Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Offff, Felicic, ma intrebai in capitolul precedent daca am inceput diversificarea. Ei bine, da! Nu dati cu rosii! La sfatul pediatrei, am introdus sucul de fructe. Am incredere in ea, doar e cea care m-a facut mare si frumoasa ( a fost si pediatra mea), dar nu le-am introdus la 2 luni, cum zicea ea, ci la 3!
Ce bine ca tizul nostru mananca bine! Vladut nu depaseste 350 ml formula pe zi,in ultima vreme! Dar, a luat 160 g in ultima saptamana. Nu e chiar rau (zic eu), dar nici extraordinar de bine.

Va pupam pe toate!

Cea mai fericita din lume!!!
Ghighi cel viteaz

Asa cresc eu!


Povestea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

salut!
ne-am intors si noi azi de la calimanesi. bebe cuminte, ff vesel si jucaus, asha ca veti vedea si un filmuletz, ca a avut cine sa ne filmeze:)
vremea a fost luminoasa, dar cam geroasa. razvan a stat afara vreo 2 ore, plimbarice...a dormit f bine, apoi a mai dormti si in casa.

asha rade de vreo cateva zile...din nimic!


codruta, cum se numeste pediatra ta??
cat despre cereale, eu i-am dat lui razvan acum, la 4 luni si un pic, ca pt mai devreme de 4 luni nici nu gasesti.

durere de spate? ma taie, ma termina, dar mi-a adus moshul kosmodisk...suntem deci pe tratament...va zic rezultatul in 3 saptamani...ca atat dureaza, minim

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

fix acum un an am aflat ca sunt insarcinata si am deschis frumoasa noastra odisee!

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Irina nici eu nu am mai iesit la plimbare cu David de ceva timp. Doar cu masina de colo colo....recunosc insa ca nu sunt deloc rezistenta la frig si de aceea nu am mai iesit. Dar intentionez ca in urmatoarele zile sa il trimit pe tati cu el pe afara macar cate jumatate de ora. Si el devine agitat daca nu iese din casa mai multe zile. Cand iesim cu masina , mai stam cu el 15 minute pana sa ne urcam in masina. Sta frumusel in scoica cu o paturica pe el si face ochisorii maaaaari. Dar stiu ca nu este suficient, vrea si el la aer

Piolica

Luminita acum suntem pe lapte praf . Ma bucur ca ai trimis poze cu puiutii O sa ma ocup de ele, dar nu cred ca in seara asta ca sunt franta. Maine cand vin de la manichiura o sa ma ocup de toti bebelacii care au sosit pe mail

Vorbeati de rochite de botez la catolici. Fata mea e italianca, deci a fost botezata la catolici. A avut rochita vestita alba , lunga cu danteluta. Arata cam asa. E adevarat ca si la prima comuniune care se face in jurul varstei de 7 ani tot in alb se imbraca, dar rochita alba este la botez si pentru fetite si pentru baietei Sunt niste scumpi imbracati asa

Felicic reteta de tort a soacrei e la cofetaria Alice langa sectia de politie furturi auto O face tare buna, se pricepe
Tu zici o saptamana cu unghiutele ? La noi e jale daca nu le taiam la 4 zile. Ii cresc foarte repede. Cred ca asta a fost primul lucru pe care l-am facut cand am venit de la maternitate: i-am taiat unghiutele

Nausica poate esti intr-un puseu de crestere Sper din tot sufletul sa nu ramai fara laptic

Claudinna bine ati revenit





Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Robert de Aurora

Salih de Banu

Maria de Mariana flo


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Noi suntem varza ... Teo a dat startul, mucisorii pana la brau, aseara a inceput sa si tuseasca. Apoi eu, de ieri ma doare in gat, jale (oricum la mine orice se lasa cu durere in gat) si am inceput si cu nasul... iar Radu ne-a trezit acum o ora ca se sufoca de mucisori... imi vine sa urlu. L-am culcat pe burta ca altfel nu poate respira si ii tot trag mucii cu aspiratorul...
Si pediatra ieri avea telefonul inchis

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Buna dimineata

Ufff, de abia m-am trezit, iarasi plina de dureri (de cap, incheieturi, muschi...). Si eu suspectez drept vinovata de durerile mele zilnice de cap nenorocita aceea de rahianestezie care mi s-a facut la nastere si care nici micar nu mi-a prins. Am inceput de ieri sa iau Centrum, sa vedem ce-o mai fi. Carla s-a trezit din 20 in 20 de minute de la 5 incoace, acum doarme cu uscatorul de par - ciudat nu l-am mai folosit de luni bune dar azi doar asa am reusit sa o adorm.

Felicic, foarte misto si foarte des intalnite babismele pe care le-ai enumerat, si noi ne-am lovit de toate dar evident n-am tinut cont de nici unul. Asa ca ii spunem Carlei tzuc-tzuc, iubire, sufletel, pitic mic si scump, piti si alte o multime de nume de alint - cel mai rar ii spunem pe nume . Unghii n-am taiat nici noi pana pe la vreo luna - de frica sa nu-i fac ceva rau, am scos-o afara din a 7-a zi (doar am adus-o acasa de la Cluj, asa ca a facut un drum de 3 ore cu masina), oglinda e una dintre preferatele ei. Asa ca le-am incalcat cam pe toate si Carla e sanatoasa tun, vesela si vioaie cat incape. Falkone. P.S. Si noi ne uitam la Stargate, al meu sot nu pierde nici un episod.

Gaia.nevia, piticilor tai sa le treaca raceala.

Simodina, bine ai revenit

Musette, cum e Luca?

Si eu m-am cam lenevit zilele acestea si n-am scos-o deloc pe Carla afara, adica doar cu masina. La noi a nins ieri iar acum e foarte innorat asa ca si azi zicem pas.

Pentru noi Revelionul acesta e primul in care stam acasa dar exact asta imi si doresc acum, nu simt deloc nevoia sa merg undeva. Vreau sa stau cu piticul meu mic (si cu cel mare, evident) si sa ne bucuram impreuna de trecerea catre noul an.

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

neata!
anca si pe mine ma dor toate cele cand ma trezesc, dar mai ales oasele. cred ca e totusi de la greutatea pe care am purtat-o atata timp si de la oboseala...la anestezie nu m-am gandit, ca pe mine nu ma doare capul. nu m-a durut delok. eu am avut anestezie generala.

cat despre superstitiile enumerate de voi, eu nu le iau drept superstitii ci traditii, asha ca nu i-am zis pe nume lui razvan pana la botez, ii ziceam bimbolino, bimbocel...iar de tuns, la fel, traditia zice sa nu il tunzi pana cand ii ia nasaha motzul. ca daca-l tund, chiar ca nu mai are nasha ce sa ia:))
imi place traditia asta si asha voi face.
un ghiile i le-am taiat, ca tzine si de igiena si se zgaria ca naiba si nici nu le-as fi lasat lungi (mi-a zis si mie o vecina, ca nu se taie, ci se rup, pana la un an...ciudat), hainele peste noapte...am auzit tarziu, dar le-am lasat, nu ma gandesc ca i se va intampla ceva rau.
asha vad eu o superstitie, sa te ganesti ca daca nu faci ceva...ti se va intampla altceva...un fel de obsesiv-compulsiv:)
traditia daca vrei sa o respecti, o respecti, daca nu, nu...nu implica vinovatie sau ganduri negre:)
te duci sau nu te duci cu colindul...e optiunea ta...

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata mamici

Dau si eu o cafeluta ca de mult nu am mai dat

Pooooop toti boboceii muciosi si bolnaviori sa se face repede bine

Va doresc o zi frumoasa


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

neatza!
vin si eu la cafea, multumesc Babytza!

Musette: cum mai sunteti?
gaia: multa sanatatea si spor la aspirat!

piticul a adormit pe la 11, a inghitit un bibe la 6 dim si acum iar doarme. Trai nineaca pe unii!

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput