Leoaicele DC *(44)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

celor mai si mai....

o saptamana frumoasa ca voi va doresc.
Azi vorbesc cu pediatra si teoretic tot azi imi vede fata...ABIA ASTEPT SA SCAP DE GURA DR DE FAMILIE.NU MAI AM NICI UN STRES,CHIAR NICI UNUL.
Daca mai am timp pana vine mai intru daca nu...dupa cu indiferent ce idee geniala o veni si aceasta dr.

Astrele spun:
Esti interesat de toti si de toate, iar prejudecatile intervin prea putin. Oamenii sunt atentii cand faci afirmatii puternice. Va trebui sa strangi niste dovezi care sa te sprijine intr-o situatie la locul de munca, astazi. Ai succes in dorinta ta de a convinge, a schimba, a finaliza ceva.

Daca nu ai observat, progresul vine din situatii externe in aceasta luna. Detinerea controlului este un factor important, iar invatand sa imparti controlul, vei progresa.

Inainte ca aceasta zi sa se termine, vei primi complimente si incurajari. Acest impuls iti da multa energie pentru a lua decizii si a-ti implini telurile. Seara este distractiva.



oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Neata!
Gabi, multumim de horoscop!!!
O sa vezi ca totul va fi bine! E bine ca te-ai mai linistit si tu! Sa ne tii la curent!

Va urez o saptamana minunata! Perioada Leului s-a incheiat, ne-am sarbatorit toate, dar asta nu ne va impiedica sa ne sarbatorim in fiecare zi!

Si de la mine pentru voi:



_
Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei


"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Katty m-am linistit si normal cand nu vad pic de intarziere la ea cum sa ma mai agit....D-na dr m-a sunat ca nu ajunge azi la cabinet in Navodari(si-a operat baiatul) prin urmare ne vedem maine.Imi plac oameni care sunt oameni...putea sa nu sune ca nu avea nici o obligatie iar eu sa stau pe hol cu 2 copii dupa maine intre alte persoana cu boli


oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Neataaa!

La multi ani Nikolle!


Si cum spunea Katty,am terminat zilele aniversare insa noi ne putem simti sarbatorite in fiecare zi!

Zuzi,nu este meserie ,e doar un hobby prins si dezvoltat de cand stau acasa cu copilul.Dar s-ar putea sa-mi devina meserie,doar imi lipseste putin curaj,sau un sut in fund sa pot face un pas inainte..:)

Dodo,va fi bine,ai sa vezi.

Annie,cum se simte Clau?

DAria,de unde cumperi martipan si la ce pret?

Danny,vacanta placuta!Pup Teut vorbaret. Fiimea la fel de vorbareata..da' m-am obisnuit cu ea si daca nu vorbeste..ma intreb ce nu e in regula :)

Ioana,noutati?

Iulika,papa bebe?

Livya,ai plecat deja din tara?

Raluca,numai bine la voi.
Sper sa te linistesti cat mai repede.
Se pare ca toate am trecut luna asta prin diferite faze mai lungi sau mai scurte cu probleme,dar pe ici pe colo norii s-au risipit se intrevede soarele,chiar daca vine peste noi toamna..
Santem langa tine,daca vrei sa te mai descarci..te asteptam cu drag!

Copilutz,ce-ti face motzul blondutz?
Si zii asa,scuipi ca pisica suparata cand intri la servici?(si aici mi-a venit in minte o faza din desenul cu pisicile aristocrate,cu un pisic mic ce se "burica" si stuchea si avea blanita sculata toata si codita sus)

MAri,multa sanatate Emmei,sa-i treaca repede bubitele.

Cata? Ce face Bia?

Katty,cand gasesti ghiozdanul potrivit fa-i o poza sa-l vedem si noi.Eu nu am luat inca nimic,-dar am cheltuit banii pe inca doua usi!-mai astept cu cumparaturile,poate vine vre-un targ prin septembrie pe la noi sa fie oferta mai variata ..:)

Eu azi tre sa fac bagajul sotului,pleaca la Buc ptr doua zile,sa fac o supa cu galuste,sa spal ca saptamana trecuta n-am spalat si s-au adunaaaat,sa calc -nu stiu cum procedati voi insa la mine intotdeauna este o movilita cu rufe ptr calcat..de care nu reusesc sa scap defel,se modifica doar dimensiunea insa niciodata nu dispare :) si bineinteles sa merg la casa deseara sa udam si sa mai frec ceva.
Vineri si sambata am stat cate juma de zi la smotru acolo
Am facut criza de nervi vineri..
Stiti ca mergeam zi de zi sa fac curat,terminasem etajul,mai trebuiau frecate geamurile de la doua camere si usa de la terasa (care au fost lipite cu banda adeziva de hartie pentru protectie cica,acu nu se mai scoate aia,si pe unde s-a scos a ramas lipiciul ..asa de rau sant de curatat,in doua zile am facut doua geamuri simple si unul cu usa) iar vineri cand am urcat la etaj...m-a luat cu ameteli.Toata munca mea de o saptamana era ..nu mai era.
Se montase plinta la parchet,peste tot numai bucatele de plinta,rumegus sau cum se mai numeste de la taiat plinta si parchet,calcat cu papuci,praf de var,au reparat ceva la un perete si erau picuri de ipsos pe parchet,ce picuri,ditai bucatile,scule imprastiate,dezastru..parca nici nu fusese vreo-data curat.

Am luat-o de la capat,am maturat si-am adunat doi saci de gunoi,am spalat si-am lasat bec,peste tot,inclusiv scarile care nu-s imbracate in nimic.
Azi ma duc mai devreme pe acolo,sa-i fac scandal.
Nu se poate sa-ti bati joc de munca omului in asa un hal...
E un singur om ce lucreaza acolo si nu ma asteptam la asta.
Am facut curat si la scule si materiale de lucru.Erau imprastiate toate intr-o camera ,si o mozoleala pe jos de nu se mai vedea nici ce culoare are pardoseala.Acum ocupa doar un sfert din ea..
MA duc sa-i spun ca daca nu pastreaza ce am facut il fac mop si spal pe jos cu el..


Catalina a primit doua cantecele noi,unul cu tenta de muzica po****ra pentru care ar trebui imbracata in costum po****r.Noi avem doar o ie.Ne mai trebuie o fota,o fusta,un brau,o traista...
De unde iau restul? Si la pret mai ..cumsecade? Pe la artizanat lesini daca vezi preturile..
A!
Ne trebuie si opinci..:)de unde ?!?


Saptamana buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salutare si de la noi
Adriana, cu 8 lei de la o tipa din sat de la vara`mea, ea e cofetareasa regiunii si are o camera plina de scule o nebunie ce si-a putut cumpara si cate face. Eu am sa incerc sa imbrac papusa cu roz si sa pun floricele si celalalt tort sa-l acopar cu fluturi modelati de mine ... de asta mi-e cam frica Si tot ca anul trecut, tortul Barbie cu cioco Milka, celalalt diplomat cu fructe sa impac toata gasca.
Nu stiu voi, dar eu abia astept evenimentele de acest gen unde eu organizez masa sunt oleaca sado-mazo
Dodolina, pupam trupa de copii cuminti
Sunt prin zona ... voi muri pana la 6

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

DAria,cu 8 lei kg de martipan???

Sigur martipan?

MArtipan inseamna pasta de migdale amestecata cu z pudra si alte chestii,iar migdalele din cate stiu eu sant cam scumpe.

Poate pasta de zahar? Ca e 4 lei jumate de kg de z pudra.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

La piata migdalel sunt 6 lei / kg. Ea le cumpara de la sursa directa din sat , cum are nunti si botezuri si zile de nastere cred ca le cumpara cu zecile de kg

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Cum frate 6 lei kg de migdale?

Migdale crude in coaja probabil..
Dintr-un kg de migdale in coaja ies aprox 200 gr samburi.
Deci iti trebe 4 kg si ceva pte 1 kg mieji asta inseamna aprox 30 lei kg..hmm
Oricum e superpret..la noi e 20 lei 250 gr miez si aia daca-i gasesti nesarati.
Dar tot nu vad cum ajunge la 8 lei kg de pasta..doar daca are ea cultura de migdali.

MA rog,ce conteaza
E superpret..asa ca spor la modelat

Eu as cumpara-o si in loc de plastilina ,sa se joace Cata cu ea..ca la urma o si papa.
Chiar,vreau si eu,se poate?
Vre-o 5 kg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

La noi sambata, in piata, era 6 lei / kg samburele , fara coaja.
Poate suntem intr-o zona cu multi migdali, habar n-aveam
Eu intreb tipa daca vinde si 5 kg + si revin cu un raspuns zilele astea. Osun diseara pe vara-mea sa mearga la negocieri
Intrebare: cum inmoi eu pasta asta, mi-a zis tipa, dar am uitat
Si ma gandeam acum daca am forma de fluture, si am, ala de fursecuri, asa ca cred ca vor iesi niste fluturi giganti

Scuzati ca am monopolizat subiectul

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Daria,nu stiu,n-am lucrat cu pasta d emigdale caci m-ar ajunge tare scump.
Insa banui ca lasata putin la caldura,apoi framantata cu mainile ca pe un aluat.
Fluturi decupati cu forma de la fursec sau ,daca ai prin cartile Giuliei un fluturas frumos,copii conturul pe o foaie de copt(transparenta) ,decupezi si folosesti modelul sa decupezi din pasta de migdale intinsa pana la 0.5 cm.Pictezi apoi lasi la uscat cu o aripa ridicata si sprijinita de ceva.



Mergi la inceput