Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:


anis ai niste "papusi" superbe cum va descurcati? ai gasit bona? vreau sa te intreb despre reglarea productiei de lapte, in cit timp se face?
a venit dr sa ne vada, am vorbit despre vaccinari, laptic, etc. am facut praf cu ccc cunostintele mele. multumesc fetelor -kid, nadina, anis, pt tot ce m-au invatat

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

LA MULTI ANI IRINA

FETELOR ESTE ZIUA IRINEIIIIIII!

PUPI IRINUCA SI ANDREIUCA

MAMY IN EXTASY TOTAL DUPA MAIMUTZICA KARINA


povestea nasterii

bebe Karina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

multumesc fetelor...pupici de la papusile mele


alexa, da am gasit bona...e in perioada de proba, sa vedem daca o accepta fetele.mi s-a acrit de bona interna, ca nu gasesc ceva de calitate...ma cauta f multe dar cand le vad...ma i-au cu mainele de par
Productia lapte ti-o regleaza bb, si poate sa tina cateva zile.Ai grija sa nu iti ramana sanii tari.Chiar daca a supt la un san si la celalat nu a mai apucat, a adormit si nu ai mai reuit sa il trezesti pe bb, mulge-te putin cat sa nu iti ramana tare.

Irina poti congela laptele.Lapte congelat tine 4 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Irina

Multa sanatate, numai bucurii si mult laptic pentru piti! LA MULTI ANI!

Mamica fericita de Carla Alexandra
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monyca.C spune:

LA MULTI ANI IRINA !!!

kid la ce par frumos si bogat ai tuuuuu..si cativa pumni pe zi daca ti-ar cadea cum zici tu..tot nu s-ar vedea... nu ma speria cu hormonii inca prezenti din cauza alaptarii..eu vreau sa alaptez cat mai mult, Doamne ajuta !!! daca nu-mi cade mai deloc timp de un an..nici nu vreau sa ma gandesc cat o sa-mi cada cand nu o sa mai alaptez...raman cheala ??????

Nocom si eu am o pofta de mancareeee..woooow..as papa in continuu mai ales cioco..nu ma pot abtine..sunt magazine la tot pasul si cu greu ma indepartez... apropos credeti ca face vreun rau ca pap eu ciocolata...si muuuuult dulceeeee..???? o agita pe ea..sau ceva de genul asta..asa am auzit..

de EVA PARASKEVA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

LA MULTI ANI IRINA !!!!

ANIS ai niste papusici superbe

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

LA MULTI ANI, IRINA!!!!!!!!

Fetelor,fi-miu e o comoara, v-am zis ca noaptea doarme de rupe, cate 6-7 ore legate in prima repriza si dupa alaptae iar doarme pana dimneata la 9-10! Acum doaaaaarme, mai nou doarme ziua, il astept sa se trezeasca sa plecam si noi la plimbare!

Eu sunt rau de tot cu soldul, merg groaznic, nu pot urca scarile, ma tin de zid, doare rau! Mi-a facut sotzul meu masaj dar nu trece cu una cu doua! Cred ca facand biciclete neincalzita bine inainte, am facut ceva la un muschi fesier (o ruptura, Doamne fereste?), e oribil ce mi se intampla! Oare nu mai trece?????? Ce sa fac?

Vad ca vb de par! Nu imi cade parul, adica in timpul sarcinii si acum mi-a cazut normal, ca intotdeauna, las cateva fire in perie. Care e treaba cu hormonii, eu alaptez la greu, exclusiv alaptare, si parul nu imi cade nici mai mult nici mai putin! In schimb, si in sarcina si acum mi-a scazut pilozitatea, adica nu prea mai am ce epila, e fff putin si creste tare greu. La voi e la fel?

Si vestea de azi este ca am sunat medicul pediatru si s-a hotarat ziua de vaccinare(vaccinul de 2 luni): il intzepam joi!!
Mi-e groaza, visez numai vaccinuri si ma stresez asa tare, ooofff, sper sa fie bine! Plang numai la gandul ca imi intzeapa puiul! Oribil! Sper sa nu il doara si nici sa nu faca vreo reactie!

Pupici!!!


Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

Luca se face mare!!!




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

musettepink eu nu te-am vazut, imi pare rau !!! data viitoare sa ma tragi de maneca Unde vad si eu poze de la botez, ca am cautat si nu am gasit nimic ..

Anis am vazut cu poze cu bebelina. e adorabila !!!!!!

Nocom tabelul l-am trimis pa mailul comun.

irina si eu m-am speriat prima oara cand am vazut laptele asa in frigider, dar cica e normal sa fie asa. grasimea se ridica la suprafata.

Monyca.C si eu mananc dulce dar nu mi se pare ca ar fi mai agitat din cauza asta. M-am mai "impiedicat" si de cate o bucatica de ciocolata sau prajitura cu cioco si nu s-a intamplat absolut nimic.

Apropos de auzit planset de copil, la mine in cap zurgalaii linga-dinga. Drumurile pana la el ma omoara.. si cand ajung acolo vad ca m-am dus degeaba !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

IRINA!!!
anis, multumesc de raspuns
ar trebui sa facem si o listuta cu sarbatoritele lunii.

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

irina!!!!!!!!


Boo te abordez sigur data viitoare,numai sa ne mai intalnim!Pozele le poti vedea in contul de bobocei la albumul Luca de musettepink


Alexa si mami sa va traiasca micutul frumos!E o dulceata de copil!


Monica eu te admir pe tine!


Maine facem si noi 2 lunite!Asa ca i-am cumparat cadou un carusel nou,aveam unul cu cheita si cu o melodie tare stresanta pt mine cel putin,acum are baiatul 3 feluri de melodii plus lumini si alte acareturi iar mami sta linistita 20 de minute fara sa mai trebuiasca sa intoarca cheita!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput