Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Hello girls,

Sa aveti o saptamana cat mai buna fetelor.

Vorbiti de ski...ufff cum o mai fi ala...ca tare imi mai place, dar nu in Romania...consider ca sunt niste mizerii partiile si serviciul pe cablu.Eu merg de obicei in Alpi...mult mai ieftin si foarte diversificat si nu stai ca un idiot asteptandu ti randul la telescaun sau alt mijloc de urcare.Ca sa nu mai zic inghetzul care te ia asteptand...jale si foarte scump.


MAMY IN EXTASY TOTAL DUPA MAIMUTZICA KARINA


povestea nasterii

bebe Karina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

iepurila: cum mai sunteti? tot plangacioase? sa treaca
lucutta: eu ii dau in continuare san pana la ultima picatura, ce dac se enerveaza, io nu ma inervez?
cu bubitele: Falkone doarme numai pe burta, se freac cu fata de paturica, cearceaf, ce-o fi sub el si se trezeste cu fetisoara plina de bubite rosii care trec in 10-15 min. Nu cred ca face vreo alergie, ptr ca am tot schimbat ce-i pun sub el, cred ca pur si simplu se incalzeste si de aceea apar. Eu il mai spal zilnic su ser fiziologic sau apa distilata(se gaseste la fiole, cam scumpute mi se par) Verifica sa nu fie de la caldura intai, si eu ii dadeam sab simplex inainte. Cu Nan noi ne impacam foarte bine, dar s-ar putea sa ma mosteneasca pe mine la tranzit intestinal foarte bun.


Am cumparat o suzeta termometru de la Minut, Baby Temp, am verificat-o si cu termometru normal, la temperatura corpului, si este ok, arata aceeasi temperatura. Mi se pare super, cand am un dubiu, i-o bag pe asta, nu-l mai chinui cu term in fundulet ptr orice paranoia a mea.

Referitor la apa, foloseste cineva aparat de la La Fantana? Sunt in tratative cu ei ptr un aparat, face si apa minerala(de fapt cred ca-i sifon), si vroiam sa stiu daca aveti idee de calitatea apei pe care o comercializeaza.

Mamica de VLAD

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Buna dimineata!!!
Azi noapte piti a avut o petrecere de 2 ore, de la 2 pana la 4, a fost petrecere numai cu fetele, ca sotul dadea semne de raceala si l-am exilat.

La 7 am lasat piti dormind si ne-am apucat de strans prin casa si la 8 eram cu mesterii pe cap.
vad un punct mic si alb pe gingia de jos, piti saliveaza si e cu toate mainile in gura. sa fie dintishor?

Mie mi-e rau de somn, piti nu doarme deloc sau aproape deloc ziua si in scurtele momente cand doarme, seara mai trag cate un scandal cu sotul.


fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Multumim mult de urari si doresc si eu sarbatoritilor de azi "la multi ani!"

Am lipsit putin, dar motovat, ai mei trec printr-o perioada mai stresanta si nu am avut chef sa mai scriu pe forum si sambata l-am botezat pe david. A iesit asa de frumos, intim doar in familie si cativa prieteni, o atmosfera tare intima si prietenoasa, incat m-am relaxat foarte tare.

pun niste poze la semnatura.

Mamica fericita de boboci de toamna:
Dragos Mihai (26 septembrie 2006) si David Gabriel (8 octombrie 2008)
Dragos Mihai - povestea iubirii noastre mici
David Gabriel - povestea celui de-al 2 lea nazdravan
www.eu-si-bebe.com/jurnalul-copilului-f22/jurnalul-celor-doua-minuni-din-viata-noastra-t48.htm" target="_blank"> Jurnalul celor doua minuni din viata mea
poze noi cu David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:


NEata !!
Andreea_and si Nikolici,multumim pentru urarile de ieri. Am facut si noi 2 lunite.
Revin mai tarziu, Raducu e cam lipit de mine azi..nu ca in alte zile ar fii diferit
O zi frumoasa

mamica fericita de Radu Gabriel (7.10.2008)


in asteptarea lui Raducu

Radu


povestea pisoiului Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

neata !!!pupici tuturor!!!!
fetelor mie mi-a venit menstruatia si inca alaptez si bebe are 3 luni jumate...eu speram sa nu vina asa de repede...a mai patit cineva asa? la primul bebe eventual?

Andreea de Andrei(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu
_
You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Multumim fetelor de urari
Noi suntem somnoroase ( adica io), probabil de la vremea asta.
Azi merem again la doctor sa ne vada. Imi place de doctoritza ca a vrut so vada pe Bianca in doua in doua zile so asculte, isi da interesul.
Noi am scazut cantitatea meselor si am lungit perioada cand papam, mi se pare ciudat, asa este si la voi?

felicic noi am plecat cu Inisu 3 luni la munte. A fost super.Daaar nu era decembrie.

simo ma bucur ca Tudor e bine

babytza frumos brad, impunator

Moni

sanziana sa iti traisca micul crestin



de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Pt toti bebeii sarbatoriti azi.

MAMY IN EXTASY TOTAL DUPA MAIMUTZICA KARINA


povestea nasterii

bebe Karina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy_galro

neata !!!pupici tuturor!!!!
fetelor mie mi-a venit menstruatia si inca alaptez si bebe are 3 luni jumate...eu speram sa nu vina asa de repede...a mai patit cineva asa? la primul bebe eventual?

Andreea de Andrei(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu
_
You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones


da, cumnata mea,(parca si mai devreme, pe la 2 luni jumate) a alaptat apoi fara probleme pana la 7,5 luni cand a intarcat-o pe nepoata-mea voit (a plecat in Thailanda 2 saptamani)

Mamica de VLAD

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

laureta, irina, feli, andy.p, iriss, babytza, multi .

irina asa se vede, ca un punct alb, pe gingie. initial, am crezut ca e o bucatica de branzica, de la regurgitat, dar este dintele aparut in gingie.

laureta la noi situatia e invers: mesele sunt mult mai scurte, de cateva minute la un san numai, dar la fel de dese ziua - din 2 in 2 ore pe ceas.

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor

Mergi la inceput