Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Primiti cu colindul, mamicutze?

Pe strada din Viflaim
Mere maica cu Iosif
Iisus s-a nascut in sara de Craciun.

Cand din Viflaim sa iasa,
Sa oprira la o casa,
Iisus s-a nascut in sara de Craciun.

Langa poart-un tanar sta
Si pe dansii-i intreba
Iisus s-a nascut in sara de Craciun.

De unde veniti drumeti?
Tocmai de la Nazaret
Iisus s-a nascut in sara de Craciun.

Fie-ti mila tanar bun
Si nu ne lasa pe drum
Iisus s-a nascut in sara de Craciun.

Ca afara-i frig si noapte
Maica Sfanta nu mai poate
Iisus s-a nascut in sara de Craciun.

Tanarul fiind milos
Le raspunse bucuros
Iisus s-a nascut in sara de Craciun.

Nu departe de imas
Are tata miei in grajd
Iisus s-a nascut in sara de Craciun.

Iosif si Maica s-au dus
Si la grajd ei au ajuns
Iisus s-a nascut in sara de Craciun.

Si l-au nascut pe Iisus
Si l-au nascut pe Iisus
Iisus s-a nascut in sara de Craciun
Iisus s-a nascut in sara de Craciun...

Ce frumos e Craciunul si ce putere are nasterea Domnului asupra tuturor oamenilor. Parca toti ne imbunam si devenim mai generosi de Craciun. Ne privim copiii si parintii (asa cum i-am privit eu pe dragii mei azi) cu lacrimi in ochi de fericire ca Domnul ne-a mai ingaduit inca un Craciun impreuna! Azi a fost ziua lui Dumnezeu, o maaaaaaare zi de nastere care ne invaluie intr-o vraja extraordinara! Am impartit si primit cadouri, dar nu am uitat ca azi, de fapt, l-am sarbatorim pe Domnul care a fost asa bun cu noi acest an, prea bun!

Va urez tuturor la cat mai multe sarbatori impreuna, in familie!!!!!!!!!!!

Va pup, fetelor!

Eva de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA

Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!

------------------------------------------------------------------------------

“ There is only one pretty child in the world, and every mother has it. ” (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Clipul este gata. Mai astept maine poze ? Mai trimite cineva ? Sunt doar 32 poze. Nu se mai baga nimeni ? Lipsesc multe ale fetelor care sunt active mereu...mai astept , poate le primesc maine
Ii lipseste totusi ceva....O melodie... Mai trimiteti ca nu prea se potrivesc. Pleaseeeeeeeeeeee


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

roxana, jingle bells rock o stii? eu am varianta lui helms, nu gasesc billy idol...

amalia mamii
cum s-a nascut strumfita mea
_
Daca pentru o clipa Dumnezeu ar uita ca sunt o marioneta din carpa si mi-ar darui o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ceea ce gandesc, insa in mod categoric as gandi tot ceea ce zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui sabinel

roxana, jingle bells rock o stii? eu am varianta lui helms, nu gasesc billy idol...

amalia mamii
cum s-a nascut strumfita mea
_
Daca pentru o clipa Dumnezeu ar uita ca sunt o marioneta din carpa si mi-ar darui o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ceea ce gandesc, insa in mod categoric as gandi tot ceea ce zic.


Mie-mi place 'Jingle bell rock' . Eu am varianta lui randy travis.


www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:


Ho, Ho, Ho, Merry Christmas


N-am intrat zilele acestea asa ca va urez cu o oarecare intarziere Craciun Fericit.

Satisfactia pe care mi-a adus-o acest Craciun nu se poate descrie in cuvinte, ma simt cea mai fericita si implinita femeie de pe pamant si ii multumesc din suflet lui Dumnezeu pentru asta.

Am citit printre randuri ce ati scris si am vazut poze minunate cu Luca Noah impodobit si dormind ca un ingeras in carrier-ul lui mami, Alexia povestind cu camera de filmat, Gruia conducand sania trasa de reni, bebe Luca de Musette obosit nevoie mare dupa impodobitul bradului, freza super de Claudinna si un Razvanel pus pe sotii.

Monicule si Delphinas, un mare pentru voi si sper din tot sufletul ca anul care vine sa va aduca puiutul mult visat.

Irina, imi pare rau ca treci prin asta, m-am gandit la tine si la micuta Andreea si va doresc tot binele din lume

Subscriu la Jingle Bell Rock by Billy Idol pentru colaj.

tuturor si sarbatori fericite in continuare.

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Uram si noi tuturor mamicilor, taticilor si piticilor un Craciun Fericit, sanatate, bucurii si sa aveti parte de tot ce e mai bun si mai frumos in lume .

Pt Karinuta un buchet mare de floricele de la noi .



de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Neata si Craciun fericit!!!
Am intrat sa va colindam si noi, asa cu ga, aaaa, eeee si altele de genul. La anul promitem sa va putem ura de-adevaratelea.
Noi am petrecut ieri in familie (familiile reunite de altfel - noi, parintii mei, socrii, sora) si a fost foarte frumos. Eva a primit o multime de cadouri care de care mai frumoase.
In alta ordine de idei azi implinim 3 lunite!!! Yuuuupiiiiii!!! Ne-am facut mari. Nici nu-mi vine sa cred ca s-a facut asa mare, creste asa frumos si zilnic face cate o fatuca noua, scoate niste sunete noi, suntem atat de bucurosi si impliniti!!!! Ne-a schimbat viata tuturor!!!
La multi ani si celorlalti bebelusi nascuti intr-o zi de 26!
Irina, un special pt. tine si Andreuta si sper ca D-zeu sa te lumineze sa iei cea mai buna decizie pt. voi.
P.S. Abia astept sa vad clipul cu bebelusii nostri frumosi!!!

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

LOVE FOR DENISA SI EDWIN

MERRY CHRISTMAS EVERYONE

Christmas shooting



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Clipul este gata. Mai astept maine poze ? Mai trimite cineva ? Sunt doar 32 poze. Nu se mai baga nimeni ? Lipsesc multe ale fetelor care sunt active mereu...mai astept , poate le primesc maine
Ii lipseste totusi ceva....O melodie... Mai trimiteti ca nu prea se potrivesc. Pleaseeeeeeeeeeee


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit


neata!!

am trimis si noi poza pe mail 1

multi pupici

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Hey, ce fac fetele?

Cum ati petrecut cel mai frumos posibil?
Noi am fost la parintii mei, ne-am bucurat de Craciun, am impartit cadouri si ne-am intors acasa incarcati de daruri si de ...o oala mare de sarmale, un platou de salata de boeuf si un castron de piftie! sa tot tii la silueta...

Eu anul acesta vroiam sa fac brad alb, adica cu globuri si ornamente argintii, uni, insa, cum nu am avut mobilitate suficienta sa merg dupa decoratiuni, pana la urma am mers la fel ca anul trecut pe bicolor: auriu cu rosu: inainte
si dupa .
Dar la anul imi fac damblaua cu bradutzul argintiu.
Iar in camera la Luca am pus un bradut mic cu luminitze , care functioneaza inca pe post de lampa de veghe.

Ca sa vedeti ceva crampeie din primul Craciun al lui Luca Noah F. am pus ceva poze mai jos, pt voi si pt familionul dn Franta.


ma gadiiil
e Craciun sau ce?
mami, esti de acord cu chestia asta?
mami, imi place cum gandesti
da, mami, te iubim!
da, care e treaba?
iar paparazzi...
mami, tu esti Mary Christmas?
poate ca da, pui...
pe salteluta de la Mosul
nu stiu voi, dar eu sunt extenuat dupa Craciunul asta...

PS: Vroiam sa ii raspund Nerantulei:
1. subscriu, Liviu Negoita e cel mai bun primar ever!!!!! A facut multe spatii de joaca, piste pt biciclete, etc Si le-a facut cu cap, ca a facut si Ontzanu spatii de joaca pt copii, din lemn, care in mai putin de un an sunt varza, cand le-am vazut m-am spart de ras...
2. cum sa nu il tunzi deloc pana la un an? eu la primavara intentionez sa il trim-ez, mai ales ca are goluri pe acolo pe unde cade si creste altul, norocul lui e ca are parul deschis la culoare ca altfel s-ar vedea tare ciudat...

Ma gandeam ca ce a lipsit de sarbatori a fost zapada, dar se pare ca avem de Anul Nou...:))))

Pooooopppp!!!!!

Eva de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA

Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!

------------------------------------------------------------------------------

“ There is only one pretty child in the world, and every mother has it. ” (Chinese Proverb)

Mergi la inceput