Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (33)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

no, ma apuc si eu de abdomene, ca astea se pot face leganand landoul

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra



LOL! ce face copilu din om!

Si io tot zic ca ma apuc...mie tot alea clasice de la Cindy Crawford imi plac...faceam exercitiile de pe "caseta" ca era caseta video p vremea aia ...cand aveam io 13 ani si visam sa merg la scoala de ...vorba lui taica-miu "futo-modele"...ce din cauza acelui "futo///" nu m-a lasat vreodata sa-mi urmez calea

Am acum pe laptop filmul cu ex..are si subtitrare in Ro, emare insa dar daca intereseaza p cineva pot incerca sa il incarc pe transfer

de Yannis





Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza fetele!
Iar ati fost harnicute cu scrisul.

Cris_m . Nikole a zis ca nu poate decat in weekend, iar mie cel din 7-8 mai (scuze cris.d, am incurcat zilele) mi se pare foarte ok. Pana atunci mai vad si alte fete care doresc intalneala, iar cele cu treburi poate reusesc sa-si gaseasca loc in program pt intalnire. In legatura cu locatia, mie mi-e indiferent. Cu ora e alta poveste, caci pe micuta mea nu o pot trezi inainte de 12 nicicum.

Mirela fericita de Mara Ioana


pai dupa 12...k n-o sa venim la prima ora ....sa vdm ce spun fetele

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalutza81

Sa ma plang si eu cuiva...am reusit sa adorm fetitza si taman ce vroiam sa ma culc si suna soacra-mea ca vine pe la noi..ii zic ca doarme fata si o trezeste interf si usa (e metalica si scartaie de mori...) si ca as vrea sa dorm si eu putin si ea: "pai sunt aproape, vin acuma..." Pana cand o sa ma infig in gatul ei o data ca sa o linistesc. E a doua oara cand face chestia asta...a treia oara si-o ia cu siguranta, promit!

Catalutza mami de Irina



hai k esti tare si ea e tupeista rau

deci in mare parte vin si taticii....suuuper

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Andrelina m-ai spart cu pozele din Parcul Carol!!!! ARATI SUPER BINE!!!!!! te invidieeezzz!!!

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

fetele,haideti sa stabilim si SA NE INTALNIM k planuri am tot facut inca de cand eram gravi
cele cu 2 copii ii luati si pe ei la 'marea ieseala' ??

deci....pe 24 nu,ok.....
neaaparat in week???
pe 1 mai plecati???dk da,pe 8 mai...e ok???vrea toata lumea?? puteti pe 8 mai ???
unde???,mai la mijloc sa fie ok ptr toata lumea
pe mine ma aduce sotul si dk ne vdm in Herastrau,el pana ajunge inapoi in Jilava tre' sa vina sa ma ia
dar dk tineti sa fie akl 'intalneala' .... ok,nu am impotrivsc eu ca nebuna:))

astept opinii

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...






nu ma intereseaza, dar noi ce nu putem fi acolo, numai sufleteste vrem poziciiiiiiiiiiiiiiiiii s-a inteles??????????????????????????????????????????ca daca nu scot bota la voi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze





cu siguranta primiti

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linioara spune:

Am vazut ca mai vorbeati de alaptat, de greutati si rani la sani... sa va povestesc si eu ce am patit la matenitate. Am ales sa nasc la Medlife in parte pt ca medicul mi-a zis ca in spitalul de stat unde lucreaza nu mai au bani de chestiile de stricta necesitate, dar mai ales pt ca speram sa ma sustina la tot ce tine de alaptare.

Terapia intensiva a fost super ok, operatia la fel, dar neonato a fost o mare dezamagire. Nu aveam sanii formati, asa ca am cerut ajutor. Am primit un mamelon de silicon cu care am incercat sa ii dau puiului niste colostru, intr-un tarziu am cedat si am folosit pompa de la spital (care mi-a fost oferita pt ca am insistat io mai mult). Iar la externare... surpriza: doctorita neonatolog imi zicea sa vb cu medicul meu sa imi dea pastile pt intreruperea lactatia pt ca imi va fi greu, chiar imposibil sa alaptez cu sanii fara mameloane formate. Am plecat plangand de acolo!

Nu stiu cum de am io "norocul" sa dau numai peste medici lipsiti de tact si omenie. Am avut mare noroc de sot (care terminase de citit cartea lui culcer despre alaptare si capitolul pana la o luna din "mama si copilul" ) si de mama mea care m-au incurajat si m-au ajutat! Ca dupa madama de la neonato... ce sa mai zic. Cand i-am zis medicului meu ce am patit, nu ii venea sa creada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui linioara

Am vazut ca mai vorbeati de alaptat, de greutati si rani la sani... sa va povestesc si eu ce am patit la matenitate. Am ales sa nasc la Medlife in parte pt ca medicul mi-a zis ca in spitalul de stat unde lucreaza nu mai au bani de chestiile de stricta necesitate, dar mai ales pt ca speram sa ma sustina la tot ce tine de alaptare.

Terapia intensiva a fost super ok, operatia la fel, dar neonato a fost o mare dezamagire. Nu aveam sanii formati, asa ca am cerut ajutor. Am primit un mamelon de silicon cu care am incercat sa ii dau puiului niste colostru, intr-un tarziu am cedat si am folosit pompa de la spital (care mi-a fost oferita pt ca am insistat io mai mult). Iar la externare... surpriza: doctorita neonatolog imi zicea sa vb cu medicul meu sa imi dea pastile pt intreruperea lactatia pt ca imi va fi greu, chiar imposibil sa alaptez cu sanii fara mameloane formate. Am plecat plangand de acolo!

Nu stiu cum de am io "norocul" sa dau numai peste medici lipsiti de tact si omenie. Am avut mare noroc de sot (care terminase de citit cartea lui culcer despre alaptare si capitolul pana la o luna din "mama si copilul" ) si de mama mea care m-au incurajat si m-au ajutat! Ca dupa madama de la neonato... ce sa mai zic. Cand i-am zis medicului meu ce am patit, nu ii venea sa creada.


io as fi facut plangere scrisa la managerul spitalului....prin care sa cer sanctionarea aleia. Eu am facut-o o data cu o dna ginecolog de la un provider de serv medicale si ce si-a mai luat-o peste bot. Ba a fost obligata sa ma sune sa isi ceara scuze

Catalutza mami de Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linioara spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalutza81

Citat:
citat din mesajul lui linioara
Eu sper sa nu fie nimic nici la inimioara, ca in sarcina ma speriase tantica de la elias cu inima lui bebe si imi zicea de intrerupere de sarcina, pediatra mi-a zis la o luna ca aude un suflu, dar in luna a doua zicea ca nu il mai aude... poate totusi nu e nimic!

Sa vi-l prezint si pe piticeanu cel zapacit de mami in fiecare zi cu diverse pomezi:)


de ce nu faci o ecocardiograma? noi trebe sa facem ca avem suflu si tati are prolaps de valva mitrala si ca sa stam linistiti...

Catalutza mami de Irina



Pediatra a zis ca vedem la 3 luni ce se intampla. Sincera sa fiu mi-e si teama sa ma mai duc la medic, ca la ce experiente avem... Astept sa faca 3 luni si dupa aia il mai stresam cu controale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linioara spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

linioara
de ce nu incerci sa faci o pauza de antibiotic si pur si simplu sa cureti f des ochisorii cu ser fiziologic, ori de cate ori se strange ceva, cureti si faci asta mai multe zile la rand, ar trebui sa observi o ameliorare, sper. Cel putin io asa am facut la Yannis ca ma dispera Tobrex-ul..puneam o sapt, trecea, aparea din nou...si stii ca antibioticele mai rau slabesc sistemul imunitar, ori treaba cu ochisorii e o chesti de imunitate

bafta!


Pai cu ser il stresez de cateva ori pe zi:(, ca nu mai vreau sa ii dau antibiotic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Decenuela drum bun si petrecere frumoasa!
lorex mamica aranjata si asteptam poze de la crestinarea Iuriei.
Bea spor la treburi!
linioara ce experienta neplacuta cu neonatologul. Si neonatoloaga din maternitate a comentat la adresa mameloanelor mele, dar cel putin m-a incurajat sa alaptez.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput