Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (25)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

hello!
eu am facut deja o praji, cu foi si crema de lam aie, ma pregatesc sa fac crema pt foile lica si o sa mai fac o praji cu nes. a mai luat spacra-mea niste coji de ecleruri si cam atat cu prajitureala. la noi, eu fac praji si ornez salate sau mai fac ceva deosebit si soacra face ce e traditional, adica sarmane, piftie, ciorbita de perisoare pt Craciun si de pasare pt Rev, toata familia toaca la zarzavaturi de salata boeuf, sotzul face maioneza...si pe rand stam cu razvan, daca nu doarme:)
cred ca o sa mai fac si niste ciuperci cu maioneza, poate si o salata de telina cu mar si morcov, sa vedem cum stam cu timpul.
la 17.30 ma duc la coafor...schimbare de frizura, poate si de culoare la par...sa vedem...

maine facem sedinta foto, deja am ideea:)

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Fetelor ce parere aveti de suportul acesta?

http://www. chic bebe .ro/products/196-totul_pentru_baita/4380-disney_reductorsezlong_cadita.mbs

O fi bun? As vrea sa-i iau lui Edi sa-l spal in cada mare. Ce ziceti?

Sau o fi mai bun modelul asta?

http://www. chic bebe .ro/products/196-totul_pentru_baita/1654-tigex_excellence_fotoliu_pentru_baie_6_pozitii_reglabile.mbs

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Filmulete cu bebe Edi

M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

razvan bea de la inceput numai baby drink, 1 plic la 100 ml apa, ca asha mi-a zis pediatra de la maternitate, sa nu fie prea dulce si sa nu mai vrea altceva.
as incerca si ceai de plante, insa recunosc ca e mai comod cu asta.

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

salut!

Cosmy primeste te rog un intarziat si de la mine.

La multi ani unui Vladut de Codruta.

Eu nu am dat ceai Andei pana de curand cu o singura exceptie cand a durut-o burtica rau la o sapt. Era un amestec numit baby col.

De cand cu kaki mai rar am incercat sa o ajut cu ceai de anason neindulcit pe care prima data nu l-a primit si apoi n-a avut efectul scontat. I-am mai dat cate o lingurita din ceaiul meu cand nu aveam timp sa o repun la san cand sughita.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Buna mamici si pitici,

Alergati dupa cadouri? Eu, da! Mai am de ridicat unul maine, dureaza ceva sa fe gata, si sunt la zi. Ia uitati cum arata fi-miu langa bradul sub care asteapta cadourile sa fie desfacute

Ador perioada asta, cand toata lumea foieste si forfoteste. Duminica am fost si eu la Mall, singura, my baby era acasa cu Luca. Mooooooooama, ce tare mi s-a parut, am stat trei ore, parca eram Alice in Tara Minunilor, nu am mai fost din luna a 9a la shopping.
Ieri am impachetat de zor la cadouri pt Luca si pt al meu barbat, cand a vazut cica: ce facusi ? Ai devalizat Mallul?
Ei bine,asa imi place mie, sa iau muuulte minuni si sa vad ochisorii celor care le deschid
(am tras cu ochiul sub brad, trei cadouri pt mine; inseamna ca am fost cuminte? dintre care o cutie maaare, mor de curiozitate!)
Am vazut ca vorbeati de bunatati. Noi in ajun mancam delicatese frantzuzesti, pregatite de sotzul meu, (mai ales foie gras cu dulceata de ceapa, nu se poate fara iar de Craciun mergem la ai mei sa servim bucatarie romaneasca: sarmale, carnati, salata de boeuf, cozonac si ce o mai pregati mami meu, stiti voi... traditional romanesc.

Noi, cum ziceam ne-am tot plimbat cu treburi placute si, mi-am confectionat singurica un wrap din 5 m de in(ca daca stau dupa altii face fi-miu anul) , chiar e fff comod de purtat puiul asa, e mai fain in in wrapul acesta decat in sling
Ia uitati cum dorm!!
In timp ce eu eram la Mall, fi-miu si-a facut de cap cu Mr Sotz

Am vazut ca au intrat Andreutac si Nusha, ma bucur, mi-ati lipsit, fetelor.Nusha, ce grasunel i tu acolo, de ce zici ca nu a luat bine in greutate? Are niste pufulete pe brate, mama mama! A luat bine tinand cont ca e micut in inaltime, nu a sarit de 60 CM (noi am sarit de 70)Iar vorbesti de bunatati?sef!

Andreutac, nu te mai stresa cu tinutul in brate, si eu l-am obisnuit pe fi-miu numai lipit de mine( sta destul de mult si in swing, sa vedem cat va sta si pe saltelutza Tiny Love pe care i-o aduce Mosul, dar jucarica preferata este...mami) si nu imi pare rau deloc, deja mi se pare ca incepe sa creasca cu viteza luminii si eu il mai vreau o data nou nascut sau macar sa ramana muuuuuuuult timp ca acum, pici asa dependent de mine, cald, dragastos si cu carnita care miroase a lapte!E adevarat ca nu fac altceva decat sa stau toata ziulica dupa funduletzul lui, pt mine timp cam ioc, dar...e frumos tare, nu?

Aly, pupici grasunelului si tie!

Andreea_and, ce faci?

Khristin, suuuuper surpriza cu Wham - LastChristmas! Imi dau lacrmile cand ascult melodia si cand vad clipul, imi place de moooooor!
Merci ca mi-ai amintit!

Oooofff, fetelor, au venit si primele Sarbatori in 3! Va vine sa credeti? E MI-NU-NAT!Absolut minunat! Sunt cel mai fericit dintre pamanteni!!!!!

Va poooop pe toate!


Eva de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA

Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!

------------------------------------------------------------------------------

“ There is only one pretty child in the world, and every mother has it. ” (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Victorieeeeeee! S-au publicat normele

http://www.monitoruloficial.ro/RO/article--e-Monitor--297.html

mo 872, ordin 1682

spor la studiat

Mamica de VLAD 19.10.2008

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

harnicutzelor!
gata si noi cu toate cumparaturile si pregatirile si pt craciun si pt botez. de bunatati v-am zis ca se ocupa mama, noi doar cu spartul banilor
nusha, andreutac ma bucur ca ati revenit
feli, sa nu vb aiurea de cipri, dar de vreo 2-3 zile e cam cuminte. papa, doarme si se joaca. colicii sunt in limita suportabilului, plinge putin. azi am bintuit dupa treburi vreo 3 ore cu amindoi copiii, dintre care unul, adica cel mic a dormit bustean.
eva, esti tare. da-mi si mie detalii despre cum ai facut wrapul. am inteles, o bucata de in de 5 m, dar de unde ai luat-o? e elastica? cum te-ai infasurat cu el? e mortal luca cu beteala pe el:)))

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:


Reusesc si eu sa intru printre bucatareli si alte cele(shopping..ca nu ma mai satur)

Eva bestial Luca impodobit

Nusha ma bucur ca ai reusit sa intri..DAvid e un scump,scump

Andreutac si Alexia e o lipicioasa..nu sta decat ff putin timp in balansoar sau pe saltelutza,in rest in brate si numa in sus sa vada tot...mai mult sta in patutz cu picioarele ridicate pe margine

Aly multi ici ptr o frumusetze.

Ramo ce mai faceti??

claudinna ce harnicutza esti!Da'vad ca ai si ajutoare

lucutta mie mi-a mai iesit cate un pic dupa ,apoi s-a oprit singur.

iepurila cumintica si sa fie tot asa.Alexia la 2luni jumate avea 6.200..deci eu zic ca sunteti super k.

Luminita emotionanta povestea ta,iar copii superbi

Vladut de Codruta

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Fetelor ce parere aveti de suportul acesta?

http://www. chic bebe .ro/products/196-totul_pentru_baita/4380-disney_reductorsezlong_cadita.mbs

O fi bun? As vrea sa-i iau lui Edi sa-l spal in cada mare. Ce ziceti?

Sau o fi mai bun modelul asta?

http://www. chic bebe .ro/products/196-totul_pentru_baita/1654-tigex_excellence_fotoliu_pentru_baie_6_pozitii_reglabile.mbs

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Filmulete cu bebe Edi

M-am facut mare si-o sa ma mai fac


Giulianna m-am uitat si eu pe site si mi se pare mai k cel de tigex.Pe celalat mi-e frica ca n-ar sta asa de bine..parerea mea

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

300, nushulica
Si noi bucatarim, cu tati in frunte andy.p eu fac salata de vinete cu maioneza, ciorba de pui, supa de pui cu taitei, legume cu carnita la cuptor, sarmalute-face mama si pt noi ca vreau sa le gust si eu, imi plac doar de Craciun, asa ca eu cred ca ma risc la doua sarmalute voi va riscati daca alaptati? varza si fasole n-am gustat de cand eram gravi aaaa si fac si rafaello, care-mi ies delicioase. prajiturile le-am comandat la un laborator.
babytza sunt nese, am uitat de melodii caut acum ce face Daviduta? azi o sa fie foarte rasfatat

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput