Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (17)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata,


angy_galro si mie la primul bb mi-a venit menstruatia la 3 luni desi am alaptat pana la 1 an. Am sperat ca de data asta voi fi mai norocoasa si cat alaptez exclusiv sa nu-mi vina, dra a fost mai rau, mi-a venit la 2 luni, desi ti-am zis alaptez exclusiv. Deci......


sanziana felicitari pentru un botez reusit. Pupam baietii!




mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

La multe lunite Miruna Anisia, Luca Noah si David!

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

PENTRU SARBATORITII NOSTRII DE ASTAZI



MIRUNA ANISIA de mommy magda
LUCA NOAH de Eva
DAVID de sanziana





mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

felicic, nocom multumesc pentru raspunsuri

Andreea de Andrei(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu
_
You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

MIRUNA ANISIA de mommy magda
LUCA NOAH de Eva
DAVID de sanziana

Noi am fost vineri la party de pici la munca, cand am ajuns m-am ingrozit, erau copilasi mari pe care animatorii ii puneau sa urle, asa era jocul, care tipa cel mai tare si mai aveau si un fluier....doamne, am vrut sa ies imediat, dar dupa ce l-am dezbracat, Mikul a adormit in harmalaia aia, spre uimirea tuturor, acum nu mai crede nimdeni ca puiul nu doarme ziua si sta numai agatzat de mine

In we a fost superrrr, am acut curatenie in toata casa, in timp ce baietzoii s-au plimbat, dar recunoc, eu i-am at afara ca ma tineau din ytreaba, totul ar fi ost ok daca ieri nu ma uitam un pic in spatele tabliei de la pat, doamneeee in viata mea nu am vazut atata mucegai, jumate de perete in dormitor era negru si pufos (scuzati detaliile), am crezut ca lesin de nervi, m-am apucat si am spalat cu clor peretele, sper sa nu mai apara

Pe seara au venit niste cologe in vizita, Miku le-a aratat partea lui revolutionara, daca aveau fetele vreun gand, sigur le-a disparut in 2 zile am primit 2 cosmonauti de iarna, onsiderabil mai mari, dar...tinand cont ca am 'implinit' 7 kg...vor fi folositori in iarna asta

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oaanna spune:

Buna fetelor!
Eu sunt de la noe-decembrie 2008 si mai citesc din cand in cand si pe la voi..mi se pare ca sunteti asa avansate..noi avem abia 6 saptamani azi si cand va aud de dintisori ma gandesc cum o sa fie si la noi.
Stiu ca citisem mai acum 2 luni despre bisericile unde urma sa faceti botezul, si cauta cineva biserici ce botezau cate 1 bb o data (nu in grup)..dar nu mai gasesc pagina..
Imi poate spune cineva care sunt bisericile alea si daca imi recomanda ceva?

Mersi mult,
Pupici si bebei sanatosi si fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iriss_04

buna dimineata gagici!
simo:felicitari pt dintisor
babytza:nan1 este ff bun,,noi il folosim si nu av probl cu el iesim si zilnic afara chiar facem kk de 2 ori pe zi
feli:eu zic sa nu pleci daca tu simti ca e mai bine acasa,,,si eu as vrea sa plec dar,,,tot asa am un sentiment ca nu avem toate conditiile acolo

noi am fost ieri la kidex si am achiz multe hainute,pantofiori si am luat piciului si o salteluta de joaca(ii place tare mult)
pup fetele


''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei




eu stau pe giurgiului, n-am mai apucat sa raspund atunci . Ce salteluta ai achizitionat? (model)



de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

la multe lunite sarabatoritilor de azi:
DAVID de Sanziana
LUCA NOAH de Eva
MIRUNA ANISIA de Mommy Magda

SANZI felicitari pt micul crestin,,,vazut poze sunt niste scumpi pitici tai iar tortul ff frumos

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Oaanna

Buna fetelor!
Eu sunt de la noe-decembrie 2008 si mai citesc din cand in cand si pe la voi..mi se pare ca sunteti asa avansate..noi avem abia 6 saptamani azi si cand va aud de dintisori ma gandesc cum o sa fie si la noi.
Stiu ca citisem mai acum 2 luni despre bisericile unde urma sa faceti botezul, si cauta cineva biserici ce botezau cate 1 bb o data (nu in grup)..dar nu mai gasesc pagina..
Imi poate spune cineva care sunt bisericile alea si daca imi recomanda ceva?

Mersi mult,
Pupici si bebei sanatosi si fericiti!


Eu fac botezul la o biserica in Piatza Amzei e una mare si se boteaza bebeii pe rand nu toti odata.

MAMY IN EXTASY TOTAL DUPA MAIMUTZICA KARINA


povestea nasterii

bebe Karina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicic76

iepurila: cum mai sunteti? tot plangacioase? sa treaca
lucutta: eu ii dau in continuare san pana la ultima picatura, ce dac se enerveaza, io nu ma inervez?
cu bubitele: Falkone doarme numai pe burta, se freac cu fata de paturica, cearceaf, ce-o fi sub el si se trezeste cu fetisoara plina de bubite rosii care trec in 10-15 min. Nu cred ca face vreo alergie, ptr ca am tot schimbat ce-i pun sub el, cred ca pur si simplu se incalzeste si de aceea apar. Eu il mai spal zilnic su ser fiziologic sau apa distilata(se gaseste la fiole, cam scumpute mi se par) Verifica sa nu fie de la caldura intai, si eu ii dadeam sab simplex inainte. Cu Nan noi ne impacam foarte bine, dar s-ar putea sa ma mosteneasca pe mine la tranzit intestinal foarte bun.


Am cumparat o suzeta termometru de la Minut, Baby Temp, am verificat-o si cu termometru normal, la temperatura corpului, si este ok, arata aceeasi temperatura. Mi se pare super, cand am un dubiu, i-o bag pe asta, nu-l mai chinui cu term in fundulet ptr orice paranoia a mea.

Referitor la apa, foloseste cineva aparat de la La Fantana? Sunt in tratative cu ei ptr un aparat, face si apa minerala(de fapt cred ca-i sifon), si vroiam sa stiu daca aveti idee de calitatea apei pe care o comercializeaza.

Mamica de VLAD

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei


sa nu vorbesc intr- ceas rau sau sa- mi deochi puiul, de sambata la pranz e f cumintica. ne mai smiorcaim de plictiseala sau de oboseala si mai plangem de foame. in rest, nu tu crize isterice de plans. doamne ajuta in continuare.

Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput