Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

buna dimineata,


Nikolici eu nu am avut decat de cateva ori sanii tari si de curs nu mi-au curs niciodata!

Cu toate astea am lapte destul, Daria mananca Doar san din 3 in 3 ore ziua si 7 noaptea, este mare si ia bine in greutate. A mei sunt asa de moi ca trebuie sa-mi notez la fiecare masa din care i-am dat ca sa stiu la urmatoarea... caci dupa pipait nu pot afla. Deci sanii moi nu inseamna sani goi!!!! Si chiar daca ai avea cateva zile cu mai putin laptic, productia se va regla daca nu renunti si nu cazi in obsesia nu am lapte tre sa-i dau completare. Daca crezi ca nu se satura pune-o mai des la san dar nu incepe cu lapte praf caci temerile tale vor deveniii realitate.

Fii hotarata si o sa trececti cu bine peste aceste zile.







mami de Daria Anastasia

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Scuze....povestea cu cantarul si prostia omeneasca era a mea.
Ramasesem logata cu userul comun.

Mamica implinita de David (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Scuze....povestea cu cantarul si prostia omeneasca era a mea.
Ramasesem logata cu userul comun.

Mamica implinita de David (17.09.2008)


tzitziri tare faza tare, si eu credeam ca e cineva cu userul ala....chiar ma gandeam ce user si a ales.....am crezut ca toate erau epiuzate cand si l a ales, chiar am intrat pe profil sa mi te adresesz cu numele...si am vazut tot sept-oct.
Coollll.... i am drunk de nesomn.
pup

MAMY IN EXTASY TOTAL DUPA MAIMUTZICA KARINA


povestea nasterii

bebe Karina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

NocomLa multe lunitze pt. Daria.....beau in cinstea ei un laptic si ii dau si lu fi-mea acusi... o mufez.
Sa fie sanatoasa si frumoasa ca mami.

MAMY IN EXTASY TOTAL DUPA MAIMUTZICA KARINA


povestea nasterii

bebe Karina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Nicole nici eu nu mai am sanii tari de ceva vreme.

Daca ti se pare ca duci lipsa de laptic intinde-te pe o parte, intinde-o pe Karina in fata ta, mufeaz-o si stai langa ea asa chiar daca doarme. Dormi si tu, bucura-te de momentul asta frumos. Ce-mi place mie la pozitia asta e ca pot sa-i aplic multi pupici pe chelie cand doarme si suge. Ce nu-mi place e ca trebuie sa o sus#355;in pe tzitzi tot timpul. Dar tot e cea mai placuta pozitie. Noi am dormit asa azi-noapte!

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

MULTZUMIM NIKOLICI

MULTI PUPII PT MAIMUTZIKA









mami de Daria Anastasia

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata mamici

Pretty imi pare rau sa aud prin ce ati trecut.. sa va faceti bine !

Nikolici nu pune bibe la bb pana nu esti sigura ca nu mai ai lapte. Iti spun eu , care am facut greseala asta si 3 sapt mai tarziu chiar am ramas fara laptic. Intai s-a invatat la biberon si nu mai dorea sa traga la tzitzi si apoi a scazut cu adevarat productia de lapte. La mine insa s-a vazut si la cantar ca bebe nu se satura si nu mai e ok cu tzitzi. Dupa 10 zile bb luase doar 100g. Acum dupa formula 6 zile a luat 300g. Si al meu dupa san cerea iar papa dupa 30 min, asta in conditiile in care el mananca la 3 ore. Deci la noi erau semne clare ca ceva nu e in regula cu lapticul meu.
Cantaritul zilnic da uneori erori si ne facem griji degeaba. E mai bine sa faci o diferenta la saptamana. Asa ne dam seama daca a luat sau nu in greutate.

Eva , Alexandru , Mark , Sorina la multe lunite !!!!

Cd, 300 sa fie intr-un ceas bun mutarea in casa noua !!! Sa aveti numai bucurii si impliniri alturi de familie !!!!!!


Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

multumim pentru urarile facute!
multa sanatate si bebeilor vostri!
Ieri, ca un barbat declarat a inceput sa intinda manuta dupa elefenatelul care e agatat la patut si pe care pana acum parea sa nu-l observe....insa tot de ieri isi suge cu maaaareee placere degetul mare de la mana dreapta. Nu vrea biberon, nu vrea suzeta dar degetul daaaaa! Nu stiu cum sa-l dezvat...si eu mi-am supt degetul pana pe la 3 ani si devatatul a fost o mare trauma pt mine...
Ce parere aveti de termometrele care iau temperatura in ureche?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Xor si eu tot termometru de ureche am, insa am citit ieri in articolul postat de Dyarina ca desi temperetaura masurata in ureche are cea mai mare acuratete, nu se recomanada la copii de pana la 3 ani pentru ca nu ajungi cu termometrul la membrana timpanului (cum ar trebui) ci iei temperatura din canalul auditiv care este mult mai mica (cu 1 grad).

Eu pe ala l-am folosit la Matei inca de cand s-a nascut caci nu stiam ca nu este bun pt copii asa de mici, si odata cand a facut pneumonie a avut si temperatura 39,8, iar astia zic ca in canalul auditiv este cu un grad mai mica decat adevarata valoare...oare copilul avea 40,8?!?!?!

De fapt concluza era ca se foloseste cu succes la oamenii mari si la copii peste 10 ani, desi initial ziceau de 3....

Cam atat!




mami de Daria Anastasia si Matei

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Daca tot am inceput sa scriu.... macar sa zic si de noi ceva...


Daria implineste maine 2 luni, mergem la control si la vaccin. Vom face Infanrix si daca tot suntem la gauri, facem si gaurele in urechi pt cercelusi. Dr zicea ca are un anestezic local ce se poate folosii la bebei si o sa-i dea cu ala la urechiuse ca sa nu planga. Vedem maine ce si cum....

In rest suntem fetite cuminti mancam bine si dormim bine. Va auzeam ca ziua bebeii vostrii nu dorm, Daria cand se trezeste dimineata, pe la 8 sta 1,5 ore, apoi papa si adoarme la loc vreo 2 ore, apoi mai sta 1 ora manaca si mai doarme la pranz 4 ore. Dupa ce se trezeste pe la 4-5 mai doarme cate 20-0 de minute la interval de 1,5 ore pana seara la baita. Eu zic ca este un program destul de bun. SEara pentru ca doarme asa putin si intrerupr manaca mai des, cam la 2 ore si jumatate.

Gata, am zis si de noi...

PUP




mami de Daria Anastasia si Matei

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput