Rugaciune colectiva pentru a avea un copil(5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

marryan vroiam sa te intreb ce tratament ai facut pana la urma petru candida? am vrut sa-ti trimit un pm, dar am vazut ca nu este activat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Buna,dragele mele!
Am fost la echo si totul e foarte bine,mi-am vazut copilasii,am fost foarte bucuroasa,erau unul langa altul se jucau,se miscau,le bateau asa de frumos inimioarele,lacrimile mi-au dat de fericire e ceva de nedescris in cuvinte,va doresc si voua sa aveti acest sentiment cat mai repede,doctorul crede ca sunt baietei,la unul dintre ei s-a vazut bine sexul la celalalt nu asa de bine,nu era intr-o pozitie prea buna,dar a zis ca se poate sa fie baietei amandoi sau fetita si baietel nu se stie sigur,voi merge la echo 4D peste 3-4 saptamani si acolo sigur se va vedea perfect sexul copilasilor mei iubiti,nu mai conteaza ce sex au,sanatosi sa fie.Bunul Dumnezeu, Maicuta Domnului si toate puterile ceresti ne vor veghea zilnic,am toata increderea si dragostea ca o sa fie bine pana la termen.
Va doresc si voua sa va bucurati de aceste sentimente de nedescris cat mai repede,cand Dumnezeu stie ca e cel mai bun moment pentru voi,numai atunci se v-a intampla cand veti avea o dragoste divina in fiinta voastra ca Dumnezeu va iubeste mult,eu asa cred.Copilasii nostrii o sa fie minunati,nascuti din mare iubire divina,e ceva deosebit,o sa vedeti.
Va iubesc mult,va doresc numai bucurii si multa lumina!Dumnezeu sa ne auda rugaciunile si sa ne aiba in paza Lui!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

cleopatra, este minunat cum ai povestit despre copilasii tai...ca se jucau, se miscau....Doamne cat imi doresc sa am si eu parte de o asa minune in viata mea cat mai curand.
Dumnezeu sa va ajute sa ajungeti cu bine la termen si sa-ti tii copilasii in brate. Ce mandra va fi mamica de puiutii ei.
Iti doresc tot binele din lume si tie si la toate fetele.

haide bebe vino la mami si tati.....te rugam

luna asta nu mai vreau sa declar nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

dragele mele, luni este Sfantul Stelian Ocrotitorul copiilor.

vreau sa va intre daca pot merge la orice biserica sau e bine sa merg la o biserica anume ?

haide bebe vino la mami si tati.....te rugam

luna asta nu mai vreau sa declar nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:


RUGACIUNE CUVIOSULUI PARINTELUI NOSTRU STELIAN

Cuvioase Parinte Stelian, sprijinitorul si calauzitorul in rugaciunile noastre, patimile trupesti biruind si impreuna cu ingerii locuind, privesti neincetat marirea cea gatita Sfintilor, de lumina cereasca umplandu-te. Acum, in marirea cereasca vietuind si inaintea Imparatului Hristos stand, nu uita pe credinciosii care cu indrazneala inalta rugaciuni si cer sprijinul tau. Cel ce de la sanul maicii tale ai fost Sfintit, si vas ales al Duhului Sfant te-ai aratat, luand sub ocrotirea ta pe mame si pe copii, ferindu-i de intristare si de boala, arata-te grabnic vindecator al suferintelor si al bolilor sufletesti si trupesti ale celor ce te lauda pe tine. Cel ce din pustiul Paflagoniei ai facut loc de preamarire a Sfintei Treimi, fa si din pustiul inimilor noastre tarina bine-placuta a harului dumnezeiesc, in care sa infloreasca crinii cei mantuitori ai credintei si sa se inmulteasca roadele sfintitoare ale faptelor bune; ocroteste cu rugaciunile tale familiile si pe copiii nostri, cerand de la Milostivul Dumnezeu iertare de pacate, sanatate si mantuire, ca prin tine si impreuna cu tine sa laudam Numele cel Sfant al Tatalui si al Fiului si al Sfantului Duh. Amin CUVIOSULUI PARINTELUI NOSTRU STELIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinach spune:

Buna fetelor.
N-am mai intrat de mult pe forum pentru ca am fost foarte ocupata la serviciu...
Mi-a ajutat bunul D-zeu sa duc lista cu numele noastre la Sf. Parascheva si mi-a zis preotul ca o citeste pina pe 10 decembrie...
M-am simtit foarte bine dupa ce am dus-o....
Cleopatra, te rog sa modifici in dreptul meu... pune numai un bebe, celalalt nu a mai crecut (exact cum a prezis doctorul de la inceput).
Dar eu sint foarte bucuroasa ca am macar unul...ceea ce doresc la toate fetele din lista.
O zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Despre Sfantul Stelian
http://www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm

În Biserica Lucaci din Bucuresti se afla parti din moastele Sfântului Stelian
Biserica Lucaci - Str. Logofatul Udriste nr. 6-8, sect. 3
Email: sfstelian@pcnet.ro

ACATISTUL SFANTULUI STELIAN
http://www.ortodox.as.ro/acatiste/ac14.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by maryb

dragele mele, luni este Sfantul Stelian Ocrotitorul copiilor.

vreau sa va intre daca pot merge la orice biserica sau e bine sa merg la o biserica anume ?

haide bebe vino la mami si tati.....te rugam

luna asta nu mai vreau sa declar nimic



eu cred ca la orice biserica, si mai ales la una la care te simti tu bine si iti place, e la fel de bine. in biserica sf. stelian eu am fost si nu am gasit moaste, ci doar o icoana. poate m-am pierdut eu ca era destul de maaaaare biserica.

montitayana, eu habar nu am ce sa zic in situatia ta speciala , vorbeste cu duhovnicul tau si atunci nu ai cum sa dai gres! eu iti tin pumnii sa iti fie bine si sa reusesti indiferent!

cleo, ma bucura mereu vestile tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

alinushca, unde este biserica Sfantului Stelian unde zici ca ai fost tu ?

haide bebe vino la mami si tati.....te rugam

luna asta nu mai vreau sa declar nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara fetelor,

Ce mai faceti?
CLEO ce frumos!!! E atat de furmos sa vezi un bb la eco, d-apai 2!!! eu alataieri am fost la urgente ca nu mai puteam. Ma omora incertitudinea asta de a avea mereu dureri ca la mestruatie! Si mai ales in partea dreapta. Deci bb-ul meu are 3 cm, avea activitate cardiaca. Eco-ul nu era chiar asa performant si s-a vazut tot cam in ceata......nu am reusit sa vad ca bb se misca......ori dormea...cine stie.....In rest, e totul ok. Si abia astept ziua de luni......am mai multe motive......luni pe 26 ar fi trebuit sa nasc.......aveam 10 s 3 z cand am pierdut sarcina..............deci luni acum voi avea 10 s 3 z. Deci...intelegeti de ce abia astept sa vina ziua de luni.......Domnul fie cu noi!






mult asteptat

Mergi la inceput