Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (3)

Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (3) | Autor: cleopatra70

Link direct la acest mesaj

Continuare de la :
1, 2

Va rog,cine doreste sa se treaca pe lista!
Lista aspirantelor la un copilas prin rugaciune catre Dumnezeu si toate puterile ceresti:
1.Cleopatra70(Claudia)
2.Etra(Cristina)
3.Danangie(Daniela-Angela)
4.Cristianca(Anca-Felicia)
5.Leny(...
6.Magduta10(Magda)
7.Andriushca(Andreea)
8.Alinushca(Alina-Laura)
9.Hera25(Adriana)
10.Ysa26(Elena)
11.Cris_2081(Cristina-Iuliana)
12.Alexela(Alexandra)
13.Ali(Alina)
14.Anaoi(Ioana-Eugenia)
15.Aldolina(Eugenia-Viorica)
16.Aditi(Adriana-Olimpia)
17.Koko_1(Corina)
18.mmc_nd(Malina-Mihaela)
19.Irinach(Irina)
20.Nichi(Oana)
21.Kerstin(Cristina)
22.Iulita(Simona-Manuela)
23.Adela Achim(Maria-Adela)
24.dory_iancu74(Dorina)
25.Mihaela
26.Suflet(Elvira)
27.Gaviotita(Angela)
28.IreneCAM(Andra-Maria)
29.Gabrieluta(Mihaela-Gabriela)
30.crisis81(Cristina-Camelia)
31.Marryan(Mariana)
32.Ainigriv(Virginia-Adriana)
33.Pisik06(Ioana)
34.Gabrielarusu(Nicoleta-Gabriela)
35.Marinela
36.Rony74(Veronica)
37.georgia_c(Georgiana)
38.mihaela amalia(Maria-Mihaela)
39.Maria68(Delia-Marta)
40.valeria72(Valeria)
41.Dariela(Denisa-Mihaela)
42.Livsy(Ana-Livia)
43.Andreea81(Andreea-Elena)
44.Ryta(Aurica-Rita)
45.Dara(Andreea-Claudia)
46.Sandaa(Sava)
47.Carmencar(Carmen-Ionica)
48.Manumanu(Bianca)
49.Kineta(Florentina)
50.Simonasima(Simona)
51.Oana_B(Oana-Teodora)
52.Gra26(Gratiela)
53.Daro26(Roxana-Nicoleta)
54.Ira79(Irina)
55.Bususbl(Isa)
56.Oana2006(Oana-Madalina)
57.Fulg(Ioana)



Buna,dragele mele!
M-am simtit putin mai bine si m-am gandit sa intru sa vad ce mai e nou,am primit o veste miraculoasa.
Danangie,ce mare bucurie mi-ai facut,cand am citit mi-au dat lacrimile,am avut si eu aceeasi soarta ca tine cu sarcina oprita din evolutie dar uite ca acum e bine cu copilasii mei.
Felicitari si iti doresc ca bunul Dumnezeu sa aiba grija de tine si bebelusul tau drag,sa-ti tina sarcina pana la termen si sa te rogi pe fiecare zi pentru tine si copilas sa fie bine asa cum ma rog si eu,ai primit o binecuvantare mare tocmai de ziua Sf.Parascheva sa ne dai vestea cea mare tocmai ca e ocrotitoarea Moldovei de unde esti tu.
Ar fi bine acum sa faci o rugaciune de multumire acasa si la un preot ,de data aceasta o sa fie sigur bine,o sa ma rog pentru tine,eu mai fac si Rugaciunea pentru pruncul ce se afla in pantecul mamei pe care am postat-o eu in capitolul 1 o gasesti daca o cauti.
Dumnezeu sa-ti dea multa sanatate atat tie cat si bebelusui tau si sa va aiba in paza!Doamne ajuta!
Ainigriv,iti multumim pentru rugaciune si iti doresc ca visul tau sa devina realitate,Dumnezeu te va rasplati pentru bunatatea ta si pentru tot ce ai facut pentru noi,m-as bucura sa ne anunti cat mai repede marea veste.Doamne ajuta!
Va multumesc tuturor pentru cuvintele voastre frumoase,pentru acatistele date la biserici si va doresc sa ma anuntati toate fetele sa va trec la
Dumnezeu si toate puterile ceresti sa va aiba in paza!
Doamne ajuta!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

buna micutele ,
danangie, sa iti traiasca bb , sa fiti sanatosi amandoi , sa sufli vant cu burtica si catre noi
am fost duminica la cimitir , si am fost si la un azil de batrani unde am impartit , pentru sufletul celor morti .. e multa saracie ,si durere in tara asta ...
mariana, ma bucur ca ti-ai regasit linistea sufleteasca ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Ai umplut de bucurie topicul,Dana!!!Eu ma simt foarte fericita, nu stiu de ce presimt ca se umple listuta de burtici, nu are importanta cine dintre noi va primi Darul,important este sa-l primim fiecare la timpul potrivit!!!
Povestea ta m-a uimit si eu sunt cam in aceeasi situatie, numai ca la mine chiar e lipsa trompa stanga, in urma unei extrauterine, de 2 ani,si nu am mai avut decat un test pozitiv de atunci, se pare cu sarcina chimica, adica un fel de dereglari hormonale.Insa nu disper, stiu ca Dumnezeu ne iubeste si cu cat sunt sansele mai mici sa ramanem natural, cu atat minunea este mai mare!!!
Asa ca eu astept minunea, nu vreau sa mai aud de medici, alte tehnici laborioase si moderne, ca daca este sa fie de la Dumnezeu, este!!!
Intr-adevar, dupa ce se intampla minunea trebuie supraveghere medicala, si eu cred ca stau prost cu progesteronul,insa nu am facut deocamdata dozarile...
Pupici,sa fim sanatoase toate si bebeii sa creasca sanatosi.Doamne ajuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

O, Doamne, ce bucurie!!! Danangie, sa dea Dumnezeu sa fiti sanatosi si sa iti tii la timpul potrivit pruncul mult dorit in brate! Sa ne tii la curent, te rugam, si sa sulfi incoace cu praf din acela de BB!!! :-) Asteptam vesti bune de la tine in continuare!

Ii multumesc lui Dumnezeu pentru acest Dar minunat; de cateva zile ma tot gandeam la listuta noastra si tot mi se parea ca va mai aparea o si azi, cand am deschis dupa 2 zile de absenta... surpriza!!!! patru !! Am sarit in sus. Danangie si toate fetele, Dumnezeu nu lasa fara raspuns frumusetea inimilor noastre si ne trimite Darul cerut la vremea potrivita. Sunt foarte impresionata si fericita! Dumnezeu sa va dea sanatate si credinta tuturor, fete dragi!!

Va iubesc, Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Fetelor, CLEO , GEORGIA, ANIGRIV, LIVSY mi se face pielea ca la gaini citind mesajele voastre. Va multumesc din inima. Uite un pentru fiecare ca sa se ia si de voi si uite si putina magie pentru voi. Va doresc din inima sa ramaneti si voi si sa fiti fericite si sanatoase! Da...D-zeu m-a binecuvantat. Sa va binecuvanteze si pe voi!!

CLEO pe burtik!





Dana


mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

danangie , sigur acum ca ai suflat spre noi , se mai prinde de cineva de pe forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

GEORGIA multumesc sper sa imi iasa toate gindurile negative din cap!!! Azi ma intilnesc la 18:00 cu preotul din nou, o sa ne spuna o rugaciune si miine se va ruga in casuta nostra noua, e drept mare binecuvintare pentru noi, nu ne am asteptat aseara ma telefonat si mia zis ca sa ne intilnim azi cu sotul cu el si sa ne spuna ce sa facem! Azi sarbatorim ziua de nastere si a sotului ma gindeam ca era fr bine daca ii faceam cadou un bb in burtika dar....mi sau spulberat toate sperantele..... poate e ceva anume ca azi sa hotarit sa vina la noi!


Maria

http://tt.lilypie.com/F8YQp3.png
imi doresc un bebe si il iubesc foarte mult de pe acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

marryan La multi ani pentru sotiorul tau!
e mare lucru ca ati primit telefon de la parinte si vrea sa va vada.
sa aveti incredere ca Bunul Dumnezeu e alaturi de voi si cat de curand o sa apara si minunea in viata voastra.
sa ne impartasesti si noua din sfaturile parintelui.
te imbratisez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

buna dimineata fete scumpe,
la multi ani mariana , pentru sotulica , sa fiti sanatosi ,fericiti , si sa vi se implineasca visul , atunci cand DD crede de cuviinta
sigur e un semn ca te-a sunat parintele , chiar ieri de ziua sotului ....si eu ma gandeam aseara ca n-ar fi rau sa-l mai chem pe parintele sa ne sfinteasca casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Hehehe, mare bucurie pe noi, ne-am molipsit toate de fericire si asa ar trebui sa fim tot timpul, doar stim ca Dumnezeu ne iubeste si Maica Domnului nu ne lasa o secunda, trebuie doar sa ne rugam!!!
Marryan, ai sa vezi puterea rugaciunii, minuni, ce sa mai!!!Daca vine parintele in casa e o mare binecuvantare, poate va face Sfestanie, un fel de curatare a casei si sa vezi pe urma ce liniste si pace si intelegere in casa!!!Doamne ajuta!!!
Bebeii ce mai fac???Speram ca sunt cumintei,cresc si asteapta la caldurica pana o sa-i vedem si noi...Va dati seama ca mergem toate la botez, macar cu sufletul daca nu se poate si fizic!!!Ca sunt primele minuni aparute!!!
Pupici tuturor,Maica Domnului sa ne aiba in paza!!!Cine stie sa deschida un nou capitol???!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Criss, georgia,ainigriv va multumesc pu urari, si eu imi doresc ca sotul sa mi fie sanatos ca restul le facem cu miinele, Da a fost o mare binecuvintare si bucurie pu noi ca ne am intilnit cu el aseara am fost pe la casuta noastra noua si ce credeti ca dimineata la ora 8:00 ne facea Sfetanie la casa, ne-a citit si rugaciunea lui Sf Vasile cel Mare adika moliftiile si am stat dupa asta de vorba si stiti ce nea zis ca nu trebuie sa plingem pu copii ca daca este voia lui Dumnezeu vom avea daca nu trebuie sa ne rugam pu iertare de pacate si sa ne impartasim de 6 ori pe an!
Mai mare mia fost mirarea cind sotul meu mia zis ca sa mergem la manastirea unde slujeste acest preot si sa ne rugam ca simte el ceva in suflet fericire si multumire pu ceea ce nea facut, nu am avut cuvinte inca sint in starea de bucurie si GATA nu mai pling pu copii daca este Voia lui Dumnezeu vom avea daca Nu atunci Nu!
Credeti cu sfintenie in Dumnezeu ca EL este un Dumnezeu Adevarat care face minuni pe acest pamint!
Am trait si o minune ieri cind trebuia se ne intilnim cu preotul nu stia zona in care noi locuim si iam spus o strada unde am putea sa ne intilnim si noi mergeam cu totul pe alta strada care era mai scurta si ne ducea mai repede la locul destinat ca sa ii esim la intimpinare...si suna telefonul meu era el si imi spune ca eu sunt aici, parca cineva mia intors capul sal vad ca el ne astepta cu totul in alta parte pe strada scurta pe unde mergeam noi atunci am inteles cum Dumnezeu la adus pe o strada mai aproape de noi, era pu prima data prin locurile acelea!
Va multumesc pu sustinere si incurajare, ce mas face eu fara de voi!

Maria

http://tt.lilypie.com/F8YQp3.png
imi doresc un bebe si il iubesc foarte mult de pe acum!

Mergi la inceput