Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

mariana.. vezi cum randuieste DD toate cele .. io cred ca deasupra noastra este El care de fiecare data face ceea ce e bine pentru noi, chiar daca noi nu consideram asa ...cand cumnata mea a nascut , a stat in salon cu o doamna la vreo 41-42 de ani , care se chinuise o viata sa ramana insarcinata ,femeie cu posibilitati , directoare de banca; si la 42 ani, cand nu-i mai venea menstra a crezut ca intra la menopauza .... si cand colo era bb ... sunt convinsa ca stiti si voi cazuri de-astea ... asa ca io zic ca daca Dumnezeu pune mana , pantecele rodeste , altfel ......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Buna tuturor!!

Virginia, eu nu stiu sa deschid un nou capitol; banuiesc ca de asta se ocupa moderatorii... oricum voiam sa va scriu si sper sa mai incapa aici... :-)

Marryan, imi pare rau ca ieri eram in mare fuga si n-am putut sa iti spun la ce m-am gandit cand am citit ce ai scris tu. Sunt de acord cu fetele, ca e bine sa va pastrati Speranta... am citit chiar de curand niste exemple de cazuri reale (chiar persoane publice, dar cred ca e mai bine sa nu dau nume caci nu cred ca asta e relevant acum) carora medicii le spusesera ca nu vor avea copii sau ca va dura foarte mult pana sa aiba si la cateva zile femeia a ramas insarcinata. La Dumnezeu totul este cu putinta! E important sa ne mentinem optimiste si sa pastram la cote maxime Visul care ne-a adus pe toate impreuna, aici. Asa cum spuneau si celelalte fete, faptul ca v-a sunat parintele si vrea sa va vada e mare lucru. Pentru ca aceste persoane au o legatura aparte cu lumea "nevazuta" si ceva inseamna faptul ca s-a gandit la voi, asta e sigur! Si eu zic ca e ceva de bine. LA MULTI ANI Sotului tau! Sa fiti sanatosi, prosperi si fericiti si sa vi se indeplineasca Visurile voastre bune si frumoase! Sarbatoreste-l asa cum se cuvine si te rog, nu te mai gandi la ceeace ai fi vrut sa-i oferi acum si n-a fost asa. Din experienta mea planurile acestea si scenariile pe care le aranjam noi in mintea noastra sunt nemaipomenite din punctul nostru de vedere, insa Dumnezeu lucreaza mult mai frumos decat ne putem noi inchipui. Mult mai plin de insemnatate, mult mai deplin si mai ales atunci cand e Momentul. Sa ne bucuram de ceeace avem acum si zic eu ca totul vine, tot ce ne dorim.

Aditi, am trimis revista si ti-am scris pe mail ieri. Sper ca ai primit mesajul.

Eu am racit cobza... oare daca ar fi sa fie Bebe, ca inca nu m-am lamurit, asta dauneaza? Sincer, pica tare aiurea raceala asta :-( Spuneti-mi va rog frumos daca ar dauna, macar sa stiu sa ma pazesc mai bine pe viitor; m-am pazit si acuma, dar...

Fete dragi, va imbratisez pe toate, toate si sunt atat de fericita ca v-am intalnit. De fiecare data imi vine sa va spun asta. E atata Bucurie in randurile pe care le citesc, scrise de fiecare dintre voi in parte. Dumnezeu sa va binecuvanteze pe toate si cat de cuarnd listuta noastra sa se umple de

Criss, de Constanta sigur mi se face dor iar, ca de fapt mi-e dor tot timpul. Si da, ar fi minunat sa ne vedem! Multumesc si te tin la curent.

Virginia, multumim pentru cuvintele tale frumoase! Multa Bucurie primim prin ele!

Georgia, gand la gand cu bucurie! De cand sunt cu voi pe forum mi-a intrat si mie in cap bine de tot sa sfintim casa. Noi ne-am mutat anul trecut si bineinteles tot am zis ca o s-o facem... candva.... dar uite ca acum m-am hotarat, aproape ca am ales si ziua si ma umplu de Bucurie numai cand ma gandesc ca o sa fie si casuta noastra binecuvantata de preot si sfintita. Sunt sigura ca o sa se simta. De-abia astept!!

Danangie, sa ne mai tii la curent, te rugam! MULTUMIM tare mult pentru si pentru praful magic!! Sa ai grija de tine! Si de Bebica, bineinteles!!

Tuturor multe multe imbratisari si pupici pentru tot ce faceti pentru noi toate si pentru tot ce sunteti! SANATATE multa, multa Credinta si toate vor veni!

Va iubesc,
Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

georgia ai dreptate ca El este cu noi in tot ceasul si peste tot numaic a noi suntem orbi la suflet si nu il putem vedea, si eu mia dat dupa vorbele preotului ca o sa fie atunci cind Dumnezeu ne va binecuvinta, ma simt fr bine nustiu daca se simte prin cuvintele pe care incerc sa le pun acum in acest mesaj, ma simt aidoma unei pasari care ia dat dezlegare la aripi si zboara cit cuprinde universul ca sal cunoasca!

Livsy
multumesc iubita pu urari si voua sa va dea Dumnezeu sanatate multa voua si sotilor, multa dragoste si multa credinta, ca fara ia sufletele noastre sunt pustii! eu simt bucuria mereu a rindurilor tale cins scrii si mult optimism ceea ce e fr important!
Cu raceala daca nu bei antibiotice eu zic ca e bine pu ca cunosc persoane apropiate mie care la o sarcina devreme nestiind al luat tratament pu raceala si sa stii ca nu a afectat cu nimik copii sunt sanatosi toti! Incearca sa folosesti pu git Tantum Verde ca se recomanda si la gravida multa vintamina C ceapa verde, spanac, usturoi si cit mai mult ceaiuri din maciese, romanita, tei sau ori lichid cald! Sper ca Dumnezeu sa te intareasca daca e bebe si sa nu afecteze cu nimik!
Doamne ajuta pe fiecare din noi!

P.S. eu tot nu stiu cum se deschide un capitol nou!

Maria

http://tt.lilypie.com/F8YQp3.png
imi doresc un bebe si il iubesc foarte mult de pe acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

LIVSY multumesc de urari, de asemenea.......la o raceala e foarte important sa nu faci febra. Numai paracetamol poti lua, si ala moderat.


Eu as stii cum sa deschid un cap. nou........dar nu stiu daca vrea Cleopatra sa-l deschida. In fond ea l-a deschis......sa-i trimitem un PM. Ce ziceti?





Dana


mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CLEOPATRA nu are PM. I-am trimis un e-mail.




Dana


mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditi spune:

Lipsesc 2 zile si apar surprize. dar ma bucur de asemenea surprize placute, sa tot avem.
danangiesa te bucuri din plin de copilasul tau si sa te rogi in continuare SF. Stelian, sa fiti sanatosi cu totii. Sa ai o sarcina cat mai usoara si la termen.
Am racit si eu dar mananc miere cu lamaie, beau ceai de maciese, catina si tei(nu am voie altceva),si citrice cate pot. Sper sa nu ma tina mult. Singurul avantaj in acest moment e ca nu simt nici un miros si pot gati orice. In ciuda capului care e tot infundat m-am simtit tare bine azi ca era o zi cu soare si am reusit sa ajung la coafor sa-mi tai pletele. Acum sunt ca un bobocel(asta e freza) gata sa infloreasca si ma simt usoara ca un fluture. Abia astept sa merg la eco luni si poate pana atunci primesc si rezultatele de la Bucuresti. Speram ca totul va fi bine. Oricum noi mergem cu nadejde inainte.
Livsy te anunt cand primesc coletul. Iti multumesc tare mult, de fapt nu voi putea niciodata, poate, sa te rasplatesc, eventual prin rugaciune. Dumnezeu sa te rasplateasca din plin. Nu am citit mail-urile inca , am ceva pb ca nu-mi deschide acea pagina.

Mai vreau surprize frumoase!!!

Dumnezeu sa ne ajute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

ADITI multumesc de urari, de asemenea de o mie de ori.

CLEOPATRA multumim pentru noul capitol. Sa fie cu noroc!!





Dana


mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

OanaB multumim pu noul capitol!

Sa ne ajute Dumnezeu sa avem mai multe gravidute in acest capitol!
Dana sper ca esti bine tu si bb!

Aditi ma bucur pu tine ca esti bine si bb tot! Livsy face un mare lucru ca ti trimite acea revista unde vei putea afla multe lucruri!

Restul fetelor sa ne ajute Dumnezeu in toate!

Maria

http://tt.lilypie.com/F8YQp3.png
imi doresc un bebe si il iubesc foarte mult de pe acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna ziua tuturor....

M-am trezit dis-de-dimineata ca am insomnii in ultimele zile.....CLEOPATRA am reusit sa gasesc rugaciunea pentru pruncul meu din pantec. Sper sa fie asta. E scurtutza nu? Si fetelor, m-am decis sa va scriu si voua rugaciunea lui Sf. Stelian....toata carticica. Asa poate va va ajuta si pe voi asa cum m-a ajutat pe mine. Zilele astea promit sa vi-o scriu. Sa va spun totusi ce am descoperit ca mi-au venit lacrimile........stiti ca eu anul acesta in mai am pierdut o sarcina de 11 saptamani. Ar fi trebuit sa nasc pe 26 NOIEMBRIE 2007. Deci.....am inceput sa colind pe aici pe acest subiect. Si ce-mi vine in cap? I-a sa vad daca gasesc pe net vreo rugaciune pentru Sf. Stelian.......si peste ce dau? Dau peste o lista de evenimente religioasa. Atunci imi zic: ia sa vad cand e ziua lui Sf. Stelian. Ca-mi zic: e un sfant trebuie sa fie o zi in care se face un hram pentru el, cum ar fi la Sf. Parascheva. Si peste ce zi dau? 26 NOIEMBRIE 2007. Mi s-a facut pielea de gaina. Pe 26 noiembrie ar fi trebuit sa nasc, exact de ziua lui Sf. Stelian.....vedeti? Au avut nevoie de ingerasul meu......dar Sf. Stelian mi l-a dat inapoi.......





Dana


mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Dragele mele,

tuturor!!

Aditi, eu ma bucur din inima ca ceeace am trimis sa fie de folos, asta ar fi cea mai mare rasplata. Eu zic ca foarte multe informatii acolo nu sunt, insa am tinut sa ajunga la tine gandindu-ma ca este o pista pe care, la nevoie, o poti folosi. Cu MARE PLACERE am trimis revista! Daaaaaaaaa, rugaciune primesc! Caaat mai multa!! Si MULTUMESC DIN SUFLET! SANATATE multa tie, Puiutului si celor dragi!!

Marryan, multumesc si eu pentru cuvintele frumoase si pentru sfaturi - cu raceala. Medicamente nu se punea problema sa iau, chiar daca nu era gandul asta ca ar putea fi Bebe (dar sa zic de pe acuma ca nu cred, caci am niste semne pe care le stiu si nu sunt de BB; si in plus, calculasem gresit si credeam ca a intarziat cm, dar de fapt inca nu a intarziat.) Medicamente nu iau fiindca nu-i cazul, pentru un guturai amarat?! :-) Am notat sfaturile tale, ca sunt foarte bune si unele nu le stiam. In alta ordine de idei, abia astept sa ne dai Vesti Bune dspre tine! Eu cred ca vor veni!!!

Danangie, de-abia asteptam sa ne scrii Rugaciunea aceea pe care ai facut-o tu si MULTUMIM!! Da, la Dumnezeu nimic nu-i intamplator si pentru cine e atent toate se leaga atat de frumos! Sa ai grija de tine si sa fiti sanatosi. Dumnezeu sa va ajute in continuare!!

Ieri tot rasfoiam pe-aici si m-am intrebat de ce scrie Oana (moderatoarea acestui topic) "vesnica aspiranta" la profilul ei. Asa ca m-am uitat pe link. Oana, nu stiu daca citesti, sper ca da, n-am inteles foarte bine care e "deznodamantul" dar intuitia completeaza ce n-am inteles... am I right? Vreau sa te intreb daca esti de acord sa te treaca Cleo in listuta noastra de Rugaciune - scuza-ma daca numele tau e deja trecut, stiu ca avem o Oana, dar nu stiu daca esti tu. Cred ca indiferent de situatie, rugaciunea e intotdeauna de folos. Si m-as bucura enorm sa ne rugam si pentru tine, cu atat mai mult cu cat tu ne ajuti cu toate cele pe aici... Ce zici??? O multime de pupici pentru capitolul cel nou si pentru tot ce faci!!

Tuturor, imbratisari si ... asteptam Vesti Bune!!

Mergi la inceput