Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

La multi ani IRINA!!!
cine ma ajuta sa pun poze la semnatura? mi-am prins urechile cred :D helllpppppp!

[url="http://community.webshots.com/user/Cosmynamiha"Poze[/url]
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

La Multi Ani Irina
Raportez un pici tare agitat, nu are stare, plange si in brate, acum i-am dat un pic de ceai si a adormit, sper sa doarma mai mult de 10 minute
Eu m-am apucat sa iau vitamine pentru sarcina abia acum, dar cred ca sunt bune de ceva, nu-mi cade asa mult par si inca ma tin pe picioare chiar daca nu ma lasa piciul asta sa mananc mai nimic

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

CD27 sustin ceea ce zici...
Eu apuc sa mananc mai bine doar seara cand vine sotzul si pot sta si io fara bebelina la masa . In rest, ziua abia daca apuc sa iau un senvisel...
Ref la vitamine, eu iau fier inca vreo 3 luni de acu incolo la indicatia medicului... parul inca nu-mi cade, si sper nici sa n-o faca, dar sesizez ca fata de per sarcinii cand ajunsesem sa pot sta cu el nespalat o saptamana fara sa se observe, acu se ingrasa mult mai repede!


Mamica fericita de Sorina Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

oare merge? pana maine reusesc ups s-a trezit maya. azi nu stiu ce are, e f agitata, poate din cauza ca e infundat nasucul. cu pozele incerc mai tarziu poate reusesc.

["http://community.webshots.com/user/Cosmynamiha"]
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Buna fetele!

Ca de obicei... intru rar tare. De citit mai citesc dar de scris...
Am intrat sa va spun ca fetita mea e superbine. A crescut foarte bine si a recuperat prematuritatea de la nastere. Acum se incadreaza in toate graficele la copii normali. Incet-incet am reusit si noi sa obtinem o oarecare rutina, sa avem un ritm repetitiv a carui previzibilitate ma ajuta sa ma organizez mai bine si deci sa am mai mult timp si pentru altceva decat cei doi copii si casa. Asa ca sper ca de acum sa reusesc sa apar mai des pe aici ca sa nu figurez degeaba in listuta.

Pupici, paaaa!

mamica lui Stefan din 03.04.2005 si a Luciei din 18.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monyca.C spune:

Eva imi pare rau de pb pe care le ai cu soldul..ti-am spus si pe mine ma doare mai ales cand o port in marsupiu sau merg f mult pe jos..dar apoi ma lasa durerea, nu e continua..poate e si din cauza cum ai spus tu, a sportului fara incalzire..

BOO ce "m-am mai impiedicat" !!!! eu ma "impiedic" de cateva ori pe zi !!!! nu ma pot abtine..mai ales daca am in casa.. sper sa nu-i faca rau..adevarul ca e ff nervoasa..sper sa nu fie din cauza ciocolatey

musettepink vazut poze Luca botez..sa va traiasca micul cresti !!! e un scump..seamana cu mamica lui frumoasa !sper sa nu se supere tati..

CD27,preety..se pare ca trecem prin aceleasi pb...rabdarica..si iar rabdarica imi spune toata lumea..inca cateva lunite care mi se par o vesnicie !!

CosmyB. si pitica mea are pb cu nasucul..mai ales noaptea se trezeste saracuta ca nu poate respira..se enerveaza si cand papa..i-am pus ser si e mai bine..dar oare de ce numai noaptea ???

de EVA PARASKEVA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

musette multumesc. sa stapiniti sanatosi caruselul si La Multe Lunite pt Luca cel frumos!

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadumitru spune:

Buna seara, mamici !
Ne-ar face o deosebita placere sa ne primiti si pe noi, alaturi de voi,sa impartim atat lucrurile bune cat si cele rele ( dar sa speram ca vor fi numai bune ).
Numele meu este RIANA MARIA si pe pe data de 5 am implinit si eu o lunita. Mami meu va este alaturi de cand eram eu in burtica, dar s-a hotarat sa va scrie tocmai acum, dar asta este, niciodata nu este prea tarziu.
Datele printesei mele sunt : RIANA MARIA, 05.10.2008, SPITALUL ELIAS , DR. DANIEL TUTUNARU , 3,220 kg, apgar 9.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Monyca nu stiu de ce se intampla numai noaptea, eu daca nu i-l curat ff bine, e fornaita si ziua. sa stii ca si eu am dat yamma la dulciuri, mai precis ciocolata si cand mancam maya era f agitata. nu cred sa fie doar intamplare, pt ca am repetat faza sa vad daca e asa si la fel s-a intamplat. acum si daca a fost doar intamplare ma abtin de la cioco cu greuuuuu dar rezist eroic

["http://community.webshots.com/user/Cosmynamiha"]
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Monycatati nu se suparala botez chiar ne distram,venea o serie de invitati si ziceau"leit mama" apoi urmatoare serie zicea "leit tata" si tot asa,in concluzie nu am aflat pana la urma cu cine seamana ca jumate au zis cu mine jumate cu tati
si eu mananc dulciuri la greu si mai ales eugenii cu ciocolata!


Danadumitru bine ai venit!Si noi tot cu Tutu ne-am nascut
te asteptam mai des!

Alina



Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput