Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

CD27, saru-mana de intrebare...

Fetele mele...
Sa le i-au pe rand.Cea mare Ingrid e cu tati de 8z deja la ski in Italia..ma zgaraii pe ochii ca nu pup ski anul asta si de azi face plugul..mare mare realizare,ce credeti..ca doar are 3 ani jumate..mai incolo...arunca skiul sunt convinsa si sare cu placa...o sa ma apuc si eu sa invat sa invat sa nu ma vada vreo ramolita..

Cea mijlocie a ramas acasa..deci am 2 copii acum..si e super rasfatata...

Si pitica mea...sunt topita dupa ea...e super. Bai ,nu am intalnit copil...nici cand face kaka nu plange sa o schimb.In rest papa , se joaca...e o dulce.

Apropo cat lapte beau copilasii vostrii la o masa?

Eu inca o alaptez exclusiv si nimik nu primeste altceva..apa ceai etc.dar am senzatia ca suge putin.Ziua nu are program la supt ,cand pofteste..dar de 2 luni si ceva nu mai se trezeste noaptea pt supt...seara la 11 si dim ba la 5 ,ba la 7.

Cu bonele am lasat-o balta in ultima perioada...mi s-a acrit ..dupa botez am vorbit cu cineva sa vina la proba..Incerc sa ajung la interviuri in Bucuresti..ca al meu sot alege numai alea "bune" rau..ba fura din casa...ba fumeaza la greu..poate am eu noroc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui anis

Nu ma pot loga direct...ci doar cand scriu mesaje...tare ciudat..

Lume lume ne pregatim si noi de botez...de abia astept...

apropo ...a luat careva dintre voi ursitoare ??
Ca sunt curioasa....

*** AniS


Iris-Medeea *** sufletelul meu mic*** (9 octombrie 2008)***

Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***

IUBIRILE MELE

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."


intru si eu pe fuga ..
sa scriu citeva vorbe

Noi am avut ursitoare ...le-am printr-o cunostinta ..si ne-au facut un pret chiar bun 100 euro ..a fost o surpriza placuta pentru invitati..si un moment deosebit de emotionant ..mai ales pentru mine

Fug la

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

mamidestefan..practic ce au facut ursitoarele? Ca sa vad daca merita s ai-au ..poate daca ma hotarasc ma pui in legatura cu ele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Uite la mine cum a fost cu ursitoarele , vezi daca iti place Noua ne-a placut mult de tot , iar atmosfera a fost super !!!! ca sa nu mai spun de ce amintire frumoasa va avea David cand va fi mare



Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Ce frumossssss babytza si soricelul ce cuminte a stat

Anis ce pustoaica talentata si curajoasa ai (eu numai cand ma gandesc la sky ma si vad tavalita prin zapada), pupam piticuta cuminte foc Spor la gasirea unei bone
Cand e botezul?

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Vreau si eu la skiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Sofia de mimihoo

Cd asa este, a fost foarte cuminte soricelul. Dupa botez la cateva zile au inceput nervii.....Inca mai astept sa trecem peste efectele negative si sa intram in normal

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

hello hello,

primiti o cucuveaacum am adormit si piciul si gata sunt free sa-mi fac de cap pe net

in primul rand:
La Multi ani Babymom, Codruta !
La multe lunite si boboceilor sarbatoriti azi!!

Nerantula-super ok schema diversificarii,,,in mare asa avem si noi de la pediatra noastra
Babytza:superrr Davidutzu! si multa sanatate mamei tale !
Claudinna:Vazut poze de la munte!Razvanel e un scump si se citeste fericiriea pe chipul lui!
vazut si pozele de la botez Ada, sa-ti traiasca micutul crestin!
Ramo :vazut micutza IT-sta,,,super draguta iar banuti am inteles ca pana in aprilie se dau 600 lei
Musette ma bucur ca a trecuta raceala
anis-ursitoare am avut si noi,,,eu zic ca este un moment super care merita toti banii,,,la noi a fost parca mai frumos ca la babitza si mult mai personalizat ,,,incerc maine sa-l pun

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

La multi ani BabyMom!

Intraram si noi rapid dupa internet picat vreo 3 zile....

Invitatii botez: eu am facut o sedinta foto mai deosebita cu pitica si apoi am pus scrisul pe fotografie...apoi am printat la imprimanta foto. Au iesit super!
Cord Blood Center - chiar azi am platit ultima rata. Ma mir ca v-au trimis asa tarziu facturile, eu le-am primit in maxim o luna.
Nikolici ce greutate babana -- la noi a fost 34 kg - apropo greutatea cica ar conta doar la bolile de sange, doamne fereste.
La noi in contract nu scria nimic de euro.....

Eco de sold - pune sonda, cauta locul, fixeaza si trage in poza. A mea bebelina chiar radea!

Nerantula - super schema de diversificare, tot asa citisem si eu sa incepem cu cerealele cu "O". cum suntem abia la 3 lunite, nu am discutat inca cu pediatrasa vedem ce ne recomanda....mai avem pana la 6 luni.

Gaia - pupici micului mare crestin Radu Dionisie! Vazut pozele, sunteti niste frumosi la fel si nasa.

Babytza, EvaF, Claudinna - vazut soricel in balansoar, Luca Noah si Razvanel trasi in poze - aveti niste flacai pe cinste...pacat ca-s dati...deh am aparut tarziu pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

CD27 se calculeaza cu 1 ianuarie dar o sa-i vireze efectiv undeva in aprilie, retroactiv. Pana atunci mie mi-au zis la primarie ca fie primesti banii pe legea veche daca erai deja in CIC anul trecut, daca ai depus dosarul in 2009 oricum dureaza 2-3 luni pana vezi vreun ban si e posibil sa-i luam direct pe legea noua!

Ada vazut poze cu micul crestin - sa-ti traiasca, e tare dulcel! Citit si pe blog, f frumos descris ca intotdeauna. Sa stii ca si Serban a fost dificil la botez la inceput, voia numai in brate si urla, nu lasa pe nimeni in afara de mami si tati sa-l atinga cu vreun deget! S-a linistit insa la resto dupa ce a inceput sa se joace cu copiii...

Anis ce tare e Ingrid - felicitari!





Mergi la inceput