Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (27)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

E clar, Ana e in plin puseu. S-a trezit azi noapte din 3 in 3 ore, ca niciodata. Sper sa nu tina prea mult programul asta ca eu sint zombi daca nu dorm.

Fetelor, eu astazi, cel tirziu miine, vreau sa dau comanda la Mothercare si Bimbomarket. Daca mai vrea cineva ceva, spuneti repede pls.

Si acum fug, trebuie sa ne platim curentul, ca altfel ni-l taie, sa ma duc pina la oficiul postal din Pantelimon ca a primit Ania nu stiu ce cadou din State, apoi pe la banca, apoi la plimbarea zilnica din IOR (juma' de tur de lac). Noi am iesit zilnic, chiar si in ziua in care a fulguit, doarme Ania tun cind o scot la frig.

Pupaaaaam

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Si acum fug, trebuie sa ne platim curentul, ca altfel ni-l taie, sa ma duc pina la oficiul postal din Pantelimon ca a primit Ania nu stiu ce cadou din State, apoi pe la banca, apoi la plimbarea zilnica din IOR (juma' de tur de lac). Noi am iesit zilnic, chiar si in ziua in care a fulguit, doarme Ania tun cind o scot la frig.

Pupaaaaam



Nausica vecinico, si noi mergem la acelasi oficiu postal pt pachete din State, ca a trimis sora-mea cadou din Florida de Mos Craciun si Mos Craciun vad ca a intarziat! Ma enerveaza ca duc tocmai acolo toate pachetele din afara UE, era mai comod sa mergem la posta de langa noi.

Stiu cum e cu puseele astea de crestere, o sa iti manance si urechile. Sa vezi cat lapte o sa iti vina daca e in puseu, o sa galgaie sanii si se umfla de zici ca acusica explodeaza! Apoi se calmeaza si Ania si tu!

Eva de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA

Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!

------------------------------------------------------------------------------
“ There is only one pretty child in the world, and every mother has it. ” (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

neata bebici si mamici1

In aceasta dimineata ma tenteaza tare o cafea, dar piciul meu face urat la ea, asa ca o sa ma abtin. Azi noapte s-a trezit la 3, la 5 si la 6,30 Dupa ce a mancat la 6,30 avea chef de joaca, asa ca l-am trecut pe tatai la aparate oricum sunt zombi
Va rog frumos sa imi dati si mie parola pentru mailul de pe yahoo sa pot lua materialul acela cu puseele de crestere (cred ca pe acolo suntem)

Claudinna foarte haios Razvanel, Mihnea deocamdata rade in hohote doar in somn

Baby Boy, dulce rau Raducu la botez, cum statea el s afie pozat

Nausica am citit undeva (cred ca pr drjacknewman.com) ca in momentul in care bebe isi creste necesarul de lapte creste si pofta de mancare a mamicii. Daca spui ca Ania e in puseu, atunci ai sanse sa te opresti din mancat dupa ce depaseste perioada

Copilul meu e zombi, trezit de la 6,30 a doarmit jmatate de ora pe la 8 si de atunci e treaz si nu vrea sa doarma, nici macar la tzitzi nu a adormit.... vreu sa dorm



Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Anca,andy,felicic multumim ca v-ati gandit la noi.

Nu suntem f bine.Asear Luca iar avea stare subfebrila asa ca am continuat cu supozitor,nu a mai varsat dar regurgiteaza f des asa ca ii dam debridatsi il suspectez si de o mica diaree asa ca astazi ne-a sfatuit pediatra sa ducem kk la analiza.Acum tati e cu pampersul la medlife.Nu va spun ce circ pana a facut.....de obicei dimineata cum il punea la san cum pac facea,astazi cand avem nevoie sa faca bineinteles ca nu a facut asa....a mancat,a stat mandrul o ora in care noi ne rugam de el sa faca kaki ca sa-l ducem si el nimic,statea in bouncer si radea la noi sau de noi..intr-un final dupa inca o portie de tzitzi a facut si l-am trimis la analiza.sunt tare ingrijorata si sper sa mearga sa faca aia anliza la urgenta ca altfel sunt terminata nu stiu cate zile pana vine rezultatul.
nu mai imi trebuie nici mancare nici nimic numai sa stiu ca e mandrul bine.


Legat de plimbare noi l-am scos toate zilele astea,el devine f agitata daca nu iese o zi din casa si nu ma risc.


OFFFFf sunt asa stresata!


Minunea a venit! de Luca Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

HO, HO, HO

Buna ziua si de la noi!!!
Cepuiuti veseli avem pe aici....


Claudinna Razvanel e suuuuper!!!!! Abia astept sa inceapa si Daria sa rada in hohote!!!! iti umplu sufletul de bucurie!!! Apropos, ziceai tu acum cateva saptamani cred ca iei niste vitamine care ajuta la stoparea caderii parului. Cum se numeau, ca am uitat!!! Se pot lua daca alaptz??/ Multumesc

Edi tu si in clip te tii dupa noi asa-i?? Ne bucuram ca ne estu aproape!!

Si eu am predat stafeta pt odiseea de sept-oct 2009!!!! Cumnata mea a aflat azi ca e insarcinata!!!! Sper ca la anul pe vremea asta sa mi-o dea iarasi mie, pt bebe 3!!!

Va pup si sper sa aveti cele mai frumoase sarbatori ever!!!!


PIOLICA bine ai revenit!!! mi-era dor de tine...

MONI tin pumnii sa fie cu noroc!!! Doamne ajuta!!!





mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

salutare natiune !

sper ca ati petrecut cu bine Craciunul si ca nu ati avut probleme din cauza decare multa.

nu am mai citit din urma, o voi face incet incet.

si eu ca si unele din voi, vad ca Mario nu ia bine in greutate in luna a treia. oare de ce ? exista vreo explicatie ? ca de mancat mananca...sau la mine o fi din cauza regimului ? oricum am inceput sa mananc fara atatea restrictii si vad ca nu are nimic puiul meu.
am inceput sa stochez laptic la congelator pentru zile negre...nu se stie niciodata cum ma lasa laptele...si asa sunt zile si zile...in unele am suficient, in altele trag de ele de zici ca vreau sa le rup
in rest suntem bine, dupa Anul Nou ne pregatim si noi de botez, il avem pe 18 ianuarie.

pupici la toate mamicile si boboceii lor.

maryb cea mai fericita mamica de Mario Gabriel

poze cu mami si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Musette, linisteste-te draga mea. Poate ii ies dintisorii si de aceea are putina febra si diaree. mamica scumpa.

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:



La medlife nu pot sa faca decat coprocitograma,coprocultura dupa sarbatori ca acum nu mai lucreaza si analiza asta dureaza 3 zile iar ei de maine nu mai lucreaza....aveti idee unde o pot face in alta parte???????????

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Am reusit cu greu sa o culc pe Alexia...e tare agitata.

Musette tin pumnii sa fie bine,poate ca e totusi de la dintisori..si tu parca facusesi si rotarix,nuu?HAi ca va fi bine.

Nocom ti-am mai spus ca esti o curajoasa??BB 3 ??Felicitari mamico...si felicitari cumnatei

Claudinna am reusit sa vad si eu minunatia de baietel

paula iti trimit PM.
LE:Paula activeaza optiunea de PM ca altfel nu pot



laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca81

Musette, linisteste-te draga mea. Poate ii ies dintisorii si de aceea are putina febra si diaree. mamica scumpa.

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla




Am citit in Dr Spock ca este fals sa punem pe seama dintilor febra si diareea,cand ies dintii ies si gata fara asa ceva....aseara am citit,eu chipurile sa ma linistesc si mi-a cazut fata cand am vazut ce scrie acolo si nici dr nu a zis nimic de dinti....

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Mergi la inceput