Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Neatza mamici cu pitici

Anis, chiar intrebam zilele trecute de tine .

babytza, nu-ti sta bine cu acea culoare DA-o jos



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

neatza!
Ce aveti cu, cursul valutar de pe facturile de la cord? este orientativ, apare doar ptr faptul ca s-a emis si o factura intracomunitara, ce de la Bratislava, noi platim exact ce am semnat. Adevarul este ca in sept-oct 3250 reprezentau 1000 Eur, acum reprezinta vreo 700-800 Eur, asa ca avantaj noi Io zic sa va uitati pe contracte inainte de a face scandal

Tot aici, intr-un post pe forum, am citit ca facturile pot fi inregistrate si deduse pe firma, eu vreau sa-i rog sa-mi anuleze ce am primit acum si sa-mi faca altele, pe societate, apoi platesc.
Contabilul trebuie sa le inregistreze: mi se pare mai normal sa inregistrez in conta facturile astea, eventual cu o hartie in spate in care sa scriu ca este vorba de un "cadou" pe care firma il face proaspetei mamici, decat sa bag pantofi, toale de firma sau mai stiu eu ce. hai sa zic ca nu le deduc, le inregistrez dar macar scot banii din firma pe baza lor. Ma rog, asta-i parerea mea.


babytza: te-ai uitat in gura soricelului? sa nu aiba vreo afta si sa-l deranjeze tetina, mie mi-a marait nitel, pana m-am prins si i-am dat pe suzi cu glicerina cu nistatin.(avea culoare alba, iar eu am crezut ca-i laptic regurgitat)


Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

'neata! Cine doreste cafea ?

Eva, Luca iti seamana perfect, mai ales in poza de dupa baie, in care e infasurat in prosopel, parca esti tu cand erai mititica. Noi suntem bine, Carla e argint viu, se rostogoleste pe toate partile, nu o pot lasa nici in patul mare si nici pe canapea. Daca o tin in scoica trebuie sa-i pun centurile de siguranta pe care le roade non stop. Ce mai, e spirt . Cred ca-i voi lua un tarc de joaca zilele astea. Cu jobul meu e OK, lucrez de acasa cateva ore, n-am mai trecut pe la birou. Deocamdata am timp pentru toate si ma descurc binisor (zic eu ). Multi

300, calculatorista ta ma da gata

Codruta, Anis, bine ati revenit

Babytza, am uitat sa-ti spun ieri, e un scump soricelul tau cum povesteste el in bouncer.

Noutati nu avem, doar ca am cantarit-o ieri pe Carla si a luat 380 g in 3 saptamani. Mananca ea putin da' concentrat . Asa ca nu ma mai plang. I-am luat ieri bibe cu lingurita si i l-am dat sa se joace cu el, l-a azvarlit cat colo, dupa ce l-a lins bine . Are nervi domnisoara. Inca trebuie sa-i pun cereale in fiecare biberon cu lapte, pana ii trec fitele, dar ieri a papat totusi 710 ml si sunt multumita.

Si mie imi place foarte mult schema data de pediatrul Nerantulei, dar in cazul nostru nu functioneaza asa ca o adaptez, nu am ce sa fac. Mi-ar placea si mie sa avem program si sa diversificam ca la carte dar in momentul asta din pacate nu se poate. Poate cand ea va fi pregatita va fi mai bine.



Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Carla mica si cu personalitate. Mi-o si inchipui ce dragutza e ea cum arunca cu alea prin casa



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Neata!

Monica nu am apucat aseara sa te felicit pt bebe maricel si bine lipit.Tin pumnii sa fie totul bine!


iriss cucuveaua!

Babytza voi cum mai sunteti cu mucisorii?


Claudina vazut poze cu Razvanel,super!!!!!!!!


Cd ai ajuns sa vezi marturiile?

Kristin imi era dor de tine


Ada
sa va traiasca Radu Dionisie,am citit povestea,super dar unde vad si eu poze?nu am reusit sa dau de ele si sunt tare curioasa!



Minunea a venit! de Luca Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

musette Mereu imi aduc aminte de tine si cum vorbeam noi pe mess si ce griji ne faceam la inceputul sarcinii...



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Monicasi eu imi aduc aminte mereu de ce vb noi acolo


ada am gasit pozele,super,sora ta e o dulcica iar Dionisie e tare dragut

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Neata si de la noi,

ma uitam sa facem stocul de produse de papacit...lingurite clar de silicon si diverse recipiente.Intrebare: am vazut pe chic bebe setul Avent de recipiente de tinut mancarea....sunt vreo 20 (10 de 180 ml si 10 de 200 si ceva).Are cineva idee daca merita banii?




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

monica:
musette: si pupici lui Luca!

am reusit sa citesc povestea lui Radu-Dionisie si sa vad si fotografiile. Ada, sa-ti traiasaca micul crestin si sa fiti sanatosi si fericiti!

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

tzitziri: intre 26 feb-1 martie este Baby Expo la Sala Polivalenta, daca poti asteapta pana atunci. Eu am cumparat recipiente de stocat hrana, 10 buc + 3 adaptoare tetina cu 45 ron, de la Avent. Mie mi s-a parut convenabil atunci in septembrie, s-ar putea sa gasesti acum o gama mai variata.
(eu il astept ptr biberoanele de la Avent, nu se gasesc decat in farmacii si la preturi ridicate)

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput