Leoaicele*(25)*

Leoaicele*(25)* | Autor: Dodo-pui

Link direct la acest mesaj




Dragi LEOAICE, veniti la un pahar de vorba, de cafea, de capuccino sau o ciocolata calda
Capitole anterioare:
(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)(12) (13) (14) (15) (16) (17)
(18) (19) (20)(21) (22) (23)

Leoaicele DC - adica cele mai fumoase, inteligente, istete, modeste, devotate, responsabile, pasionale, luptatoare, generoase, decise, curajoase, mandre, cele mai iscusite femei de pe site si din lumeee !!!

Ladymina77 - 23 iulie 1977

Iruse- 24 iulie 1968 si Irina 2 aprilie 2004.

Mamagiuliei - 24 iulie 1978 si Giulia 16 august 2004

Leditia - 26 iulie


Aurorra - 28 iulie 1979

Anca_Vlad - 29 iulie 1977 si Vlad

Adi69 - 30 iulie 1969 si Catalina-12 Martie 2002


Danyalo - 1 august 1976

Octavia75 - 2 august 1975 si Vesna -16 Octombrie 2008

TatianaS - 2 august 1980

Katty - 3 august 1969 si Andrei 27 iulie 2002



LiliaToma - 6 august 1980 si Amelia 26 septembie 2004



Annie80 - 9 august 1980 si Clau 27 Mai 2003


Ralcat- 11 august


Dodo_pui - 13 august 1972 si Bogdan Andrei 29 octombrie 2002

Rhoneea - 14 august 1987 si Pierre-Sebastien 5 iunie 2007


Mari-Paun - 16 august 1974
MsLara -17 august 1977

Catutza - 17 august 1979 si Bianca Maria-2 noiembrie 2005




Nikolle_t - 22 august 1976 si Ioana Alexandra 9 februarie 2001

Asta este listutza noastra !!!
Daca am uitat pe cineva, sa sara !
Bun venit leoaicelor noutzeee !
Astept poporul la semnat de condica sa nu se zica de noi ca suntem puturoase chiar in asa hal
Sa-mi ziceti sa trec si puiii de leoaice in lista !!! Si data nasterii a puilor !!!







Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Hehehe, buna dimineataaa, io primaaa !
Ralu, adica vii acasa ???
Dodo, cum e bb2 ? Bogdan ?
Si multumim pt noul capitol !
Catutza, aseara la 6 inca raspundeam la telefoane la birou, o zi nebuna. De azi il avem pe shefu` mare :-) Na, noroc ca nu stie el ce clapacesc io la pc, dar mi-ar mai trebui o mana libera :-)
Adriana, spor la luat medicamente, sa le iei si sa mergi la control cum ti-a zis. Pt sinuzita reteta naturista consta in inhalatii cu apa+sare zgruntzuroasa+ceapa taiata in 4, e eficienta. Iti doresc multa, multa sanatate !
Revin de la munca, sper ...



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna celor mai si mai...

Va poftesc la si .

Bodo e la gradi,e putin racit dar e am ajuns la concluzia ca de unda a luat tot acolo o sa o lase.Eu il tineam acasa si cum ajungea la gradi o lua de la capat caci aici nu-s tin copii bolnavi acasazici ca-s "speriati".

BB2 stie sa-si impuna "punctul de vedere" si cand nu-i convine ceva ma "executa" asa cum isi doresti si sa vedeti ce mama"ascultatoare"suntsi stau in pat.In rest astept sa ia al meu banii sa-mi fac programare la gineco si sa vad cine ma pune la respect.

Am citit tot din urma dar n-am notat ce trebuie sa raspund si-i varza la mine in cap si mai am de vazut pozici.





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

am trecut sa va salut si eu la inceput de capitol ca nu stiu cand voi mai avea timp sa mai bag cate un ochi pe aici.

Noi suntem bine sanatosi, vladut a implinit 5 ani si e tare mandru ca el e la grupa mare si are 5 ani!

Ne-am sarbatorit cu bunicii si cu copii la gradi si a fost ff incantat de cadourile primite!

Va pup si va imbratisez cu drag!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Buna dimineata de la IAsi!

Mie mi-e rau,tare rau.Dimineata am lesinat putin,asaa..cat sa-l sperii pe barbat.si pe mine.
Azi stau cumintica,cu telefonul langa mine si la primul semnal dau alarma.

Mi-a placut de Catalina mea...dimineata s-a trezit si a spus ca daca tot nu merge la gradinita,vrea sa ne faca o surpriza,si a mesterit la bucatarie si ne-a facut micul dejun,o salata dintr-un ardei galben,un gogosar,o rosie si o bucata de praz(ceapa verde dupa ea cica),a asezat masa,cu farfurii ,servetele,furculite...si un pahar in care a pus nistefrunze de praz,ca flori.
Tata a mancat si a spus ca e cea mai buna salata mancata vreodata.
Eu urmeaza sa mananc acusica ,inainte de a lua pastile.

N-am stiut ca poate sa-ti fie asa de rau de la sinuzita so otita...parca am mai avut otite pana acum si nu se manifestau asa.

Inchei ca nu mai am putere sa stau la verticala.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna!
Adi, sanatate multa, stai la patut cu medicamente si odihna si sa te faci repede bine! Mi-a placut de Catalina ta, a fost super tare, a venit vremea ei sa va rasfete! Merita multi !!!
Dodo sanatate multa si lui Bogdanel, si la noi la gradi mai vin copii raciti, eu nu-l duc daca e bolnav!
Anca, La multi ani lui Vladut, sa fie sanatos si sa va aduca bucurii !! Ai baiat mare, ce mai! Ce cadouri a primit??? Poate ne pui si poze

Ma bucur ca v-a placut rochia, v-am trimis tot in contul comun linkul cu siteul firmei, si e si rochia mea! Au lucruri dragute, preturile nu le stiu, nu stiu daca cat am dat eu pe ea, atata e si la vanzare.
Aseara am fost la dentist, m-a linistit in privinta lui Andrei, o sa-i iasa dintisorii din fata curand, se vede unde s-a umflat gingia, dar mi-a zis ca e foarte stramta gura (adica nu e loc suficient sa-i iasa dantura definitiva) si trebuie sa-l vada un ortodont, miercuri tb sa mergem iar, ca sa decida daca ii trebuie sau nu aparat!

pe toate, poate veniti sa dati un rand de vorbe pe aici!


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolle_t spune:

Salutare!

Dau o mare si imi cer scuze ca nu am mai trecut, am dat bir cu fugitii, dar chiar nu am mai avut timp, nici macar sa citesc din urma.Sunt intr-o stare destul de nasoala, sunt stresata, si nu mai am chef de nimic.

Alexandra merge bine la scoala, mai face ea greseli, dar nici nu vreau sa cer imposibilul.

Imi pare rau sa aud ca unele dintre voi v-ati imbolnavit si va doresc multa sanatate atat voua cat si copilasilor.

Si a mea a fost racita, dar a inceput sa-i treaca.

Promit ca citesc din urma si mai scriu si eu cate ceva.

pentru toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Katty asa fac si eu de obicei acum nu am reusit sa-l tin acasa,atat de mult si-a dorit sa mearga la gradi ,iar el nu are febra ii curge putin nasul si-i "fonfait"pana luni e ok.

sa treaca depresiile si stresul de la toata lumea./





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

hello!

am uitat sa va spun ca avem caldura in casa!

Gabi , bine ia revenit ! multa sanatate lui Bogdan!

Anca , sa va traiasca baiatul! ceva poze nu ne arati cu voi?

Nikoll , bine ai revenit ! sa treaca repede perioada stresanta!

Adriana , cum mai ai lesinat ?!? stai in pat si ia tratamentul ca me sperii si pe mine si sanatate multa. Felicitari Catalinei pentru mancare

Daria , hai ca mai e putin si trece si ziua asta, si vine we ....fara sefi doar cu "sefa" acasa

Katti , ma duc sa ma uit la rochii . Tu ai primit-o pe a ta? cum i-ti vine?



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sunt si eu pe aici, dar zici ca nu mi se arara sa scriu si aici, de cate ori dau raspunde, apare sefu` si ii tre` ceva document
La noi vine vara cred, afara poti sta in tricou asa soare e.
Anca, sa-ti traiasca feciorul !
Ledi, cum esti azi ?
Dodo, cand mergi la eco k ma intereseaza ce e bb :-)
Noah iar ma fraca la cap sefu` meu macaronaro-roman cum il chemam noi ca e aici de fro 8 ani asa k e mai mult roman
Revin ...



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare

Harnicute ca de obicei, eu raman in urma cu cititul. Am de lucru ca nu mai termin nici la Paste, dar cum salariul inca nu mi l-au marit, desi responsabilitatile s-au inmultit, ia sa imi permit sa scriu un mesaj aici...

Annie.. sa te ajute Dumnezeu sa iti gasesti linistea, asta iti doresc. Cred ca ai nevoie de o pauza, sa vii in Romania si sa te gandesti bine la toate. Ca asa, cu una alba, una neagra te zapacesti de cap..

Daria, lasa gandurile ca tu esti o optimista incurabila si asa sa ramai! Cainele din poza, l-am vazut si eu
Cred ca o sa incerc eu sa profit de dorinta ta de a ajuta si o sa ma uit ce incaltaminte Melanie vreau.

Adi, vai de mine ce a dat peste tine. Sanatate maxima!! sa scapi cat mai repede!! Doamne, ai si lesinat.. eu nu am lesinat niciodata...
Ai niste idei interesante de bucatareala: supa de telina? nu am facut niciodata... poate incerc daca zici ca e buna..Conopida umpluta nu am auzit niciodata. Dar am o conopida si vazusem o reteta de conopida la cuptor, tr sa o caut in capitolul precedent, sa fac si eu in we.
Aa, sa nu uit, m-a topit gestul Catalinei, iar : frunzele de praz in loc de flori m-au amuzat teribil dar mi s-au umezit si ochii de emotie..

Catutza, cum sa iti fie jena sa probezi si sa cumperi? Vaai, dar Amelia adora sa probeze, cand intra in magazin, probeaza tot ce prinde( acuma, in prezent! ca inainte nu vroia deloc, nici cand era nevoie) si eu zau ca nu iau aproape nimic, dar ii fac o placere si o las sa probeze.
Unde se gaseste incaltaminte Melanie?
Tu ai fost o norocoasa, ca dupa cezariana te-ai simtit rau doar o zi... eu m-am simtit foarte foarte rau o perioada...

Leditia, si io am aflat in ultimele clipe ca trebuie cezariana, ca si Raluca... pana la urma, important e sa fie bebe sanatos, ca noi ca mame, trecem peste toate oricat de greu ar fi, nu?

Raluca, drum bun spre Romania. Pupici lui Mihai, sa il pazeasca ingerul pazitor de toate cele rele.

Katty, rochia mi se pare superba!!!! foarte foarte frumoasa!! sa o porti sanatoasa si sa petreci frumos!!
Si eu ca si tine, nu ma orientez deloc in Obor, vesnic uit pe unde e iesirea cand intru acolo...
Stii, si eu am purtat aparat pe dinti... trei ani, pana la inceputul anului III de facultate!!!! Asta pentru ca am fost prostuta cand eram mica si nu am ascultat de parinti sa port atunci.
Eu stiu ca aparatul se pune cand au iesit toti dintii definitivi.. dar cine stie, acuma s-o fi schimbat lucrurile.

Gabi, sanatate lui Bodo. Sa stii ca noua la cresa, chiar ni s-a spus sa nu mai tinem copiii acasa daca au doar muci sau tuse. Au explicat prin faptul ca ei iau virusii de acolo si daca ii luam imediat acasa, cand se intorc o iau de la capat. Asa, daca ii lasam acolo, ei invata sa lupte cu virusul si prima data o sa ia muci mai multi, a doua oara mai putini si a treia oara aproape deloc.. Au zis sa ii tinem acasa doar cand au febra. Eu asa am facut( ce-i drept nici serviciul nu imi permite sa stau acasa prea des) si Slava Domnului toamna asta, desi a schimba mediul, deci trebuia si virusii, inca e ok.. dar ma astept ca totusi a inceput sezonul rece..

Anca, la multi ani pentru Vladut, il pupam cu mult drag, sa fie sanatos si norocos o viata intreaga!!! In ce zi e nascut mai exact?
O sa o rugam pe Gabi( te rugam tare mult, Gabi, cand poti si ai timp) sa puna ziua de nastere a lui Mihai al Ralucai: pe 27 oct 2005 si a lui Vladut. Si daca poti sa pui si linkul la cap 24, Gabi.

Aurorra, pupam delfinashul!!!

Nicolle, de ce esti stresata?

Io personal sunt mai deprimata asa, ca vine noul an si imi dau seama ca nu am realizat tot ce ne-am propus anul acesta. Si in plus, am o groaza de lucru la serviciu... dar incerc sa trec peste asta... e vineeeri!!! vine we!!! ce faceti in we?




Mergi la inceput