Leoaicele*(25)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicolle, de ce esti mama stresata?? Vino aici si elibereaza-te de toate!!! Noi ptr. ce existam aici???

Catutza, ma bucur ca v-au dat drumul la caldura, noi, din fericire nu depindem de ei, ci numai de noi, caci avem centrala proprie! Rochia mi-a venit perfect (mar. 42), acum mi-am mai comandat o fusta si o bluza, tot de la ea de pe site, si tb. sa vina soferul cu ele, daca te-ai uitat pe site, fusta Queen si bluza Nico cu negru si rosu.

Daria, ne primesti cu tot cu nunta la tine? Eu ma gandesc cu groaza ca s-a lasat frigul, sper sa fie maine mai bine, dar astia au anuntat frig...frig...frig

Lilia, nu ii pune aparat acum, doar il verifica daca va fi necesar sau nu sa poarte. Oricum, sta bine cu dantura, i-au iesit si maselutele de 6 ani si mai stau sa iasa 2, se vad sub gingie in spate! Are o cariuta, dar nu e grav,mai are o masea cazuta, ca a vrut sa deschida o sticla cu maselele mai demult cand au fost la circ cu gradinita si ieri am aflat si noi! Si tot asa... Oricum ne gandim serios si la sigilarea maselelor, dar tot dupa ce i se definitiveaza dantura!

Pupici, ce planuri aveti ptr. weekend??
Pupacesc si urez tuturor Mihaililor (Mihai si Mihaele) si Gavriliilor (Gabriele si Gabrieli) un sincer La multi ani ptr. maine! Nu cred ca voi intra in weekend pe aici, ca n-o sa am tehnic cum!
Gabi, Dodo, sa fii sanatoasa si fericita!
Catutza, sa traiasca si Mihai, sotul tau, sa fie fericit!
Noi suntem si noi sarbatoriti (eu, Mihaela, sotul Gabriel), dar nu ne serbam din motiv de nunta!


Pupiiiicicicicici!


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Lilia , incaltaminte de la Melania am gasit la cora pantelimon dar putine modele si marimi , dar am gasit mai multe la in magazin micut, la Ilioara...dar aici mi-a fost jena sa probez

Katty , multumim mult pentru urari Va uram si noi petrecere frumoasa maine la nunta si la multi ani! sa fiti sanatosi si sa va iubiti
Pe site am intrat dar ma deceptionat pentru ca marimea maxima la ei e 42 si nu ma incadrez....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

noi maine mergem la un coleg de-al lui Mihai care sta la curte, sa facem un grarar...sper sa fie frumos ca deja mi-e groaza ca Bia va vrea afara si fiind la curte nu o sa o pot tine in casa...

ma duc sa calc ca am un teanc de o jumatate de metru -fara exagerare!!!! am spalat 4 masini si nu am apucat sa le calc



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Catutza, daca Mihai e la fotbal, eu zic tu sa iesi la '' La misto'' . Asa intr-o zi cand il prinzi acasa.

Fetelor, am doua pareri despre o eventuala intalnire:

1. sa ne intalnim prima data fara copii, ca sa putem sa ne cunoastem mai bine. Atunci cand suntem cu copii, sigur nu putem vorbi in liniste. Iar dupa asta, cand deja ne-om sti naravurile , ne intalnim cu drag si cu copiii.

2. Eu sunt deschisa pentru intalniri, dar cred ca e foarte greu sa gasesti o zi cand pot toti. Cred ca ar fi ok, daca una dintre noi propune o data si o ora( si un local eventual, sau localul se stabileste pe urma) si vine cine poate. Cine nu, data viitoare. Imi dau seama ca ne face placere( mie personal, mare placere) sa ne vedem toate, dar nu cred ca vom gasi o zi... si in ritmul asta nu stiu daca ne intalnim candva...

Acuma astept si parerile voastre... despre logoreea mea..

Despre fundatia de la Constanta... iar urmeaza o logoree..
Eu nu am nimic contra sa strangem niste bani si sa se ia niste cadouri( egale pentru toti), dar!!!... haideti sa analizam...Din ce spui, tu, Gabi, ei dulciuri au, lipsa de jucarii nu duc... stiu ca sunt orfani si e cea mai mare durere.. dar totusi exista unele fundatii bine finantate unde copiii nu duc lipsa de nimic... nu stiu daca si ei nu fac parte din ea...
eu parca as prefera sa bucur mult inima unui copil care chiar nu are parte de asta... sunt copii, orfani sau nu, care chiar nu au dulciuri, chiar nu au jucarii...

Daca totusi, ne hotaram sa le luam( Gabi, tr sa stii mai bine de ce au nevoie exact si daca au intr-adevar) eu sunt de acord si contribui.. dar din pacate, nu pot eu sa strang banii( stiu ca a propus, Dany) pentru ca sunt implicata in multe chestii care presupun bani( casiera gradi, de la serviciu niste plati, avon si bugetul familiei..) si deja sunt zapacita de cap

Va pupic si astept parerile voastre, bune sau rele, sincere important.. la subiecte..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mey, io vi-am zis ca va trimit incaltari fara adaos comercial, parol
Mai revin ... amu` ma apuca paranoile ca am citit ceva



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Mey, io vi-am zis ca va trimit incaltari fara adaos comercial, parol
Mai revin ... amu` ma apuca paranoile ca am citit ceva

ce, ce? arata si noua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Offf ... am citit ce inseamna cand un copil deseneaza soarele in dreapta paginii sus; reprezinta tatal copilului, na, ca nu am avut ce face, de parca nu mi faceam si pana acum mii si mii de scenarii referitoare la dezv Giuliei Nici nu stiu daca e de bine sau de rau, vreau odata sa creasca si sa se poata exprima, sa-mi vorbeasca, sa-mi spuna ce o nelinisteste sau o doare sau o deranjeaza
Va rog frumos sa ma scuzati, sigur ma repet si poate plictisesc pe cineva, pt mine e foarte important ce simte ea dar degeaba o intreb si ii pun o mie de intrebari parca nu se poate exprima sau nici nu stiu ce sa zic. Ea nu pare trista, dar cine stie ce e in sufletul ei de fapt. Si ma simt mereu vinovata pt tot ce ni se intampla, desi in aparenta ne comportam normal amandoo.

Chiar va rog sa ma scuzati. Probabil veti crede si voi ca dramatizez sau exagerez sau caut nodul in papura, insa vreau sa fiu sigura ca ea e bine.



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Lilia , cu intanlirea...eu fara Bia cam greu de ajuns, doar daca ne intanlim acum cand e Mihai in concediu sau apoi cand incepe daca pica intanlirea intr-o zi cand este el liber...in schimb daca ne vedem la un loc de joaca cu tot cu "plozii" e ok oricand Oricum voi face tot posibilul sa ne vedem ca abia astept sa stam de vorba "live"

Daria , off nu te mai stresa ! Eu ce am inteles e ca tatal lui Giulik a plecat singur de acasa, ca vine doar sa va aduca banii odata pe luna si cam atat. Deci si daca sta cu voi nu il poti numi tata...daca el nu are nicio tragere de inima, sa se ocupe de copil...




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Daria , ma jucam in seara asta cu Bia si ii desenam ceva...am vazut pe foile mai vechi ca soarele tot in dreapta sus -in colt il desenez...dar niciodata nu m-am gandit ca are vreo importanta.
Eu sunt dreptace si cand desenez un peisaj ceva fac din obisnuinta soarele pe dreapta...asa-mi vine mai usor! (si sincer eu daca desenez o rochie ceva partea din dreapta a desenului iese mai bine decat cea din stanga ...sper ca ai inteles ce spun ).
Exista posibilitatea sa va impacati pentru Giulik, el ar vrea asta?



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:


Gabriela, Catuta (pt sot) Katty si sotul si restul care poarta nume sfiinte
LA MULTI ANI! Sfiintii de astazi sa va aduca numai bucurii si impiniri.

Eu sunt ...bine..ieri am mers la plaja, initial numai cu Clau, am tras o tura prin oras sa-i iau copilului ceva sa se oace, aungem la hotel... Soatul meu apare in spate, vesel, il lasasem bolnavior acasa, fara chef de mare...ajungem pe plaja...aceeasi bosumflare.. Sincer vorbind Claudiu este mult mai decis in ceea ce vrea sa faca decat tata-su.


am constat ca tot ce iam spus eu sotului meu, chstii care ma dureau si leam suportat ca sa fie bine, chestii care imi doream (sa mai is si eu singura din casa din cand in cand) El a considerat ca sunt prostii, vb spuse aiurea la un pahar de bere . So eu ii spuneam pe el il dura in cot, eu ma enervam ca el era de acord cu ine si a doua zi era aa de dinainte

Certurile majore care leam avut au fost cand Clau era la scoala, deci dimineata, cand neam certat la restaurant und ema lasat singura spunandu-mi ca se duce si se omoara atunci a fost si Clau in rest ne "discutam" fara sa tipam.

Ralu si eu sunt de aceeasi parere, decat o viata in tensiuni si doi parinti, mai bine un parinte iniste si voie buna. Mama a stat sa avem noi un tata (D-zeu sa-l odihneasca) si toti 3 (suntem 3 frati) I-am reprosat De Ce?

inca mai sper sa mai schimbe ceva...ca eu una nu stiu cum sa mai fac

Azi avem program de curatenie, bucatareala,

pup la toate

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

La multi ani celor ce-si serbeaza onomastica azi

Catutza, nu, absolut nici o sansa sau urma de speranta sau orice chestie umana, ca altfel nu pot denumi. Noah asta e, nu meritam, asa considera el. Am momente in care as putea sa-l strang lejer de gat pana ...

Of, Annie, stiu ce inseamna compromis peste compromis degeaba ...

Merg la smotru sa termin repede sa putem iesi afara



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput