Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (25)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Fetelor are vreuna dintre voi nickname trandafir la mess ? Am dat aseara accept si nu stiu cine este. Daca nu e niciuna dintre voi ii dau reject....


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Moama, ce de bunatati . Eu recunosc ca sunt lemn la bucatarit dar totusi azi ma laud cu o ciorbita de cartofi care mi-a iesit de minune din prima si niste tagliatelle carbonara. De Craciun am adus de la bunici niste pulpa de porc si carnati si cred ca ma bag sa o pregatesc la cuptor impanata cu usturoi. Daca nu iese o avem oricum pe soacra aproape care gateste minunat

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_c20 spune:

hopppp si noi!

am lipsit ceva timp, nu am reusit sa citesc tot din urma!
Sper ca toate sunteti bine, iar puiutzii cresc mari si sanatosi!

Sebi e mai bine, tot farnait, dar ce a fost mai greu a trecut!
cateva poze cu 'ubitu' lu' mama

tzitzi si kid, va multumesc pt info despre aparat aerosoli

Anca

Eu va zic de pe acum Craciun fericit!
si pt ca ati fost cuminti,...sa va aduca mosul tot ce va doriti!







Mamica de puiutz Sebi (02.09.2008)

Minunea noastra

www.youtube.com/watch?v=OAyOGWxlcWI" target="_blank">Grasunelul rade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

mama ce mese imbelsugate pregatiti! Super!

Eu nu fac mai nimic, mai am sarmale de la mama si poate fac supita de pui si arunc ceva in cuptor cu niste cartofi si cam atat, ca abia am aruncat o oala de ciorba de perisoare si aproape un pui. Mai bine stau mai mult cu Andreea decat sa bucataresc si dupa aia sa arunc mancarea.

Nushu piti face economie la tzitzi ca la lapte praf face risipa. Eu il tot pregatesc, ea nu il mananca si atunci il arunc.
Fiind Humana SL nu cred ca il papa nici pisica... Iar de pret, nu mai vorbesc.

Babytza diseara o sa incer sa organizam si noi sesiunea foto de sarbatori, sper ca nu e prea tarziu.



fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Noi bem ceai de fenicul de la Hipp sau Humana. Cel de la humana are si lactoza. Sunt amandoua instant si dureaza cateva secunde sa le prepari.

Sa va zic cum a mancat Radu ieri, ca m-a speriat: dimineata pe la 10, san, apoi eu am plecat sa vad ce si cum cu dosarul de CIC. Asa ca la 12.30, bibe, 140, la 15.30 bibe, 140 iara.
La 18 i-am dat san.
Si la 19.30 a inceput distractia.
140, ras fara sa respire. Pe la 20, urlete de foame, supt pumni la greu, lins cearceaful. Supliment, 70ml, ras si adormit. 20.30, inca 40ml, cu cicaleala de rigoare.
La 21, aceeasi poveste. Iar 140, zuuuup, vaporizati. 21.30, supliment, 70, vaporizati si aia.
La 0.30 iar scandal, i-am facut 140 dar a baut numai 80 si a adormit. Suma, ca sa nu va chinuiti si voi: 820ml plus ce o mai fi papat de la san.
Dupa aceasta aventura i s-a cam facut rau, si a tot regurgitat noaptea, asa ca pe la 3 a primit doar un mare ceai de fenicul. A eructat si vanturat scutece la greu, dar a dormit lemn pana la 10 dimineata.
La 10 i-am dat san, am iesit la plimbare, ne-am intors, si doarme si acum si n-a mai cerut nimic de mancare inca. Parca vad ca il apuca iar seara pandaliile...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Mooama, ce de activitate pe aici de cand n-am mai intrat... super! Am citit tot, dar inca mai am de vizionat poze...
Va multumesc tuturor pentru primire si pentru cuvintele frumoase. Mami e tare mandra de picii ei, multumesc inca o data de laude!!

Ma tot mir citindu-va de anumite lucruri, in special cand aud ca puiutii vostri dorm asa bine noaptea.... ai mei tot la 3.5 h se trezesc, daca am noroc la 4h, indiferent de cat mananca seara sau de ora la care adorm... e adevarat ca ai mei dorm inca si ziua, cam de pe la 13 dorm binisor pana pe la 18-19, in reprize... totusi, de la ce varsta incep sa doarma mai bine noaptea? Cum a fost la voi? Noi avem 3 luni (pe 26 dec le implinim) si nu ne reglam cu somnul noaptea... Mentionez ca i-am nascut prematur, la 35 saptamani, fara nicio problema de sanatate, si ca nu am avut laptic decat o luna. Au mancat oricum de la inceput si lapte de la san si lapte praf, ca nu le ajungea. Acum papa NAN 1.

Apoi, alt lucru de care nu stiam... acest puseu de 3 luni... ce este el si cum se manifesta mai exact? Intreb pentru ca de vreo 2-3 zile picii mei mananca mai putin si daca pana acum luau in greutate cam 400-500 gr saptamanal, acum au scazut cam la 200 gr.... ce sa fie oare?

Si ultima intrebare pe ziua de azi: de la ce varsta este indicat sa le dau cereale? Si ce tip de cereale...?

CD27 si nikolici, imi pare rau de ceilalti bebici ai vostri, dar va stimez ca ati mers mai departe ca niste adevarate invingatoare, la fel ca bebeii de langa voi care fac cat doi!

Despre noi:
- Edi, neastamparat si nazdravan, nu adoarme decat in patul lui, dupa o mica serie de alinturi la mami in brate, mananca precum tatarii... i se spune "Mura", are 5930 gr si 64 cm la 3 luni...
- Robi, cumintel si falcos, adoarme si in apa daca-l lasi, mananca linistit... i se spune "Duda", are 6010 gr si 62 cm la 3 luni...
Poate ne treceti si pe noi in listuta?

In alta ordine de idei, avem si noi salteluta "Tiny Love", sunt incantati de ea, iar eu abia azi am vazut girafa... pana acum girafa era cal.

Pupici





Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Povestea noastra:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=87842&REPLY_ID=4363694


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e frica de ziua in care n-am sa mai fiu eu...

Ce nu te darama, te face mai puternic!


http://luminita2008.shutterfly.com/

http://tusibebe.wordpress.com
http://luminitamalanca.wordpress.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Aly, mamica frumoasa si falcute de Sebastian.

Luminita, foarte frumoasa povestea voastra. Iar despre micuti ce sa mai zic, sunt superbi, sa va traiasca.

Rad singura ca moaca, fii-mea a reusit sa-si desfaca capsele de la pijamaluta (cu inchidere in spate, peste fundulet) iar acum sta cu copanele goale sus pe gratiile patutului si isi molfaie cracii de la salopeta

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

va pup pe toate si pe toti.

noi maine vom fce bradul. asa il facem de cand ne-am casatorit, pe fundal de colindatori la usa si avem de gand sa pastram traditia.

pitica mea, sa nu o deochi e foarte cumintica de cateva zile. in perioadele de veghe de peste zi sta in patut si in leagan cu maimutelele ei chiar si o ora. cand se plictiseste sau i se face somn da semnalul. asta pentru ca si a mea nu adoarme decat in brate si leganata.
de 3 nopti doarme d la 21.30-22.00- pana la 05 -06.00.

apropos de cantitatea de lapte (avem 2 lunite) papam 130 ml - ziua la 3 ore (desi uneori greu o tin 3 ore). ne-a cantarit tati sambata si avem 5740 gr.

babytza ,reau si eu te rog reteta ta de oua umplute.

Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sept-oct2008 spune:

luminita te rog sa imi dai si celelalte date pentru listuta .Poate le-ai mai scris dar nu mai caut in urma la mesaje

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Felicic,eu ii dau ceai baby calm si ii pun in el cateva granule de baby drink si nu il bea intodeauna,isi face greata cu el.Am auzit ca baby tea ii mai bun.O sa-l incerc si eu.

Cele care nu mai alaptati,va mai iese putinlaptic daca strangeti sfarcul?ca eu nu mai alaptez de vreo 2 sapt,bine si atunci ii dadeam asa ca desert inainte de masa ca nu am avut productie si nu stiu patesc ceva daca nu iau medicamente?

Mergi la inceput