TUDOR -minunea care m-a transformat in MAMA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

dragele mele....nu stiu cat v-am impresionat eu pe voi, dar toate m-ati impresionat pana la lacrimi. n-am plans cand am scris povestea noastra, insa mi-au dat lacrimile cand v-am citit comentariile.
aspirantelor mele iubite, sa nu renuntati,indiferent cat de lung si intortocheat e drumul, este o mama in fiecare dintre noi, curaj. eu nu sunt cu nimic speciala, multe dintre voi ati trecut prin incercari mai grele, mult mai grele...abia astept sa citesc si eu povestile voastre chiar daca scriu mai rar va citesc mereu, stiu ce faceti si va tin pumnii sa reusiti!
mamicilor mele dragi cu care imi impartasesc bucuria zi de zi intr-o forma sau alta, va multumesc pentru gandurile bune. nu s-a vrut o poveste lacrimogena desi probabil ca intr-o anumita masura este, am ramas eu anesteziata in fata anumitor detalii.
aseara sotul meu era plecat cu o treaba de serviciu cand m-am apucat linistita sa scriu povestea. m-a gasit la 1 noaptea scriind frenetic. cand ne-am bagat in pat ne-am amintit impreuna de clipele frumoase pe care le-am petrecut cu burtica, ne-am strans in brate si am zis ca mai vrem una,ca ne e dor, nu era nici o urma de teama, tristete, durere. doar fericire si amintiri placute, radeam amandoi ca doi copii


RALU- de minune albastraTudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank"> MONTAJ TUDOR


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Te admir, la fel si pe celelalte fete care au avut curajul de a scrie povestea nasterii......eu inca nu am. Nu am avut o sarcina tocmai grea, am avut si hop-uri, insa nasterea, durerile nasterii au fost infioratoare pentru mine si nu pot incepe sa le povestesc ..... nu inca.
mamica de bebe albastru

Deliutza Broscutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Ralu, superba poveste... Bineinteles ca am plans si eu
Sa va tina Dumnezeu sanatosi si tot EL sa va dea intelepciune pt a-l putea creste pe Tudor minunat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monik16 spune:

Povestea ta e mai mult decat emotionanta!!! Nu am cuvinte sa descriu cat de mult m-ai emotionat...
Va doresc multa sanatate tie, lui Tudor si sotului tau, sa traiti fericiti pana la adanci batraneti!!! Tudor e norocos sa aiba o mama ca tine .


MAMI DE PRINTESA Sara-Maria - 29.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

superba poveste, absolut superba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Ce poveste emotionanta si-atat de bine descrisa...

Ma bucur enorm ca ati reusit sa treceti peste atatea hopuri si-acum aveti langa voi minunea albastra.

Tudorel sa cresti mare, sa fii sanatos, cuminte si nu cred ca vei ramane repetent chiar daca mami a ta a facut un asemenea pact

Poze
Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Ralu dupa ce am citit povestea ta, am scos dvd-ul cu pozele in care eram gravida si primele poze ale fetii pana la varsta de o luna si le-am vizionat pe fiecare in parte. am ras si am plans cand mi-am vazut mogaldeata in diferite ipostaze, de exemplu, una in care avea o pereche de sosetute care ii veneau excesiv de largi ca niste strampi si acu nu mai reusesc sa i le bag in picior. Am luat-o adormita in brate si am pupat-o si strans-o in brate ca niciodata pt ca m-au napadit amintirile. Va pupam amandoua, pe tine si pe Tudorica

Mami de Mufitza Ariana Elena




Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Ralu chiar daca ti-a luat aproape 6 luni, povestea lui Tudorica trebuia spusa, e minunata, am citit-o foarte emotionata. M-am identificat cu tine, cu voi, mi-ai adus aminte de bune, de rele. Multumesc.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

Ralu' emotionanta poveste, frumos scrisa, iti multumim ca ne-ai ajutat sa retraim emotionantele momente ale nasterii.
Te pup scumpa, sa va dea Dumnezeu sanatate si bucurii si sa fiti fericiti ! Felicitari bebe Tudorel, nici ca se putea sa gasesti parinti mai potriviti, te iubesc din tot sufletul lor de oameni care nu si-au pierdut speranta si au avut incredere ca in viata se intampla miracole .... trebuie doar sa crezi in ele.



Elenuca mami de Lizuca 29 Mai 2008

Lizuca

Povestea nasterii

www.elizadiamandescu.ro" target="_blank"> Eliza's WebPage

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Ralu_t, ce frumoasa poveste! M-ai emotionat pana la lacrimi, totodata am ras in hohote, cu Andrei in brate, ca tocmai l-am adormit " ia mama-n bate"... noroc ca nu s-a trezit.



Deci nu stii cum fac matele(motanii)-n calduri, hai?



Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput