Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (4)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Danadumitru, bine ai venit! sa va traiasca Riana Maria!

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Musette sa va traiasca piciul de doua lunite !!!! LA mai multe !!!

Danadumitru bine ai venit ! Mesajele tale sunt moderate si apar mult mai tarziu, uneori deloc. Scrie repede 10 mesaje , sa scapi de moderare si sa apari in timp real ! Sa iti traiasca puiul .
Suntem multe mamici de Tutunaru...

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Am ajuns la concluzia ca eu nu vad toate pozele din albumul cu bobocei Pai albumul lui Musette eu nu-l gasesc !! ce-ai facut cu el ??? unde l-ai pus ??
Dati-mi si mie va rog parola o data, ca poate e ceva gresit. Eu mi-am salvat linkul si asa intru. Sa incerc sa ma loghez inca o data, poate merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

claudiaH: ma bucur pentru Lucia! Chiar ma intrebam ce face primul nostru bobocel!
musettepink: Luca seamana cu amandoi ptr ca si voi doi semanati O sa te enerveze si noul carusel pe mine deja ma streseaza, este www.crazytoys.ro/jucarii/Jucarii-pentru-patut-26/VTech-95/4331/Lampa-amp-Crib-mobil.html" target="_blank">asta, se declanseaza si cand plange bebe si pe mine reuseste sa ma adoarma instant, pe bebe nu
danadumitru: bine ai venit! Si noi tot "tutunari" suntem!
mami si alexa: ce imi place asta. Sa va traiasca, sa fie sanatosi si voi pe langa ei!
kid: vazut foto de la botez, este superba Maria, iar toaletele si tortul m-au dat gata

Mamica de VLAD

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Musette, La Multi Ani flacaului, sa-ti traiasca si sa-i faceti in viitorul apropiat si o surioara la fel de reusita

Alinutza, tare dulcei sint copilasii tai impreuna

Danadumitru, bun venit si sa-ti traiasca printesa

Fetele care alaptati, cat vreti sa va alaptati exclusiv puii? Am vazut ca Organizatia Mondiala de Sanatate recomanda 6 luni minim. Si noi tot cam atat am vrea, daca putem, Doamne Ajuta. Daca sinteti interesate de un chart de greutate si inaltime pe luni atat pt. fetite cat si pt. baietei va puteti uita aici: http://www.aboutkidshealth.ca/Pregnancy/Growth-in-the-First-Year.aspx?articleID=7660&categoryID=PG-nh5-01a

Noi sambata ne-am distrat la botezul verisoarei si am fost cumitei tare. Speram sa fim la fel de cumintei si la botezul nostru, pe care-l planuim pt. ianuarie

Cristina

le bébé Chris Anthony

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadumitru spune:

Multumim pentru primirea facuta, sunteti minunate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadumitru spune:

As vrea sa va multumesc pt tot ceea ce am invatat de aici, de la voi, atat in timpul sarcinii cat si in luna asta de cand o am pe printesa, sunteti minunate si sa va dea Doamne Doamne sanatate voua si puiutilor vostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Feli cum ai tu mereu dreptate!Mai vreau si eu sa vad poze cu falcosul tau...Caruselul nostru nu se activeaza la plans are alte acareturi,sper sa nu ma enervezez,macar stiu ca 20 de minute cat canta el am timp liber ca sa zic asa

Boo nu am ascuns nimicintri pe boboci2008 ?hai ca iti dau eu link pe pm!


Kristin
multumim!Abia astept sa vad poze de la botezul vostru!Ai niste copii superbi!


babytza multumim!ai fost la dr?

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

Buna seara, sunt o mamica de baietel, Tudor Gabriel, 13.09.2008, 2.900 kg, 50 cm, nastere naturala. V-am urmarit toata odiseea, dar abia acum mi-am luat inima in dinti sa imi fac cont. Sper sa ma adaugati si pe mine in listuta.
Multumesc, si sa dea DD sa avem multe subiecte interesante si numai vesti bune despre noi si puiutii nostri!
Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

Toate subiectele discutate aici m-au ajutat foarte mult, ata pe timpul sarcinii, cat si acum. Sper ca experienta mea de proaspata mamica sa va ajute cat de cat si pe voi. Bineinteles, dupa cele 10 mesaje moderate.

Mergi la inceput