Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Helloooooooooo mamici

Raportam o zi de craciun minunata si o noapte lunga (cea mai lunga) de somn. A bagat soricelul somnic de la 10:30 pana dimineata la 9. Cand am deschis ochii si am vazut cat e ceasul nu stiam cum sa pregatesc lapticul mai repede
A fost cuminte in vizita si nu s-a mai nervozat. A zambit la toata lumea si nu a mai suparat-o pe buni Am mancat de ne-am umflat ( noi , cei mari) si acum ne asezam din nou la masa ca nu ne-a ajuns.... Pofta buna tuturor !!!!

Clipul este si mai gata acum , cu tot cu muzica


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

neata!!!

moaaama abia stept sa vad clipul ala. Babytza imi pare rau, eu alte melodii cutematica de craciun n-am avut (eu oricum n-am gustat niciodata chestille astea cu craciunul ne face mai buni (nu dati cu rosii). Acum ma bucur altfel, incerc sa il vad prin ochii unui copil.

Cum in noaptea de ajun am adormit in post cu tati si bebe (ne-a lovit la unison),am terminat pregatirile pt masa de craciun chiar de craciun. Bebe simte cand are mami treaba si atunci vrea si ea atentie mai multa. Asa ca si eu si tatai ne-am bucatarit maimutarindu-ne la Anda care ne privea gales din carutz sau din bratele unuia dn noi. Ca niciodata, somn ioc. Am mai trimis una bucata bebe afara cu baietii si am reusit sa ma descurc onorabil.

Oricum am reusit sa mancam doar aperitivele, partea a doua a fost noaptea tarziu - friptura pentru care am lovit cuptorul ala de nenumarate ori (de draci, s-a defectat si se stinge intruna).

Normal ca azi Anda e la fel de linistita ca de obicei.
A adormit la tzitzi si am postat-o sub jucariile de la saltea.



de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

CRACIUN FERICIT!!!!


Sa va bucurati de aceste sarbatori cred eu cele mai frumoase traite vreodata!!!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

noi am avut un crunaciun ff frumos, cu multe daruri, cu razvanel ff cuminte si jucaush.
am primit cerealele Novalac cu prune uscate si caise. niciodata nu l-am vazut mancand ceva cu mai multa pofta si placere!
azi i le-am dat cu lingurita, ca le-am facut mai groase. parca era un pui de randunica, asha cauta cu gurita, pana luam eu in lingurita.

aseara ne-am jucat vreo doua ore, l-am lasat doar in body si sa vedeti pedalare si chiuituri...asha ca pe la 20.30 baie, masaj, 21.00 papa...si adormit bustean in timpul mesei.
a cerut de mancare la 12, dormind si apoi la 6 dimineata, a mancat 150 ml si a dormit, iar la 9 s-a trezit ff vesel, linistit, sa o luam de la capat cu joaca.

la noi a nins ieri ff putin, v-am mai zis. nu s-a asternut decat un strat de 2 mm pe masini, dar se numeste ca a nins de craciun...
asteptam si noi nametzii, sa ne bucuram mai tare!


am nimerit pampers din aia cu elastic, marimea 4, la pachet de 70 buc. i-am luat de la kaufland. sunt super

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Doamne, sunt atat de frumoshi si suavi!!!

Multumim, babytza!!!

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Oooooooooffff....la poza cu ingerasul era ceva scris si vad ca nu apare.... Nu inteleg de ce, ca in montaj pe pagina mea apare


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

foarte frumos Babytza, multumim mult de tot
sunt niste ingerasi perfecti

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

ce dulci sunt!!!!!!!


multumim, babytza!

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Wow, Babytza, mi-au dat lacrimile. De fapt am plans de-a binelea. Doamne, ce frumosi sunt!!! Si sunt ai nostri!!!

Iti multumim mult

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput