Leoaicele DC *(44)*

Leoaicele DC *(44)* | Autor: Dodo-pui

Link direct la acest mesaj



Dragi LEOAICE, veniti la un pahar de vorba, de cafea, de capuccino sau o ciocolata calda
Capitole anterioare:

(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)(12) (13) (14) (15) (16) (17)
(18) (19) (20)(21) (22) (23) (25) (26) (27) (28) (29) (30) (31) (32) (33) (34) (35) (36) (37) (38) (39) (40) (41)(42)(43)


Leoaicele DC - adica cele mai fumoase, inteligente, istete, modeste, devotate, responsabile, pasionale, luptatoare, generoase, decise, curajoase, mandre, cele mai iscusite femei de pe site si din lumeee !!!

Ladymina77 - 23 iulie 1977

Iruse- 24 iulie 1968
( Irina 2 aprilie 2004)

Mamagiuliei - 24 iulie 1978
( Giulia 16 august 2004 )

Leditia - 26 iulie
( David-Christian 18 decembrie 2008)

Aurorra - 28 iulie 1979
( Robert-Matei 30 septembrie 2008)

Anca_Vlad - 29 iulie 1977
( Vlad 5 noiembrie 2003)

Iulika29 -29 iulie 1981

Adi69 - 30 iulie 1969
( Catalina-12 Martie 2002 )

Babyzapi - 30 iulie 1984
( Raphael Nicolas 23 octombrie 2008)

Livya - 31 Iulie 1979
( Mihai-14 iunie 2008)

Danyalo - 1 august 1976

Octavia75 - 2 august 1975
(Vesna -16 Octombrie 2008)

TatianaS - 2 august 1980

Katty - 3 august 1969
( Andrei 27 iulie 2002 )

Lilia80 - 6 august 1980
( Amelia 26 septembie 2004)

Zuzilici - 8 august 1974
(Isabella-Maria 21 aprilie 2006)

Annie80 - 9 august 1980
( Clau 27 Mai 2003)

Tatto -10 august 1973
(Alessia -1 august 2007 )

Ralcat- 11 august
( Mihai 27 octombrie 2005)

Copilutz -12 august 1968

Dodo_pui - 13 august 1972
( Bogdan Andrei 29 octombrie 2002
si
Isabella-Elena 1 aprilie 2009)

Rhoneea - 14 august 1987
( Pierre-Sebastien 5 iunie 2007)

Aeperju - 15 august 1978
( Andrei 21 sept 2007)

Mari-Paun - 16 august 1974
(Ema)

Yonnamarie - 16 august 1981
( Maria-Elena 5 septembrie 2006)

MsLara -17 august 1977

Catutza - 17 august 1979
( Bianca Maria-2 noiembrie 2005)

Nikolle_t - 22 august 1976
( Ioana Alexandra 9 februarie 2001)

Asta este listutza noastra !!!
Daca am uitat pe cineva, sa sara !
Bun venit leoaicelor noutzeee !
Astept poporul la semnat de condica sa nu se zica de noi ca suntem puturoase chiar in asa hal
Sa-mi ziceti sa trec si puiii de leoaice in lista !!! Si data nasterii a puilor !!!






oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Hi!

Inca un capitol!!! Multumim, Gabi!

Annie, sa va fie de bine plimbarea cu balonul!!! Am vazut la stiri ca azi a inceput Ramadanul...se schimba ceva in viata de zi cu zi pe acolo, sau voi nu sunteti afectati?


_
Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei


"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata.
Cine vine la o cafea cu lapte ?!

Adriana, super tortul
Eu pt ziua lui Giulia (a 3-a, aia cu vreo 16 copii) voi presta tot 2 torturi si ma voi smecheri, voi cumpara 2 kg de martipan. Sper sa-mi ajunga ... Nu stiu daca voi avea curaj sa fac floricele insa voi incerca. Abia astept evenimentul
Annie, o nebunie ce povestesti tu cu plimbarile
Ralu, sper ca esti mai bine
Katty, ai emotii de inceput de scoala ?
Ca eu as avea. De ex. ieri Giulia a primit un ghiozdan, mare, si mi se parea ca nu sunt pregatita deloc sa o vad asa echipata
Lilia, unde esti ???
Copilutza, sper sa fie totul ok cu serviciul la tine si sa aduca anul nou numai bucurii la tine acasa
Dodo, inca nu pot pune lucrurile noi la bazar ca nu mi le-au adunat prietenele-mamici Insa tot pun eu ceva
Dany, steti bine, da ?
Mari, ce-ti face printesuca, au trecut bubele ?
Zuzilici, chiar ieri te-am pomenit. A venit acasa fosta mea colega de banca de la liceu si cea mai buna prietena, ei stau in Vancouver, are doi baieti nazdravani si i-am pove eu de forum si de ce canadianca frumoasa cunosc eu, pe Isabelle
Ioana, ce nazdravanii a mai facut domnisoara Mitzu ? E o placere sa va citim
Ledi, cum e David ? Tu cum esti ?


Merg sa fac clatite, din care voi cladi un tort cu crema de branza + frisca si deasupra glazura de ciocolata

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Buna dimineata.
Cine vine la o cafea cu lapte ?!

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !


io io...

Azi trebuie sa fac mancare ....


oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Neatzaaa
Si io vin ...servesc cu placere.
La multi ani pt. Nikole cu intarziere.
Eu s't bine.
Daria- ioi ma faci sa moor de pofta... tort de clatite off mamaaaa.Harnicuto.
Gabi- nu-mi mai amini ca si azi tre' sa gatesc cate ceva.
Sapt. aviatoare dispar nitel la mama si tre' sa-i asigur lui Edi ceva de papica.
Ledi-e un scump zuzelul tau...la multi ani cu sanatate mai ales!
Iulika- esti ancorata in realitatea pampersoasa si lapticoasa sa inteleg.Te iertam.
Adi- bestial tort...
katty- trupa!Am zis intr-o postare anterioara ce criterii am avut: 0-3 ani( fie vb. intre noi as prefera cat mai mic...dar...), nu etnie rroma,cu boli tratabile medical,fara vreun sex anume:))).
Raluca- imi pare rau...
Copilutza- fata si motzata de perlutza.
Mari- cum mai este Emma?
Zuzi- bine ca a fost bine cu ploaia/ furtuna.Ce dor mi-ai facut de mirosul ierbii ude...
Annie- f. frumos v-ati distrat!
Ioana- cum mai sunteti voi?? Mai e un pic si o serbam pe Mitzu...si apoi pe Teo. O dai la gradi 'anul asta? Eu am fost cu sorela si i-am luat kinderului de toate: plastilina, carti de colorat, creioane, creioane colorate, bloc de desen,numaratoare cu ceas,ghiozdanel.In masina am inceput amandoua sa plangem gandindu-ne cum au trecut oare 3 ani si-i facem bagajul deja de gradi'?????Ce nu prea a vb. el pana acum...dar acum fetelor de cateva sapt. a impuiat creierii tuturor cu care se intalneste... e obositor de vorbaretz... dar asa i-l iubim...si e haios foc...ca mai si poceste cateodata...
Cata- tu ce mai zici??
Eu maine o sa dispar si ne mai vedem peste o sapt. Daca mai pot intra asa cate un pic ( nu prea e net pe acolo ) imi mai strecor capsorul o tzarica si pe la voi ca va iube'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Neatza, ce matinale sunteti

eu , ca de obicei, o sa inceapa scoala si eu vad ca incep sa ma trezesc din ce in ce mai tarziu

Katty da a inceput , sincer pe mine nu ma afecteaza atat de tare, dar ce e schimbat, toate restaurantele sunt inchise, fast fooduri, etc, deliverul este numai la pachet pt acasa, nu de bea, mananca, fumeaza in locurile publice, pe strada, sau chiar in masina , asta cu fumatul e cel mai nasol pt mine ca nu pot fuma, de obicei cand plecam in plimbari eu trag pe dreapta cand ma arde si ies afara din masina sa fumez, acuma , nu mai pot

magazinele de haine, chestii, sunt majoritatea deschse dupa 7 seara

cele alimentare sunt deschise toata ziua dar sunt super aglomerate, si eu ca sa nu inebunex sa stau 1 ora pr a plati o paine, merg mai pe inserat cand " gospodinele" sunt pe acasa si gatesc pt "iftar" (cant intrerup postul)

si iar seara dupa iftar strazile sunt super aglomerate

ieri am fost la hotelul unde mergem noi la piscina, acolo se servesc bauturi alcoolice, la pahare de coca- cola, caci altef e total interzis, in ramadan

aseara a fost o luna superba pe cer

Daria cume e zmulgariciul ,ala, si picioarele tale silk epil ? aici varianta wet& dry vine la oferta cu multe chesti , nefolositoare, si e la super pret inca, si eu vreau numai epilatoul cu un cap numai, maxim 2, caci eu folosesc numai pe cel mare. chestia e, aici pachetele au niste "chestii" de la OLAY , ceva sevetele pt Inainte de epilat,,,, tu ai asa ceva? ai incercat, ma gandesc ca poate or fi cheia succesului la a nu mai avea par crescut sub pele

dany distractie placuta, sa nu ne uiti, o sa ne fie dor de tine si tin pumnii strans

Adi, Dodo, Ioana, Ledi Cata, zuzi, ralu si restul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Neata!

Daria, ce bine suna tortul tau de clatite cu crema de branza si frisca...si ciocolata!!!
Cu inceputul scolii am emotii, dar nu cele adevarate, caci mai sunt 3 saptamani, am emotii ca nu gasesc ce caut, adica un ghozdan ca lumea, dupa toate regulile, adica dreptunghiular, cu bretele late, cucadru cu suport lombar si usor...am gasit tot felul de modele, dar cele care se incadreaza si au calitatile de mai sus sunt foarte mari...de zici ca Andrei e un pitic cu casuta in spinare! Trebuie sa-i luam birou, sa-i schimbam camera, caci va fi camera de scolarel...

Dodo, spor la facut de papa!! Ce bucataresti?!

Dany, drum bun si relaxare placuta!!! Voi deja ati cumparat pentru strumfel rechizite pentru la gradi? Noua ne-a dat lista abia la sedinta dupa ce a inceput gradinita (acum 4 ani adica, mama ce-a mai trecut timpul!!)!

Annie, ramadan placut...fara smoking pe marginea soselei!!!

toate gagicile!

_
Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei


"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

hello gagici,
vreau si eu cafea cu voi
in continuare stam in casa, Ema se mai scarpina dar vad ca azi nu i-a mai iesit nimik... plange ca vrea afara si nu o pacalesc decat cu melodii pe youtube...o las sa faca ce vrea, dau cu aspiratorul de 3-4 ori pana seara...ma plictisesc si eu ca stau in casa ...asta e.

http://www.youtube.com/watch?v=LXEOESuiYcA&feature=related melodie ce-i place pisicii...ce sa fac ii pun melodii care le ascultam la kefuri in liceu...aaaah, ce viata!!!


bazar pentru Ema

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!



Mari, mami de Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Chiar, unde esti, Catutza ?
Annie, n-am nimic extra, insa e ok dtpdv. Eu fiind maimutza
Katty, ahaaa, nici nu m-am gandit la atatea criterii pt ghiozdan, hmmm ...
Dany, hehe, aveti gradinar deja ?
Mari, pupa fata din partea noastra

Merg la aripioare

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Daria, sunt multe criterii, unul important de care tb tinut cont este...un NU hotarat troller-elor, cica deformeaza coloana! Noi spre ex am gasit si tot ce ne doream de la un ghiozdan, dar erau prea mari ca dimensiune!

Mari, frumoasa melodia, ce vremuri!

_
Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei


"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

terminat in mare treaba pe ziua dea azi....

Daria cand poti daca poti....
Katty am facut un bors de pasare de tara.
Copt ardei kapia pus la congelator,ardei gras la fel...
Dany e frumos cand ii pregatesti primul ghiozdan...dar sa vezi ce greu e sa-l lasi prima zi la gradi...singur...am facut santz prin casa 3 ore caci apoi m-am invartit pe langa gradisi l-am luat prima( a fost singura zi...caci a fost necajit ca pleaca de la copii si fericit ca ma vede).Santz pe langa gradi am mai facut o saptamana dar intram abia dupa ce iesiau primii copii din grupa lui

~~~~~~~~~~~~~~~~
Pt acest an abia acum am inceput sa licitez pt ghiozdanel,rechizite.Banutii ajung sub forma de echipament sportiv la copii orfani.


oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput