi la inceput