Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Giulianna, te grabesti tare cu comanda aia la bimbomarket? As avea si eu ceva de comandat, poate ne cuplam ca sa iasa transportul mai ieftin.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference


Nu e graba. Stii cum e vorba aia cu banii, "mai bine sa le duci dorul decat sa le duci grija".
Asa si eu, am o grija, am bani pe card si trebuie sa rezolv problema.
Ce vrei sa iei? Poate-mi dai idei

Shhtttt sa nu auda sotul ca ma

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/3082351940/in/photostream/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Fetelor, eu n-o sa ajung miine la intilnire. Daca tot s-au facut azi 8 saptamini de la nastere, miine ma invrednicesc si eu sa ma duc la consultatia de 6 saptamini. O las pe Ania cu sotul si ma duc cu metroul, ca traficul din Bucuresti ma scoate din minti.


Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference


Bafta !!!!!!! Te asteptam cu vesti bune !!!

Le: inteleg ca maine se anuleaza intalnirea....sau pot sa merg doar eu, nu ar fi prima oara cand ma duc singura la intalneala cu mamicile

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David



Asta vroiam sa-ti spun.
Esti (singura) disponibila, de ce nu te duci?
Ce scuza ai?

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/3082351940/in/photostream/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Giulianna, te grabesti tare cu comanda aia la bimbomarket? As avea si eu ceva de comandat, poate ne cuplam ca sa iasa transportul mai ieftin.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference


Nu e graba. Stii cum e vorba aia cu banii, "mai bine sa le duci dorul decat sa le duci grija".
Asa si eu, am o grija, am bani pe card si trebuie sa rezolv problema.
Ce vrei sa iei? Poate-mi dai idei

Shhtttt sa nu auda sotul ca ma


Vreau sa iau un garduletz din ala de protectie, ca sa-l pun la baza scarii si sa-i limitez ciinelui accesul sus. Mai incolo o sa-l folosesc ca sa nu ajunga Ania la scari. Un garduletz si o extensie, ca e prea mic pt spatiul pe care-l am eu.


Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Nausica am vazut gardulet de protectie si la ikea. Nustiu cat era, dar au acolo dac ai nevoie.

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Felicic bestiale post-urile tale ca intotdeauna.

Azi ma distram cu piti. Am zis ca daca doarme ca ieri noapte o duc la plimbare maine, daca se trezeste noaptea o sa o duc maine la mall.
Pana maine mai e o noapte.

Va doresc o noapte linistita tuturor!

fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

felicic super tare...de fapt inconfundabilul stil. cand mai cand asa in butoiul cu tristeturi citesc postarile tale din jurnal si inevitabil rad.
babytza ti-am dat ieri o idee. te rog spune-le si mamicilor.

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

girls!

Wow, ce noapte, culcat la 22.30 si trezit la 7.00 Asa da!

In alta ordine de idei, fii-mea are puseul de crestere de la 4 luni. Papa cam aceasi cantitate - 130 ml - insa mult mai des, cam la 2 ore. Pana acum vad ca e OK, nu are toane excesive, doar de ieri am observat ca a inceput.

Clau_geo, imi pare rau ca ai avut probleme. Irina cea grasunica. Multa sanatate.

Felicic, esti bestiala Mi s-a intamplat si mie la inceput sa ma trezesc cu mana pe burtica iar "continutul" era deja in patut

Va pe toate.

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

fi-miu s-a trezit la sase fara un sfert, bineinteles tot ud pana la ceafa si cu ocazia asta trebuie sa trecem la pampers nr.3, l-am schimbat si l-am pus la tzitzi. A tras de vreo 5 ori si a adormit pana la 8,30 cred ca am baiat mare

nausica: metoda chiar da rezultate si este recomandata, eu am folosit-o cand bebe era foarte obosit, de oboseala nu putea sa adoarma si apoi a cazut lat
Bafta la doctor! !(eu trebuie sa-l vizitez sapt. viitoare)
delphinas: si
monica:

super Craciunita de nikolici am vazut!

joi21: bafta la doctor cu diagnosticele si, cum am vazut-o eu pe Sofia, nu cred ca are nevoie de completare, daca ea este multumita cu tzitzi de la tine. Daca copilul plange de foame, alta poveste.
clau_geo: bine ati revenit si sanatate multa!

Eu am facut proba suptului ieri, de mai multe ori, variaza intre 50 gr si 100 gr, clar are nevoie de completare, aseara dupa tzitzi a ras un bibe cu 150 ml

Mamica de VLAD

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Neata mamici!

Clau, noua ne-a zis pediatra ca in a 3a zi de nefacut kaki sa ii dam 10-15 ml de ceai de fenicul si in a 4a zi sa punem supozitor.Deocamdata a avut doar o data cand nu a facut 4 zile in rest facem la maxim 2....deci nu stiu cum e cu ceaiul si cand isi face efectul.



Mamica implinita de David (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Sa inteleg ca azi nu se mai face intalnire?

Oki, atunci cine baga un parc? Sunt o gramada de fete care stau oarecum aproape. Un mars al carucioarelor cum ar fi?

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput