Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (27)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Neata
Raducu va multumeste tuturor pentru felicitarile legate de botez.
Acum suntem crestin in toata regula si puteti vedea cateva
pozici .


A fost frumos dar a trecut iar acum asteptam noul an..cum suntem botezati ..o sa ne dea moasa la grinda..stiti cumva ce obiceiuri sunt??

Noi suntem bine..tati e acasa pana pe 5 ian..asa ca petrecem tot timpul in 3 ..si nu prea am avut timp de calculator

Legat de iesitul afara..la noi n-a fost zi sa nu iesim iar Radu n-a racit..nici macar mucisori nu are

Ieri am depus si noi dosarul pentru indemnizatie si legat de cei 85% madam de acolo a zis ca sa sunam pe la sfarsitul lui ianuarie

Am luat alta suzeta..n-am gasit monobloc..am luat de la Avent...alti bani dati degeaba

O zi cu soare va doresc sa scoateti bebei la plimbare

mamica fericita de Radu Gabriel (7.10.2008)


in asteptarea lui Raducu

Radu


povestea pisoiului Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Neatza si de la mine cu bebe la !

Fi-miu nu s-a mai trezit la 04.30 ci direct la 06.00 cand l-am adus la noi in pat. Ma innebuneste cand nu se trezeste, si se intampla cam de 2-3 ori pe saptamana, pt ca ma dor sanii si zici ca imi crapa pana nu ia fi-miu macar o guritza! Prefer sa se trezeasca!!!

Claudinna, vizionat Razvanel, e un scump! Si fi-miu are faze din astea cu ras nebun, de neoprit, mai ales dimineatza, cred ca asa fac majoritatea!

Ancule, si noi de Revelion acasa in 3, altfel nici nu concep anul asta, nu ne-a trecut o secunda prin cap sa il lasam pe Luca singur si sa plecam mai stiu eu unde. Acum 2 ani eu si sotzul meu am decis sa nu plecam nicaieri, ne saturasem de deplasari pr Anul Nou si a fost cel mai frumos Revelion ever, in 2, la lumina lumanarilor, intr-un apartament micut in Strasbourg Cu siguranta si acest Revelion va fi de neuitat, in 3 de data asta !

Azi nu m-am trezit la 13H00 dupa cum vedeti si sunt plina de energie, nu stiu ce mi se intampla Iesim si noi un pic, trebuie sa imi inchid un cont si apoi facem shopping!! Asta cand se va trezi si jumatatea mea, e randul lui azi la somn!



Eva de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA

Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!

------------------------------------------------------------------------------

“ There is only one pretty child in the world, and every mother has it. ” (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

si pe noi ne da moshul la grinda si dam si noi o fetita la care suntem moshi.
tr sa ma duc sa-i iau colac si sorcova...
la moasa se ia un cadou si moasa-i ia la copil hainute, sorcova si colac de pus pe cap.
eu ma duc la moasa si cu mancare, cate ceva din fiecare.

ne-ati vazut filmuletul?


poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

si noi tot cu bebelacul facem revul, atat ca vor mai fi in casa bunicii si comnata si cumnatul meu. insa cred ca fiecare va sta prin camera lui:) dupa 12 noaptea.
vreau sa-l scot pe razvi afara la 12, apoi plecam spre moshi sa-l dea la grinda, sa fie printre primii:), oricum stau f aproape de noi.
iar in ziua de anul nou, pana in ora 12, o sa vina cei la care le suntem moshi la fetita, sa-o dea mugurel la grinda.
mai vin si alti membrii ai familiei...eu voi sta de pus masa, ia masa...asta e, oricum ar fi, e primul revelion cu bimbocelul si sigur va fi frumos!

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata!

Eu sunt rupta de oboseala,asa ca vreauuuu o cafeaaa mareeee,Babytza...alexia se trzeste iar la 4 dim sa manance,apoi la 7..nu bine adoarme ea se trezeste Andy...nu mai pot,plus ca ma dor iar ff atre picioarele..nu se anunta o zi ff frumoasa...mai ales ca Alexia imi stranuta intr-una,sper sa nu se imbonaveasca ca atunci chiar ca

Piolica ma bucur ca ne scrii si ca sunteti bine

Nausica sper ca sunteti bine

Felicic da mai uite ce bine de unii

Adaimi pare rau ca sunteti bolnaviori..stiu e crunt mai ales cand se imbolnavesc amandoi copii

Anca si noi am folosit ieri uscatorul dupa muuuult timp,n-am reusit deloc sa o culc altfel

musette ce faceti?



laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

da, eva, mai ales dimineata are faze din astea, ma prapadescd e ras:)

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna


ne-ati vazut filmuletul?


poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)


eu am raspuns mai sus

Eva de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA

Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!

------------------------------------------------------------------------------
“ There is only one pretty child in the world, and every mother has it. ” (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Claudinna, am vazut filmuletul . Si Carla rade asa in hohote, mai noi cu chiote luuuungi de veselie. Mai ales dimineata si seara inainte de baita. Sunt atat de dulci

Eva, shopping placut . Noi numai in 2 am facut Revelioanele, fara grupul de prieteni, in fiecare an de rupeam de tot si plecam, anul trecut la Bran, acum 2 ani in Turcia etc. Edit: hehehe, de fapt anul trecut eram deja 3, cu Carla mica in burtica si fara sa stim. Am aflat de abia pe 2 Ianuarie . Ce amintiri frumoase...

Andy

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Citat:
citat din mesajul lui EvaF

Citat:
citat din mesajul lui claudinna


ne-ati vazut filmuletul?


poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)


eu am raspuns mai sus

Eva de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA

Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!

------------------------------------------------------------------------------
“ There is only one pretty child in the world, and every mother has it. ” (Chinese Proverb)


am vazut

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

pupam copilashii bolnaviori, sa se faca bine

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput