Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (17)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi!!!

DAVID de Sanziana
LUCA NOAH de Eva
MIRUNA ANISIA de Mommy Magda


Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300

Citat:
citat din mesajul lui iriss_04

buna dimineata gagici!
simo:felicitari pt dintisor
babytza:nan1 este ff bun,,noi il folosim si nu av probl cu el iesim si zilnic afara chiar facem kk de 2 ori pe zi
feli:eu zic sa nu pleci daca tu simti ca e mai bine acasa,,,si eu as vrea sa plec dar,,,tot asa am un sentiment ca nu avem toate conditiile acolo

noi am fost ieri la kidex si am achiz multe hainute,pantofiori si am luat piciului si o salteluta de joaca(ii place tare mult)
pup fetele


''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei




eu stau pe giurgiului, n-am mai apucat sa raspund atunci . Ce salteluta ai achizitionat? (model)



de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei



este o firma no name din polonia,,,
uite aici cum e,,e f dragut are si oglinda si toate zornaitoarele fac zgomot,,,ii place mult

deci suntem vecinutzemamica si pe micuta anda

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Oaanna noi am facut bitezul la biserica de cartier (Bucurestii Noi) si de obicei preotul boteza in grup, dra am cerut sa fie singura pitica mea si atunci m-a prgramat sambata ca nu prea se fac botezuri, toata lumea vrea duminica, ca e sarbatoare. Cred ca la orice biserica poti cere sa iti faca singur botezul, si se poate. Depinde de zona in care stai, eu stiu cel putni 2 in centru unde fac numai asa, la Unirea, spre Cosbuc, si langa Carul cu bere..... sunt multe...


Pe unde stai?




mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

La multe lunite sarbatoritilor de azi:

Luca de Eva

Miruna de MommyMagda

David de Sanziana


Cursca mi-l imaginez pe soricel uitandu-se consternat la brad cu gurita cascata
Noi suntem bine, Maya mai nou a descoperit jucariile pe care le tine in manuta si le agita, eu doar i le pun in manuta si ea se distreaza de sunetele care le aude
Insa... eu am o mica problema de cateva zile ma simt cam ciudat, mai precis ametesc si cateodata am si stari de voma sunt foarte convingatoare ca e vb de vitamine ca am cam uitat in ultimul timp sa le iau... si vreau sa cred ca nu e altceva, nu vreau sa par egoista, dar acum nu cred ca ar fi indicat sa ... mai vina un bebe, pt ca am operatie cezariana si doctorul mi-a spus ca va trebui sa astept minim un an pana la bebe 2. Totusi cred ca mi-ar fi incetat laptele sau as fi avut alte semne, nu? iau anticonceptionale, insa chiar in prima saptamana am omis o pastiluta, nu cred ca asta sa fie problema. sunt cam data peste cap, nu vreau sa ma intelegeti gresit, dar in momentul de fata vreau sa-i dedic Mayei tot timpul meu, iar bebe 2 sa mai astepte putin ca ni-l dorim mult si pe el o sa fac un test ca sa fiu linistita si o sa fac si un set de analize cat mai repede.
Mergem un pic afara ca ieri a plouat si n-am putut iesi. va pe toate!

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Luca
Miruna
David






de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MommyMagda spune:

Pup toate fetele cu bebeii lor cu tot!
Multumim mult de urari.
Noi am fost azi la masaj la kinetoterapeut ( de 3 ori pe sapt.; avem abonament) datorita pozitiei pelviene, iar de la 17.00 mergem la eco de sold. Sper sa aud ca si pana acum numai vesti bune.

LUCA NOAH de Eva
DAVID de Sanziana

si nu in ultimul rand
MIRUNA ANISIA mea !!!!!!!!!!!!!
Feli, ai un e-mail de aseara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

MommyMagda bine ati revenit pe forum! Iti urez sa ai parte de vesti super bune de la eco de sold!

Felicic eu am cumparat un aparat de la Fantana cand avea Alex vreo 6-7 luni pentru ca ne rupea spatele sa tot caram la baxuri cu apa plata...Nu am avut nicio problema cu apa, i-am facut si analiza la un alt institut (fac si ei analiza daca vrei dar am vrut sa ii testez) si e sterila. Noi toti folosim apa asta si Maria la fel cand mai primeste biberon. Imi convine ca e si usor de folosit, nu tb sa mai stau sa incalzesc apa etc...Acu zici ca e si cu sifon? Moama, sa intru si eu pe site poate schimb aparatul, oricum mi s-a pus pata pe el, e din ala de birou alb si nu prea imi place, mai ales ca loc pt el in bucatarie nu am si il tin in sufragerie

Andy si mie mi-a venit ciclul la 3 luni de la nastere..Ata ete, ce sa facem? Se mai intampla chit ca alaptez exclusiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Salut mamici!

Am vazut ca vorbeati de botezat. Asadar chestia asta cu botezul in grup e mai raspandita decat credeam. Am luat si noi teapa asta. Cel mai tare m-a enervat ca nu se m,ai stia care invitati sunbt de unde si ,mai ales ca s-au scaldat toti copii in aceeasi apa.

Kid, si eu la fetita cea mare am folosit tot apa de la Fantana si n-am avut probleme. E f convenabil ca ai mereu apa calda.La Anna nu-i cazul ca nu i-am dat inca biberon.

Mamici care aveti copii mai maricei, va rog lamuriti o baba uituca: cand se fac astia oameni seriosi si nu mai urla? Cand o pun jos, parca o pun pe ghimpi, de dormit doarme cu mine ca altel nu mai doarme nimeni, nu mai sta nici macar in bouncer, niuci in leagan...imi vine sa ma impusc. Stie cineva vreo metoda de dezvatat copilul de alint? A avut colici (inca mai are, dar e mai bine) si o tineam mai mereu in brate ca o durea mititica si-mi era si teama sa n-o trezeasca pe cealalta. Si acum n-o mai pot dezvata. Are cineva idei, va rog?!

In rest, suntem bine. Am facut si vaccin la 2 luni, inclusiv Prevenar; am tras si putina febra dupa vaccin. Facem tratament cu Metoclopramid pt reflux si e mai bine. Il ia de 5 zile si de trei zile n-a mai regurgitat deloc.

Mi se pare ca creste asa greu...Prima fata a luat in prima luna 1800. Anna abia pune cateva sute de grame...macar le pune ,nu le da. Are 5 kg la doua luni si o saptamana si n-eam externet cu 3140. E in grafic si nu-mi fac griji ca ar fi ceva in neregula, insa e asa mica...

La multi ani sarbatoritilor! La multe lunite!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Oaaana am facut botezul al Biserica Alba pe Calea Victoriei, slujba superba!!! 2 preoti, cor de la Filarmonica, singuri la botez! Nu boteaza niciodata in grup, mi-a placut abordarea preotului. A spus ca e prima mare Taina a bisericii si ca ea tb impartasita unui singur bebelus odata! Am incercat si eu la mai multe biserici in apropierea casei si a restaurantului dar nu mi-au garantat ca vom fi singuri...am renuntat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

lala fetita mea la 2 luni si 2 sapt a avut 5100, si crescuse 7 cm, la externare a avut 2850g, si noi tot pe acolo suntem ca voi. piti a mea mananca bine, e dolofana. pediatra a zis ca e ea mai maruntica, sunt oasele micute, seamana cu mine la constructia osoasa, chiar daca eu nu sunt chiar mica de inaltime. asa ca mai sunt bebei ca ai tai

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput