Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (10)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nocom

Daca tot am inceput sa scriu.... macar sa zic si de noi ceva...


Daria implineste maine 2 luni, mergem la control si la vaccin. Vom face Infanrix si daca tot suntem la gauri, facem si gaurele in urechi pt cercelusi. Dr zicea ca are un anestezic local ce se poate folosii la bebei si o sa-i dea cu ala la urechiuse ca sa nu planga. Vedem maine ce si cum....

In rest suntem fetite cuminti mancam bine si dormim bine. Va auzeam ca ziua bebeii vostrii nu dorm, Daria cand se trezeste dimineata, pe la 8 sta 1,5 ore, apoi papa si adoarme la loc vreo 2 ore, apoi mai sta 1 ora manaca si mai doarme la pranz 4 ore. Dupa ce se trezeste pe la 4-5 mai doarme cate 20-0 de minute la interval de 1,5 ore pana seara la baita. Eu zic ca este un program destul de bun. SEara pentru ca doarme asa putin si intrerupr manaca mai des, cam la 2 ore si jumatate.

Gata, am zis si de noi...

PUP




mami de Daria Anastasia si Matei

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze cu noi


poze DARIA





NocomNoroc ca ai zis ca maine e ziua Dariei....ca eu traiam cu impresi ca suntem in 24.Ei am fost prima care ti am urat!!!
Nu mai stiu nici pe ce planeta traiesc.Oare Marte???
I AM ZOMBY MILKY WAY

MAMY IN EXTASY TOTAL DUPA MAIMUTZICA KARINA


povestea nasterii

bebe Karina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Fetelor, am o intrebare pentru voi: aveti idee cit timp pe zi are voie bebelusul sa stea in bouncer? Si, daca imi raspundeti ca numai X ore, sint curioasa sa stiu daca ati citit pe undeva si de ce?

Noi, in timpul zilei, o tinem pe Ania in sufragerie, cu noi. Indiferent ca e treaza sau doarme, noi ne vedem de ale noastre obisnuite, fara sa vorbim in soapta sau sa pasim pe virfuri in preajma ei: merge muzica, latra ciinele, vorbim noi etc. Si, pentru ca Ania e f cuminte si nu vrea tot timpul in brate, isi petrece destul de mult timp in bouncer.
Am inteles ca nu e tocmai recomandat, si anume ca e recomandat sa stea pe ceva drept si tare. Dar eu nu vreau s-o pun in pat in timpul zilei, pentru ca efectul faptului c-o tinem in sufragerie ziua este ca seara, cind o pun in patutul ei, adoarme instant.
Dupa o vreme, cind o sa isi mai regleze programul (deocamdata singura constanta este ca noaptea dormim), o s-o mai pun in patutul ei pt somnul de dupa-amiaza.
Daca imi spuneti ca nu trebuie sa stea in bouncer decit X ore, atunci cum e cu copiii care stau in brate toata ziua?

Am cautat pe net si n-am gasit mai nimic pe tema asta, daca stiti voi sau gasiti ceva linkuri, v-as fi recunoscatoare.



Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Fetelor, am o intrebare pentru voi: aveti idee cit timp pe zi are voie bebelusul sa stea in bouncer? Si, daca imi raspundeti ca numai X ore, sint curioasa sa stiu daca ati citit pe undeva si de ce?

Noi, in timpul zilei, o tinem pe Ania in sufragerie, cu noi. Indiferent ca e treaza sau doarme, noi ne vedem de ale noastre obisnuite, fara sa vorbim in soapta sau sa pasim pe virfuri in preajma ei: merge muzica, latra ciinele, vorbim noi etc. Si, pentru ca Ania e f cuminte si nu vrea tot timpul in brate, isi petrece destul de mult timp in bouncer.
Am inteles ca nu e tocmai recomandat, si anume ca e recomandat sa stea pe ceva drept si tare. Dar eu nu vreau s-o pun in pat in timpul zilei, pentru ca efectul faptului c-o tinem in sufragerie ziua este ca seara, cind o pun in patutul ei, adoarme instant.
Dupa o vreme, cind o sa isi mai regleze programul (deocamdata singura constanta este ca noaptea dormim), o s-o mai pun in patutul ei pt somnul de dupa-amiaza.
Daca imi spuneti ca nu trebuie sa stea in bouncer decit X ore, atunci cum e cu copiii care stau in brate toata ziua?

Am cautat pe net si n-am gasit mai nimic pe tema asta, daca stiti voi sau gasiti ceva linkuri, v-as fi recunoscatoare.



Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference


Nu as avea un raspuns medical sa ti dau, insa doctora mea a insistat de mai multe ori cu un NU hotarat la marsupiu care este pe verticala, scaun de masina si la noul nostru leagan gen bouncer pana la varsta de 2 luni, cica afecteaza coloana.Insa toate produsele care le am enumerat mai sus cica ar fi de la 0 luni.Ma rog..
I am zis si eu ac. chestie cu tzinutul in bratze....si mi a rasp. ca nu este ac lucru...caci vezi doamnne sustinem noi bb cu mainile.Pe mine ma doare f. mult ca nu pot iesi in marsupiu avand in vedere ca, carutza noastra e f.grea si stau la etajul 3 fara lift....

MAMY IN EXTASY TOTAL DUPA MAIMUTZICA KARINA


povestea nasterii

bebe Karina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

avem si noi 2 filmulete aici

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

La multe lunite bebelusilor care se sarbatoresc azi! Sa cresteti frumos si sa ganguriti mult!

Babytza multumesc de urare, esti draguta si atenta ca de obicei! Noi suntem acum pe autostrada si Bebelina doarme tare dulce.

Nocom fetita cu program.

Nausica, de scaunul de masina stiu ca nu poti tine un nou nascut mai mult de 1.5 ore, insa de bouncer nu stiu. Intr-adevar, in brate, ca si in wrap, distributia greutatii se face altfel decat in scaune care nu se lasa pe spate perfect.

Nicole, Nerantula postase un articol despre marsupii si consecintele dezastruoase asupra coloanei vertebrale a copilului. Pana la 2-3 luni, bebe nu trebuie lasat sa isi sustina propria greutate stand in fund sau in pozitie verticala in marsupiu. Cand gasesc linkul o sa ti-l trimit. Pup


de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Drum bun, 300!
deci ii place andei in mashina:)

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna

Drum bun, 300!
deci ii place andei in mashina:)

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan


Multumim! Aproape am ajuns acasa. Nici tzitzi n-a vrut decat putin la plecare.

Ce diferenta fata de cand am adus-o, pana sa se bage la somn s-a uitat si pe geam!

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

300 din cauza ca bebelina inca doarme cu noi in pat pozitia asta pe o parte e pozitia preferata pentru alaptat noaptea. Bebelina ramane pe pozitie numai se intoarce cu moaca spre tzitzi si eu ma intorc spre ea ... si uite asa adormim impreuna.


fericita de - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Nu stiu nici eu cate ore are voie sa stea in bouncer. Dar si eu il iau ziua si il pun de 2 ,3 ori si il las cate o ora. Daca adoarme, il las acolo. Si noi la fel vorbim pe langa el , nu in soapta. Televizorul merge, cateii mai latra mai suna telefonul....Crde asa si este bine. Problem este daca adoarme in linisate totala. Atunci se trezeste la cel mai mic zgomot. Dar daca de la inceput a adormit si langa langa el se vorbeste, nu mai este nicio problema.

Claudinna in primul filmulet e prea intuneric, nu se vede. Dar in al doilea m-a terminat pustiul... Vrea sa se ridice ???? E tare dulce....

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

claudina: im primul film am auzit eu niste ma-uri sau mi s-a parut?,iar in al doile pustiul vrea sa plece dupa fete, nu? sunteti mari si frumosi, sa fiti sanatosi!
300:bine ati revenit!

Mamica de VLAD

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput