Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luca2008 spune:

Alexa, fata frumoasa!
Am crezut ca ai plecat in concediuDoamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Meda am vazut stirile de la PROTV de aseara ... intr-adevar cutremurator! Nu pot spune ca e drept sau nu, e greu pentru noi cand urmarim astfel de stiri. Aseara ma uitam si-mi doream sa-mi dea mie gemenii aceia nascuti si abandonati de mama lor... mai ales pe cel operat cu dragoste de medici. Se intampla lucruri ingrozitoare cu multi copii... ce putem noi face? Trebuie sa ne ridicam vocile si sa educam neamul romanesc sa nu se mai starpeasca singur si sa ajungem apoi sa ne inunde tiganii cu satrele lor: ca ei isi cresc copiii mai mult ca noi si nu si-i ucid. Domnul lasa astfel lucrurile sa se intample ca cei cu inima buna mai mult sa se faca buni, si mai mult sa iubeasca, iar cei rai mai mult sa se inraiasca si sa se deosebeasca astfel mai mult unii de altii. Noi nu putem decat sa iertam si sa iubim: asta e datoria noastra... si sa-i invatam pe cei de langa noi despre durerea noastra, sa inteleaga. Trebuie sa fim credinciosi!!! Altfel ne lasa Domnul sa ne starpim singuri.

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/WaoFm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Hristos a inviat!!!Fetelor ce harnicute sunteti!!!Am avut mult de citit,dar m-am bucurat gasind iar minuni!!!Nici nu stiu cu ce sa incep...
Sa multumim intai bunului Dumnezeu ca face minuni si trimite mereu noi prunci,iar noii mamici,Ioanara,feeeelicitari si multa incredere ca Maicuta Domnului te va ajuta sa-ti tii pruncul in brate.

Apoi,bun venit fetelor noi,cu credinta si rugaciune vom resui toate,iar acest topic va dainui pentru a arata cat de minunat este Dumnezeu.Indiferent ca suntem la gravidute sau la aspirante nu vom inceta sa povestim minunile Domnului.

Anadomnica,pentru pelerinaj iti recomand agentia cu care am fost noi,Meteora96,dar in mod special ghidul pe care l-am avut,ca el merge frecvent,Dragos Coman!!!Este un om deosebit,OM al lui Dumnezeu,care la prima ora a diminetii facea cu noi rugaciunea de dimineata si asta tare,la microfon,apoi de la el am auzit prima data acatistele cantate de parintele Marian Moise.Deci, ne-a asigurat o atmosfera deosebita in autocar,cu calm si bunatate tot timpul,propice unui pelerinaj,pentru a simti intr-adevar ceea ce inseamna locuri sfinte.Acum e adevarat ca pelerinajul a fost organizat de parintele nostru duhovnic,prin aceasta agentie si s-a simtit mult si rugaciunea sa.Nu stiu exact daca anul acesta mai organizeaza,dar daca merge,am sa te anunt.Daca nu,poti trimte mail direct la :www.meteroa96.ro si vezi ce oferte au.Cel mai fain este in septembrie,au si preturi mai mici si o clima excelenta.

Din Bucuresti,ar mai fi o solutie de plecat in Grecia:in curtea spitalului Polizu se afla o biserica superba,din lemn,cu hramul Sf.Ioan Rusul.Parintele de acolo organizeaza frecvent pelerinaje in Grecia,dar nu stiu exact traseul.Doamne ajuta,sa ajungeti,oricum ar fi,ca locurile sunt minunate.

Mara,nu ai de ce sa-mi multumesti,era de datoria mea sa cinstesc pomenirea acestui Sfant,drag sufletului meu, ca toti sfintii de altfel,dar este ocrotitorul meu pentru ca sunt nascuta in ziua pomenirii sale si cred ca m-a ocrotit multi ani fara sa stiu si poate chiar m-a ajutat sa supravietuiesc la nastere.Este singurul sfant pe care l-am vazut intreg,intr-o racla de sticla,in jurul sau o mireasma de nedescris in cuvinte si o stare de bine,incat plangi de fericire.Asa am simtit si la Sf.Nectarie si la Sf.Dimitrie,izvoratorul de mir si la Sf.Grigorie de Palama,care se afla tot in Salonic,unde spuneam ca sunt moastele Sf.Anisia.
A popos de problema ta,nu-ti face griji.Mama a nascut doua fete,natural,avand uter dublu.E adevarat ca eu am incaput in partea mai mare si de aceea am iesit mai inalta decat sora mea,hehehe,glumeam.Deci se poate!!!

Cami,iti spun de pe acum "La Multi Ani!!!",esti gemenoaica de-a mea,sa te aiba Dumnezeu in paza si nu-ti face probleme,Dumnezeu ne iubeste,chiar daca trecem prin incercari.Si eu am avut probleme de sanatate cu mama,probleme cu bebe care nu venea si uite ca Dumnezeu le-a rezolvat pe toate.

Multumim tuturor,pentru grija voastra si cu siguranta va venii ziua sa va purtam si noi grija de burtici.Ma opresc aici,sa nu ocup tot topicul,va pup si va imbratisez cu drag si marturisesc,imi va fi tare dor voi cand nu voi mai putea intra asa des!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Virginia nici nu indrazneam sa sper ca ne vei putea scrie despre pelerinajul tau detaliile!! Acum sunt asa de fericita ca ne-ai scris! Am sa iau in considerare oferta celor de la meteora. Multumesc si pt. numele parintelui, esti o dulce. In septembrie e mai greu pt. noi sa plecam ca sotul are targuri si delegatii, dar niciodata nu se stie. Doamne ajuta! Nastere usoara si mii, mii de pupici pe burticuta... sa se ia si la mine starea de ... tare as vrea sa te inlocuiesc pe lista dupa ce devii mami !

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/WaoFm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Buna frumoasele ce aer de vacanta bate aici la voi, mi-ati facut pofta, ce locuri minunate ati vizitat
Sa va ajute Bunul Dumnezeu sa veniti cu ochishori in burtici, vacanta placuta si sa nu ne uitati


in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

mada23 - ce faci?? Eu astept sa te trec la in iunie... ca tragem nadejde sa fie cu ochi IA-ul. Doamne ajuta! Avem multe locuri libere la listuta de !! Asa ca asteptam inscrierile

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/WaoFm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Anutza... dragutza, sunt in asteptari, nu zic nimic cum o vrea Bunul Dumnezeu
Sa dea Maicuta Sfanta sa umplem toate locurile de la burtici sa nu mai existe lista aspirantelor

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Buna fetele mele dragi,

Ana, multumim pentru noul capitol. Sa ne ajute Bunul Dumnezeu si Maicuta Sfanta sa auzim de cat mai multe gravidutze

Intr-adevar, un aer de vacanta adie la topicul nostru si asa mi-a venit un dor de duca...... Insa mai dureaza cu concediul la noi. Va urez celor care plecati in curand concediu placut si relaxare maxima.

Meda, te inteleg perfect, ai dreptate, insa incearca, daca poti, sa nu te mai lasi afectata de astfel de stiri, intr-adevar strigatoare la cer. Nu putem face nimic noi. Nu imi pot imagina ce fel de oameni pot face asemenea atrocitati, insa hai sa nu ne mai gandim. Vine concediul si o sa te relaxezi la maxim in Bali

Mada, ma gandesc la tine. Pana saptamana viitoare nu mai e chiar asa mult

Virginia, Livsy, Georgia, Monty, Lunanueva, Florela

Pup toate fetele scumpe

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Virginia

E minunata incurajarea ta - adica daca s-a putut intampla natural pe vremea aceea, sper ca acum nu va mai fi la fel de greu. poate am inteles gresit, ai cumva o sora geamana? oricum sunt vesti foarte bune si iti multumesc din nou.

O sarcina usoara in continuare si o nastere la fel de usoara.

Multe imbratisari,

Mara

Cu Dumnezeu in gand

http://tt.lilypie.com/ayXqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna feteleeeeeeeeeeeeee

virginia ce bine imi pare ca te-am auzit....daca sunt gemanoaica de-a ta zi-mi cand este ziua ta de nastere?????....ma bucur ca suntem cam la fel la caracter....caci eu cred ca exista cateva caracteristici de baza....atat si nimic mai mult.....te salut si iti multumesc de incurajari.....

alexa multumesc de amanunte...conteaza foarte mult doar ca acum sunt cam necajita caci sotul meu va avea cam mult de lucru in vara aceasta si nu stiu daca voi mai vedea italia sau nu....desi trag sperante....nu am stat nici o vara acasa decat cand am dat la facultate.....

cine mai are nevoie sa faca rost de excursie in grecia va dau www.mareea.ro si cereti cu Monica Parnescu...spuneti ca sunteti prietene cu cami de pe internet.....colega de facultate...ea e directoare si va va ajuta cu siguranta caci tocmai ce a venit din grecia unde a fost sa vada hotelurile unde cazeaza turistii....

va pup pe toate...
multumesc lui anadomnica pt noul capitol.....care speram sa fie cu cat mai multe burtici noi si frumoase...

va pup pe toate viitoare gravidute...

Camelia

Mergi la inceput