Rugaciune colectiva pentru a avea un copil(5)

Rugaciune colectiva pentru a avea un copil(5) | Autor: cleopatra70

Link direct la acest mesaj

Continuare de la :

1, 2, 3, 4

Va rog,cine doreste sa se treaca pe lista!
Lista aspirantelor la un copilas prin rugaciune catre Dumnezeu si toate puterile ceresti:
1.Cleopatra70(Claudia)
2.Etra(Cristina)
3.Danangie(Daniela-Angela)
4.Cristianca(Anca-Felicia)
5.Leny(Elena)
6.Magduta10(Magda)
7.Andriushca(Andreea)
8.Anaconda2(Ana)
9.Hera25(Adriana)
10.Ysa26(Elena)
11.Cris_2081(Cristina-Iuliana)
12.Alexela(Alexandra)
13.Ali(Alina)
14.Anaoi(Ioana-Eugenia)
15.Aldolina(Eugenia-Viorica)
16.Aditi(Adriana-Olimpia)
17.Koko_1(Corina)
18.mmc_nd(Malina-Mihaela)
19.Irinach(Irina)
20.Nichi(Oana)
21.Kerstin(Cristina)
22.Iulita(Simona-Manuela)
23.Adela Achim(Maria-Adela)
24.dory_iancu74(Dorina)
25.Mihaela
26.Suflet(Elvira)
27.Gaviotita(Angela)
28.IreneCAM(Andra-Maria)
29.Gabrieluta(Mihaela-Gabriela)
30.crisis81(Cristina-Camelia)
31.Marryan(Mariana)
32.Ainigriv(Virginia-Adriana)
33.Pisik06(Ioana)
34.Gabrielarusu(Nicoleta-Gabriela)
35.Syris(Marinela)
36.Rony74(Veronica)
37.georgia_c(Georgiana)
38.mihaela amalia(Maria-Mihaela)
39.Maria68(Delia-Marta)
40.valeria72(Valeria)
41.Dariela(Denisa-Mihaela)
42.Livsy(Ana-Livia)
43.Andreea81(Andreea-Elena)
44.Ryta(Aurica-Rita)
45.Dara(Andreea-Claudia)
46.Sandaa(Sava)
47.Carmencar(Carmen-Ionica)
48.Manumanu(Bianca)
49.Kineta(Florentina)
50.Simonasima(Simona)
51.Oana_B(Oana-Teodora)
52.Gra26(Gratiela)
53.Daro26(Roxana-Nicoleta)
54.Ira79(Irina)
55.Bususbl(Isa)
56.Oana2006(Oana-Madalina)
57.Fulg(Ioana)
58.Rocsy2007(Roxana)
59.Montytaiana(Ana)
60.Tudormiha(Mihaela)
61.Pinguina(Ana-Maria)
62.Blanche(Bianca)
63.Rodicaosoian(Rodica)
64.Liana30(Mariana-Gabriela)
65.vdrag(Virginica)
66.baby_r7(Roxana)
67.Iuca(Viorica)
68.Melusica(Mihaela)
69.Pysypisi(Cora)
70.Ioanara23(Adnana-Ioana)
71.Maryb(Mariana)
72.Simona.Lali(Simona-Paraschiva)
73.Elle23(Elena)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Dragele mele fete,
Am deschis acest capitol cu mare nadejde in Dumnezeu si toate puterile ceresti,prin credinta si iubire fata de Bunul nostru Dumnezeu ne vom indeplini cel mai frumos vis din viata noastra acela de a fi mamici sanatoase si bucuroase de viitorii nostrii copilasi nascuti prin mare credinta.
Sfintele Sarbatori care urmeaza ne vor umple sufletele de lumina si caldura,vom avea multe bucurii si reusite.
Acest capitol sa ne aduca multe impliniri sufletesti si cat mai multe
Va iubesc mult si va doresc multa sanatate,luminarea fiitei voastre si primirea celui mai frumos dar al vietii!Un post binecuvantat!
Asa sa ne ajute Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

cleo mamicuta draga, multumim pentru noul capitol, nu imi vine sa cred ca am ajuns la capitolul 5 si avem o lista cu 72 de viitoare gravidute.
Doamne Ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Criss,draga mea sa te auda Dumnezeu sa ramana gravidute toate fetele care nu au ramas pana acum,tu sa fi printre primele!
Sarbatoarea Sfintilor care urmeaza o sa ne ajute cu mare bucurie.
Doamne ajuta asa sa fie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Pupici fetelor mele dragi!!!Desi este capitol nou si vreau sa auzim numai de bine si la cat mai multe burtici,eu nu am apucat sa vorbesc cu Marryan,am aflat printre primele vestea cea mare,insa m-am intristat acum cand am citit,asa ca:
Marryan,esti tare puternica,credinta nu ne-o poate lua nimeni,ai incredere in Dumnezeu,ca stie El ce face.Chiar daca e dureros,trebuie sa avem incredere in planul Lui,ca stie ce-i mai bine pt noi.Eu am avut un test pozitiv la 8 luni dupa extrauterina,desi aveam deja 2 saptamani intarziere testul nu-mi iesea clar,apoi a iesit intr-o duminica si luni s-a terminat cu fericirea,au venit uratii...tare m-am cait ca am facut eu ceva,am ridicat sau nu am fost atenta si din cauza mea s-a intamplat,dar apoi am inteles ca nu era timpul,nici nu aveam voie sa raman pana nu facusem un an de la operatie.
Acum,ce sa zic,mare este puterea lui Dumnezeu,faca-se voia Lui.Desi nu intelegem noi,El ne pazeste cateodata de ceea ce e mai rau si cum spuneau si fetele,in primul rand,daca ingaduie astfel de lucruri este pentru a ne apropia de El.Stai cumintica,gandeste pozitiv,sa vezi cum umplem capitolul asta de burtici,ca vine Sf.Nicolae.
Bun venit fetelor,liniste si pace sufleteasca si indeplinirea visului cu ajutorul bunului Dumnezeu.
Georgia,poti sa te spovedesti fara probleme daca tii cateva zile de post,ii spui preotului si te va sfatui cum e mai bine,mai ales ca-i la Sf.Mina si parca e biserica unde v-ati cununat,deci, cred ca o sa vrea sa-ti fie duhovnic.
Multumiri pentru acatiste si toate rugaciunile,plus pomelnicelele lasate la biserici,sunteti niste minunatii de fete,nu ne va lasa Maicuta Domnului,pentru ca ne iubim unele pe altele si acolo unde este iubire,este Dumnezeu!!!
Ma bucur ca mamica noastra si a celor 2 minuni,Cleo, este bine,o pupam si noi si ne rugam ca toate sa fim bine.
Doamne ajuta la rugaciune,liniste si lumina sa avem!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Dragele mele,in aceasta seara minunata am zis si "Acatistul rugului aprins",l-am postat la sfarsitul capitolului 4,ce bine mi-a facut,m-a cuprins o liniste sufleteasca si mai mare decat o aveam si ca prin minune mi-au disparut durerile de spate si burta,am simtit ca are mare putere divina,se zice am citit eu intr-o carticica de acatiste,7 zile la rand la aceeasi ora cu 3 lumanari de ceara aprinse,daca vreti si voi sa-l spune-ti mare lumina veti primi,eu asa am simtit.
Va doresc multa lumina si Dumnezeu sa va ajute in toate zilele!O sa va bucurati cat de curand de indelinirea visurilor voastra,o sa fie mare sarbatoare aici la noi,eu asa cred.Doamne ajuta!
Va iubesc din suflet!Sa adaugam cat mai multepe listuta.

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

in primul rand virginia multumesc foarte mult pentru sfat, exact asa am sa fac (eu incerc sa tin tot postul Craciunului );ce ai postat azi a fost exact ce-mi trebuia sa aud ... azi la mine e z1, desi am o intarziere de 5 zile , si speram , insa ma gandeam ca poate sunt nevrednica de asa un dar .. gandindu-ma la voi , la cele care meritati mai mult ca mine .... fara sa vreau , ma gandesc ca exist femei pe lumea asta care nici macar nu depun un minim de efort si obtin o sarcina .... singurul lucru care ma aduce cu picioarele pe pamant este ideea ca Dumnezeu ii incearca pe cei cu credinta ...

ma bucur tare mult sa vad la cleo , semnatura cu graviduta (poate mi-a scapat mie ) , insa tare bine arata

va doresc la toate , ceea ce-mi doresc si mie .. un bb sanatos


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Imi sunteti alinarea mea, multumesc lui Dumnezeu ca va cunosc.
Multumesc Virginia mi se pare incredibil povestea ta, Dumnezeu e mare si a lucrat la inima ta. Dumnezeu sa te aiba in paza lui si tu si bb sa fiti sanatosi.

Maria

imi doresc un bebe si il iubesc foarte mult de pe acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Neatza. Intradevar sper sa avem vesti bune in acest nou capitol. Desiiiii... e cam post si din cate stiu bebeilor nu le sade bine conceputi in post. Noua parintele ne-a recomandat sa zicem des Acatistul Sfintilor parinti Ioachim si Ana. Asa ca ne punem pe treaba. Ma bucur insa ca postati mereu acatise si rugaciuni noi. IN felul asta parca ma rog mai des decat inainte si parca imi aduc mai multa liniste. Sper ca e la fel la toata lumea! Dumnezeu sa ne ajute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

multumim pentru capitol si cu credinta incet incet lista noastra va fi inveselita de gravidute si bebei
cleo se pare ca ai o vocatie anume, essti foarte specila si cu o credinta de nezdruncinat care in timp ne*a educat si pe noi in cel mai frumos mod posibil
am promis ca am sa postez o rugaciune si spre rusinea mea nu m-am tinut de cuvant, cred ca e din aceeasi carticica de rugaciuni pe care o are si cleo pt ca regasesc multe din rugaciunile pe care le citesc
am intarziat cu postarea pt ca aseara am preferat sa ma rog decat sa stau pe forum
am avut de luat o decizie grea si am vrut sa vb mai mult cu Dumnezeu
am hot sa iau niste pastile care ajuta la ingrosarea endometrului dar din pacate fac rau in alte parti sper doar sa nu imi faca rau la ovare, foliculi, etc ca m-a pregatit corespunzator luna asta pt IAD

alinuscha sper sa nu fie considerata o greseala faptul ca fac IAD in post dar eu consider ca atata timp cat nu se produce un act sexual nu are legatura (acest tratament medical pana la urma) cu abstinenta la care face referire postul
oricum exista un mare DACA reusesc?

marryan ai fost la doctor? ai aflat ce nu a fost in regula? te pupic si multa tarie in continuare

pentru totate fetele multi pupici
Craciunul este special si noi toate deasemenea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

ubitele mele, stiti ce dragi imi sunteti?parca sunt alt om decand v-am intalnit.
cleo ma rog la Bunul Dumnezeu sa ne dea rabdare si intelepciune sa acceptam cu inimioara deschisa aceasta "asteptare"
imi doresc atat de mult sa fim si noi binecuvantati, dar nu vreau sa ma mai gandesc, vreau pur si simplu sa accept voia Domnului si sa am incredere ca Dumnezeu alege cel mai potrivit moment cand trebuie sa vina un bebe in viata noastra si nu noi. Noi suntem pregatiti, dar faca-se Voia Domnului.
si pentru mine Acatistul Rugului Aprins are o insemnatate speciala, l-am descoperit cand eram in liceu cred ca aveam 18 ani si am fost intr-un pelerinaj in Moldova, am ajuns si la Rarau, la icoana facatoare de minuni a Maicii Domnului.
in dimineata asta stiu ca mmc-nd a plecat spre locuri sfinte(Petru-Voda, Putna, Sihastria, Secu), sa-i ajute Bunul Dumnezeu si ii multumim ca va duce listuta noastra,
Malina te asteptam sa ne povestesti cum a fost!
va pup pe toate si va doresc o zi minunata!

Mergi la inceput