Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monyca.C spune:

hello fetele !!!

voi va plngeti ca va cade parul..si e normal(am citit ca pe timpul sarcinii nu ne cade parul sau cade dar foarte putin..iar dupa nastere cade parul care trebuia sa cada..sper ca m-am facut inteleasa)..eu ma plang ca nu-mi cade DELOC !!!ba dimpotriva..s-a mai si indesit..(poate din cauza ca nu m-am mai vopsit de un an !!) asta o fi normal ???

vazut poze anis, denisa.g superbe ce sa ma zic !!!

pupi all !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fce spune:

preety, si la noi eructeaza greu iepuroaica si destul de rar. Eu daca o vad ca a adormit nici nu o mai chinui, ca prin somn oricum nu a reusit niciodata

ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

fetele ma chinui sa pun poze, sper sa nu-mi prind urechile

Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

ANCA , SARU-MANA MULT, am citit pe fuga...acum am vazut..sa dea dumnezeu sa creasca toti frumosi sanatosi si cu un pic de noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetele , carora va cade parul, dureaza cam 2-3 luni, variaza de la persoana la persoana.O dieta echilibrata si bazata pe f multe lactate si de 2 ori pe saptaana , galbenus de ou in cap (pute ca draqu, dar dupa 2-3 spalari nu mai simti) stai cu el in cap 2-3ore, eu ma culcam cu el ..si ulei de masline.Pe mien astea m-au ajutat, ca ce am cumparat de pe pata nexam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

imi spune ca pozele trebuie sa fie de max 100 kb si ale mele depasesc sun soata sa-l stresez un pic

Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

fce problema e ca din cauza ca nu eructeaza, regurgiteaza papa

Mamica fericita de Sorina Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

UAU ANIS, ce mult par are bebelina Iris!!!! si ce falcute superbe!! Sa-ti traiasca alturi de surorile ei si sa fie sanatoase!!! Pupici la gagici!!

Monyca_c nici mie nu-mi cade parul ba chiar s-a indesit, dar nu pot spune ca am problema cu asta... sunt chiar happy In schimb am inceput sa ma ingras!! Eu care am luat 5,5 kg in tota sarcina, de 1 luna m-am ingrasat 2 kg. In ritmul asta as putea minti peste 9 lui ca sunt gravida si mai am putin si nasc... hmmmm, nu stiu ce sa fac dar am o pofta de mancare ceva de speriat!!!

Ma duc sa ma intind putin ca e perioada de pranz cand fi-mea doarme 4-5 ore.

PUP




mami de Daria Anastasia

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:


noi ne sarbatorim azi, si eu si piti, astept sa se trezeasca si o scot la plimbare in oras.

Am scos ieri laptik cu pompita, aveam sanii beton si au iesit cam 200ml din amandoi si a mai ramas si pentru piti ceva. Faza e ca l-am pus in frigi si acum cand m-am uitat m-am speriat.
Sunt 3 straturi, unul de grasime la suprafata, apoi unul de laptik, alb si pe fundul biberonului e un strat aproape transparent. E normal sa fie asa?

Cu parul eram speriata rau de tot de cand am ramas insarcinata, ca eu il am subtire si rar si ma gandeam ca daca pica si asta nu stiu ce ma fac. Dar vad ca inca se tine bine, s-a mai indesit in sarcina si acum ma rog de el sa nu pice si vad ca ma asculta.

fericita de - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

_irina e normal, asta e compozitia lui...la inceput mai apos, apoi vine grasimea. Cand sta, se despart straturile. Cand i-l dai lui piti, il amesteci bine sa se inglobeze si stratul de grasime de deasupra care adera mai mult la biberon.

Si eu imi amintesc ca sarcina trecuta am pierdut mult par dupa nastere. Acum deocamdata vad ca nu cade...sa aiba vreo legatura cu hormonii inca prezenti din cauza alaptarii? Data trecuta bagam si completare...asta e singura diferenta, stiu ca eram disperata, cadeau pumni de par la periaj...Nu m-au ajutat vitaminele, mi-am revenit in timp, cam 2-3 luni...

Mergi la inceput