Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (9)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

ramo eu tot sanosan folosesc samponel si apoi lotiune si ii dau si pe caput,,,incearca si asa poate dispar cojitele si dupa ce se inmoaie caputul periel cu o perie moale ca sa cada ce este uscat
pup pitaca anda

''bimbirica'' mic si frumos

mami de andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Legat de vaccinari la noi e asa:dr.de fam recomanda schema gratuita,Prevenar dupa 6 luni,in rest nu e de acord cu nici unul.
Homeopatul nu de acord cu nici un vaccin in afara celor obligatorii.
Noi vom face cele obligatorii si Prevenar-ul dupa 6luni.Rotarix nu.

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Khristin, si Bebelina mea gangureste la o luna. A inceput chiar dinainte, initial pe agita f tare pana iesea un g sau un aaa, era mortala. Legat de bubite, inainte de astea am avut si acneea bebelusului, dar o forma care chiar semana cu acneea propriu-zisa si care a trecut repede. Stiind ca e normala nu m-am agitat deloc.

Nici cu cea de-acum n-as fi avut ceva daca nu se extindea pe zi ce trece. Si eu mi-am pus problema de hormoni, dar de, dr zice ca 'pare' dermatita atopica. Si acum, ca o gluma, daca nu se agraveaza in continuare eu una o las sa para ce vrea ea.

Acum redevin serioasa si as vrea sa stiu daca ai intalnit o forma de acneea bebelusului cea descrisa de mine. Eu am vazut la ralu dar nu-mi amintesc cum era exact, poate si pt ca nu era copilul meu.

Cand am ajuns acasa mi-am dat seama ca nu l-am intrebat pe dr de vaccinuri...

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Hello!
Am vazut ca se tot discuta de vaccinuri si noi facem schema gratuita , am facut deja cel de la 2 luni fara nici o reactie, rotarix nu si prevenar poate dar doar dupa 6 luni.
Andrei e tot mai agitat ziua am impresia ca din cauza unei dureri de gingie ca se tot cauta acolo si i s-a si inflamat putin.E posibil sa ii apara dinte asa devremeNoaptea doarme bine dar seara e show intre 5 si 9 seara nu doarme deloc si e super marait.
Ai vostri copiii dorm mult ziua?

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

eu clar nu voi face rotarixul,,iar prevenarul cred ca sigur o sa-l fac,,,
si tot legat de vaccinuri am pus si eu o intrebare poate ma ajuta si pe mine cineva:avem o galmita mica de la vaccin care tot o masam si punem comprese,,a mai patit cineva asa?in cat timp trece?


''bimbirica'' mic si frumos

mami de andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

dya si andrei al meu ziua da party iar seara doarme super bine,,,trebuie sa isi manifeste si ei personalitatea intr-un fel nu?


''bimbirica'' mic si frumos

mami de andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

eva: iti spun ce stiu eu despre vaccinul contra cancerului de col uterin ma intersesasem iarna trecuta. stiu ca sunt patru tulpini de hpv responsabile, vaccinul anihileaza doua. Se poate administra si femeilor adulte, pana in 45-50 ani, dar numai dupa un consult aprofundat, analize, cauterizari de col,(daca exista rana se face biopsie) test papa foarte bun. se face in trei doze,la interval de 2-3 luni, la vremea cand m-am interesat era 150 eur doza. Cumnata mea il face, de la ea stiu amanuntele legate de tratamentele premergatoare, a facut deja prima doza si cu ocazia asta si-a rezolvat si niste problemute la col, pe care nu le stia, nu a avut reactii adverse. Stiu discutia,spuneau ca s-au inregistrat trei decese la data respectiva, ce aveau in comun femeile respective era faptul ca se vaccinasera de curand impotriva cancerului de col uterin si nu aveau alte probleme de sanatate. Nu s-a confirmat ca asta ar fi cauza decesului, dar nici nu s-a infirmat suta la suta. Inca o data: liberul arbitru dicteaza, eu voi vb cu dr ginecolog si mai stiu ca directorul de Babes, Streinu parca, il recomanda din toata inima.

ramo: , si noi tot sanosan folosim, sampon, spuma, sapun si pana acum nici o problema

Mamica de VLAD

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Hello!
Am vazut ca se tot discuta de vaccinuri si noi facem schema gratuita , am facut deja cel de la 2 luni fara nici o reactie, rotarix nu si prevenar poate dar doar dupa 6 luni.
Andrei e tot mai agitat ziua am impresia ca din cauza unei dureri de gingie ca se tot cauta acolo si i s-a si inflamat putin.E posibil sa ii apara dinte asa devremeNoaptea doarme bine dar seara e show intre 5 si 9 seara nu doarme deloc si e super marait.
Ai vostri copiii dorm mult ziua?

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR






Al meu doarme intre mese cam o ora, chiar doua uneori. Oricum nu mai doarme ca la inceput. Acum e si el mai activ, se joaca, ne dam in leagan, cantam si dansam.

Iriss nu mai tin minte de la Valentina daca a avut galmita. Doar ca nu a facut febra. Pune comprese reci si mai insista la dr sa vezi ce iti spune.

Legat de cojite pe cap : Valentinei ii dadeam cu ulei de bebe pe pielea capului cu 10 min inainte de baita. Apoi dadeam cu o perie moale si la baita spalam cu samponel. Mare parte din ele cadeau si ramanea pielicica fina

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui iriss_04

si tot legat de vaccinuri am pus si eu o intrebare poate ma ajuta si pe mine cineva:avem o galmita mica de la vaccin care tot o masam si punem comprese,,a mai patit cineva asa?in cat timp trece?




Noua doctorita dupa vaccin ne-a zis sa masam locul cu comprese reci, in sensul invers acelor de ceasornic, timp de o ora. Ea nu a plecat pana nu a masat un sfert de ora, energic, sa se asigure ca vaccinul circula in corp si nu ramane acolo galma. Apoi am continuat noi masajul. Tu l-ai masat bine dupa aceea? Ca e posibil sa ramana galma(nu toti copii fac dar e bine sa previi) Noi i-am tot miscat apoi pulpitele in genul de miscare "pedalare", apoi al meu sotz l-a dansat.
Sper sa treaca galmita repede, chiar nu stiu ce sa iti zic sa faci in acest sens acum.


Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

babytza: pediatra mi-a zis sa pun comprese si lioton gel,,,sper sa treaca repde ca nu-mi place deloc

''bimbirica'' mic si frumos

mami de andrei

Mergi la inceput