Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (13)

Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (13) | Autor: anadomnica

Link direct la acest mesaj




RUGACIUNE COLECTIVA PENTRU A AVEA UN COPIL

HRISTOS S-A INALTAT!

CAPITOLELE:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12

ISTORIA SI CALEA NOASTRA SPRE PRUNCII DORITI:
Acest topic a fost deschis in august 2007 la initiativa lui cleopatra70(Claudia) care a dorit sa uneasca in rugaciune aspirantele la statutul de mamici de pe tot cuprinsul tarii si al lumii chiar! Astfel, drumul noastru pe calea rugaciunii a inceput prin indemnul Claudiei la "unire" spirituala la orele 21 ale fiecarei zile, fiecare in camara proprie, cu o lumanare de ceara curata aprinsa. A fost propus spre citire Acatistul Sfantului Acoperamant al Maicii Domnului urmat sau precedat de pomenirea numelor de botez ale aspirantelor. Pentru ca de-a lungul timpului s-au alaturat grupului acestuia minunat fete din toate colturile lumii (din Japonia pana in Canada si America) si datorita diferentelor mari de fus orar s-a renuntat la citirea acatistelor la o ora exacta,urmand insa ca fiecare aspiranta sa-si stabileasca singura timpul pt. rugaciune. Deasemenea, pt. ca multe fete au primit indemnuri de la duhovnicii proprii de a citi alte acatiste pentru indeplinirea dorintei arzatoare, s-a ajuns la concluzia ca fiecare fata va face canonul sau asa cum i-a fost randuit, citind acatistele "prescrise" de duhovnici, insa rugandu-se nu doar in nume propriu, ci in numele acestei intregi comunitati virtuale de aspirante.

Apoi au inceput sa rasara minunile rugaciunii colective: Claudia - initiatoarea acestui minunat topic - a anuntat printre primele starea noua de cu care a fost binecuvantata. I-au urmat la scurt timp alte si alte fete minunate care au primit darul cu credinta si care au continuat sa se roage alaturi de celelalte aspirante. Astfel a mai aparut o listuta de in prima pagina a topicului.

La inceputul primaverii lui 2008 au fost anuntate si primele nasteri binecuvantate! Asadar Domnul a facut Binecuvantare!

In lupta noastra, in afara de rugaciunea zilnica si de pomenirea numelor fetelor aspirante si gravidute fiecare fata incearca sa trimita pomelnice si acatiste cu numele noastre la manastirile si bisericile din jur. Doamne ajuta!

Minunile noastre: fiind un topic atat de special, nu puteau lipsi de aici minunile. Au dobandit darul Vietii intr-un mod deosebit si minunat:
- in primul rand Claudia care a initiat topicul si a dus munca de "constructie, sustinere (morala) si promovare"
- Aditi(Adriana-Olimpia) a devenit mamica fericita desi inainte de zamislire doctorii nu-i dadeau nici o sansa avand in vedere o prolactina mult peste medie. A tinut un canon timp de 40 de zile: dimineata Acatistul Sfintilor Arhangheli Mihail si Gavriil si seara Acatistul Sfintilor Parinti Ioachim si Ana, a postit postul Sfintei Marii si minunea nu a intarziat sa apara la f. scurt timp dupa terminarea canonului
- in urma canonului dat de Parintele Iordache de la Biserica Sfantul Spiridon cel Vechi din Bucuresti - pe care fetele l-au tinut cu strictete - au primit darul vietii Suflet (Elvira) si Hera25(Adriana)
- de precizat aici si ainigriv (Virginia) care a primit darul sau in mod minunat exact inainte de pelerinajul din Grecia. Astfel pruncul sau a primit binecuvantare de la toti sfintii, mama sa nestiind ca in acest pelerinaj purta un sufletel in pantec care dorea si el sa se inchine Sfintelor Moaste.



Va rog,cine doreste sa se treaca pe lista!
Lista aspirantelor la un copilas prin rugaciune catre Dumnezeu si toate puterile ceresti:






Rugaciunea sotilor care nu au copii

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin.

Acatiste folositoare pentru zamislire si nastere de prunci buni:

www.ortodox.as.ro/acatiste/ac24.html" target="_blank">Acatist de multumire:"Slava lui Dumnezeu pentru toate"
www.ortodox.as.ro/acatiste/ac17.html" target="_blank">Acatistul Domnului nostru Iisus Hristos
www.ortodox.as.ro/acatiste/ac43.html" target="_blank">Acatistul Sfantului Acoperamant al Maicii Domnului
www.ortodox.as.ro/acatiste/ac47.html" target="_blank">Acatistul Sfintilor si Dreptilor Parinti Ioachim si Ana
www.ortodox.as.ro/acatiste/ac32.html" target="_blank">Acatistul Sfantului Ierarh Spriridon
www.ortodox.as.ro/acatiste/ac14.html" target="_blank">Acatistul Cuviosului Parintelul nostru Stelian
www.ortodox.as.ro/acatiste/ac27.html" target="_blank">Acatistul Sfantului Nectarie Taumaturgul

Si Acatiste audio:
www.crestinortodox.ro/Asculta__Acatistul_Domnului_Iisus_Hristos-2122.html" target="_blank">Acatistul Domnului nostru Iisus Hristos
www.crestinortodox.ro/Asculta__Acatistul_Slava_lui_Dumnezeu_pentru_toate-2415.html" target="_blank">Acatist de multumire:"Slava lui Dumnezeu pentru toate"

1.Etra(Cristina)
2.Cristianca(Anca-Felicia)
3.Leny(Elena)
4.Magduta10(Magda)
5.Andriushca(Andreea)
6.Ysa26(Elena)
7.Cris_2081(Cristina-Iuliana)
8.Alexela(Alexandra)
9.Anaoi(Ioana-Eugenia)
10.Aldolina(Eugenia-Viorica)
11.Koko_1(Corina)
12.mmc_nd(Malina-Mihaela)
13.Nichi(Oana)
14.Kerstin(Cristina)
15.Iulita(Simona-Manuela)
16.dory_iancu74(Dorina)
17.Mihaela
18.Gaviotita(Angela)
19.IreneCAM(Andra-Maria)
20.Gabrieluta(Mihaela-Gabriela)
21.crisis81(Cristina-Camelia)
22.Marryan(Mariana si Valeriu)
23.Pisik06(Ioana)
24.Gabrielarusu(Nicoleta-Gabriela)
25.Rony74(Veronica)
26.georgia_c(Georgiana si Gabriel-Martinel)
27.mihaela amalia(Maria-Mihaela)
28.Maria68(Delia-Marta)
29.valeria72(Valeria)
30.Dariela(Denisa-Mihaela)
31.Livsy(Ana-Livia si Nicolae Liviu)
32.Andreea81(Andreea-Elena)
33.Ryta(Aurica-Rita)
34.Dara(Andreea-Claudia)
35.Sandaa(Sava si Gavrila)
36.Carmencar(Carmen-Ionica)
37.Kineta(Florentina)
38.Simonasima(Simona)
39.Oana_B(Oana-Teodora)
40.Gra26(Gratiela)
41.Daro6(Roxana-Nicoleta)
42.Ira79(Irina)
43.Bususbl(Isa)
44.Oana2006(Oana-Madalina)
45.Fulg(Ioana)
46.Rocsy2007(Roxana)
47.Montytaiana(Ana)
48.Tudormiha(Mihaela)
49.Pinguina(Ana-Maria)
50.Blanche(Bianca)
51.Rodicaosoian(Rodica)
52.Liana30(Mariana-Gabriela)
53.Iuca(Viorica)
54.Melusica(Mihaela)
55.Pysypisi(Cora)
56.Simona.Lali(Simona-Paraschiva)
57.Elle23(Elena)
58.Irene-Mariana
59.Bubulina1(Karen)
60.Cocoleta(Nicoleta-Constanta)
61.Karelina(Monica)
62.Florelacri(Lacrimioara)
63.Anaconda2(Ana)
64.Daniela_xy(Irina)
65.Lilica75(Elena si Ciprian)

66.sukisuki(Lucia)
67.gabi200(Ionela)

68.Alinata(Alina)
69.Anidaz(Adina-Nicoleta)

70.Gadaleane(Elena-Cornelia)
71.AndreeeaNogy(Andreea)
72.Laura2008(Laura-Cristina si Iulian)
73.Magdita(Maria-Magdalena si Iulian-Laurentiu)
74.Anadomnica(Ana-Domnica si Marius-Cristian)
75.MaraAnisia(Mara-Iulia si Catalin Constantin)
76.Shaki(Mihaela)
77.Alexa_(Solomonia si Aurelian)
78.Silvi8 (silvia)
79.Alexia86 (Alexandra)
80.muchy (Alina-Simona)
81.Ruxandrada (Ileana-Ruxandra)
82.Doris_71 (Doinita)
83.Ingridut (Ingrid)
84.bb_wanted (Geanina)
85.mada23 (Andreea-Magdalena si Nelu)
86.medamaya1 (Florica si Cristian)
87.angi25 (Angelica)
88.katymana (Ecaterina si Marian)
89.verygu (Veronica)
90.smoly (Cristina-Mihaela si Marian)
91.unducthable (Diana)
92.LunaNueva (Alexandra-Ileana si Anastasios)
93.evanescence (Silvia-Cristina si Petru Alin)
94.anastacia (Cristina-Cleopatra si Cristian)
95.sucitul1 (Florica si Sebastian)
96.monica_1979 (Elena-Monica)
97.Ioanatugs (Ionica)
98.raculete (Iuliana)
99.luca2008 (Iuliana)
100.rocsy2007 (Anamaria Roxana si Daniel)
101.mariaraluca (Maria Raluca si Ionel)
102.alina27(Alina Luciana si Marius Danut)
103.florela30(Florela si Aurel)
104.diazavate(Ana si Constantin)
105.fabiola73(Fabiola si Alin)
106.jasmine30(Adina Maria si pr.Marius Dragos)
107.gabrielita_r(Gabriela si Victor)
108.ralucuza2000(Elena Raluca si Ovidiu Cristian)
109.mirela05(Mirela si Octavian)
110.Anaomaria(Anamaria si Ciprian)


Lista gravidutelor prin rugaciune catre Dumnezeu si toate puterile ceresti:





RUGACIUNE PENTRU PRUNCUL CE SE AFLA IN PANTECELE MAMEI

Doamne,Cel ce ai zis oamenilor:"Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul",binecuvantand nasterea de prunci,arata mila Ta acestui prunc care se afla in pantecele maicii sale,si ajuta-l sa se nasca la vremea randuita de Tine.Da-i lui,Doamne,crestere fireasca,sanatate si putere.
Parinte Ceresc,Care porti de grija pasarilor cerului si infrumusetezi crinii tarinii,poarta de grija si acestui copil care n-a vazut inca lumina soarelui.Tu ai purtat de grija Preacuratei Fecioare cand a purtat in pantecele ei pe Dumnezeiescul Prunc.Nu ne parasi acum nici pe noi,robii tai,ci ocroteste-l cu harul Tau pe pruncul acesta al nostru si binecuvanteaza nasterea lui dupa multimea milostivirii Tale.Iar mai apoi,luminandu-l cu Sfantul Botez,sa il faci pe el un madular ales al Sfintei Tale Biserici,ca sa Te laude si sa te binecuvanteze in toata viata lui si in vecii vecilor.
AMIN.


Marie Maica Preacurata, ceea ce ai purtat in pantecele tau cel binecuvantat pe Mantuitorul a toata lumea, inconjoara-ma pe mine, pacatoasa, cu dragostea ta de Maica si du rugaciunea mea la Fiul Tau si Dumnezeul nostru, ca sa-mi binecuvanteze pruncul pe care-l port in pantece si sa ma invredniceasca sa-l aduc la lumina in chip firesc si sanatos, intarindu-ma cu puterea dreptei Sale , intru care bine am nadajduit. Amin




1.Ali(Alina)
2.Irinach(Irina)
3.Suflet(Elvira) Bogdan
4.Syris(Marinela)Iulia
5.Baby_r7(Roxana)Bianca-Daniela

6.Alinushca(Alina-Laura)
7.Maryb(Mariana)
8.Vdrag(Virginica)
9.Hera25(Adriana)
10.Manumanu(Bianca)
11.oana_oana26(Geanina)
12.ank24(Anca)
13.Ioanara23(Adnana-Ioana)
14.Cami Antonia(Camelia)


Lista mamicilor prin rugaciune catre Dumnezeu si toate puterile ceresti:




Rugaciunea femeii inainte de nastere

Marie, Maica Preacurata, ceea ce ai purtat in pantecele tau cel binecuvantat pe Mantuitorul a toata lumea, inconjoara-ma pe mine, pacatoasa, cu dragostea ta de Maica si du rugaciunea mea la Fiul tau si Dumnezeul nostru, ca sa-mi binecuvanteze pruncul pe care-l port in pantece si sa ma invredniceasca sa-l aduc la lumina in chip firesc si sanatos, intarindu-ma cu puterea dreptei Sale, intru care bine am nadajduit. Amin.



Rugaciunea mamei dupa nastere


Multumescu-Ti Tie, Doamne, din adancul inimii mele, pentru pruncul pe care Tu mi l-ai daruit si pe care Tie Ti-l inchin, dimpreuna cu toata viata mea, intru care ai binevoit. Daruieste-i, Stapane, viata ca sa se nasca din nou, din apa si din Duh, ca fiu al Tau dupa har, in Taina Sfantului Botez. Ajuta-ma, Iubitorule de oameni, sa-l cresc in pace, ca pe un madular binecuvantat al Bisericii Hristosului Tau. Si intreaga noastra familie pazeste-o intru dragostea Ta, daruindu-i toate cele spre trebuinta, dupa marea Ta mila, putere si intelepciune. Ca noi Tie Iti incredintam sufletele si trupurile noastre, Tie ne rugam pentru noi insine, si unii pentru altii, si numele Tau, de viata facatorul, in veci il preamarim: al Tatalui si al Fiului si al Sfantului Duh. Amin.


1.Adela Achim(Maria-Adela)Stefan DPN
2.Aditi(Adriana-Olimpia)Andrei
3.Cleopatra70(Claudia)Marian-Gabriel si Cristian-Andrei

4.Ainigriv(Virginia-Adriana)Ioana-Nectaria
5.Danangie(Daniela-Angela)

Cum se deschide un nou capitol:

-capitolul nou se deschide in jur de pagina 20
-se lucreaza cu doua pagini deschise
-subiect nou cu titlul "rugaciune colectiva pentru a avea un copil" +nr. de capitol
-cu butonul "reply with quote" (foita cu sageata verde de deasupra mesajului) se ia textul de la mesajul cu listuta din cap de la subiectul vechi si se copiaza in primul mesaj din capitolul nou si se scot tag-urile [quote] de la inceput si de la sfarsit ca sa apara textul scris normal nu ca si cand ar fi citat.
-apoi se pune mesaj la sfarsitul capitolului vechi cu anunt ca a fost deschis capitol nou plus link-ul capitolului nou.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Multumim de noul capitol, Ana, sa fie unul, plin plin de gravidute.
Magdita,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Multumim Anadomnica pentru noul capitol. Speram sa fie cat mai multe gravidute printre care sa te numeri si tu.
Se simpte aici vacanta, tuturor va doresc concediu placut si sa va relaxati cat mai mult. Eu as vrea sa merg in Grecia la pelerinaj dar nu prea gasesc pe net. Prima este ( din ce am vazut si mi-ar conveni ) ar fi pe 10 iunie dar nu mai sunt locuri. Am sunat si mai este pe 21 iulie dar mai vad pana atunci.
Virginia tu cu ce companie ai fost? Sau celelalte fete care ati mai fost va rog sa-mi spuneti si eventual sa-mi dati un nr de telefon.
Eu am sunat doar la agentia Meteora.
Va multumesc si va pup pe toate. Doamne ajuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Fetelor care ati facut pelerinaje in Grecia, ma alaturi lui sandaa si va rog sa postati informatii despre agentiile care organizeaza astfel de pelerinaje. Din Iasi eu nu am gasit nimic, poate reusesc sa gasesc ceva convenabil din Bucuresti. Multumiri anticipate!
sandaa multumesc de urare!! Tare mult as vrea sa se adevereasca!! Asa cum spera de altfel toate fetele de aici! Maicuta Domnului sa ne ajute! Doamne ajuta!

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/WaoFm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luca2008 spune:

Dragele mele puteti incerca si la Kretan Tour.Sper sa nu restrictioneze mesajul."Este vorba de un pelerinaj mai deosebit, făcut cu suflet care cuprinde cele mai importante puncte religioase din Grecia: Mânăstirea Sfânta Paraschiva din valea Timbi, Marele Meteor sau Biserica Sfântului Nectarie din Insula Aegina. La această din urmă biserică s-au vindecat mulți bolnavi de cancer. În Salonic se vizitează biserica Sf Dimitrie unde sunt și moaștele sfântului. În fiecare an, în zilele procesiunilor se adună aici zeci de autocare care vin cu pelerini. Apoi urmează Insula Corfu unde sunt și moaștele Sfântului Spiridon. Este locul unde în a doua jumătate a secolului al treilea a murit acest mare sfânt făcător de minuni. Ca să nu mai vorbim de Biserica Sfântul Andrei din Patras, numit și ocrotitorul României. La Patras, lângă Corint a fost torturat și martirizat cu capul în jos pe o cruce în formă de X căreia i s-a spus de atunci Crucea Sfîntului Andrei. După aproape 2000 de ani de creștinism moaștele capului Sfântului Andrei au fost aduse pentru prima dată și în România ( în 1966 ). În insula Evia se merge și la moaștele Sfântului Ioan Rus, ocrotitor al copiilor. Pe lângă toate aceste locuri sfinte se vizitează cele mai importante orașe, cu tot ce au ele mai deosebit. Se trece peste mare pe fantasticul pod de desupra canalului de Corint ( 2000 de metri ) și se mai fac și două minicroaziere pentru a traversa de la Pireu la Aegina și pentru a ajunge de la Patras în Corfu. Pe această ultimă distanță se călătorește o noapte întreagă și se doarme în cabine cu tot confortul. Cele mai importante site-uri arheologice - Epidravros, Micene și Olimpia unde s-au organanizat pentru prima oară jocurile olimpice sunt de asemenea destinații foarte interesante în acest pelerinaj. De o dulceață aparte se bucură și orașul Nafplio, fostă capitală a Greciei"
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:


HRISTOS A INVIAT!

In cele 2 excursii organizate in care am fost, in anul 2005 am fost cu agentia Romantic Travel, iar anul trecut am fost cu Delta Best Turism. Am fost foarte multumiti de serviciile ambelor agentii. ca preturi, Romantic Travel sunt mai scumpi. Am stat mereu in Paralia Katerini la Hotel Colors si anul trecut la Hotel Argo, iar anul asta ne-am organizat singuri excursia fiindca plecam cu masina noastra si am contactat direct hotelul la care visam din 2005 sa ne cazam - Hotel Ioni, au site si in lb. romana.

Va urez inspiratie in alegerea locatiilor de vacante!

Pupici,

Mara

Cu Dumnezeu in gand


quote:
Originally posted by anadomnica

Fetelor care ati facut pelerinaje in Grecia, ma alaturi lui sandaa si va rog sa postati informatii despre agentiile care organizeaza astfel de pelerinaje. Din Iasi eu nu am gasit nimic, poate reusesc sa gasesc ceva convenabil din Bucuresti. Multumiri anticipate!
sandaa multumesc de urare!! Tare mult as vrea sa se adevereasca!! Asa cum spera de altfel toate fetele de aici! Maicuta Domnului sa ne ajute! Doamne ajuta!

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/WaoFm7.png



http://tt.lilypie.com/ayXqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_ spune:

Hristos a Inviat!

Iar am lipsit ceva timp, dar saptamana asta am un audit la servici si timp doar de citit printre picaturi.

Anadominca multumim de capitol. Sa ne aduca cat mai multe gravidute.

Florela bine ai venit la noi. Sa iti ajute Dumnezeu sa iti implinesti dorinta cat mai repede.

Ana ma bucur ca te-am cunoscut si iti multumesc din suflet pentru snurulet (simt eu ca deja ma ajuta . Si la fel si Cristinei, pentru ca am inteles ca si tie trebuie sa iti multumim. Sa va rasplatesca Dumnezeu pentru gestul frumos pe care l-ati facut pentru noi.

Iulia si tu si Ana sunteti niste fete deosebite si ma bucur ca am avut placerea de a va cunoaste. Si poate ne mai vedem si alta data.

Ioanara si Ank felicitari pentru burtici!!! Sa va ajute Dumnezeu sa aveti o sarcina usoara si prunci sanatosi!

Cami Antonia ai cerut la un moment dat detalii despre Italia. Eu am fost acolo acum 3 ani. Roma si 2 localitati la mare, una pe o coasta si alta pe cealalta coasta. In Roma hotelul a fost destul de ieftin in jur de 70 Euro Hotel Caravel nu foarte in centru dar OK (faceam cam o ora pe jos pana in centru la Coloseum). Preturile destul de mari pe langa obiectivele turistice, insa in cartiere, acolo unde fiecare italian cobora seara din bloc ca sa manance sau sa bea o bere, erau mai mici. Si parca in localurile astea mici "de cartier" gaseai savoarea Italiei. Cu bucatari-patroni care ieseau din bucatarie sa isi intampine oaspetii si care te certau daca miercuri sau vineri le cereai ceva de mancare ce continea carne. Incepeau sa vocifereze foarte simpatic: "Solo pesce e fruti di mare ogi". Deci trebuie sa te abati si prin zonele de locuit ale oraseler si nu doar prin centru in minunatele piazete.
Apoi iarasi un must sunt satele vechi, pe munte, sapate in stanca, cu stradute inguste rau, cat sa incapa 2 persoane, si cu babute simpatice care stau in fata casei si cu niste privelisti de nedescris (mai ales cele care sunt pe malul marii). Of m-a apucat nostalgia.

Fetelor ma intorc la auditoarea mea si daca nu va mai scriu in curand, va doresc un weekend frumos si relaxant. Va pup pe toate fara exceptie

Doamne ajuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Aha... fetele, multumesc din suflet pentru detalii. Am sa incerc si eu sa contactez o agentie din cele enumerate sa vad ce iese... macar sa ma informez ... ca anu' asta stam mai prost cu finantele . Se simte miros de concediu si adiere blanda de vant si soare varatic. Va pup pe toate si va astept cu vestile cele minunate. Deci... va pup pe voi toate, viitoare mamici . Sa fie cu binecuvantare... ma rog in fiecare seara sa ne mai dea Maicuta Domnului cate o graviduta pe aici. Doamne ajuta!

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/WaoFm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

Hristos a Inviat
un nou capitol pentru care iti multumim anadomnica
incepem o noua luna, o noua etapa cu noi sperante si nazuinte de reusita in suflet
Doamne ajuta
si fa cum stii TU ca este mai bine pentru noi, credinciosii tai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florela30 spune:

buna, fetelor. anadomnica, multumim ptr noul capitol si fie ca Dumnezeu sa faca mai multe minuni si sa umple capitolul acesta de gravidutze! Vad ca pe aici adie vacanta. Va doresc sa gasiti vacanta perfecta si sa va relaxati cat mai mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Buna fetelor.
Nu stiu daca ati vazut stirile de aseara , protv, m-am enervat cumplit, cazul cu parintii care si-au omorit fetita , apoi au taiat-o bucati si au ars-o si nu aveau nici o mustrare de constiinta, sau celalat caz in care o femeie, cu mai multi copii continua sa faca copii pe banda pe care-i abandoneaza in spitale , apoi ajung in centrele de plasament.E revoltator ce se intimpla, nu este drept , dar absolut deloc.Sau cazul canadienilor care si-au scos copilul la licitatie pe internet, la o saptamina .................iar multi multi altii se chinuie ani de zile ... nu e drept.
Ce sa mai zic.....

Mergi la inceput