Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata mamici

Vlad de codruta

felicic asa este , daca doarme e clar ca nu e flamand
Dimineata am reusit sa ii dau 170ml in loc de 140 deci incepem sa papam mai mult Concluzia : nu ne vom trezi noaptea am sa incerc doar sa ii dau mai mult, daca vrea, daca nu ....asta e ...nu il vreau pufalos si nu e nici vreun schilod , asa ca nu ma mai stresez. Si nici pe voi

Azi imi vine soacra O sa mergem sa o luam de la aeroport si apoi mergem la ea acasa. O sa fie o zi grea pentru soricel....O sa fie albit de atatea pupaturi

Va pup si revin diseara ca ma intorc acasa

Fetelor imi trimiteti melodii de craciun ? ca zau nu am niciuna ....le astept pe mail daca aveti. Mi-aplacut alea puse de voi pe forum , dar daca nu le am salvate in calculator nu le pot folosi de pe Utube.

O zi buna tuturor
Va pup si revin diseara cand ma intorc acasa



Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca81

Felicic, eu zic sa-i dai atat cat cere, nu-l infometa si nu-i da ceai. Si Carla manca enorm la inceput, ajungea si la 900-1000 ml iar acum abia daca mai ajunge la 800 in zilele bune. Daca vrei neaparat sa-i dai ceai cumpara de la Plafar seminte de fenicul, chimen si anason, sunt bune si pentru colici. lui Falkone.

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

la tine ma gandeam cand am scris mesajul Baby calm are aceeasi compozitie fenicul, chimen, anason si parca menta, deci asta nu ne place. Scuipa biberonul pur si simplu si daca imediat ma prezint cu unul de lapte, nu-l ia din prima, il gusta intai si apoi incepe sa traga Sa inteleg ca probabil o sa vina o perioada in care sa nu mai manance asa mult, nu? Si atunci o sa-si consume surplusul adunat acum multam, stau mai calma atunci!

giulianna: mie imi cumpara o prietena din Auchan cu 20 ron cutia. La mine in zona, la farmacii este 25,50 ron. Vb de Nan 1 albastru frumosului fotogenic!

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

babytza: Kid, una din "mamele noastre" in materie de bebelushi m-a lamurit de ce nu se pufosesc de la Nan, nu contine amidon si adevarul ca nepoatele mele Nan au baut si au "carnea tare", nu sunt pufoase (iti iei teapa daca le iei in brate, par micutze, dar is tapanoase rau) si atat timp cat lui bebe ii place, eu de-asta ii dau. Ce cadouri ti-a adus soacra? Tie, ca lui David nici nu mai intreb
nushule: un frumos si jumatate David! Este scump rau, zici ca-i bebe din reclame, s-a schimbat mult!
(cum stai cu meniul de Craciun?, mi-e dor de postarile tale, oricum cred ca noi doua suntem gurmandele odiseei)

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicic76

babytza: Kid, una din "mamele noastre" in materie de bebelushi m-a lamurit de ce nu se pufosesc de la Nan, nu contine amidon si adevarul ca nepoatele mele Nan au baut si au "carnea tare", nu sunt pufoase (iti iei teapa daca le iei in brate, par micutze, dar is tapanoase rau) si atat timp cat lui bebe ii place, eu de-asta ii dau. Ce cadouri ti-a adus soacra? Tie, ca lui David nici nu mai intreb
nushule: un frumos si jumatate David! Este scump rau, zici ca-i bebe din reclame, s-a schimbat mult!
(cum stai cu meniul de Craciun?, mi-e dor de postarile tale, oricum cred ca noi doua suntem gurmandele odiseei)

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei



gurmande 100%!!! cu meniul de craciun cam slabut ca nu prea imi da voie bebe mai mancam si noi pe la parinti oricum fac friptura piftelute racituri(adik piftie) salata boeuf si uite tocmai fac cu david niste fursecuri stelute si braduti, el ma asista

multumim de aprecieri,poate n-o fi de reclama dar pt noi e cel mai frumos oricum!!!

voi ce bunatati o sa aveti la masa de craciun?



Mamica de bobocel David-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Felicic, menta si constipa, mai bine ii faci tu ceiut din seminte. Daca nu-i place combinatia, incearca sa le faci separat si vezi care ii este pe plac.

Mie imi place de mor Carla ca nu e pufoasa deloc, are carnaciori la copane dar e tzapana bine de tot. Nan eu cumpar din Real, 19.9 ron iar o cutie ne tine 4 maxim 5 zile.

Am uitat sa va spun ca i-am dat ieri Carlei o lingurita de suc de mar, facut de mine cu storcatorul. Nici n-am cuvinte sa exprim dispretul cu care l-a scuipat

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Felicic ma refeream ca nu tin neaparat sa il ingras, adica sa pape el cat are nevoie....
Cu cadourile....a trimis deja cateva pachete, cum face ea de obicei , doar ca anul asta a zis ca le desface ea cand ajunge, sa fie surpriza. Asa ca nu stiu cu ce vine mosul din Suedia Pentru David a luat o gramada de jucarioare si hainute. Si pentru Valentina la fel. Abea astept sa facem pachetele sa le pun sub brad si apoi sa ii vad fata Valentinei cand va veni si ea acasa. Noi i-am luat deja ce si-a dorit ea si i-a luat si tati ei in Italia. Norocul ei ca il face in doua locuri, ca a primit ambele lucruri pe care le-a dorit craciunul asta. Anul asta ne-a fentat Valentina, ca nu a mai intrebat ce cred ca ii va aduce mosul. Ne-a intrebat direct ce ii iau eu cu Catalin si ce ii ia tati....Cu alte cuvinte sa ne organizam ca sa primeasca tot ce a scris pe lista Avantajul ei ca a aflat cum sta treaba cu mosu'

Le: nu stiam de treaba cu amidonul la Nan....sar'mana

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

mama ce mult papa bebeii vostrii. Noi suntem codasi, piti e grasunica dar nu stiu de unde si de ce, ca mai mult lingem biberonul ala decat sa tragem serios de el. Poate daca ajungem la program de 3 ore ne mai "normalizam" si noi cu mesele.

Inca nu am reusit, la mine au venit rusii cu dureri de cap, greata, rau de tot si nu am puterea sa ma lupt cu ea cand ii e foame si soatama bombane daca il pun sa ma ajute, plus ca pe el nu il deranjeaza daca urla...



fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Nushulica de papa o sa facem asa: salata de boeuf , oua umplute (reteta proprie), toba , sandwich-uri cu fructe de mare ( reteta soacra) , carnaciori de casa, sarmalute si un mixt de carnita la cuptor ( adica pulpa porc, carnaciori si muschi de vita, suna aiurea dar iese delicios ) Atat de craciun. De revelion mai vedem . Tot ceva de genul asta, mai mult sau mai putin.
Voi ce bunataturi aveti ?

aaaaaaaa si cozonac
Le: am uitat de pulpite de pui la cuptor cu garnitura de legume, ca mami nu are voie grasimi. Yamiiii.....

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

anca81: o sa incerc sa-i fac, mai ales ca am acasa cate doua cutii din fiecare, eram aprovizionata ptr ceai de tzatze. In plus, o cumnata m-a sfatuit sa-i pun doua-trei picaturi de lamaie in ceai, dar mie nu-mi vine sa-i dau (singura data cand mi-a vomitat a fost cand, exasperata de vreo 20 minute de sughit, i-am stors intr-o linguritza cateva picaturi de lamaie) Carla fata trece direct la fresh de portocale, ca domnishoarele!

nushu: cu meniul stau cam prost, ca nu stiu cum sa ma organizez, stam acasa si de Anul Nou si nu vreau sa ma repet Plus ca am musafiri de Ajun, in prima zi si in a doua zi de Craciun Asa ca trebuie sa fac meniu cam ca la restaurant (tot este bine ca nu se repeta musafirii) In orice caz de Craciun m-am gandit sa predomine porcul plus ceva pui, iar de Anul Nou curcanul si vita. niste furseace af face si io (ma batea gandul la cozonec dar tati mi-a zis ca deja aberez, la cat cozonac bun se gaseste pe piata, am testat din La fourmi unul care se cheam "cozonacul strabunicii", absolut delicios, aviz amatoarelor)

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

mmm babytza ce de bunatati!!! mixul ala il fac si eu in fiecare an si iese super...eu mai pun si pui cateodata

irina stai linistita tocmai ziceam ca si al meu papa tare putin, rar atinge 600ml /zi dar daca creste e ok asa, faceti economie si voi



Mamica de bobocel David-Mihai

Mergi la inceput